strasznie zniszczone włosy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez iwciaa » 22 paź 2013, o 22:25

a słyszalyście może takie zdanie , że nie ma znaczenia czym się myje wlosy? Jak ja to zobaczyłam to szlag mnie trafił że ktoś takie bzdury pisze, że niby szampon tylko zmywa brud i nic więcej. przecież szampon to podstawa dla wlosow i skóry głowy. Żle dobrany potrafi zachwiać gospodarkę wodną i mamy problem gotowy. Dlatego tak ważne jest jakich szamponów używamy.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez storczyk_12 » 30 paź 2013, o 20:08

malwina99 napisał(a):A próbowałaś silnie nawilżających odżywek? One pomogłyby odzyskać włosom elastyczność i sprężystość, byłyby gładsze i bardziej miękkie. Z doświadczenia wiem, że świetnie działa odżywka nawilżająca Biokap, używam jej po każdym myciu a raz w tygodniu jako maski i jestem bardzo zadowolona, zwłaszcza po dłuższym trzymaniu włosy są świetne w dotyku :)


ja też polecam tę odżywkę, miałam trochę przesuszone włosy ponieważ farbowałam je zwykłą farbą... odżywka bardzo dobrze się sprawdziła, włosy są bardziej miękkie i lśniące, a d tego nawilżone. Kupiłam też ich farbę i widzę dużą różnicę na plus w porównaniu ze zwykłymi farbami.
storczyk_12
 

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez lexie » 6 lis 2013, o 13:36

iwciaa napisał(a):Oczywiście. Wszyscy twierdzą, że jedwab jest idealny do włosów suchych, a mi niestety nie pomaga, a po dłuższym stosowaniu mam jeszcze włosy w gorszej kondycji. dlatego testuje kosmetyki. Ten Timotei ma dużo pochlebnych opinii, więc może warto spróbować?? Testujemy?


Niestety z jedwabiem tak jest, szczególnie jeśli zawiera alkohol.
Ja testuje cały czas:)
lexie
 

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez sabinka » 11 lis 2013, o 22:48

Mnie się nie chce samej robić maseczek, więc szukałam kosmetyku na przesuszone i łamliwe włosy. I znalazłam! To eliksir Biovax do suchych i zniszczonych włosów. Składa się niemal wyłącznie z olejków naturalnych. Wystarczy jedno naciśnięcie pompki i starcza na półdługie włosy. Tyle że wcieram tylko od połowy włosów, nie od samej skóry. I na dodatek pięknie pachnie. To moje wielkie ostatnie odkrycie kosmetyczne!
sabinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 22:29

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Mefista » 13 lis 2013, o 13:16

Ja ostatnio sama robię sobie maseczkę z żółtka jaja+olejek rycynowy i cytryna. Przyznam że się wzmocniły,juz tak nie wypadają. Jednak dawne metody są dużo skuteczniejsze niż te wszystkie odżywki pełne chemii.

Ostatnio edytowano 13 lis 2013, o 13:23 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ortografia
Mefista
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 14:12

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Amaretto » 29 lis 2013, o 15:50

A stosowałyście może kosmetyki które mają w składzie naturalne olejki? Na przykład arganowy? Świetnie odżywiają włosy - nie obciążają ich i sprawiają, że o wiele mniej się przetłuszczają.
Sama nie używam w naturalnej postaci - wymaga to moim zdaniem zbyt wiele zabawy z nakładaniem, zmywaniem i tymi sprawami :)
Za to używam odżywki z dużą ilością olejku arganowego w składzie - marki CeCe. Odżywkę mam stosunkowo krótko ponieważ trzeci tydzień ale już widzę, że powinna zagościć u mnie na stałe. Bardzo fajnie odżywia, widzę, że włosy stały się mocniejsze.
Amaretto
 

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez aldonka87 » 3 gru 2013, o 04:02

Ja stosuję bezpośrednio olejek arganowy, a ostatnio olejek kokosowy pure fiji. Włosy nabierają blasku, są głęboko nawilżone i super się rozczesują :)
aldonka87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 gru 2013, o 04:00

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Cute_5 » 16 cze 2014, o 14:38

Ja zdecydowanie mogę polecić olejowanie włosów, które jest świetne na zniszczone włosy.
Cute_5
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 11:43

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez vvivvienne » 16 cze 2014, o 16:28

Ja mam już wszystko z olejkami :D Najlepsze są!
Avatar użytkownika
vvivvienne
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 cze 2014, o 10:14

