Studia - jakie? Wasze kierunki?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez sun979 » 3 lis 2012, o 09:55

Czy na administracji jest ciężko?
Ja myślicie lepiej wybrać zarządzanie w specjalności rachunkowość podatki czy specjalność administracja? Co jest trudne i nudniejsze? :P
sun979
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez verenna » 3 lis 2012, o 10:59

Wydaje mi się że po rachunkowości szybciej znajdziesz pracę niż po samej administracji.

.. Follow My Dream ..
verenna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 09:27

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez annita » 6 lis 2012, o 22:27

ja bym się bała kończyć tylko adimistrację.. Rachunkowość jest czymś o wiele bardziej praktycznym.. A niestety w tych czasach trzeba być praktycznym, żeby przetrwac :( mówię jako studentka kierunku bez przyszłości ;(
annita
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez gwiazdak » 7 lis 2012, o 09:33

Ja studiuje Technologię Chemiczną, jednak jest tak ciężko że nie wiem czy skończę :(
gwiazdak
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Leyla » 9 lis 2012, o 17:12

A ja studiuje prawo... nie jest łatwo, ale daje rade... po magisterce mam nadzieję, że załapie się na aplikację adwokacką chociaż wiem, że to już powoli graniczy z cudem... :witch
Avatar użytkownika
Leyla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 17:04

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez justyna88 » 18 lis 2012, o 23:00

Jestem po historii nauczycielskiej, na razie pracy w zawodzie nie ma, ale jestem wytrwała :P ciągle się kształcę w tym kierunku, aby być konkurencyjna dla reszty :P

Gdzie robią dobre instalacje elektryczne? Prosze o pomoc
Avatar użytkownika
justyna88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 lis 2012, o 22:47

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Alternatice » 21 lis 2012, o 03:07

Nic dodać nic ująć - brawo! :)

Alternatice
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 lip 2012, o 18:23

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez nasztos » 21 lis 2012, o 21:05

justyna88 napisał(a):Jestem po historii nauczycielskiej, na razie pracy w zawodzie nie ma, ale jestem wytrwała :P ciągle się kształcę w tym kierunku, aby być konkurencyjna dla reszty :P


Teraz idzie niż demograficzny więc o taką pracę będzie cholernie ciężko... Zostaną tylko ci nauczyciele, co mają kilka lat do emerytury :/ Ale w tym roku była jakaś podwyżka dla nauczycieli, więc rzeczywiście coraz bardziej się opłaca szukać pracy w szkolnictwie. Poza tym praca z dzieciaczkami to niezła frajda :)
nasztos
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Justyna1 » 26 lis 2012, o 04:15

podziwiam twoją odwagę. mi się praca z dziećmi zawsze wydawała ogromnym wyzwaniem, chociaż w praca z dorosłymi nie jest wcale łatwiejsza...
Avatar użytkownika
Justyna1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 04:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez mariolka » 27 lis 2012, o 21:53

moja mama jest nauczycielką, czasami przeklina ten zawód, ale i tak bardzo go lubi, jest bardzo ciężki ale bardzo satysfakcjonujący

Avatar użytkownika
mariolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 21:48

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez fajnders » 28 lis 2012, o 14:35

Studiowałam rok na politechnice na budownictwie, ale niestety poległam :P Teraz studiuję bezpieczeństwo wewnętrzne, ponieważ chciałabym pracować w policji :)

fajnders
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 14:31

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez firlej » 30 lis 2012, o 00:54

Ale do pracy w policji trzeba skończyć raczej szkoły policyjne i przejść odpowiednie kursy i szkolenia.
firlej
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 00:46

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez basia32 » 30 lis 2012, o 15:54

skończyłam psychologię i jest trudno ;/

Czy polecacie spis z natury? Proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
basia32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 15:49

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez WaitForMe » 1 gru 2012, o 12:36

II rok pedagogiki, ed. wczesnoszkolna i wych. przedszkolne - na razie jest fajnie! :D

Zobaczymy później,ale jestem dobrej myśli :D

"Któregoś dnia nad życiem swym, zamyślę się przez dłuższą chwilę..."
Avatar użytkownika
WaitForMe
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 19:34

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez osobirek » 5 gru 2012, o 22:26

WaitForMe napisał(a):II rok pedagogiki, ed. wczesnoszkolna i wych. przedszkolne - na razie jest fajnie! :D

Zobaczymy później,ale jestem dobrej myśli :D



Będzie naprawdę ciężko z pracą... :(

Zobacz informacje o odchudzaniu: http://zwalcz-cellulit.pl/czym-jest-cellulit.html
osobirek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 22:23

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Barbara Karol » 11 gru 2012, o 15:21

she336 napisał(a):Temat - studia. Jak uważacie - Czy studia zaoczne są gorsze od dziennych? Czy to prawda, że pracodawcy gorzej na to patrzą? Ja chcę sama się utrzymywać, zatem pracować, ale też się kształcić i mam dylemat. Większość znajomych mówi, że gorzej patrzą na takie studia i można później nie dostać wymarzonej pracy.

