Studia - jakie? Wasze kierunki?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Kamilek » 9 paź 2013, o 12:30

Moja żona była na dziennej pedagogice, ale gdy urodziła nam się córeczka musiała przejść na zaoczne. I stwierdziła że dzienne są trudniejsze ale na dziennych czuła że się uczy bo na zaocznych wogóle i była bardzo rozczarowana że jest aż taka różnica pod kątem wiedzy. Jak tylko mała skończyła roczek wróciła na dzienne studia.
Avatar użytkownika
Kamilek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 sie 2013, o 15:39

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez supersucha » 20 paź 2013, o 12:10

Marketing i PR, polecam, ciekawe - rozwijają i sporo uczą, ale w zawodzie i tak nie pracuję ;)
supersucha
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 paź 2013, o 13:47

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez judymm » 24 paź 2013, o 16:33

Dziennikarstwo :)

Zapraszam na moją stronę - http://www.arcadegames.com.pl - darmowe gry do zagrania przez przeglądarkę! :)
judymm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 16:27

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez wish. » 24 paź 2013, o 20:54

prawo. czterech liter nie urywa.

my nawet nie mieliśmy siebie w planach, a
teraz budzę się i zasypiam z Twoim imieniem
na ustach
Avatar użytkownika
wish.
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 00:57

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Czesemirvip95 » 31 paź 2013, o 20:19

Ja myślę że zaoczne są nie tyle gorsze od dziennych, co pracodawcy wolą absolwenta dziennych niż zaocznych i tyle.
Czesemirvip95
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 03:48

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez inek » 1 lis 2013, o 21:12

Pedagogika, zaocznie.

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc...
Avatar użytkownika
inek
Extra Kobietka
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 20:59

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez josari » 4 lis 2013, o 16:27

Skończyłam geodezję. NIgdy nie pracowałam w zawodzie i już raczej nie będę.
josari
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 12:48

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Sceptyczna Jadźka » 5 lis 2013, o 08:19

Zrobiłam licencjat z socjologii. I bardzo dobrze się czułam na tych studiach, zdobyłam bardzo ogólną wiedzę dot. m.in. PRu, reklamy, psychologii społecznej, ekonomii, zarządzania.
A teraz właśnie, na magisterkę, poszłam na zarządzanie, na specjalność menedżer personalny. ;)

http://sceptycznajadzka.blogspot.com - mój blog lifestyle'owy :)
Avatar użytkownika
Sceptyczna Jadźka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 lis 2013, o 22:36

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Aniaa023 » 3 gru 2013, o 19:02

Tylko nie idźcie z przypadku, bo będziecie tego żałowały. Przerabiane wielokrotnie na podstawie znajomych.

Aniaa023
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 gru 2013, o 18:44

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Loli1992 » 11 gru 2013, o 17:59

Studiuję filologię germańską. Polecam filologię osobom, które NIE TYLKO znają i lubią język, ale interesują się kulturą, literaturą itp. Jest to kierunek, który wymaga dużo pracy i przede wszystkim musimy być systematyczni. Jest ciężko, dużo osób odpada. Studiuję też informatykę i tu też nie jest łatwo. Informatyka to coś więcej niż tylko gry ;-) No i planuję zrobić magisterkę z pedagogiki. Coś w stylu: edukacja przez sztukę.

„– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) – Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.”
- Michaił Bułhakow (z książki Mistrz i Małgorzata)

Obrazek
Avatar użytkownika
Loli1992
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 gru 2013, o 21:58

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez kusicielka » 30 gru 2013, o 15:50

Kamilek napisał(a):Moja żona była na dziennej pedagogice, ale gdy urodziła nam się córeczka musiała przejść na zaoczne. I stwierdziła że dzienne są trudniejsze ale na dziennych czuła że się uczy bo na zaocznych wogóle i była bardzo rozczarowana że jest aż taka różnica pod kątem wiedzy. Jak tylko mała skończyła roczek wróciła na dzienne studia.


Co do poziomu to chyba róz nie bywa, a bardoz fajnie, ze nie musiała przerywać nauki tylko mogła się przenieść.

