Studia - jakie? Wasze kierunki?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez ola.nowik » 19 kwi 2013, o 14:49

Proponuje Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Ja ukończyłam ten kierunek w tamtym roku i jestem z niego zadowolona. Dodatkowo w tym roku zrobiłam kurs BHP, który był organizowany przez firmę BEST. Zobacz ich ofertę kursów i szkoleń tresc zmieniona przez moderatora, prosze nie spamowac

Ostatnio edytowano 20 kwi 2013, o 14:51 przez ola.nowik, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ola.nowik
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Alex » 24 kwi 2013, o 16:58

kusicielka napisał(a):fajne dla tych, których marzenia o medycynie się nie spełniły ;)

Alex, a nie myślisz, że moda może przeminąć?


Chyba nie - albo bardziej mam nadzieje. To jest taki sposób spojrzenia na uczenie, że mam nadzieje, że przejdzie za kilka lat do szkół jako takich a nie jak na razie prywatnie. No i jak mówię, dopiero mamy pierwsze pokolenie nauczycieli tego prądu pedagogiki więc to początki a chętnych na takie przedszkola nie brakuje.
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Poweriz » 24 kwi 2013, o 19:37

Ja jestem po Budownictwie (wbrew pozorom na moim roku dziewczyn było około 20%) Ale nie polecam osobom które nie rozumieją fizyki. Istna katorga :)







_________________
Wymień swoje przewody wentylacyjne

Need more power...
Poweriz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 01:22

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez dawajcalusa » 30 kwi 2013, o 10:25

she336 napisał(a):Czy studia zaoczne są gorsze od dziennych? Czy to prawda, że pracodawcy gorzej na to patrzą?


Dzisiaj nawet studia dzienne są tak mało wartościowe, że nie ma różnicy. Pracodawcy nie patrzą tak bardzo na wykształcenie, ponieważ wiedzą jak wyglądają studia i że absolwent po pięciu latach wie nie wiele więcej niż licealista. Bardziej liczy się aktywność pozaprogramowa, jak koła naukowe, samodzielne projekty i doświadczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
dawajcalusa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 10:15
Lokalizacja: Chodecz

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez pannaczarna » 7 maja 2013, o 12:39

Każdy chyba dobrze wie że studia dzienne i zaoczne dzieli przepaść. Na dziennych jest o wiele trudniej niż na zaocznych.

Studiuję dziennie pielęgniarstwo, tzn kończę już 2 rok.

:diabel
Avatar użytkownika
pannaczarna
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 3 maja 2013, o 23:04

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Hadassa » 7 maja 2013, o 13:14

Nie powiedziała bym że na dziennych jest trudniej.
Wiele się zmieniło, jest wymagana ta sama ilość godzin, więc zajęcia w sumie co tydzień, a patrząc na to że po większości to osoby pracujące, mniej czasu na naukę...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez majkaa » 8 maja 2013, o 21:51

technik administracji, weekendowo, jeszcze dwa semestry ;)

Ostatnio edytowano 14 wrz 2013, o 20:20 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
majkaa
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Clementina90 » 11 maja 2013, o 10:29

Polecam gorąco Italianistykę - kierunek jeszcze nie tak bardzo popularny, a po nim jest praca :)
Clementina90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 maja 2013, o 10:13

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Dementi » 16 maja 2013, o 17:53

Jestem w trakcie sesji i za chwilę będę broniła swojej pracy licencjackiej. Kończę filologię polską o specjalizacji nauczycielskiej i.. składam papiery na politechnikę na oceanotechnikę - kierunek okrętownictwo (tak chcę projektować statki):p wiecie co jest najlepsze? znalazłam oferty pracy dla inżynierów oceanotechniki, ale dla polonisty żadnych szans.. Masakra :( no ale będę miała uprawnienia do uczenia w szkole i nikt mi ich nie zabierze :)

smacznie i tanio - restauracja mokotów
Dementi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 09:59

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Roksi8 » 17 maja 2013, o 02:21

