Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Jamelia » 2 cze 2014, o 10:28

Ombre, ale mówiłaś o tym lekarzowi i nie kazał odstawić?
Może masz racje, wczoraj nie czułam się bardzo źle po nich, troszkę może i to wszystko, wiec biore je nadal w nadzieji właśnie że sie przyzwyczaję
:)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez ombre » 2 cze 2014, o 13:27

Jamelia mówiłam i stwierdził, iż dajemy sobie 3 opakowania na to aby organizm się przyzwyczaił do hormonów. Jeżeli samopoczucie i objawy nie znikną to szukamy innego rozwiązania.

I faktycznie po pierwszym opakowaniu czułam się już znacznie lepiej.
Dlatego też zalecam Dziewczyną, które zaczynają swoją przygodę z hormonami antykoncepcyjnymi, aby zdecydowały się rozpocząć ich stosowanie w nieburzliwym czasie w swoim życiu:).

Jak zaczęłam stosować mini pigułkę to np nie miałam takich gwałtownych objawów.


Co do stosowania pigułek anty w celu właśnie wyeliminowania PMS to jest to trochę mydlenie oczu przez lekarzy. Bo PMS jest naturalną reakcją w cyklu miesiączkowym kobiety na duży poziom estrogenów w stosunku do progestaganów. A podczas stosowania pigułek anty nie mamy do czynienia w organizmie kobiety z cyklem. Gdyż wszystko jest skutecznie tamowane przez hormony.
To tak jakby powiedzieć że stan ciąży leczy 9 miesięcy przed PMS:P.
ombre
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 10:29

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez a_gatka » 11 cze 2014, o 00:15

No tak, ale z tego co poczytałam o tych vixpo to jednak łagodzą pms i ma się mniejsze wahnięcie hormonów.
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Theila » 11 cze 2014, o 08:50

Jamelia napisał(a):Odnosnie Vibin, leci drugi tydzien jak biorę. Zaczynam się zastanawiac nad nimi bo troche niewyraxnie sie czuję, i jakby stany depresyjne sie załączyly. Nerwowa jakas jestem. ..


Ja nie miałam po Vibinie żadnych wahań, ani tym bardziej depresji. Dwa tygodnie to tak troche malo chyba co by przyzwyczaić organizm. A co Ci powiedział lekarz?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez anett » 11 cze 2014, o 11:54

Theila napisał(a):
MłodaŻona20 napisał(a):Hej :) ja brałam Vibin mini i po nich tylko mi piersi urosły i tyle i jestem bardzo zadowolona z tego powodu bo są teraz takie jakie chciałam mieć.


O kurczę, to aż przyjrzę się swoim :) ale u mnie chyba nie ma tego efektu ;) a jak dużo Ci urosły?
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez a_gatka » 13 cze 2014, o 19:17

No ale bez przesady. Pigułki nie są na "porost piersi", nie sugerowałabym się tym skutkiem (zapewne ubocznym) dobierając odpowiednią dla siebie. Zawsze warto najpierw przebadać hormony dziewczyny.
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Theila » 13 cze 2014, o 22:15

U mnie z Vibinem ma znaczenie, że mi tylek nie rośnie jakoś już piersi idą na dalszy plan :)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez wrozka-bajuszka » 17 cze 2014, o 21:52

oo widzę że wy też zażywacie Vibin - ja przy najbliższej miesiączce rozpoczynam i aż się boję jak mój organizm zareaguje ;)
poprzednie tabletki (Logest) działały na mnie hmm.. bardzoo odstraszająco - mój facet nie mógł mnie nawet dotknąć, pocałować - byłam totalnie rozdrażniona.
wrozka-bajuszka
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 21:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Theila » 20 cze 2014, o 00:26

Chyba sobie tego nawet nie mogę wyobrazić. Moj by mnie pewnie związal, a i tak calowal :) A tak poważnie to myślę, że problemy znikną. Co jak co, ale u mnie Vibin te wszystkie stany nerwowe wyeliminował.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Tusia » 20 cze 2014, o 14:26

A Vibin ma tabletki placebo czy robi się przerwę na miesiączkę podczas brania tych tabletek ?
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Jamelia » 20 cze 2014, o 19:06

Vibin ma tabletki placebo :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez a_gatka » 21 cze 2014, o 11:57

Wszystkie pigułki w systemach typu 21+7 / 24+4 mają placebo. Te drugie zmniejszają wahnięcie hormonów, a tym samym łagodzą skutki pms. :)
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Tusia » 21 cze 2014, o 18:03

a_gatka napisał(a):Wszystkie pigułki w systemach typu 21+7 / 24+4 mają placebo. Te drugie zmniejszają wahnięcie hormonów, a tym samym łagodzą skutki pms. :)



No tak, krótsza przerwa w braniu hormonów, mniejsze rozregulowanie. Logiczne.
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Theila » 22 cze 2014, o 12:06

