Studia - jakie? Wasze kierunki?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Bryniuk » 27 lip 2013, o 21:27

Kierunek studiów jest w sumie średnio istotny, liczy się dużo bardziej typ i renoma uczelni, a wiedzę zawodową i tak trzeba ogarniać samemu poza zajęciami.
Bryniuk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 23:07

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Mizerikordia » 28 lip 2013, o 22:45

Ekonofizyka : )
Mizerikordia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 lip 2013, o 22:21

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Catherine » 29 lip 2013, o 08:58

Dziennie studiuje Inżynierię Środowiska .

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez BadRomance » 29 lip 2013, o 20:04

Alex napisał(a):
kusicielka napisał(a):ja skończyłam edukację medialną i dziennikarstwo - też mam po tym pracę i co z tego? Sa ludzie po świetnych studiach i nie mają.
O pedagigice nieraz się mówi, ze taki kierunke produkujacy bezrobotnych, a moja znajoma po studiach pedagogicznych ma śwetna robotę, robi, to co lubi i jeszcze chce poszerzać swoje kwalifikacje o Montesorri.


Ja sie zastanawiałam nad Montessori ale poszłam na zwykłą przedszkolną w warszawskiej wsp twp. Może bym z tego podyplomówkę zrobiła, bo same studia raczej z perspektywą - otwierają drzwi do przedszkoli o takim profilu. Teraz mnie właśnie korci przed świętami, bo mamy nabory na podyplomówki i się waham czy teraz, czy jeszcze zaczekać chwile, ale w sumie to po co czekać.


Moja koleżanka studiuje na tej uczelni i jest bardzo zadowolona. Ja tam uważam podobnie jak kusicielka - kierunek studiów nie jest aż tak istotny jak samo zaangażowanie i chęć rozwijania siebie w tym co się lubi.
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez modnisia » 6 sie 2013, o 16:14

Ja studiuję zarządzanie w wyższej szkole biznesu national louis university zaocznie i nie uważam, że studia zaoczne są gorsze od dziennych. dzięki zaocznym mogę pracować, a pracodawca bardzo pozytywnie spojrzał na kierunek i uczelnie którą wybrałam. mam więc i dobrą pracę i dobre studia, które niedługo będę kończyć :)
modnisia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 12:56

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez betao » 9 sie 2013, o 12:48

Fizjoterapia, chociaż z roku na rok coraz bardziej obawiam się o pracę w tym zawodzie.

CiekawyLink
betao
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 sie 2013, o 12:43

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Alex » 14 sie 2013, o 15:09

BadRomance napisał(a):Moja koleżanka studiuje na tej uczelni i jest bardzo zadowolona. Ja tam uważam podobnie jak kusicielka - kierunek studiów nie jest aż tak istotny jak samo zaangażowanie i chęć rozwijania siebie w tym co się lubi.


Kierunek też jest ważny. Moim zdaniem trzeba brać te, na których są jakieś praktyki itd. Czyli coś więcej niż same siedzenie w książkach, bo wiedzę zdobywa się na różne sposoby i praktyka, albo staż w czasie studiów potrafi zdziałać cuda. Dlatego ja nie narzekam, bo akurat na Uczelni Korczaka dbali o takie rzeczy, ale już np. siostra jak studiowała na jednym z Uniwerków, dziennie i nie pracując, to teraz uważa, że trochę przebimbała te 5 lat.
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Magiks » 18 sie 2013, o 11:26

Ekonomia i informatyka według mnie najlepsze na przyszłość. Chociaż, to zależy, bo mówią, że teraz dobre, a jak skończysz za 5,6 lat z magisterką, to nie ma pracy :roll:.
Avatar użytkownika
Magiks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 11:11

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez naughty_girl » 26 sie 2013, o 10:36

Ja wybieram się na zarządzanie, chociaż to dosyć popularny kierunek. Ale dostałam się na ŚWSZ w Katowicach, a tam można studiować po angielsku, no i wykładowcy są ściągani z zagranicy. Także myślę, że praca się po tym znajdzie :D
naughty_girl
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez babuszka » 28 sie 2013, o 09:10

Magiks napisał(a):Ekonomia i informatyka według mnie najlepsze na przyszłość. Chociaż, to zależy, bo mówią, że teraz dobre, a jak skończysz za 5,6 lat z magisterką, to nie ma pracy :roll:.

Zgadzam się. Te dwa kierunki dają jakieś realne szanse na pracę, ale tez trzeba wybrać odpowiednią uczelnię. Dobra ekonomia na pewno jest w Katowicach w Ziętku właśnie. W ogóle jeśli chodzi o takie kierunki to raczej nie ma sensu tracić czasu na uniwersytetach...
babuszka
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez PawKaw87 » 29 sie 2013, o 16:02

studia zaoczne to znak dla pracodawcy, że umiałeś pogodzić naukę i pracę :) jeżeli to dobry pracodawca będzie wiedział, że jesteś dobrym kandydatem

PawKaw87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sie 2013, o 15:35

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Adidasowa » 29 sie 2013, o 16:05

Ja jednak bezpieczeństwo narodowe raczej;)

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez ladyblues » 30 sie 2013, o 13:52

naughty_girl bardzo dobry wybór! :):) ja jestem już na magisterskich na SWSZ i jest super :D fajny klimat, przyjazna atmosfera... może czasem za dużo przedmiotów, ale cóż, tak jest wszedzie :P
ladyblues
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez apollo » 5 wrz 2013, o 07:30

Ja studiów nigdy nie robiłam, a jedyne połączenie jeśli już ma sens, to studia + praca. Jeśli na studiach nie zdobywasz praktyki to nie masz co liczyć na pączki. Ja pracuję w branży kosmetycznej, po technikum robiłam szkolenia zawodowe w new nails i w zasadzie na tym się zakończyła moja edukacja ;-)
apollo
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez maggietka » 11 wrz 2013, o 16:41

babuszka napisał(a):
Magiks napisał(a):Ekonomia i informatyka według mnie najlepsze na przyszłość. Chociaż, to zależy, bo mówią, że teraz dobre, a jak skończysz za 5,6 lat z magisterką, to nie ma pracy :roll:.

