Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Proszę o rade!

Postprzez Justyna4 » 30 lis 2010, o 14:45

Witam.
W sobotę idę do ginekologa bo w końcu umówiłam się na wizytę i chodzi o tabletki antykoncepcyjne..
I chciała bym się zapytać od kiedy po stosowaniu tabletek można się kochać bez prezerwatywy?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Justyna4
 

Re: Proszę o rade!

Postprzez Justynka108 » 30 lis 2010, o 17:04

Witaj Justyna4!
Przeważnie jest tak, że organizm kobiety jest chroniony przed niechcianą ciążą już po zażyciu pierwszej pigułki. Musisz ją przyjąć pierwszego dnia po pojawieniu się miesiączki i potem przez kolejnych 28 dni. Następnie robisz sobie czterodniową przerwę (w tym czasie powinno pojawić się krwawienie), po czym zaczynasz brać kolejną serię pigułek, zawsze o stałej porze w ciągu dnia. Myślę jednak, że Twój ginekolog powinien Ci wszystko szczegółowo wytłumaczyć. Być może tabletki, które Ci przypisze będą działały inaczej, lub inaczej będziesz musiała je dawkować. W każdym razie przeczytaj dokładnie ulotkę, lub wpisz nazwę tabletek w google, a wszystkiego dokładnie się dowiesz. :)))
http://zlototegoswiata-justyna.blogspot ... .html#more
Justynka108
 

Re: Proszę o rade!

Postprzez Justyna4 » 30 lis 2010, o 18:38

Dziękuję bardzo za odpowiedz :*
pozdrawiam ciepło :*
Justyna4
 

Re: Proszę o rade!

Postprzez Justyna4 » 30 lis 2010, o 18:44

Bo właśnie w sobotę mam iść na wizytę już :) i mam nadzieje że dowiem się wszystkiego co i jak :)
Justyna4
 

Re: Proszę o rade!

Postprzez Justyna4 » 30 lis 2010, o 19:56

A czy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych w czasie okresu można się kochać?czy trzeba odczekać ten czas?
Justyna4
 

Re: Proszę o rade!

Postprzez Justynka108 » 30 lis 2010, o 20:56

Nie jestem pewna, czy za pierwszym razem nie trzeba odczekać jakiejś doby... ale chyba nie. Potem możesz kochać się kiedy i ile chcesz, nawet podczas okresu. ;)
http://zlototegoswiata-justyna.blogspot.com/
Justynka108
 

Re: Proszę o rade!

Postprzez Justyna4 » 30 lis 2010, o 21:32

No to miło mi :) jeszcze raz dziękuję :)
Justyna4
 

Re: Proszę o rade!

Postprzez Justyna4 » 1 gru 2010, o 14:43

A to prawda, ze przez tabletki antykoncepcyjne sie tyje?
Justyna4
 

Re: Proszę o rade!

Postprzez Cukiereczek19 » 8 gru 2010, o 01:12

Tycie zależy od organizmu kobiety. Niektóre są takie jak były niektórym troszkę się przybiera na wadze. Jak dostaniesz tabletki to na recepcie powinnaś mieć wszystko wyjaśnione ze wszystkim ;)
Cukiereczek19
 

Re: Proszę o rade!

Postprzez Justyna4 » 24 gru 2010, o 11:04

od 2tyg.biorę tabletki novynette i zauważyłam,że bola mnie piersi,od 3dni miałam mdłości i kręciło mi się w głowie i przed wczoraj wymiotowałam,ponadto boli mnie podbrzusze i jajniki ;( ..to przez te tabletki?czy mam się czego obawiać? :(
Justyna4
 

Re: Proszę o rade!

Postprzez Bielizna-Anna » 31 gru 2010, o 00:56

To prawdopodobnie skutek uboczny kuracji hormonalnej,występuje bardzo często podczas brania tabletek. Jeżeli bóle nie ustąpią ,to poproś lekarza o zmianę na inne.,
Bielizna-Anna
 

ważne pytanie!!!!

Postprzez pisia00 » 18 lut 2011, o 20:54

czy jeśli biorę tabletki antykoncepcyjne i zaszłam w ciąże to nie będę miała miesiączki czy jak nie odstawie tabletek to po zajściu okres się pojawi normalnie?
pisia00
 

Re: ważne pytanie!!!!

Postprzez pisia00 » 18 lut 2011, o 21:06

proszę niech mi ktoś odpowie
pisia00
 

Re: ważne pytanie!!!!

Postprzez eta » 18 lut 2011, o 23:25

tak, jeśli jesteś na tabsach i jesteś w ciąży okres sie nie pojawi... odstaw tabletki odczekaj około 8 dni jeśli sie nie pojawi okres zrób test|!
eta
 

Re: ważne pytanie!!!!

