Strach przed zajściem w ciąże

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Catherine » 25 maja 2013, o 16:26

Mam 20 lat prawie.Jestem z chłopakiem od 5 miesięcy dogadujemy się świetnie. Coraz częściej myślę o seksie wiadomo gadamy o tym, ale narazie nie ma jak zrobić bo mieszkam z rodzicami. Tu jest problem moi rodzice wyjeźdzają w góry za tydzień , mój chłopak pewnie będzie chciał się pokochać ale ja się boję że zajdę w ciąże tyle moich koleżanek już dzieci ma ,po prostu się tego boję..co poradzicie żebym się nie bała ?

Ostatnio edytowano 14 lip 2013, o 10:47 przez Catherine, łącznie edytowano 1 raz

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Skarbek.2 » 25 maja 2013, o 17:19

Witaj!

Przede wszystkim zabezpieczcie się, kupcie prezerwatywy w sprawdzonym miejscu, np w aptece. Dostępne są różne grubości, więc na początek może te grubsze..? Albo zainwestuj w tabletki antykoncepcyjne, z tym, że raczej do końca tygodnia nie zdążysz ich załatwić, no chyba, że pójdziesz do takiego lekarza, który bez żadnych badań, od ręki wypisze Ci jakieś, ale nie warto, w ten sposób! Lepiej zrobić sobie wszystkie niezbędne badania, wtedy dobór tabletek będzie bardziej racjonalnie, a co ważne nie będziesz się z nimi męczyła. Myślę, że to jest jeden z lepszych sposobów (nie licząc krążków, plastrów itp. ale to już możesz wybrać sobie według własnego upodobania). Jeżeli będzie to trwały związek (a tak zakładam:)) to tabletki są dobrym rozwiązaniem, bo jak to bywa z gumkami, lubią się zsuwać, pękać niestety.
Na rynku dostępne też są różnego rodzaju pianki, kremy plemnikobójcze.

Powodzenia!
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Catherine » 25 maja 2013, o 23:11

Bardzo go kocham on mnie tez wiem to czuje ;) tabletki odpadaja ja nie chce ich stosowac bp uwazam ze to zabijanie dziecka ( plodu) tam mnie tak probowal troche rozruszac palcem zeby mnie nie bolalo nic przy pierwszym razie . nie wiem cxy to sie stanie teraz bo msam rodzenstwo starsze ktore bedzie w domu wiec nie wiadomo czy pomysl wypali.

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Skarbek.2 » 26 maja 2013, o 08:54

Zabijanie płodu? Działanie tabletek polega na tym, że hamują owulacje, zmieniają śluz szyjki macicy, utrudniając wnikanie plemników do dróg rodnych kobiety. I w ten sposób utrudniają zapłodnienie i powstanie zarodka. Czyli w tym przypadku płodu jeszcze nie ma, więc w żaden sposób mu nie szkodzą. Sytuacja byłaby inna gdybyś była już w ciąży i stosowała tabletki to wtedy mogą jakoś negatywnie wpłynąć.
Najlepiej byłoby gdybyś wybrała się po poradę do specjalisty, wypytasz go o wszystko, doradzi, wytłumaczy. I naprawdę nie ma się czego bać! Wiem z własnego doświadczenia.
Ale grunt, żebyś podjęła decyzję zgodną ze sobą:)

Pozdrawiam!
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Catherine » 26 maja 2013, o 10:29

ja dużo złego słyszałam o tabletkach więc nie mam zamiaru ich brać. Chciałąbym się pokochać ze swoim chłopakiem ale boję się że ejszcze gdzieś zajdę w ciąży a tego bym nie chciała

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Adix257 » 26 maja 2013, o 11:21

Hmm tabletki to naprawdę świństwo tak jak piszesz no ale jako jedyne nie odbierają przyjemności z odbywanego stosunku ani partnerowi, ani partnerce.
Jeżeli znasz swoje ciało bardzo dobrze i znasz swoje cykle miesiączkowe możesz wyznaczyć sobie dni niepłodne (tzw antykoncepcja naturalna), ale wątpię żebyś przez tydzień zdążyła te dni wyznaczyć bo do tej analizy potrzeba przeanalizować więcej cykli miesiączkowych przynajmniej z 5
Jest jeszcze antykoncepcja mechaniczna tutaj podaje ci link do strony o niej http://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/ ... echaniczna
I tutaj zostają wam tylko prezerwatywy (mniej rozkoszy dla faceta i nie wiem czy dla was też) bo jesteś dziewicą a wszystkie tam wypisane zabiegi mogą zniszczyć twoją błonę dziewiczą.

