Studia + praca...

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Studia + praca...

Postprzez sun979 » 11 lip 2013, o 09:39

Czy uważacie, że ciężko jest pogodzić studia z pracą? Czy pracodawcy niechętnie podchodzą do wiadomości, gdy dowiadują się, że chcesz iść na studia? Jak myślicie - czy jeżeli pracujemy, decydujemy się na studia to pracodawca ma prawo nas zwolnić? Bo w sumie nie jesteśmy dyspozycyjni tak jak przedtem?

Podzielcie się własnymi spostrzeżeniami ;)
sun979
 

Re: Studia + praca...

Postprzez Hadassa » 11 lip 2013, o 10:11

Wiele osób pracuje i studiuje jednocześnie..
Ja, moja siostra, znajomi.
Wszystko chyba zależy od tego co to za praca, w jakich dniach i godzinach...
No i przede wszystkim, od pracodawcy ..

Jeżeli pracodawcy zależy na wyszkolonej kadrze, to nawet sam na studia może wysłać..
Są przecież dofinansowania, tylko wtedy podpisuje się lojalnościówkę...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studia + praca...

Postprzez ewelina890 » 11 lip 2013, o 15:05

pracę ze studiami można pogodzic spokojnie,
tylko też zależy czy dzienne studia czy zaoczne
Ja np studiuje dziennie i chcąc zanleźc prace to nie mogę, w moim mieście niestety albo po znajomości, albo muszę skończyc już studia i dopiero szukac...
ewelina890
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 20:36

Re: Studia + praca...

Postprzez paula » 11 lip 2013, o 19:12

wszystko zależy od tego, gdzie i w jakich godzinach pracujesz.
Studia niestacjonarne na mojej starej uczelni były w pt,sb,ndz, także tak średnio można było to pogodzić z pracą. Ale na pozostałych uczelniach zaoczni studenci przyjeżdżają w sb i ndz ;)
i spokojnie, nie ma tak że jak się pracuje to nie można studiować i odwrotnie. Poza tym jeśli znajdziesz odpowiednią pracę to wątpię że szef miałby coś przeciwko studiowaniu. Ty masz być dyspozycyjna w tygodniu, a niekoniecznie w weekendy - noo chyba że dasz się wykorzystywać :P
paula
 

Re: Studia + praca...

Postprzez Shaken » 12 lip 2013, o 22:30

U mnie pracodawca chwalił gdy powiedziałam, że poszłam na studia i też miała zajęcia w pt.Po prostu nie miałam płacony za ten dzień.Zależy na jakiego pracodawcę trafisz.
Shaken
 

Re: Studia + praca...

Postprzez lulumiranda » 5 sie 2013, o 23:28

A ja kończę studia i przez ostatnie dwa lata dorabia jako grafik komputerowy. Photoshopa nauczyłam się m in. z tego kursu wideo SPAM
Zlecenia przejmuje z oferii albo z zlecenia przez net. Współpracuję także z kilkoma agencjami.

Ostatnio edytowano 10 sie 2013, o 07:23 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Studia + praca...

Postprzez Gakusen » 6 sie 2013, o 00:13

Ja studiowałam i pracowałam i wiem że można sobie poradzić... A czy trudno? Na początku na pewno, ale jak się człowiek przyzwyczai to potem jest znacznie łatwiej, a można zdobyć i pieniadze i doświadczenie :)

Jeżeli przygotowujesz się do matury, nie wiesz jakie kierunek studiów wybrać oraz szukasz arkuszy egzaminacyjnych, zajrzyj na http://www.studiowac.pl
Gakusen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 18:50

Re: Studia + praca...