Postprzez Caffeine » 20 lut 2011, o 14:21

A czemu miałabyś zajść w ciążę biorąc tabletki? Brałaś jakieś inne leki, wymiotowałaś, zapomniałaś o tabletce?
Caffeine
 

Re: Rezygnacja z tabletek ant. któraś z Was to przechodziła?

Postprzez aniołek » 21 lut 2011, o 02:11

Ja brałam tabletki i po pewnym czasie odstawiłam je po szczerej rozmowie z chłopakiem: uznaliśmy ze zbyt dużo efektów ubocznych, ze szkoda zdrowia, miałam wrażenie ze byłam bardziej nerwowa. Po odstawieniu dopiero po roku czasu ustabilizowały mi się miesiączki( przed braniem tabletek miałam co 28dni, a po odstawieniu nawet 35 dni przerwy)
aniołek
 

Re: Rezygnacja z tabletek ant. któraś z Was to przechodziła?

Postprzez Misiaczek1412 » 21 lut 2011, o 22:55

Ja jak odstawiłam tabletki to nie miałam żadnych złych objawów. Lekko nieregularne miesiączki. Jedyne co pamiętam to hormony mi buzowały. Oj mój mężczyzna miał ze mną strasznie ;p Czepiałam się o każdy drobiazg... Ale tak z innych objawów to nic a nic :)
Misiaczek1412
 

Re: ważne pytanie!!!!

Postprzez anulka33 » 23 lut 2011, o 21:44

Jak bierzesz to napewno nie jesteś.
anulka33
 

Re: ważne pytanie!!!!

Postprzez jagoda » 24 lut 2011, o 16:36

a nie prościej przejść się do lekarza... w sumie większość z nas jasnowidztwa nie uprawia więc raczej pewności co do tego czy któraś z nas jest w ciąży czy nie raczej nie będzie...
jagoda
 

Re: Rezygnacja z tabletek ant. któraś z Was to przechodziła?

Postprzez superpiekara » 25 lut 2011, o 13:10

częściej można się spotkać ze skutkami ubocznymi kiedy ma się źle dobrane tabletki. ja miałam tak ze musiałam odstawić tabletki bo strasznie mi puchły węzły chłonne i przez cały czas byłam zmęczona i nic mi się nie chciało. na szczęście wszystko wróciło do normy po pewnym czasie, a teraz mam odpowiednio dobrane i jest wszystko w porządku:) a czasem jest tak ze jak odstawiasz to organizm potrzebuje troch czasu aby wrócić do naturalnego funkcjonowania hormonów. może byc tak ze miesiączki moga byc nie regularne i bardziej bolące.
superpiekara
 

Re: Rezygnacja z tabletek ant. któraś z Was to przechodziła?

Postprzez ABCbielizny » 9 mar 2011, o 19:13

W zasadzie to wszystko zależy od Twojego organizmu. Moja znajoma po odstawieniu tabletek bardzo źle się czuła,miała mdłości i bóle głowy. Zupełnie przeszła jej ochota na seks. A innej koleżance nic nie dolegało,wiec wszystko jest zależne od reakcji organizmu.
ABCbielizny
 

Re: ważne pytanie!!!!

Postprzez ABCbielizny » 9 mar 2011, o 19:14

Tak ogólnie rzecz biorąc to nei rozumiem tego postu... Piszesz ze bierzesz tabletki i jednocześnie jesteś w ciąży? Coś chyba jest nie tak i jeżeli możesz to postaraj się dokładnie sprecyzować swój problem.
ABCbielizny
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez superpiekara » 15 mar 2011, o 13:05

dlatego najlepiej skontaktować się ze swoim lekarzem i ewentualnie zrobić jakieś badania.
superpiekara
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez ABCbielizny » 17 mar 2011, o 17:06

No w zasadzie to byłoby najlepsze rozwiązanie. Tylko warto wybrac się do sprawdzonego ginekologa,taki który doradzi i zrobi kompletne badania,a nie tylko takie powierzchowne. Paiętajmy o tym.
ABCbielizny
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez kasiaaa077 » 10 kwi 2011, o 21:10

Ja brałam tabletki przez pewien okres i musiałam z nich zrezygnować ponieważ zbyt dużo było efektów ubocznych. Widocznie hormony nie są dla mnie :/ Ale od pewnego czasu używam TesterAfrodyta, który określa dni płodne i niepłodne w cyklu miesiączkowym. Muszę przyznać, że jest bardzo dobry. Łatwy w użyciu, żadnych skutków ubocznych, dyskretny:)
kasiaaa077
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]