Syn geograf

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Syn geograf

Postprzez miętka » 10 sie 2012, o 12:00

Mój syn ma 9 lat i uwielbia podróżować palcem po mapie. Zadaje dużo pytań dotyczących kontynentów, krajów, oceanów, zwierząt... A ja przecież nie znam na to wszystko odpowiedzi. Powiedzenie "ciocia wikipedia" pasuje dokładnie do naszych relacji z tą stroną internetową:-) Chciałabym kupić coś, może książkę, co rozwinęło by jego zainteresowania. Macie jakieś pomysły, mogłybyście coś polecić?
miętka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 sie 2012, o 11:55

Re: Syn geograf

Postprzez klinga » 11 sie 2012, o 17:54

Myślę, że dobrym pomysłem byłaby np. prenumerata. Mogę polecić jedną - "Blisko świata", wydawane przez IMP. Zawiera zarówno ciekawe informacje, jak i mapy. Powinna mu się spodobać (tak jak mojej dwa lata od niego starszej córce :))
klinga
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 sie 2012, o 17:51

Re: Syn geograf

Postprzez Zorka » 21 sie 2012, o 08:22

Ja też miałam takie zainteresowania, pamięta jak rodzice szukali książek nie tylko z mapami, ale też o historii Ziemi, czy podobnej tematyce.
Zorka
 

Re: Syn geograf

Postprzez stokrotka42 » 11 wrz 2012, o 15:56

Gratuluję takiego syna. Miło jest słyszeć i widzieć jak dziecko zajmuje się czymś z pasją. To połowa sukcesu. Takie zainteresowania trzeba zdecydowanie poszerzać i podsycać. Oczywiście nic na siłę. Najlepszą metodą na zdobywanie wiedzy jest zabawa. Takie małe diamenty trzeba starannie szlifować.
Avatar użytkownika
stokrotka42
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 12:00

Re: Syn geograf

Postprzez charakterna » 11 wrz 2012, o 16:05

Może powinnaś rozejrzeć się za jakimś kółkiem geograficznym w swojej okolicy. Możliwe że będą mieli coś do zaproponowania Twojemu synkowi. No i polecam wycieczki rodzinne.

A.
Avatar użytkownika
charakterna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Syn geograf

Postprzez stokrotka42 » 12 wrz 2012, o 23:31

miętka napisał(a):Mój syn ma 9 lat i uwielbia podróżować palcem po mapie... Chciałabym kupić coś, może książkę, co rozwinęło by jego zainteresowania. Macie jakieś pomysły, mogłybyście coś polecić?

Witaj miętka
może przez zabawę do wiedzy?
Znalazłam coś takiego dla dzieci w wieku 10 lat:
Wielki quiz o europie lub Wielki quiz o świecie takie gry w formie quizu czyli pytania i odpowiedzi
jeszcze widziałam na tej samej stronie grę:
Wielka podróż z Martyną Wojciechowską, ale to jest gra dla dzieci w wieku 8 lat, to może już nie dla twojego synka. Zobacz może coś sobie wybierzesz dla dziecka.
Avatar użytkownika
stokrotka42
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 12:00

Re: Syn geograf

Postprzez ona-3-slask » 18 wrz 2012, o 10:39

i ja GRATULUJE:)
jak juz pasjonuje Go geografia to moze jak pisza dziewczyny,prenumerate jakas,cos co zwiazane z ta tematyką:)

Twoj syn -to geograf a mi historyk rosnie(ma 10)
ona-3-slask
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 10:31

Re: Syn geograf

Postprzez Armigor » 26 wrz 2012, o 22:35

Moje dzieci kochają podróże i bardzo wszystkie przeżywają może i ty dała byś radę chociaż raz w miesiącu zabrać dziecko na wycieczkę ? A co do prezentu fajne są tez prezenty w formie kamyczka ,muszelki, itp potem ciekawe jest sprawdzanie pochodzenia takiego przedmiotu Dzieci maja bardzo chłonny umysł mój syn ma 9 lat i biegle rozmawia w dwuch językach (mój syn chce być teakwondokom od 5 lat ćwiczy ma tego roczny tytuł wicemistrza Europy w kolorowych pasach w tym roku rownież startuje 27 października nie wiem jak mu pujdzie ale to nie wazne grunt ze jest szczesliwy ze sie dostal trzymajcie za niego kciuki) :D Rowniez gratuluje Ci synka
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Syn geograf

Postprzez piper » 30 wrz 2012, o 12:50

A ma już swoją mapę, globus?
Avatar użytkownika
piper
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 12:33
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]