Postprzez Luna93 » 28 sie 2013, o 19:28

studia niestacjonarne łatwo pogodzić z pracą, studia stacjonarne trudniej, ale wszystko się da zrobić jeśli się tego chce ;) zdecydowanie łatwiej będzie się dogadać z jakimś miłym i otwartym pracodawcą, a takich wbrew pozorom jest dużo :) od października idę na drugi rok studiów i też właśnie zamierzam szukać jakiejś pracy i pogodzić ją z codziennymi zajęciami i ma nadzieję, że wszystko się uda :) ale wiele moich znajomych udaje się pogodzić studia dzienne z pracą, więc wiem na pewno że się da ;) "dla chcącego nic trudnego: :p

Torba papierowa - zobacz w co zapakować prezent dla bliskiej osoby.
Luna93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 cze 2013, o 20:59

Re: Studia + praca...

Postprzez apollo » 6 wrz 2013, o 07:42

To zdecydowanie najlepsze połączenie, dające najwięcej perspektyw. Przede wszystkim chodzi o fakt, że łączysz czas studiów z pracą. Studia w większości przypadków to jedynie papier. To sam odpowiadasz za swoje praktyczne przygotowanie.
apollo
 

Re: Studia + praca...

Postprzez Ewcia90 » 7 wrz 2013, o 13:07

Powiem krótko - dla chcącego nic trudnego.. Wielu z moich znajomych pracuje i studiuje równoczeście. Sama wcześniej zastanawiałam się czy da się tak wszystko pogodzić - te dwa obowiązki plus jeszcze trzeba znaleźć czas dla siebie i innych. Ale da się. Wtedy po prostu wychodzi taka swoista organizacja czasu.

______________________________________
Tylko tu http://imprezyy.com/ Sprawdź i Ty!
Ewcia90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 wrz 2013, o 13:04

Re: Studia + praca...

Postprzez Gakusen » 7 wrz 2013, o 16:14

Jak najbardziej można to pogodzić... Poza tym pracodawcy przychylnie patrzą na to, że ich pracownicy chcą się szkolić... Często zdarza się nawet, że opłacają uczelnie...

Na początku moze być cieżko, ale jak już się przyzwyczaisz to potem będą tylko same zyski z tego :)

Jeżeli przygotowujesz się do matury, nie wiesz jakie kierunek studiów wybrać oraz szukasz arkuszy egzaminacyjnych, zajrzyj na http://www.studiowac.pl
Gakusen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 18:50

Re: Studia + praca...

Postprzez apollo » 9 wrz 2013, o 07:29

Robią tak, bo inne scenariusze przynoszą w tym momencie jedynie bezrobocie.
Większą wartość miało dla mnie szkolenie w new nails, które zrobiłam sama z siebie, niż szkoły, które wcześniej skończyłam, a niby szkolenia trwały ledwie kilka tygodni. Do szkół natomiast chodziłam przez lata...
apollo
 

Re: Studia + praca...

Postprzez anuska » 9 wrz 2013, o 10:26

Ogólnie to mi się wydaje, że jeżeli się człowiek chce kształcić, to pracodawca powinien się cieszyć z tego powodu, chociaż wiadomo, że czasami może się to skończyć zmianą pracy, co dla niego będzie nie korzystne. Ale jest wiele osób, które pracują i studiują. Jeżeli nie zawala się ani pracy ani studiów, to myślę, że można to robić. Jednak trzeba mieć duży wgląd na swoje zdrowie, żeby nie zajeździć organizmu. Bo ciało mamy jedno, więc musimy o nie dbać nie tylko z zewnątrz, ale też od wewnątrz. Ale ogólnie studiowanie i pracowanie to nic złego.
anuska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 07:21

Re: Studia + praca...

Postprzez apollo » 10 wrz 2013, o 07:34

Pracodawca może się cieszyć, jeśli jego pracownik szuka nowych umiejętności pod dotychczas wykonywane prace, u niego. Bo jeśli chodzi o jakieś bzdury, które mają zapewnić dodatkowy dzień wolny, to raczej średnio. Zawsze będę zdania, że najbardziej wartościowy pracownik to taki, który sam pracuje na swoje kwalifikacje i po prostu chce być coraz lepszy w tym co robi.
apollo
 

Re: Studia + praca...