Córka mojej znajomejza to teraz wyjeżdża na Erasmusa - super sprawa, aż jej troche zazdroszczę...
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez orientalna » 6 sty 2014, o 15:58

Studiowałam filozofię. Ze względu na zły obrót spraw życiowych, nie dokończyłam tych studiów, jednak mimo wszystko nie żałuję,że na nie poszłam. Jest to totalnie nieżyciowy ponoć kierunek, jednak ja się wiele na nich nauczyłam i podejrzewam, że na innych by mnie to ominęło - z tego prostego względu, iż studiowałam jedynie dla siebie. Chyba nie potrafiłabym zapałać taką miłością do innego kierunku, może z wyjątkiem sztuki. Ale to jednak inna specyfika.

Obrazek
orientalna
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 16:40
Lokalizacja: DE

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez bere » 11 sty 2014, o 18:21

Ja studiowałam filologię polską na uniwersytecie warszawskim. Zrobiłam licencjat i zaczęłam pracować w wydawnictwie. Byłam odpowiedzialna za korektę tekstów. Teraz pracuję na własną rękę w podobnej branży.
bere
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 20:21

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez dagmarka90k » 14 sty 2014, o 12:49

ja skończyłam geografię i etnologię ;)
dagmarka90k
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 12:45

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez pollyanna » 16 sty 2014, o 01:17

Jestem po historii. Nie mam pracy w zawodzie, ale same studia są bardzo przyjemne i ciekawe. Rozwijają różne umiejętności, na pewno uczą konstruktywnego myślenia, wyciągania wniosków z zaistniałych zdarzeń. Polecam, jeżeli zależy Ci aby wybrać coś, co będzie Cię interesowało. Jeśli jednak wolisz mieć po studiach pracę w wyuczonym zawodzie to odradzam, bo humanistom teraz ciężko.

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez lobelia85 » 19 sty 2014, o 17:16

pollyanna napisał(a):Jestem po historii. Nie mam pracy w zawodzie, ale same studia są bardzo przyjemne i ciekawe. Rozwijają różne umiejętności, na pewno uczą konstruktywnego myślenia, wyciągania wniosków z zaistniałych zdarzeń. Polecam, jeżeli zależy Ci aby wybrać coś, co będzie Cię interesowało. Jeśli jednak wolisz mieć po studiach pracę w wyuczonym zawodzie to odradzam, bo humanistom teraz ciężko.


Ja również jestem po historii, specjalność nauczycielska. Od 5 lat szukam pracy w zawodzie:>

Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki...

Obrazek
Avatar użytkownika
lobelia85
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 4 sty 2014, o 17:16

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Eyloonka » 22 sty 2014, o 12:49

Ja skończyłam Zarządzanie na Polibudzie w Łodzi. Dopiero w październiku zrobiłam licencjata, ale perspektywa z pracą baaaardzo słaba. Może w większych miastach sytuacja wygląda lepiej, natomiast w mniejszych mieścinkach słabo ale to chyba z każdą pracą. :C

"Czasami kobieta musi być bezduszną jedzą, żeby dać sobie radę w życiu, ale wierzcie mi, bycie jędzą to też ciężka praca".
------------------------------------------------------------------
W związkU: 8.06.2008
Narzeczona: 6.08.2011
Mamusia Aniołka : 3.02.2014 :(
Ślubowanie: Brakuo! :(
Avatar użytkownika
Eyloonka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 11:49
Lokalizacja: Środeczek :)

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Amaretto » 23 sty 2014, o 17:25

Moja siostra obecnie studiuje doradztwo i coaching na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu - jest zadowolona. Z natury była humanistką i raczej nie wyobrażała sobie iść na inne studia na politechnikę.
Generalnie jest to jedyna uczelnia w Polsce która posiada w programie taki kierunek.Wydaje mi się,że studia dają duże perspektywy. Sama widzę jak duże pieniądze moja firma wydaje na szkolenia. Specjaliści z tej dziedziny na pewno będą w modzie ;)
Amaretto
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez pollyanna » 27 sty 2014, o 00:39

lobelia85 napisał(a):
pollyanna napisał(a):Jestem po historii. Nie mam pracy w zawodzie, ale same studia są bardzo przyjemne i ciekawe. Rozwijają różne umiejętności, na pewno uczą konstruktywnego myślenia, wyciągania wniosków z zaistniałych zdarzeń. Polecam, jeżeli zależy Ci aby wybrać coś, co będzie Cię interesowało. Jeśli jednak wolisz mieć po studiach pracę w wyuczonym zawodzie to odradzam, bo humanistom teraz ciężko.


