Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez MłodaŻona20 » 20 mar 2014, o 12:47

Hej :) ja brałam Vibin mini i po nich tylko mi piersi urosły i tyle i jestem bardzo zadowolona z tego powodu bo są teraz takie jakie chciałam mieć. Tylko teraz pytanie czy mi nie spadną jak już nie używam tabletek? :|
Zdarza się że można zajść w ciąże ale to przez źle dobrane tabletki.
Nie po wszystkich tabletkach się tyje. Na szczęście :P
MłodaŻona20
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 18 mar 2014, o 13:44

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Mariczui » 17 kwi 2014, o 10:34

Od 1,5 roku już nie biorę tabletek. Dopiero po tym czasie mam regularny okres. Zaraz po odstawieniu przychodził kiedy chciał, co dwa mies. np. Poza tym musisz się liczyć z tym, że możesz mieć bóle menstruacyjne bardziej nasilone. Jest też pozytywna strona! Wraca ochota na seks. Jak wiadomo może podczas brania często spada nam libido.
Powodzenia :)
Mariczui
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 kwi 2014, o 10:26

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez a_gatka » 13 maja 2014, o 13:24

MłodaŻono, w ciążę zachodzi się nie tyle przez źle dobrane tabletki, co przez brak konsekwencji w ich stosowaniu. ;) Poza tym pigułki nowej generacji mają tak niskie dawki hormonów, że nie ma mowy o tyciu.
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 13 maja 2014, o 13:36

Nie tylko o konsekwencje ;) ale i to co się dzieje przy okazji ;)
czyli np przy dodatkowo przyjmowane leki ;) albo alkohol np

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez anett » 14 maja 2014, o 10:31

Ja brałam Yasmin, ale poszukiwałam tańszej alternatywy. Lekarz zaproponował mi Vibin i teraz oprópcz tego że mniej płacę to lepiej się czuję. Przy Vibin nie mam poczucia zatrzymywania wody w organiźmie.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Carina » 14 maja 2014, o 11:02

No to prawda, ze to duzo jak nie ma sie takiego wrazenia "napelnienia woda" lub spuchniecia.Jednak trzeba pamietac, ze nie dla kazdego bd mialy taki dobry wplyw.I dlatego wazne jest by wlasnie lekarz umial dobrac odpowiednio.

A te vibin sa dwu czy jednoskladnikowe?

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Tusia » 14 maja 2014, o 17:05

MłodaŻona20 napisał(a):Hej :) ja brałam Vibin mini i po nich tylko mi piersi urosły i tyle i jestem bardzo zadowolona z tego powodu bo są teraz takie jakie chciałam mieć. Tylko teraz pytanie czy mi nie spadną jak już nie używam tabletek? :|

Zaprzestanie brania tabletek = spadek hormonów egzogennych w Twoich organiźmie, konsekwencją tego jak najbardziej może być zmniejszenie ilości wody w organiźmie czyli również zmniejszenie objętości piersi. Niestety takie życie.

anett napisał(a):Lekarz zaproponował mi Vibin i teraz oprópcz tego że mniej płacę to lepiej się czuję.

Bierze się je nieustannie przez 28 dni czy z przerwą ?
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez anett » 15 maja 2014, o 08:06

anett napisał(a):Lekarz zaproponował mi Vibin i teraz oprópcz tego że mniej płacę to lepiej się czuję.

Bierze się je nieustannie przez 28 dni czy z przerwą ?[/quote]

Produkty medyczne, tym bardziej hormony biorę zgodnie z zaleceniami, czyli nieustannie 28!!!! :)
Mądra głowa skonstruowała to tak, że nie muszę pamiętać o przerwie i zmniejszam ryzyko pominięcia kolejnej dawki :)
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Tusia » 15 maja 2014, o 12:53

anett napisał(a):Produkty medyczne, tym bardziej hormony biorę zgodnie z zaleceniami, czyli nieustannie 28!!!! :)
Mądra głowa skonstruowała to tak, że nie muszę pamiętać o przerwie i zmniejszam ryzyko pominięcia kolejnej dawki :)


Ok. Czyli opakowanie zawiera 28 a nie 21 tabletek. O to mi chodziło. :)
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez anett » 15 maja 2014, o 21:40

Tusia napisał(a):
anett napisał(a):Produkty medyczne, tym bardziej hormony biorę zgodnie z zaleceniami, czyli nieustannie 28!!!! :)
Mądra głowa skonstruowała to tak, że nie muszę pamiętać o przerwie i zmniejszam ryzyko pominięcia kolejnej dawki :)


Ok. Czyli opakowanie zawiera 28 a nie 21 tabletek. O to mi chodziło. :)



Tak, tak. Biorę je nieprzelwalnie 28 dni. A następnie kolejne opakowanie.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Theila » 18 maja 2014, o 11:57

MłodaŻona20 napisał(a):Hej :) ja brałam Vibin mini i po nich tylko mi piersi urosły i tyle i jestem bardzo zadowolona z tego powodu bo są teraz takie jakie chciałam mieć.


