Stare komedie PRL

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Stare komedie PRL

Postprzez justyna1981 » 10 lut 2011, o 13:29

Podobają się wam stare PRL-owskie komedie ? Jeśli tak o jakie ? Ja uwielbiam 'Co mi zrobisz jak mnie złapiesz' czy 'Nie ma róży bez ognia'
justyna1981
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez justyna1981 » 11 lut 2011, o 23:19

moja mama lubi a ja nie szczególnie, lubie 'Sami swoi' i 'Miś' ale nic poza tym zresztą tylko przypominają mi ten absurdalny okres ...
justyna1981
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez alapluska » 12 lut 2011, o 02:37

a mnie sie podobają wszystkie filmy Bareji - wieszcza, mistrza komedii arcymistrza .... obecne produkcje nie dorastaja im do brudu na pietach
alapluska
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez Caffeine » 12 lut 2011, o 19:46

Lubię bardzo, nie tylko te już wymienione w wątku. Uważam, że fajnym filmem z tego okresu jest Hydrozagadka, choć nie jest tak powszechnie znana jak Rejs.
Z końca PRL-u lubię Wyjście awaryjne i Kogel-mogel.
Caffeine
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez koperkowa » 17 lut 2011, o 20:39

uwielbiam alternatywy 4 ! ogólnie wydaje mi się ,że komedie z prl są zabawniejsze niż obecnie...
koperkowa
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez justyna1981 » 18 lut 2011, o 19:19

alternatywy 4 są fantastyczne ja uwielbiam Balcerka ...
justyna1981
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez pomcia » 24 lut 2011, o 16:09

Uwielbiam. Dlatego tak śledzę program kanału Kino Polska. Hydrozagadka, Dziewczyny do wzięcia, Poszukiwany, poszukiwana - moje obowiązkowe.
pomcia
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez Caffeine » 6 mar 2011, o 22:32

Właśnie wczoraj na KinoPolska powtarzali "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz". Ten film nigdy mi się nie znudzi.
"a ta pajęczyna tak samo tu wisiała" "a ten telefon tak dzwonił, dzwonił, dzwonił jakby chciał, żeby go ktoś odebrał"
Czemu dzisiaj te komedie takie mało śmieszne robią?
Caffeine
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez justyna1981 » 9 mar 2011, o 10:40

Ja uwielbiam cała scenę z kierownikiem, panią sklepową i klientem ;) kultowa... na Twoje pytanie dotyczące przyczyn upadku polskiej komedii nie mam dobrej odpowiedzi ale może chodzi o to że Bareja już nie może ich robić ? nie wiem
justyna1981
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez alapluska » 21 mar 2011, o 15:31

Ja ostatnio ogladałam 'Wiosna Panie Sierżancie' kapitalny film, szkoda ze teraz juz takich nie kręcą ;)
alapluska
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez Olka » 28 mar 2011, o 15:03

ja uwielbiam "Rejs", to moim zdaniem najlepszy film z tamtego okresu, "Miś" też jest super, a pamiętacie "Pana Kleksa" to były filmy z efektami specjalnymi :lol:
"Seksmisja" tez fajny film
Olka
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez Caffeine » 5 kwi 2011, o 20:24

Ostatnio odświeżyłam sobie Dziewczyny do wzięcia.To jest komediodramat a nie typowa komedia, ale też dobry film. Oglądając doszłam do wniosku, że aż tak bardzo świat się nie zmienił od tamtej pory...
Caffeine
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez katrix » 8 cze 2011, o 13:35

a ja polecam http://filmyprl.pl/tag/komedia-prl większość kina PRL do obejrzenia za darmo i to bez limitów jak na megavideo.
katrix
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez eveline » 10 cze 2011, o 12:42

Ja uwielbiam "Nie lubię poniedziałku", "Kogel-mogel" no i oczywiście legendarny "Miś" :)
eveline
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez Caffeine » 19 cze 2011, o 20:41

Ja właśnie oglądam "Galimatias". A znacie "Wyjście awaryjne"? Też dobry film- świetna rola Bożeny Dykiel.
Caffeine
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez Hakiruono » 26 sty 2012, o 11:16

Olka napisał(a):ja uwielbiam "Rejs", to moim zdaniem najlepszy film z tamtego okresu, "Miś" też jest super, a pamiętacie "Pana Kleksa" to były filmy z efektami specjalnymi :lol:
"Seksmisja" tez fajny film

To również moje ulubione tytuły z tamtego kresu. Najbardziej przypadła mi do gustu Seksmisja. :)
Hakiruono
 

Re: Stare komedie PRL

Postprzez malinka 61 » 23 paź 2013, o 11:49

Wyjście awaryjne, super komedia z Bożeną Dykiel , Mis , Kogel Mogel

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]