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Skarbek.2 » 26 maja 2013, o 11:43

Adix257 napisał(a):Hmm tabletki to naprawdę świństwo tak jak piszesz no ale jako jedyne nie odbierają przyjemności z odbywanego stosunku ani partnerowi, ani partnerce.
Jeżeli znasz swoje ciało bardzo dobrze i znasz swoje cykle miesiączkowe możesz wyznaczyć sobie dni niepłodne (tzw antykoncepcja naturalna), ale wątpię żebyś przez tydzień zdążyła te dni wyznaczyć bo do tej analizy potrzeba przeanalizować więcej cykli miesiączkowych przynajmniej z 5
Jest jeszcze antykoncepcja mechaniczna tutaj podaje ci link do strony o niej http://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/ ... echaniczna
I tutaj zostają wam tylko prezerwatywy (mniej rozkoszy dla faceta i nie wiem czy dla was też) bo jesteś dziewicą a wszystkie tam wypisane zabiegi mogą zniszczyć twoją błonę dziewiczą.


Dobrze dobrane tabletki, to żadne świństwo. Ale podkreślam tylko dobrze dobrane (więc seria badań przed Tobą). To że komuś tabletki nie odpowiadają, to zapewne kwestia tego, że lekarz nie zlecił wszystkich potrzebnych badań, lub po prostu nie może zażywać tej formy zabezpieczenia i tyle.
Osobiście znam parę kobiet, które stosują antykoncepcje hormonalną i czują się bardzo dobrze, wręcz nie odczuwają tego że je zażywają. Więc nie można jednoznacznie pisać, że tabletki są złe, bo potem wejdzie dziewczyna na forum i potem szerzy herezje, że tabletki to samo zło.. A tak nie jest. Wszystko zależy od organizmu kobiety!
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Adix257 » 26 maja 2013, o 13:36

Skarbek dobrze że sprostowałaś moją wypowiedz bo wież ja nie mogę tego wywnioskować po swoich doświadczeniach :D

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Catherine » 26 maja 2013, o 14:39

tabletkom mówię całkowite nie i nikt mnie do tego nie przekona! ;p
Chyba zostają tylko prezerwatywy , ale nadal pozostaje ten strach przed niechcianą ciążą...

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Adix257 » 26 maja 2013, o 14:49

Catherine napisał(a):tabletkom mówię całkowite nie i nikt mnie do tego nie przekona! ;p
Chyba zostają tylko prezerwatywy , ale nadal pozostaje ten strach przed niechcianą ciążą...
nikt cię nie namawia do zażywania ich ale uwierz mi że prezerwatywy na dłuższą metę nie są dobrym rozwiązaniem. Tu się mogę podzielić moim doświadczeniem że w prezerwatywie partner będzie mieć problemy z dojściem. Ja na przykład nie doszedłem w prezerwatywie nigdy, przez to się zniechęciłem i migałem się od stosunków

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Catherine » 26 maja 2013, o 14:54

Ale innego sposobu nie widzę jak narazie tylko trzeba wypróbować prezerwatywy, i się zobaczy. A co do obliczania czy są dni płodne czy nie to zapisuje sobie keidy mam okres chyba już od okolo 5 lub 6 miesięcy więc trza by było kochać się w dni nie płodne ale i tak bez prezerrwatywy nie chce.

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Hadassa » 3 cze 2013, o 14:09

To powiem tak, wg mnie jedynie tabletki daja prawie 100 % pewności, że się w ciąże nie zajdzie...
Przy wyliczaniu dni płodnych, prezerwatywie czy też przerywanym zawsze jest większe ryzyko...
A co za tym idzie... w czasie seksu zamiast skupić się na przyjemności, strach czy jednak nie zajdę...

tak jak napisali, nikt Cię nie zmusi do tabletek, jednak są też inne sposoby, choć o podobnym działaniu...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Barbecue » 3 cze 2013, o 21:42

Tabletki też nie dają 100 % pewności bo wystarczy, że zachorujesz i będziesz zażywała antybiotyk. Zdarza się że tabletki anty + antybiotyk czy inne lekarstwa wpływają na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Wiele było takich przypadków przedstawianych w programie ciąża z zaskoczenia na tlc.
100% SKUTECZNOŚĆ DAJE TYLKO powstrzymanie się od seksu.... szklanka wody co najwyżej zamiast :p

Nie inaczej, odpylacze
Avatar użytkownika
Barbecue
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 cze 2013, o 21:36

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Alamaero » 4 cze 2013, o 00:12

masz pewności?

Alamaero
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 00:11

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Hadassa » 4 cze 2013, o 09:56

Barbecue, napisałam "prawie 100%" :) i masz racje, tylko powstrzymanie się od seksu daje 100 %

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez kari_donsion667 » 10 lip 2013, o 10:21

Nie masz się czego bać, pamiętaj jednak o antykoncepcji. Nie dopuść do tego, żeby chłopak namówił Cię na stosunek przerywany.
Zdecyduj się na prezerwatywy lub tabletki antykoncepcyjne.
Powodzenia !