No zaskoczyłas mnie. Też używam tabletek i też Vibin, ale moje piersi nie urosły. Fajna sprawa z tym. Ogólnie tabletki teraz to podstawowa antykoncepcja i ogrom
kobiet się na nią decyduje. Warto jednak poprzez badania u ginekologo dobrać odpowiednie dla nas.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Tusia » 20 maja 2014, o 19:39

Theila napisał(a): Też używam tabletek i też Vibin, ale moje piersi nie urosły. Fajna sprawa z tym.

To tak jak z gromadzeniem wody w organiźmie, nigdy nie wiadomo jak Twój organizm zareaguje na brane tabletki, czy będzie ją zatrzymywał czy nie, podobnie jest z piersiami - niestety - sama nad tym ubolewam. ;)
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Jamelia » 25 maja 2014, o 20:41

Drugi dzień biore Vibin, cenowo rzeczywiscie HIT, póki co nie mam zadnych objawów nieporzadanych więc może dobrał odpowiednio :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez a_gatka » 25 maja 2014, o 21:24

Tak, to są niezłe pigułki. Sama rozglądam się za jakimiś, które uporają się z moim PMS'em. Strasznie ciężko go znoszę a czytałam, że można to regulować również dobrze dobraną pigułką.
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Theila » 25 maja 2014, o 22:51

Mojej znajomej lekarz polecil Vibin własnie przy takich problemach hormonalnych. Emocjonalnie ona już po ścianach chodziła. Róznica odczuwania jest teraz znaczna. Więc może zapytaj o nie lekarza.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez anett » 26 maja 2014, o 23:30

a_gatka napisał(a):Tak, to są niezłe pigułki. Sama rozglądam się za jakimiś, które uporają się z moim PMS'em. Strasznie ciężko go znoszę a czytałam, że można to regulować również dobrze dobraną pigułką.



A rozważałaś może Vixpo? Słyszałam, że one są przepisywane dziewczynom, które mają problem z PMS-em.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Jamelia » 27 maja 2014, o 07:37

A testosteron dziewczyny? Mialyście zawyżony i zleciał Wam po pigułkach anty?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez kies » 27 maja 2014, o 13:13

Te 7 tabletek to tak zwane placebo w takim razie?? Dobrze myślę??
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez anett » 27 maja 2014, o 21:41

kies napisał(a):Te 7 tabletek to tak zwane placebo w takim razie?? Dobrze myślę??



Czy masz na myśli Vibin w schemacie 21+7? Jeśli tak to, tak te 7 tabletek to placebo.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Theila » 28 maja 2014, o 08:43

A czy ktoś stosował Vixpo i może coś więcej na ten temat ?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez a_gatka » 30 maja 2014, o 23:01

No zaciekawiłyście mnie. Ja też się chętnie czegoś dowiem. Pogrzebałam w necie i wychodzi na to, że faktycznie pomagają uporać się z PMS i są w systemie 24+4, żeby zmniejszyć wahnięcie hormonalne.
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Theila » 31 maja 2014, o 22:29

No własnie też czytałam pod tym kątem. Co jak co, ale moje hormony walczą co miesiąc z resztą swiata :) Może znajdzie się ktoś kto by nam coś od zaplecza powiedzial jeszcze ?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez a_gatka » 31 maja 2014, o 23:10

Sama Ci powiem od zaplecza, bo się na nie zdecydowałam i wkrótce zacznę brać. :D
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Jamelia » 1 cze 2014, o 13:36

Odnosnie Vibin, leci drugi tydzien jak biorę. Zaczynam się zastanawiac nad nimi bo troche niewyraxnie sie czuję, i jakby stany depresyjne sie załączyly. Nerwowa jakas jestem. ..

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez ombre » 2 cze 2014, o 09:57

Jamelia jeszcze odczekaj dwa opakowania:) może organizm sie przyzwyczai:).

Ja tak miałam przy Novynette przez pierwsze opakowanie ciężko mi było wejść po paru schodach, aby nie dostać zadyszki, tak mnie osłabiły.
ombre
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 10:29
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]