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez IRISSS » 18 cze 2014, o 14:40

osobiście polecam masło kokosowe...
na zwilżone włosy założyć masło na noc...a rano umyć normalnie włosy...
kilka razy powtórzyć i będzie dobrze :)

IRISSS
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 15:27

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez rosiehw » 23 cze 2014, o 23:21

a ja polecam maseczke z żołtek jaj i iolejku rycynowego. dwa razy w tygodniu, regularnie pzez godzine na glowie. zawin glowe folia i tak siedz. zobaczysz ze po miesiacu bedzie super ;)
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Natka92 » 25 cze 2014, o 03:10

Amaretto napisał(a):A stosowałyście może kosmetyki które mają w składzie naturalne olejki? Na przykład arganowy? Świetnie odżywiają włosy - nie obciążają ich i sprawiają, że o wiele mniej się przetłuszczają.
Sama nie używam w naturalnej postaci - wymaga to moim zdaniem zbyt wiele zabawy z nakładaniem, zmywaniem i tymi sprawami


Moglabys coś więcej napisać o tym jak powinno się stosować ten naturalny olejek arganowy? po prostu nakłada się jak zwyklą odżywkę i spłukuje? ja ostatnio testuje odzywkę właśnie z arganem Eveline 8 w 1 chyba coś takiego, nakłada się i po 4 minutach spłukuje - fajny efekt i włosy ładnie pachną :)
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez kati85 » 27 cze 2014, o 22:34

Dobry jest olejek araganowy

kati85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 cze 2014, o 22:19

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Natka92 » 27 cze 2014, o 23:29

Moim zdaniem najelpsze w nim jest to, że jest uniwersalny, ja mam taką złota buteleczkę chyba z bielendy, i pomimo że nie jest może jakaś wielka, to starcza mi na długo, a używam na włosy, skórę i na twarz... Muszę jeszcze koniecznie wypróbować olejek kokosowy, też wszyscy go zachwalają :)
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Specjalista Aspazji » 27 wrz 2014, o 13:28

Maseczka z awokado - dobrze działa na suche włosy. Kwasy tłuszczowe zawarte w awokado odżywią zarówno włosy jak i skórę głowy.
Składniki: Awokado, 1 łyżka miodu, 2 łyżeczki oliwy z oliwek
Obrane awokado utrzyj do konsystencji papki. Dodaj miód i oliwę z oliwek, a następnie dokładnie wymieszaj. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na włosy i trzymaj 20 minut. Po wyznaczonym czasie, spłucz mieszankę i umyj włosy delikatnym szamponem.
Możesz także wcierać we włosy olejek, np. arganowy, na kilka godzin przed myciem
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez Mala__Di » 27 wrz 2014, o 18:18

Dla dziewczyn z Krakowa: w salonie Vici Hair jest specjalistka od pielęgnacji Kerastese (która świetnie odżywia włosy) - pani Martyna. Tutaj jest ich cennik: SPAM
Może komuś to pomoże :)

Ostatnio edytowano 28 wrz 2014, o 14:47 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Mala__Di
 

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez babeczkowa » 31 maja 2017, o 16:04

Powinnaś pomyśleć o pełnej pielęgnacji :) np. dwie maski (jedna nawilżająca, druga proteinowa) po każdym myciu, olejowanie 1-2 w tygodniu, i serum silikonowe na końcówki. Poczytaj na blogach i dobierz produkty odpowiednie dla siebie. Druga sprawa to produkty do stylizacji. Warto wymienić swoje gumki na sprężynki i kupić lepszą suszarkę/prostownicę. Ja mam sprzety z babyliss bo są profesjonale, starannie wykonane i nie niszczą włosów. Cena tez jest ok. Moja suszarka z tej firmy wygładza włoski, praktycznie w ogóle nie hałasuje :)
babeczkowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 13:36

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez wenus28 » 1 cze 2017, o 11:08

ja z moimi włosami męczyłam się przez miesiąc, a wszystko przez to, że fryzjerka przepaliła mi je rozjaśniaczem... poszłam więc do innej i tam ogarnęłam kosmetyki z LINK a w szczególności mleczko hmilk. Przyznam, że takiego efektu się nie spodziewałam, zawsze miałam ładne i zadbane włosy ale to jak wyglądają teraz to jakiś cud :)


DZIEKUJEMY ZA LINK
wenus28
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 30 sty 2016, o 19:55

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez bionigree » 12 cze 2017, o 13:00