Ja również jestem po historii, specjalność nauczycielska. Od 5 lat szukam pracy w zawodzie:>


Urok kierunków humanistycznych ;)

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez berta23 » 27 sty 2014, o 22:27

U mnie od czerwca ub. roku licencjat z Turystyki i Rekreacji:) Teraz zrobiłam rok przerwy, dopiero od stycznia pracuję w wyuczonym zawodzie;) Planuję wrócić znów do nauki, chyba jeszcze troszkę mi mało ;)

Where you invest your love, you invest your life...
Avatar użytkownika
berta23
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 12:58

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez wenus-lifestyle » 29 sty 2014, o 18:01

Amaretto napisał(a):Moja siostra obecnie studiuje doradztwo i coaching na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu - jest zadowolona. Z natury była humanistką i raczej nie wyobrażała sobie iść na inne studia na politechnikę.
Generalnie jest to jedyna uczelnia w Polsce która posiada w programie taki kierunek.Wydaje mi się,że studia dają duże perspektywy. Sama widzę jak duże pieniądze moja firma wydaje na szkolenia. Specjaliści z tej dziedziny na pewno będą w modzie ;)


Zgadzam się, że wszelkie coachingowe studia czy szkolenia będą teraz coraz bardziej modne i wg mnie ludzie, którzy będą się do nich przykładać znajdą pracę, ale nie oszukujmy się trzeba mieć jednocześnie odpowiedni charakter - być pewnym siebie, elokwentnym. Zwłaszcza tzw. "humanistom" dziwię się, że się tym nie zainteresują. Żeby nie było, że ja tego nie studiuję, mogę dodać na swoje usprawiedliwienie, że jestem umysłem ścisłym :P

Avatar użytkownika
wenus-lifestyle
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 17:10

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez krokusss » 3 mar 2014, o 17:02

A ja studiuję zarządzanie na UE we Wrocławiu :) Interesuje mnie szczególnie zarządzanie zasobami ludzkimi oraz teoretyczne podejście do tego tematu. Nie zgadzam się z ludźmi, którzy twierdzą, że ten kierunek nic nie daje, bo nauczyłam się już bardzo wiele oraz udało mi się odbyć staż w dobrze prosperującej firmie. Jeśli też zastanawiasz się nad tym kierunkiem, polecam poczytać o programach, dotyczących raportów itd, np tutaj: SPAM, a później zgłębiać wiedzę jeszcze przed studiami, żeby sprawdzić, czy naprawdę Cię to interesuje :) Powodzenia!

Ostatnio edytowano 3 mar 2014, o 21:03 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez rik87r » 13 mar 2014, o 13:03

Według mnie studia zaoczne nie są gorsze ponieważ tyle samo można się nauczyć co i na dziennych, a pracodawca może równie dobrze być po zaocznych mam nadzieje że się ze mną zgodzicie :)

rik87r
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 12:57

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez apollo » 17 mar 2014, o 08:17

Anii jedne, ani drugie studia zupełnie nie mają sensu, w zasadzie wszystko zależy od podejścia, zaangażowania. Ja w branży kosmetycznej pracuję wyłącznie po szkoleniach, nigdy nie byłam na studiach i jestem z tego faktu naprawdę bardzo zadowolona.
apollo
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez julciuswaw » 18 mar 2014, o 04:34

ja studiuję ukrainistykę z angielskim. i jestem bardzo zadowolona... zobaczymy jednak czy ten stan utrzyma się również po zakończeniu studiów :-D
julciuswaw
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 mar 2014, o 04:31
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], ellena, Google [Bot]