Ja studiowałam ekonomię i przerwałam, bo to była jakaś żenada.. Oceny zależały od humorków i upodobań wykładowców.. Koleżanka poleciła mi swoją szkołe policealną.. na początku nie chciałam o tym słyszeć, ale wielu moich znajomych skończyło tą szkołe i mają dobrze im sie wiedzie.. Zatem zaczęłam i zobaczymy. Wiem jedno podejście jest tutaj zupełnie inne i mam wrażenie, że więcej sie tutaj nauczę.
Zajrzyjcie sami, może i Wy coś znajdziecie dla siebie
technik farmacji - to mój kierunek

Ostatnio edytowano 14 wrz 2013, o 20:21 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
Roksi8
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 02:13

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez julaa » 18 maja 2013, o 21:39

jeszcze nie studiuję ale chciałabym w przyszłości iść do Poznania na gospodarkę przestrzenną :)
Avatar użytkownika
julaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 21:05

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez NordCap » 21 maja 2013, o 16:47

Najważniejsze to wybrac jakieś sensowne studia i połączyć to z praktyką. tzn. już na studiach znaleźć sobie jakaś pracę/praktykę w tym kierunku, żeby potem nie obudzić się na 5 roku, że się zaraz skończy studia nic się nie umie i nie ma się żadnego doświadczenia, oprócz jakiejś weekendowej pracy na inwentaryzacji.. Trzeba się przyzwyczaić, że studia same niczego nie nauczą..dlatego praktyka, pratyka i jeszcze raz praktyka.. Jeśli zaś chodzi o te sensowne studia, to chyba nie trzeba tutaj nic dodawać..w końcu tyle się o tym trąbi teraz na kogo czeka praca a kto nie ma co na nią liczyć
NordCap
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 16:31

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Alabastrowa » 30 maja 2013, o 15:01

Studiuję fizykę. Gdybym mogła drugi raz wybrać studia ponownie wybrałabym fizykę : )
Avatar użytkownika
Alabastrowa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 14:58

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Ballman » 7 cze 2013, o 19:35

Ja studiowałam politologię i dziennikarstwo - nie są to przyszłościowe kierunki, raczej odradzam ;)

Avatar użytkownika
Ballman
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 19:12

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Aniaaaaa » 23 cze 2013, o 16:40

Ja studiowałam na AWF-ie w KRK . Od zawsze jestem aktywną fizycznie kobietą i uwielbiam sport :-) Z tąd moja decyzja o studiach na Akademii Wychowania Fizycznego. Obecnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z Rzeszowskich szkół i gram w siatkówkę . Wcale nie żałuję tej decyzji bo spełniam się jako nauczycielka .
Polecam AWF :-) :polska
Aniaaaaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 557
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 15:14

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez zumbi » 27 cze 2013, o 15:08

Ja sie zastanawiałam nad Montessori ale poszłam na zwykłą przedszkolną w warszawskiej wsp twp. Może bym z tego podyplomówkę zrobiła, bo same studia raczej z perspektywą - otwierają drzwi do przedszkoli o takim profilu. Teraz mnie właśnie korci przed świętami, bo mamy nabory na podyplomówki i się waham czy teraz, czy jeszcze zaczekać chwile, ale w sumie to po co czekać.[/quote]

Jak dobrze pójdzie, to zaczne tam w tym roku podyplomówkę.

Tak w ogóle to wiecie, że w tym roku zmieniali nazwę, już nie jest wsp twp, tylko Uczelnia Korczaka.
zumbi
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 15:53

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez kusicielka » 28 cze 2013, o 12:30

Idealny patron dla uczelni pedagogicznej. Moim zdaniem to jeden z największych Polaków, a już na pewno pedagogów.
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez sun979 » 1 lip 2013, o 19:05

Kierunek - Zarządzanie ze specjalnością ADMINISTRACJA.