CzarnulkaDDZ napisał(a):Mam bardzo wielki problem.
Moim naturalnym kolorem włosów jest jasny blond, jednak od 8 lat farbowałam je na czarno.
Po tym dluuuuugim czasie postanowiłam wrócić do swojego koloru. Chciałam uzyskać bardzo szybki efekt i przez 3 dni nakładałam na głowę masy rozjaśniaczy. Nie wiem co we mnie wstąpiło, że tak głupio postąpiłam.
Teraz mam bardzo zniszczone włosy: kruszą mi się, wypadają, są strasznie sianowate, sztywne, bardzo bardzo rozdwojone i poszarpane końcówki, już strach na wróble już lepiej ma na głowie.
Jeszcze najgorsze jest to, że robią się coraz krótsze. A muszę je prostować, bo inaczej nie wyjdę na dwór, robię to raz na tydzień.
Używam wielu odżywek, nafty kosmetycznej, olejku rycynowego z szamponem, jedwabiu, keratynę i odżywki ochronnej przed dużą temperaturą podczas prostowania.
Jak mam je uratować?


Witamy!

Warto abyś zastosowała profesjonalny produkt o działaniu nawilżającym i odżywiającym. Zachęcamy również abyś skorzystała z wizyty u najbliższego trychologa (specjalisty od skóry głowy i włosów). On wskaże Ci odpowiedni sposób, aby bezpiecznie i możliwie szybko przywrócić włosom ich dawną świetność.

Pozdrawiamy!

Producent kosmetyków naturalnych BIONIGREE oferujący kosmetyki trychologiczne
Avatar użytkownika
bionigree
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 cze 2017, o 12:48
Lokalizacja: Złotoryja

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez ola.makowska » 14 cze 2017, o 15:42

A ja polecam maskę do włosów z miodu i awokado frimy organic shop,jest mega tania, trzyma się ją tylko 3 minuty, a naprawdę dobrze regeneruje i odwilża włosy :)
ola.makowska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 cze 2017, o 14:06

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez babeczkowa » 20 cze 2017, o 18:30

Czasem włosów nie da się uratować i trzeba je po prostu ściąć, czasem naprawdę warto tak zrobić i dopiero zająć się pielęgnacją. Nie powinnaś dodawać olejku rycynowego do szamponu, może przesuszać włosy okropnie. Obserwuj po której odżywce twoje włosy wyglądają ładnie, czy po tych z olejami czy bardziej nawilżających (te z miodem, aloesem, algami). Zła prostownica też może zrobić tragedię na włosach pomimo ochrony. Może zmienisz swoją na bardziej profesjonalną? Z babyliss są świetne, ja mam z jonizacją, wystarczy jedno pociągnięcie, nie wyrywa włosów i nagrzewa się szybciutko. Moja jest z serii diamentowej, miałam jeszcze kiedyś lokówkę od nich i też działała bardzo fajnie. Ścinasz i dajesz swoimi włosom nową szansę?
babeczkowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 13:36

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez reika » 22 cze 2017, o 22:55

Wiesz co u mnie super sobie radził szampon, który możesz dostać w zasadzie w każdej drogerii , chodzi o Green Pharmacy. Widziałam w aplikacji Moja Gazetka, że teraz w Naturze jest promocja i można go kupić za niespełna 6 zł :)
reika
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 21 cze 2017, o 10:44

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez cachecache » 2 lip 2017, o 20:36

Dobre kosmetyki powinny uratować sprawę :) Ja na regeneracje włosów po lecie i zimie przeważnie udaje sie do fryzjera - na zabiegi z użyciem sauny fryzjerskiej, bo to naprawde super regeneruje ! W Warszawie na takie zabiegi polecam Shake your head, jest tam naprawde super.
cachecache
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 20:48

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez alren » 5 lip 2017, o 12:54

Czasem trudno jest dobrać odpowiednią odzywkę i szampon, ale warto próbować, bo to jedyny sposób, żeby mieć zdrowe włosy.

alren
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 12:21

Re: strasznie zniszczone włosy

Postprzez espanka » 25 sie 2017, o 11:29

Ja muszę znaleźć jakąś dobrą odżywkę, rozjaśniałam włosy więc będą teraz bardziej narażone na przesuszenie a chcę sobie jeszcze kupić prostownicę, bo fryzjerka mi pokazała jak fajnie kręcić nią włosy :) na pewno warto też jakieś spraye czy olejki przed temperaturą kupić
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]