Postprzez Muffy » 11 wrz 2013, o 19:30

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Kto w firmie komputerowej dajmy na to - mierząc wysoko - będzie się cieszyć, że pracownik studiuje kulturoznawstwo?

To kobieta wybiera mężczyznę, który ją wybierze.
Avatar użytkownika
Muffy
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 15:11
Lokalizacja: Otwock

Re: Studia + praca...

Postprzez anuska » 11 wrz 2013, o 19:36

No tak też racja. Nawet nie pomyślałam o takich przypadku, że praca i kierunek studiów w tak mocny sposób mogą od siebie dobiegać. Wtedy to faktycznie pracodawca może coś podejrzewać. Jednak jeżeli chodzi o studia związane z pracą to sama dobroć dla niego. Chociaż wiele osób tego nie docenia.
anuska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 07:21

Re: Studia + praca...

Postprzez oneeleonora86 » 12 wrz 2013, o 10:41

Powiem tylko tak: dla chcącego nic trudnego. Mówię tak dlatego, że sama miałam wątpliwości czy sobie poradzę, a teraz widzę, że inaczej (korzystniej) organizuję czas.
oneeleonora86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 sie 2013, o 08:26

Re: Studia + praca...

Postprzez drobna » 13 wrz 2013, o 12:26

Ja na 5 roku moich studiów (dziennych) zaczęłam pracować na cały etat. Miałam o tyle szczęście, że dogadałam się z pracodawcą, że będę jeden dzień na uczelni, a resztę w pracy :)

Buduje swoje życie na miłości fundamencie.
Avatar użytkownika
drobna
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Studia + praca...

Postprzez Hadassa » 13 wrz 2013, o 12:29

Nie ukrywajmy też że pracodawca zatrudniający studenta nie musi płacić wszystkich składek, więc mu to na rękę... :)
Reszta pozostaje kwestią dogadania.
Ty akurat pracujesz na cały etat ;) niektórzy na część, wykorzystując wolne dni ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studia + praca...

Postprzez Carina » 17 wrz 2013, o 11:51

Dokladnie. wszystko zalezy od checi i dogadania ;)
Pracdawcy czesto sami pytaja czy student bo maja z tego tyt ulgi.tak jak napisala Kay.

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Studia + praca...

Postprzez Kimberly90 » 17 wrz 2013, o 12:23

Da się pogodzić :) Zależy tez od chęci i samodyscypliny skoro to dwa razy więcej pracy, a i jak to pisały dziewczyny powyżej pracodawca może spojrzeć na to z zadowoleniem, ulgi itd.
Kimberly90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 15:56

Re: Studia + praca...

Postprzez apollo » 19 wrz 2013, o 07:41

Ale nie zmienia to faktu, że student zostanie przyjęty dopiero wtedy, kiedy faktycznie będzie potrafił wykonywać dane obowiązki. Rozumiecie?
apollo
 

Re: Studia + praca...

Postprzez Hadassa » 19 wrz 2013, o 08:52

Tylko, że wykonywać swoje obowiązki będzie potrafił, dopiero jak nabierze doświadczenia...
więc albo ktoś zatrudnia studenta bez doświadczenia...
albo jakiś staż...
albo ktoś idzie do pracy, a studia zaczyna w międzyczasie ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studia + praca...

Postprzez apollo » 23 wrz 2013, o 07:33

Mówię o poważniejszych obowiązkach. Dlatego takie znaczenie ma branie małych zleceń na studiach, tak aby nauczyć się przynajmniej częściowo tego, co będzie się wykonywało w pracy na etacie. Pogadajcie z ludźmi - to robi ogromną różnicę.
apollo
 

Re: Studia + praca...

Postprzez Riax1 » 26 wrz 2013, o 14:28

Wiele osób tak robi, jest to męczące ale masz satysfakcje że coś robisz ze Swoim życiem. Że zarabiasz na Siebie oraz że się rozwijasz.

Riax1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:18
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]