Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Chilli » 17 sie 2015, o 10:26

Też byłam ostatnio u ginekologa i zmienił mi tabletki. Ma teraz Vibin dokładnie. Po dwóch opakowaniach czuję się super, nie puchnę, nie przytyłam :D No i w końcu jestem spokojniejsza o to, że zapomnę przyjąć tabletkę, bo nie robię przerwy. A różnie to bywało.
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 17 sie 2015, o 22:53

To kwestia samodyscypliny. po kilku opakowaniach wszystko wchodzi w nawyk. ja jednak wole robic przerwe, poniewaz tak jak lekarz mi powiedziała organizm musi sie oczyscic.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Panna_Mysia » 22 sie 2015, o 15:02

żmijka napisał(a):Witam Was dziewczyny! OD dwóch lat zażywałam tabletki antykoncepcyjne, jednak teraz postanowiłam z chłopakiem zrezygnować z tego sposobu antykoncepcji, ponieważ miałam przez nie problemy zdrowotne. Czy któraś z Was odstawiła także tabletki? Słyszałam, że po odstawieniu można mieć zawroty głowy i mdłości.


Ja odstawiłam tabletki po tym, jak zaczęły się kłopoty ze snem, migreny, całkowity brak libido, zanik miesiączki oraz rozdrażnienie. Niestety, po ich odstawieniu dostałam takiego trądziku, że dermatolog nie pomógł mi, mimo, że leczyłam się prawie rok. Ostatecznie poszłam do ginekologa po poradę i dostałam tabletki Belara, które mają wyeliminować kłopoty ze snem i bóle głowy. Trądzik trochę osłabł a głowa boli mnie bardzo rzadko, ale libido zerowe... Sama nie wiem, czy zrobiłam dobrze wracając do takiej antykoncepcji.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tusia » 23 sie 2015, o 00:52

Mi żadne tego typu powikłania sie nie pojawiły po tym jak zdecydowałam sobie zrobic przerwę między vibinem a vixpo.
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 26 sie 2015, o 10:50

Panna Mysia, może po prostu miałaś źle dobrane pigułki.
Robił Ci gin w ogóle jakieś badania ?
Teoretycznie organizm na tabletkach anty ma 3 miesiące by się dostosować, jak coś jest nie tak należy je zmienić.

Tusia czemu zrezygnowałaś z Vibinu ? Było z nim coś nie tak ?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tusia » 26 sie 2015, o 19:57

Hadassa - zmiana spowodowana była dolegliwościami bólowymi - mimo brania tabletek były dotkliwe. Takze po konsultacji z lekarzem, skoro i tak brałam tabletki - lekarz stwierdziła, że mogę brać takie które pomogą mi również pod tym kątem.
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 27 sie 2015, o 10:40

Tusia czyli Vixpo pomaga ? One chyba mają mniejszą dawkę hormonu, ale bierzesz je ciut dłużej ?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tusia » 28 sie 2015, o 09:48

Tak - dokładnie. WIększość tabletek ma system 21+7, vixpo ma 24+4 -> mając na uwadze że ta druga liczba to tabletki placebo widać, że w nich wydłużony jst czas brania tabletek hormonalnych. Mimo mniejszej dawki organizm bardziej się wysyca nimi.
Tusia
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 28 sie 2015, o 10:52

Ale chyba też chodzi o to, że przerwa kiedy nie bierzesz pigułek jest krótsza.
Koleżanka chyba moja jakiś czas temu na nie przeszła, coś mi tak świta

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 30 sie 2015, o 16:26

Tabletki dobrze dobrane nie powinny miec zadnych skutków ubocznyc. powinniscie zastanowic sie nad zmiana pigułek, moze wato siegnac po ta Belare, która ma hormony zblizone do tych naturalnie wystepujacych w naszym organizmie.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Theila » 31 sie 2015, o 20:45

Jak dla mnie to z tabletek o zmniejszonym stezeniu hormonów to wziełabym Vibin mini. Tych tabletek o których piszesz nawet nie znam.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Chilli » 1 wrz 2015, o 07:44

Ja kiedyś stosowałam Vibin mini jak byłam młodsza teraz mam po prostu Vibin. Ale jak pisałam wcześniej tabletki to dla mnie idealny sposób antykoncepcyjny, a jeszcze dobrze dobrane to cudo.:P
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 3 wrz 2015, o 12:28

wersja mini chyba często na pierwszą antykoncepcję jest kierowana.
Theila też tak miałas??