Treść postu została zmieniona przez moderatora.
Powód: SPAM.
kari_donsion667
 

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Catherine » 14 lip 2013, o 10:46

Chyba jestem jakaś dziwna ,ale kochając się z chłopakiem jakieś 3 tygodnie temu nie czułam się w ogóle fajnie(niekomfortowo , nie wyluzowałam się) wciąż się bałam ze do czego to może doprowadzić(do ciąży) ja nawet jak wiem ze nie ma takiej możliwości zajścia i tak się martwię, dziwna jestem wiem. Boję się tego nie wiem co robić chcę się z moim ukochanym kochać ,ale nie wiem co zrobić żeby się tka nie bać. Mój chłopak wczoraj się mnie pytał czy chce sie , ale ja na to nie dzisiaj , chociaż ochotę na to miałam. Doradźcie coś bo ja już nie wiem co mam robić ,myśleć..

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Ankara 25 » 22 lip 2013, o 21:24

Kochana znam to uczucie strach Cie paralizuje i zjada!!!! ja mam dziecko upragnione wymarzone chcialam je miec ale tez sie balam zajscia w ciaze...rozumiesz??chcialam dziecko ale balam sie przebiegu ciazy czy bedzie zdrowe itd.wszystko siedzi w naszej glowie moze wybierz sie do jakiegos psychologa pogadaj, lepsze to niz siedzenie z zalozonymi rekoma.ja teraz w ogole nie uprawiam seksu bo mialam mega ciezka ciaze choruje na nerwice niestety i sie zrazilam a moj synek ma juz ponad dwa lata:(widzisz takie jest zycie niestety a tabletek ie biore bo biore leki na nerwice a nie mozna ich laczyc z antykoncepcyjnymi bo oslabiaja ich dzialanie i wtedy mozna wlasnie zajsc w ciaze.... a w gumki nie wierze... zawsze moz epeknac zsunac sie... itd tak samo jest z przerywanym.... napisz jak u ciebie z lękami czy juz choc troche lepiej pozdrawiam
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Catherine » 23 lip 2013, o 09:36

Nic się nie zmienia wciąż się boję , ale naprawdę chciałbym się kochać ze swoim chłopakiem ,ale mam jakąś wewnętrzną blokadę nie potrafię się zrelaksować nic , po prostu nie chce mieć w wieku 20 lat dziecka , mam studia chcę je najpierw skończyć znaleźć dobrą pracę i założyć rodzinę .nie wiem jak sobie z tym poradzić... ja też właśnie prezerwatyw się boję.. pierwszy raz jak się kochałam z chłopakiem (pierwszy i jak na razie ostatni )to potem nie mogłam spać bo się bałam ze mogłam zajść w ciąże nawet jeść nie mogłam to jakieś dziwne naprawdę..ja jestem dziwna..

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez G**** » 23 lip 2013, o 10:25

Zajdz do ginekologa, porozmawiaj z nim o swoim problemie, moze Ci cos doradzi... Ja tez sie balam tabletek ale wytlumaczyl mi na czym rzecz polega, nie musisz od razu ich brac, tylko wysluchaj co ona ma do powiedzenia. Sa tez inne metody zabezpieczen, spirale, blony pochwowe, wkladki wewnatrzmaciczne, plastry antykoncepcyjne. Tak jak widzisz masz do wyboru duzo, tylko musisz sie wszystkiego dowiedziec u osoby kompetentnej i wybrac dla siebie odpowiednia metode antykoncepcji.
Mamy XXI wiek i antykoncepcja nie konczy sie na tabletkach i prezerwatywach.
G****
 

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Pasus » 23 lip 2013, o 11:08

no to masz problem
Pasus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lip 2013, o 07:38

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez G**** » 2 sie 2013, o 16:24

Hej :)
Jak tam, zdecydowalas sie na cos?
G****
 

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Catherine » 2 sie 2013, o 16:34

na razie nie gdyż po pierwsze mam okres a po drugie nie ma warunków gdyż wszyscy są w domu w u mnie.. ;/ za parę dni może spróbujemy:)

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez G**** » 2 sie 2013, o 16:35

Chodzi mi o to czy na jakas antykoncepcje sie zdecydowalas?
G****
 

Re: Strach przed zajściem w ciąże

Postprzez Catherine » 2 sie 2013, o 16:42

jeszcze nie wiem ale wątpię żebym się zdecydowała na coś innego niż prezerwatywy nie chcę się zatruwać tabletkami a nic innego nie wchodzi w grę.

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]