Pochwalcie się co studiujecie? Jak uważacie jaki kierunek teraz jest najlepszy, dzięki któremu można liczyć na fajną pracę?

Ja myślę o zarządzaniu, a dokładniej to opcja Administracja albo Rachunkowość i finanse. Teraz kończę Technikum Ekonomiczne i chcę coś dalej zrobić w tym kierunku. Co o tym myślicie? :]



Ja studiowałam na studiach dziennych. Od roku nie mogę znaleźć pracy, bo nie mam doświadczenia. Koleżanka, która studiowała na zaocznie, jednocześnie pracując, teraz pracuje w wyuczonym zawodzie. Wiedzy teoretycznej nie ma żadnej, ale praktyczną już tak i to teraz się liczy.
Barbara Karol
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 14:35

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez MonikaSz » 12 gru 2012, o 20:01

Niestety takie nastały realia, nie liczy sie zdobyta wiedza, a wcześniejsze doświadczenie. Czasem nawet osobie, po szkole średniej, łatwiej znaleźć prace niż osobie świeżo po studiach.
Avatar użytkownika
MonikaSz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 19:51

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez brunecia » 12 gru 2012, o 23:25

lia23 napisał(a):szkoda, ale zawsze można przyjechać do Warszawy na studia:)



eehhh troszke daleko ;)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez MonikaS » 16 gru 2012, o 14:33

Ja obecnie studiuję Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu- już 4 rok studiów. Jestem bardzo zadowolona.

czuję się the best, ostropest i fest!
Avatar użytkownika
MonikaS
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 14:19

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez NataliaB » 16 gru 2012, o 23:41

Jestem absolwentka Uniwersystetu Ekonomicznego we Wrocławiu. :)
NataliaB
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 23:35

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez ewelina89 » 17 gru 2012, o 13:46

robie teraz podyplomówke na ekonomicznym, bardzo fajna uczelnia :P

Jakie koszule męskie są najlepsze na prezent dla męża?
ewelina89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 13:34

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Babeczkowa_ewa » 18 gru 2012, o 10:41

Chyba już się powoli zaciera ta różnica między studiami dziennymi a zaocznymi. Teraz pracodawcy chcą raczej zobaczyć papierek świadczący o ukończeniu jakiejkolwiek uczelni wyższej, i tak w większości zakładów pracy szkoli się nowego pracownika od postaw... Ja skończyłam polonistykę i teraz pracuję w zawodzie, bo jestem redaktorem w jednym czasopiśmie, ale wcześniej pracowałam w firmie zajmującej się obrotem nieruchomości - a przecież na moich studiach nie było na temat rynku nieruchomości ani słowa ;-)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez bettti86 » 18 gru 2012, o 10:48

teraz studiuję zarządzanie i marketing, pracuję w tym drugim zawodzie, ale liczę, że kiedyś będę zarządzać i grzać krzesło prezesa :D co do studiów dziennych lub zaocznych, to jeszcze na licencjacie jeden z wykładowców powiedział, ze woli studentów zaocznych od dziennych, bo oni bardziej sie przykładają poza tym cześć już pracuje w zawodzie i wiedzą z praktyki o czym się mówi na zajęciach
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez norbertka » 31 gru 2012, o 02:08

Ja ukończyłam studia licencjackie na bankowości, a potem studia podyplomowe na bardzo ciekawym kierunku - zarządzanie finansami przedsiębiorstw na Wyższej Szkole Bankowej w Opolu. Studiów nie żałuję :) i polecam innym tego typu kierunki.
norbertka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:30

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Babeczkowa_ewa » 2 sty 2013, o 12:52

bettti86 napisał(a):co do studiów dziennych lub zaocznych, to jeszcze na licencjacie jeden z wykładowców powiedział, ze woli studentów zaocznych od dziennych, bo oni bardziej sie przykładają poza tym cześć już pracuje w zawodzie i wiedzą z praktyki o czym się mówi na zajęciach


No wiesz, są zawsze jakieś wyjątki, potwierdzające regułę ;-) Ja studiowałam dziennie, a przez całe studia pracowałam już w zawodzie ;-)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]