Zgadzam się. Te dwa kierunki dają jakieś realne szanse na pracę, ale tez trzeba wybrać odpowiednią uczelnię. Dobra ekonomia na pewno jest w Katowicach w Ziętku właśnie. W ogóle jeśli chodzi o takie kierunki to raczej nie ma sensu tracić czasu na uniwersytetach...



Według mnie nie ma sensu studiować dziennie takie kierunki. Ja właśnie skończyłam zaocznie ekonomię na ŚWSZ i szczerze powiedziawszy lepiej już poszukać pracy na niższych szczeblach i podczas studiów wspinać się wyżej. Wtedy są realne szanse, że po obronie dostaniemy jakieś sensowne stanowisko adekwatne do naszego wykształcenia. Wiele moich znajomych uczących się dziennie na państwowych uczelniach, teraz po ich zakończeniu zaczynają od tego co ja będąc na drugim roku studiów... także wydaje mi się, że ja jestem jednak w lepszej sytuacji.
maggietka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 11:43

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez drobna » 11 wrz 2013, o 17:21

Dokładnie, 100 proc. racji!

Zaczęłam pracę pod na początku 4 roku i zaczynałam od jakiegoś podrzędnego szczebla. Po skończeniu studiów byłam już daleko za moimi kolegami i koleżankami ze studiów...

Buduje swoje życie na miłości fundamencie.
Avatar użytkownika
drobna
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez prorhea89 » 13 wrz 2013, o 23:38

Ja studiuję zarządzanie oraz informatyke:) Fajne kierunki, ale przez to, że są dwa to nie mogę pracować..
prorhea89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 sie 2013, o 16:05

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez epiglottis » 13 wrz 2013, o 23:56

Hmmm.... mam małe doświadczenie w studiowaniu... Studiuje dziennie i znajdę pracę po studiach bez problemu w zawodzie. Wszystko zalezy od kierunku ;p
epiglottis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 wrz 2013, o 16:19

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Hadassa » 14 wrz 2013, o 13:47

epiglottis napisał(a):Hmmm.... mam małe doświadczenie w studiowaniu... Studiuje dziennie i znajdę pracę po studiach bez problemu w zawodzie. Wszystko zalezy od kierunku ;p

to co to za studia...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez LULAWROC1854 » 15 wrz 2013, o 15:36

Mój kierunek to bezpieczeństwo narodowe, poza tym pracuję jeszcze poza zawodem ale chcę nazbierać jeszcze dodatkowego doświadczenia w innych kierunkach:)

_____________________________
Firany,zasłony, dekoracje http://firante.pl/ Przepiękne, jedyne w swoim rodzaju!
LULAWROC1854
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 sie 2013, o 09:59

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez madzia24 » 16 wrz 2013, o 17:27

Dzisiaj żadne studia nie gwarantują pracy, mam znajomych po polibudzie i też nie pracują.
Avatar użytkownika
madzia24
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 14:55

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez mwieczorek » 23 wrz 2013, o 13:03

Witam,

To prawda, że żyjemy w trudnych czasach gdy wymagania rynku pracy zmieniają się nieomal z dnia na dzień. Nie oznacza to jednak, że znalezienie pracy jest całkiem niemożliwe. Nasza uczelnia dokłada wszelkich starań, aby wspierać absolwentów w staraniach. Gorąco zachęcam Panie do zapoznania ze szczegółami SPAM, a także z ofertą naszych studiów podyplomowych, które nie bez znaczenia pozostają dla atrakcyjności CV w oczach potencjalnych pracodawców SPAM Pozostaję do dyspozycji w wypadku pytań bądź wątpliwości.

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
___________________________
Online Ekspert WSB

Ostatnio edytowano 23 wrz 2013, o 13:06 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie SPAMować forum
mwieczorek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 wrz 2013, o 12:57

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez adamiakmatinka » 24 wrz 2013, o 12:35

A jakie studia podyplomowe polecanie, albo skończyliście?
adamiakmatinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 12:25
Lokalizacja: Garwolin

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Anna_N » 1 paź 2013, o 14:48

Studia zaoczne to w tej chwili najlepsze wyjście. Tak naprawdę pracodawca patrzy na to co potrafisz a nie jakie masz studia dzienne czy zaoczne. Bo to proste : Przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną osoba po dziennych - ma zero doświadczenia i osoba zaoczna która już gdzies pracowała, kogo wybierze ? Chyba wiadomo.
Avatar użytkownika
Anna_N
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:27

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez drobna » 2 paź 2013, o 16:01

Dokładnie, gdybym teraz miała decydować to wybrałabym studia zaoczne. Pamiętam ile było stresu aby pogodzić studia dzienne z pracą i jak na złość zawsze plan układali mi rozwalony w całym tygodniu. I fakt, pracodawcy nie patrzą teraz na tryb studiów, tylko na doświadczenie i ewentualnie posiadanego magistra.

Buduje swoje życie na miłości fundamencie.
Avatar użytkownika
drobna
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 15:07
Lokalizacja: Kraków
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Makrdcdi05