Czy ten kierunek jest ciężki? Uważacie, że można znaleźć pracę po tym kierunku? Może ktoś studiuję i podzieli się ze mną swoją opinią ;) Bardzo mi zależy. Plisss ;]
sun979
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Tania19 » 7 lip 2013, o 23:08

Zarządzanie to bardzo popularny kierunek a bardzo ogólny. Pracę można znaleźć ale łatwo nie jest. Może lepiej coś bardziej sprecyzowanego, ekonomia albo marketing?
Avatar użytkownika
Tania19
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 22:46

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Kondorr » 8 lip 2013, o 22:59

Przy takim połączeniu będziesz szukać pracy w bankach lub urzędach. Tego i tego jest wiele, praca lekka i dość dobrze płatna :)
Kondorr
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 cze 2013, o 20:54

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez sun979 » 9 lip 2013, o 21:32

Tania19 napisał(a):Zarządzanie to bardzo popularny kierunek a bardzo ogólny. Pracę można znaleźć ale łatwo nie jest. Może lepiej coś bardziej sprecyzowanego, ekonomia albo marketing?


Mogłaby by być nawet ta ekonomia dla mnie, ale niestety blisko mnie nie ma tego kierunku. Nie chcę bardzo daleko dojeżdżać...
sun979
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez sun979 » 9 lip 2013, o 21:35

Kondorr napisał(a):Przy takim połączeniu będziesz szukać pracy w bankach lub urzędach. Tego i tego jest wiele, praca lekka i dość dobrze płatna :)


A nie za nudna i zbyt odpowiedzialna? Chociaż mi się wydaje, że w każdej raczej pracy jest odpowiedzialność jakaś. Tylko, czy w takiej nie za duża? :/

I mogę chyba też mieć własną firmę ;) Te studia mam nadzieję, że mi w tym pomogą.
sun979
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez paula » 10 lip 2013, o 09:08

szczerze?
od wczoraj mam wykształcenie wyższe z matematyki. Mam uprawnienia (gdy odbiorę dyplom) do nauczania w szkole podstawowej i gimnazjum - myślisz że byłabym naprawdę dobrym nauczycielem? Otóż nie! studia to tylko papierek. Tak naprawdę dopiero potem, po ich skończeniu, gdy będziesz miała odpowiedni staż pracy, będziesz mogła spokojnie powiedzieć "tak, teraz jestem w pełni pewna, że coś potrafię".

Oczywiście im bardziej prestiżowy kierunek studiów, tym lepiej dla Ciebie. Tylko musisz lubić ten kierunek na który idziesz, a przynajmniej mieć o nim jakiekolwiek pojęcie. Na stronie każdej uczelni tak zachwalają, przyciągają studentów że niby takie wspaniałe staże są, pracę można od razu w banku dostać itd. A to jest guzik prawda!
Własną firmę możesz nawet teraz, bez studiów, otworzyć.

I też wiadomo - to nie jest tak że na studiach jest taka tragedia :P poznajesz tam nowych ludzi, nowe otoczenie. W jakiś tam sposób jesteś aktywna, a nie tylko dom - praca, dom - praca. Masz takie oderwanie od tego życia codziennego. Po ukończeniu dostajesz papierek (co jak wspomniałam wcale nie jest równoznaczne z tym że coś potrafisz :D ) i później tylko dostać się gdzieś do pracy, jak najwięcej stażu pracy mieć i wtedy do porządnej firmy się przyjąć.
paula
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez paula » 10 lip 2013, o 09:10

poza tym nie możesz uważać że praca urzędnika jest odpowiedzialniejsza niż praca np. w sklepie. Uważam że każda praca jest odpowiedzialna. I gdybyś myślała taką kategorią to nawet roznoszenie ulotek może być odpowiedzialne i nie warto się tego chwytać :)
naprawdę nie myśl tak. Bo to do niczego nie doprowadzi.
I pamiętaj - studia warto mieć, właśnie dla tego przysłowiowego PAPIERKA :)
paula
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Robertoo » 10 lip 2013, o 17:04

Ja skończyłem dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz zarządzanie zasobami ludzkimi a pracuje jako informatyk. Nie przydały mi się w pracy moje skończone studia ani raz...

I on wpadł wtedy na tedrzwi drewniane wewnętrzne i nabił sobie siniaki.
Robertoo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 15:54
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Maczek