Choć moja koleżanka ma 2 dzieci i też ma je stosować :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 3 wrz 2015, o 17:46

Vibin mini jest przeznaczony właśnie jako pierwsza antykoncepcja, dla młodych dam:) dokładnie powinien lekarz wyjaśnić czym się rożni:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 11 wrz 2015, o 22:57

To ze sa mało znane to nie znaczy ze sa zle. Ja biore je i zadnych skutków ubocznych nie mam. Pozatym wystarczy popatrzec na sklad zeby uswiadomic sobie ze sa bardzo bezpieczne dlaorganizmu kobiety.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 20 wrz 2015, o 23:26

no po to tu jestesmy zeby sobie doradzac. Ja z kolei nie znam tych o których piszesz, ale moze inne kobiety czytajac ten temat po prostu same podejma decyzje i wybiora te odpowiednie. dla mnie ta belara jest ok bo wiem ze nie ingeruje tak w organizm zazywajac hormony podobne do tych co sa w naszym organizmie.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 18 paź 2015, o 15:16

No ja ich tez nie znałam, ale poznałam i jestem z nich zadowolona. Tyle dolegliwosci mineło, np bol piersi, mdłosci. dlatego o nich pisze ze warto spróbowac i cieszyc sie spokojnym seksem.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ruti » 23 paź 2015, o 20:09

powiem Wam, że ja w ogóle się nie interesowałam zanim nie zaczęłam brać, dopiero teraz kojarzę i wiem mniej więcej czym się różnią, Vibin mini jest akurat przeznaczony dla kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę z antykoncepcją, więc tak jak ja^^ z czasem w końcu zaczęłam wypytywać i wymieniać doświadczenia:)
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez iwciaa » 24 paź 2015, o 16:29

Ale przyznaj, ze na rynku jest baaardzo dużo dostepnych tabletek i wybranie odpowiednich jest bardzo ciężkie. Takie rozmowy i wymienianie się poglądami bardzo pomaga i człowiekowi sie wszystko rozjaśnia. Bo niby skad mamy wiedziec ze np w tabletkach Belara sa naturalne hormony? Lekarz o takich sprawach nie mówi.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 30 paź 2015, o 10:23

ruti napisał(a): Vibin mini jest akurat przeznaczony dla kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę z antykoncepcją, więc tak jak ja^^ z czasem w końcu zaczęłam wypytywać i wymieniać doświadczenia:)

Najczęściej tak, choć nie do końca ;) koleżanka po urodzeniu 2 dzieci, chyba też zastrzykach antykoncepcyjnych, łykała tabletki.
A później lekarz jej zmienił na mini

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Chilli » 31 paź 2015, o 15:08

To pewnie wszystko zależy od lekarza, chociaż moja koleżanka po ciąży jak jeszcze karmiła to brała Limetic :)
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez anett » 31 paź 2015, o 20:34

Zdarza mi się, że nie biore na czas tabletki, żadne przypomnienia w telefonie u mnie nie skutkują. Znacie może jakieś aplikacje pt. "weź tabletkę"?
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez milenka92 » 5 lis 2015, o 17:46

Tak czytam i doszłam do wniosku, że napiszę Wam moją krótką i smutną historię lęku przed tabletkami ;) Otóż... byłam sobie u ginekologa po tabletki, nastawiona na to, że będę je brała... Zapisał Zyrtec - przejęta rolą poleciałam do apteki je kupić... Kupiłam po czym odpaliłam internet i po pochłonięciu wiedzy internautek zrezygnowałam... bóle głowy, mięśni, zawroty - doszłam do wniosku że to za dużo i że nie wezmę ich. Do dziś mam w głowie to, że nikt tego nie przebadał, jakie są skutki na późniejsze próby zajścia w ciążę. Nie wiem. Może trafiłam na złego ginekologa, nie wytłumaczył mi zbyt wiele, a niewiedza jest najgorsza.

Avatar użytkownika
milenka92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 paź 2015, o 17:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 9 lis 2015, o 22:12

Milenka na pewno to Ci przepisał, to tabletki na alergię, nie anty...

anett napisał(a):Zdarza mi się, że nie biore na czas tabletki, żadne przypomnienia w telefonie u mnie nie skutkują. Znacie może jakieś aplikacje pt. "weź tabletkę"?

Ja używałam różowego lusterka a z tego co wiem, teraz jeszcze wprowadzili do niego np kalendarz

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Stella » 11 lis 2015, o 18:46

milenka92 napisał(a):Otóż... byłam sobie u ginekologa po tabletki. Zapisał Zyrtec - bóle głowy, mięśni, zawroty - doszłam do wniosku że to za dużo i że nie wezmę ich. Do dziś mam w głowie to, że nikt tego nie przebadał, jakie są skutki na późniejsze próby zajścia w ciążę. Nie wiem. Może trafiłam na złego ginekologa, nie wytłumaczył mi zbyt wiele, a niewiedza jest najgorsza.


To co tu mówisz to faktycznie może wystąpić ale największy błąd popełnił chyba Twój lekarz - powinien przeprowadzić z Tobą odpowiedni wywiad a także serię badań. Ale dużo zależy też od Ciebie - nie bój się zadawania pytań - jeśli tylko czegoś nie wiesz pytaj lekarz musi Ci odpowiedzieć. Z drugiej strony ja też miałam kilka tabletek ale zanim przypasował mi Vibin. Jednym pasuje innym nie.
A tak na marginesie - te tabletki to na pewno nie Zyrtec
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]