Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez kamilka2000 » 11 kwi 2011, o 13:35

Cześć dziewczyny, mam do odsprzedania tabletki Yasminelle firmy Bayer, ja już nie muszę ich stosować, a wykupiłam 4 opakowania, tabletki są w oryginalnym opakowaniu (zafoliowane), pakowane po 21sztuk (0,02mg 3mg) z datą ważności do 2015r. Jeśli któraś z Was chciała by odkupić opakowanie w cenie 30zł wysyłka 5-6zł (priorytet) lub 4 opakowania za 100zł to proszę o kontakt mailowy kamilka2000@o2.pl
Gwarantuję Wam błyskawiczną wysyłkę w ciągu 24h, możliwa wysyłka za pobraniem.
kamilka2000
 

Tabletki...

Postprzez Dziubas » 26 kwi 2011, o 13:31

Byłam dzisiaj u ginekologa i przepisał mi tabletki Regulon. Czytałam coś tam o nich ale wolałabym jeszcze Wasz opinie poznać jeśli, któraś z Was je przyjmowała. Chciałam się też dowiedzieć bo pytałam kilku osób i każdy mówi inaczej. Jak zacznę brać tabletke w pierwszy dzień miesiączki to ona chroni mnie od razu i mogę się spokojnie kochać czy muszę najpierw zjeść jedno opakowanie?
Dziubas
 

Pigułki Madinette

Postprzez tosia » 10 sie 2011, o 13:24

Czy bierze ktoś z Was pigułki antykoncepcyjne madinette? jakie są wasze odczucia? czy pojawia się dużo skutków ubocznych?
tosia
 

Re: Pigułki Madinette

Postprzez tosia » 15 wrz 2011, o 21:18

Halo, halo podbijam temat bo bardzo zależy mi na Waszych odczuciach, to bardzo ważne. Żadna z Was nie słyszała o madinette i o tym, że oprócz antykoncepcji świetnie leczy trądzik i łojotok?
tosia
 

kilka krwawień w miesiąca, kiedy zacząć brać tabletki anty?

Postprzez sunshine » 24 wrz 2011, o 12:29

Otóż 20 sierpnia miałam okres, 27 na 28 kochałąm się zmężczyzną i pękła nam prezerwatywa, żeby nie kusić losy 29 w poniedziałek zażyłam tabletkę 72 po...
4 września dostałam krwawienia( właściwie nie wiem czy to było krwawienie czy okres), które trwało około 4 dni, normalny okres miałam dostać 15 września, więc czekałam na zażycie tabletki antykoncepcyjnej i doczekałam się, lecz nie 15, ale 21!
I tu zaczyna się mój problem ponieważ 21 dostałam krwawienia ( również nie wiem czy to krwawienie czy okres) i właśnie w ten dzień zażyłąm tabletkę pierwsza antykoncepcyjną...
Ale niestety nie wiem czy dobrze zrobiłam ponieważ normalny okres mam długo i obficie, a teraz mam skąpo, nie dość, że 21 lekko krwawilam, w nocy nic, 22 lekko krwawiłam, w nocy nic i dziś zobaczymy...
Dzisiaj powinnam wziąć 3 tabletkę antykoncepcyjną, ale niestety nie wiem czy jest sens...
Nie wiem czy jeżeli to zwykłe krwawienie, plamienie to czy tabletka antykoncepcyjna będzie mnie chronić...
I nie wiem czy to coś, co dostałam 4 września był normalny okres, czy plamienie i nie wiem czy to coś, co dostałam 21 jest normalnym krwawieniem, czy plamienie, jeżeli plamieniem, no tak nie wygląda moja miesiączka jest sens brać nadal tabletki antykoncepcyjne i czy jeżeli to plamienie, to czy w pierwszy dzień takich plamień zażyta tabletka antykoncepcyjna będzie mnie chronić?
Proszę o pomoc...
Nie wiem co robić...
sunshine
 

Re: kilka krwawień w miesiąca, kiedy zacząć brać tabletki an

Postprzez ona90 » 25 wrz 2011, o 13:29

z tego co zaobserwowalysmy z kolezankami,ktore rowniez zazyly tabletke72po wszystko im sie rozburzylo, wg mnie(choc specjalistka nie jestem) powinnas kontynuowac branie tych tabletek antykoncepcyjnych, one w koncu Ci wyreguluja miesiaczke:)
ona90
 

Re: Pigułki Madinette

Postprzez apoloniuszka » 1 paź 2011, o 19:34

Z tego co wyczytałam na innych forach i usłyszałam od dwóch dziewczyn, które biorą madinette, to prawie żadna z nich nie odnotowała żadnych skutków ubocznych. Co prawda przy pierwszych opakowaniach mogą wystąpić plamienia śródcykliczne niemniej jednak wystarczy zwykła wkładka i problem znika.
Te pigułki są naprawdę lekkie :)
apoloniuszka
 

Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez puderniczka » 15 paź 2011, o 20:03

dziewczyny jakie bierzecie pigułki antykoncepcyjne? jakie możecie polecić, a jakie zdecydowanie nie? mój lekarz wypisuje takie tabletki o jakich sobie akurat pomyśli, więc chętnie poczytam Wasze porady.