A jakoś nigdy na to nie patrzyłam w ten sposób. Ale rzeczywiście ma to sens. Ogólnie teraz PMS to jednak problem dla wszystkich. Bo kobieta męczy się swoją drogą, ale i jej otoczeniu nie jest łatwo. Na innym forum kobieta kiedyś pisała, że Vixpo uratowaly jej malżeństwo. Wydawalo mi się to wtedy śmieszne, ale może i w tym coś było z prawdy.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez kies » 22 cze 2014, o 15:43

No wiesz, zależy jak kto znosi PMS, bo wiele kobiet staje się kłótliwe, płaczliwe, a niektóre wręcz agresywne, no i do tego bolące jajniki czy kręgosłup to faktycznie mógł być gwóźdź do małżeńskiej trumny.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez anett » 23 cze 2014, o 17:14

Ja jestem zdania, że jeśli ktoś ma problem z PMS i bierze tabletki, to warto rozważyć branie takich, które go zmniejszą.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Jeanine » 25 cze 2014, o 15:35

Ja brałam mercilon. Z jednej strony spoko, bo mała ilość hormonów, ale z drugiej jest porblem, jak się zapomni pigułki :/

Bo tylko 12 godzin na wyrównanie tego. Kiedyś jak się następnego dnia zorientowałam dopiero, to do końca opakowania miałam takiiego stresa, że myslalam, że oszaleję.Teraz już mam przypomnienie. Sciągnęłam sobie taką aplikacje, moje leczenie i tam mam nie tylko przypomnienia o pigułkach, ale też mój chłopak mnie może sprawdzać ze swojego telefonu (też mu zależy na braku potomka, nie? :P )


Ale fakt, skutkow ubocznych przy tych pigułkach brak ;)
Jeanine
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 maja 2012, o 12:02

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez wrozka-bajuszka » 26 cze 2014, o 22:21

Theila napisał(a):Chyba sobie tego nawet nie mogę wyobrazić. Moj by mnie pewnie związal, a i tak calowal :) A tak poważnie to myślę, że problemy znikną. Co jak co, ale u mnie Vibin te wszystkie stany nerwowe wyeliminował.

Może teraz by mi też tak zrobił, ale gdy brałam Logest to nie było tak wesoło ze mną. Jak to się śmiał - bez kija lepiej było nie podchodzić :P

a czy któraś z was brała Vibin od razu w po pierwszym opakowaniu - następne? Tzn bez jakiejkolwiek przerwy i bez okresu?
wrozka-bajuszka
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 21:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Basia1994 » 28 cze 2014, o 19:13

Jeanine napisał(a):Ale fakt, skutkow ubocznych przy tych pigułkach brak ;)


Z pewnością, zwłaszcza ten stres przy braniu ;)
Basia1994
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Jamelia » 1 lip 2014, o 17:12

Słuchajcie dziewczyny czy zdarzyło Wam się żeby Was bolaly piersi od tabletek?
przed okresem rozumiem moga bolec ale po okresie...?
Czytalam że nie którym po tabletkach Vibin piersi urosły :) Ja własnie vibin biore więc może rosną... :happy

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Pomijanie tabletek

Postprzez Babeczka90 » 1 lip 2014, o 23:23

hej dziewczyny. Mam problem;(. Biore tabsy antykoncepcyjne od jakiś 2 lat, zdarza mi się o nich zapomnieć, tzn nie zawsze biore je reguralnie o tej samej porze, czasem z opóźnieniem. Zauważylam, że rezlogulował mi sie przez to okres;/, nie mowiąc już o tym że mam stresa po kazdym stosunku ze swoim chlopakiem. Mam duzo na glowie i zapominam o tych przeklętych tabletakch...
Jakie macie sposoby na regularne ich branie?? Kiedys mialam budzik, ale nie chciawalo mi sie wstac po tabletki wylączalam go i bralam je po 30 minutach... masakra. A potem to już nie wiedzialam czy wzielam czy nie. Czytalam w necie o aplikacjach co przypomnają o tabletkach i robią statystyki z brania i nie brania leków. Macie jakąs?? mozecie cos polecic?
Babeczka90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 lip 2014, o 23:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez L... » 2 lip 2014, o 09:33

Ja mam alarm w telefonie codziennie na ta sama godzinę ustawiony a ze tabletki mam zawsze przy sobie to nigdy nie zapomniałam
L...
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez chwistas » 2 lip 2014, o 10:18

Lipa jest jak zapomnisz ;d trzeba tydzień lecieć z osłonką dodatkową co nie jest fajne ;d
chwistas
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez wrozka-bajuszka » 8 lip 2014, o 09:54

a czy któraś z was już miała tak, że po pierwszej paczce wzięła od razu drugą (bez odstępu 7dniowego)?
wrozka-bajuszka
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 21:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Hadassa » 8 lip 2014, o 10:01

Ogólnie jest to dopuszczalne, jeżeli chcesz pominąć okres..
Ale nie wskazane by robić tak za każdym razem...

ale osobiście nie próbowałam

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]