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez Hawi » 16 paź 2011, o 09:38

Wydaje mi się, że po prostu trafiłaś na niewłaściwego ginekologa. Dobór tabletek jest sprawą dość indywidualną i to, że na mnie dobrze działa Yasmin nie oznacza, że inne Babki będą go również zachwalać. Ja przed doborem tabsów miałam robione badania, wię mój lekarz przywiązuje ogromną wagę do prawidłowego doboru tabletek.
Hawi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 09:19

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez glamour » 17 paź 2011, o 12:44

No racja, ale mimo wszytko nie zaszkodzi badanie rynku i reakcji użytkowniczek, ze tak nas okresle :D
glamour
 

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez michalina37l » 19 paź 2011, o 14:20

Ja z kolei polecam Ci Yasminelle :)
michalina37l
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 paź 2011, o 14:14

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez gwiazdeczka13 » 19 paź 2011, o 19:21

Ja biorę Dianę 35 i nie mam z nią żadnych problemów, ale to zależy od kobiety..
gwiazdeczka13
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 paź 2011, o 19:20

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez rozczochrana » 20 paź 2011, o 09:44

Wydaje mi się, że ważne jest żebyś zrobiła wcześniej badania i na tej podstawie lekarz może Ci zapisać jakieś tabletki. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że cileste są dobrze tolerowane przeze mnie :-)
rozczochrana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 paź 2011, o 09:41

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez aga2233 » 20 paź 2011, o 09:56

Mi bardzo dobrze służyły Microgynon nie tyłam po nich jedynie piersi mi urosły..ale po 3 latach stosowania byłam strasznie nerwowa i humorzasta więc je odstawiłam :)
aga2233
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 paź 2011, o 09:32

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez puderniczka » 21 paź 2011, o 18:44

a jakie badania robi się w tym kierunku? mój lekarz ani burknął o jakichś badaniach..

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez paproszek » 21 paź 2011, o 20:10

chodziło mu o badania pod wzgledem poziomu hormonów , żeby na ich podstawie mógł dobrać odpowiednie tabletki ....
paproszek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 paź 2011, o 20:07

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez fiołek » 23 paź 2011, o 19:16

Dobry ginekolog powinien ci dobrać odpowiednie tabletki -do twojego organizmu.
fiołek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 paź 2011, o 19:12

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez aneta23 » 24 paź 2011, o 22:07

Przymierzam się do wizyty u lekarza po tabletki, ale boję się skutków ubocznych. Nie chcę przytyć ani być rozdrażniona bo i tak z natury jestem dość humorzasta :( Czy te skutki uboczne da się wykluczyć dopiero metodą prób i błędów?
aneta23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 21:51

Re: Pigułki Madinette

Postprzez tosia » 26 paź 2011, o 18:54

Dzięki za odzew, siostra bierze dopiero trzecie opakowanie wszystko jest w porządku i mamy nadzieje, że tak pozostanie. Jednak nadal czeka na poprawę cery, bo w tej kwestii nie zauważyła większych zmian.
tosia
 

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez tosia » 26 paź 2011, o 19:09

No powiem Ci, że ja odnoszę takie wrażenie że lekarze przepisują pigułki na chybił trafił. Mi się dobrze trafiło, bo pierwsze które dostałam okazały się ok, biorę sylvie 20.
Niby się mówi, że jak lekarz przed przepisaniem zrobi badania hormonalne to tabletki z pewnością będą dobrze dobrane, ale to guzik prawda. Bo tak na chłopski rozum, to skąd lekarz ma wiedzieć jak hormony będą się zachowywały po tym jak zaczniemy brać pigułki.
tosia
 

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez natusia3003 » 27 paź 2011, o 11:43

Ginekolog powinien dobrać odpowiednie tabletki.
Ja osobiście brałam Yaz i mi nie odpowiadały za dużo skutków ubocznych brałam je przez jakieś 5 miesięcy i odstawiłam i jak narazie nie biorę żadnych.
natusia3003
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 19:16

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez apoloniuszka » 28 paź 2011, o 16:09

Na to pytanie nie ma odpowiedzi, bo to, że np. mi pasują dane tabletki nie oznacza, że i będą pasować tobie. Wielu osobom odpowiada m.in. sylvie i yasmin, ale co będzie najlepsze dla ciebie, to oceni lekarz.
apoloniuszka
 

Re: Pigułki Madinette

Postprzez apoloniuszka » 29 paź 2011, o 14:12

Skoro bierze 3 opakowanie madinette, to myślę, że plamienia śródcykliczne nie powinny już wystąpić. Natomiast w kwestii poprawy stanu skóry, to ja bym się uzbroiła w cierpliwość przynajmniej do ukończenia 5-6 opakowania. Tak jak i cera nie pogarsza się z dnia na dzień, tak i nie ustabilizuje się pracy hormonów w kilka dni :)
apoloniuszka
 

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez piramida » 11 lis 2011, o 11:47

ja biorę midianę i mogę ją polecić, bo mój organizm po niej zachowuje się normalnie :)
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46

Re: Jakie tabletki anty najlepsze?

Postprzez tosia » 21 lis 2011, o 19:09

A nie wiecie czy sprzedawane są trójpaki sylvie? bo koleżanki kupują trójpaki swoich pigułek, i takie trójpaki wychodzą im taniej niż kupienie trzech pojedynczych opakowań.
tosia
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]