Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 15 gru 2016, o 14:20

Wiesz co... podejdz do gina sie spytac najlepiej... bo wiem tez ze sie bierze ciagiem 2 paczki by nie bylo okresu... najlepiej lwkarza spytac

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Theila » 16 gru 2016, o 07:59

Kiedyś słyszalam o tym, jak jedna z dziewczyn tak zrobiła, ale lekarz kazał jej wtedy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni i miała trochę rozregulowane te cykle niestety. Wydaje mi sie, ze lepiej byłoby już przemęczyć ten ostatni okres dla własnego dobra :) W koncu ten Sylwester nie wypadł nagle, tylko dość dawno byl już zaplanowany ;)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jolanta » 20 gru 2016, o 12:01

Mam pytanie.Czy u Was również tabletki antykoncepcyjne powodują zmniejszenie libido? Bo u mnie okropnie.Jestem w trakcie brania 3 opakowania tabletek ( rózne tabletki). I przy każdymbyło tak samo. Nie potrafię sie cieszyc seksem bo nie odczuwam potrzeby . Jest to dal mnie wygodne poniewaz nie mogę na razie pozwolić sobie na dzieciaczka Co mam w takim razie robić ? Jak odzyskac libido?
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 20 gru 2016, o 12:37

Bywaja takie przypadki ale sa i w druga strone, ze libido sie zwieksza...
Co poradzic... szukac takich ktore nie powoduja spadku, tylko ze powinnas dac im okolo 3 miesiecy by organizm sie przyzwyczail... wiec chyba za czesto zmieniasz.. i dziwne ze lekarz na to pozwala...
Mozesz ewentualnie probowac z jakimis lekami ktore wspieraja terapie hormonalna ale ja im jakos nie wierze do konca

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez xena » 20 gru 2016, o 15:41

Jolanta napisał(a):Mam pytanie.Czy u Was również tabletki antykoncepcyjne powodują zmniejszenie libido? Bo u mnie okropnie.Jestem w trakcie brania 3 opakowania tabletek ( rózne tabletki). I przy każdymbyło tak samo. Nie potrafię sie cieszyc seksem bo nie odczuwam potrzeby . Jest to dal mnie wygodne poniewaz nie mogę na razie pozwolić sobie na dzieciaczka Co mam w takim razie robić ? Jak odzyskac libido?


NIe ma co się dziwić, że środki antykoncepcyjne wpływają negatywnie na te sprawy. Nie od dziś wiadomo. No ale coś za coś.

Jak odzyskać libido? Cóż, może jednak odstawić antykonepcję farmakologiczną jeżeli tak na ciebie to działa. Dobre efekty przynosi również zmiana trybu życia, więcej ruchu. No i możesz też zainwestować w libido therapy - suplement diety zawierający l arganinę, która pozytywnie wpływa na libido - i nie jest to tylko moja opinia.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jolanta » 22 gru 2016, o 09:23

No własnie problem w tym jest taki,że zmieniałam tabletki ale inne mają podobne działania. Czyli również obniżają moją ochotę :( To libido therapy to coś takiego jak asequrella?
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 22 gru 2016, o 13:36

3 opakowani i piszesz ze rozne.. wiec nie minelo na 1 tabletkach 3 miesiecy

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez xena » 27 gru 2016, o 15:43

Jolanta napisał(a):No własnie problem w tym jest taki,że zmieniałam tabletki ale inne mają podobne działania. Czyli również obniżają moją ochotę :( To libido therapy to coś takiego jak asequrella?


Ale jak dobrze rozumiem, zmieniłaś na inne tabletki antykoncepcyjne?
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ZYX97 » 28 gru 2016, o 10:08

Witam. Od nie całego miesiąca zażywam tabletki antykoncepcjne Axia ***, w czwartek byłam u lekarza i dostałam antybiotyk na zapalenie oskrzeli Agumentin który zawiera amoksycyline która jak czytałam osłabia skuteczność antykoncepcji .. przez weekend wraz z poniedziałkiem kochałam się z chłopakiem a on dochodził we mnie, we wtorek wypada dzień owulacji . . . Dodam jeszcze że we wtorek nad ranem po 5h od przyjęcia tabletki dostałam bardzo silnej biegunki.. Czy jest jakas szansa że mogłam zajść w ciąże ? Z góry dziękuję za odpowiedź
ZYX97
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 gru 2016, o 22:08

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jolanta » 29 gru 2016, o 08:45

xena napisał(a):Ale jak dobrze rozumiem, zmieniłaś na inne tabletki antykoncepcyjne?


Tak, chodziło mi o antykoncepcję.

Jeżeli zamówiłam libido therapy. Spodziewam się go na dniach. Poczytałam trochę o nim i powinien pomóc. Liczę na to, że da radę. Dam informacje za jakiś czas co i jak.
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez neda » 11 sty 2017, o 10:07

Napisz ponieważ sama się zastanawiam nad Libido therapy. ogólnie trochę się o nim naczytałam w sieci .Sporo dziewczyn z tego co widzę sobie to poleca ale mam kiepskie doświadczenia z dwoma reklamowanymi ośrodkami. Mianowicie stimeą i asequrellą. Tak wieć chętnie sobie poczytam jakie działanie ma ten środek.
neda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 10:49

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez natalala » 12 sty 2017, o 16:09

Ja po tabletkach schudłam , wiec to na prawde nie ma reguły. Na kazdego leki działają inaczej, szczególnie hormony
natalala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 sty 2017, o 15:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tamara » 31 sty 2017, o 10:14

Zrobiła bym wszystko żeby nareszcie pozbyć się miesiączki, raz na zawsze. Rodzić na pewno nie będę, jak o tym myślę to robi mi się niedobrze.
Tamara
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 10:08

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez redorange666 » 31 sty 2017, o 12:08

Wystarczy ze nie będziesz robiła przerwy pomiędzy tabletkami i masz okres z głowy. Są też spiralki które również zatrzymują krwawienia.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tamara » 31 sty 2017, o 14:57

Myślisz, że nie miałam spiralki? Po miesiącu, ciągłego kłucia i dyskomfortu musiałam usunąć, Myślę już tylko o histerektomii.
Tamara
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 10:08

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez redorange666 » 31 sty 2017, o 19:29

Wygląda na to ze była źle założona.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tamara » 31 sty 2017, o 19:41

Nawet nie chcę słuchać o ponownym zakładaniu. Czytałam gdzieś że dziewczyna się wyczyściła na Słowacji i miała spokój z miesiączką, Nie bardzo wiem co jej tam zrobili ale ja też tak chcę, co by to nie miało oznaczać!
Tamara
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 10:08

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez malami86 » 31 sty 2017, o 20:32

Tamara napisał(a):Myślisz, że nie miałam spiralki? Po miesiącu, ciągłego kłucia i dyskomfortu musiałam usunąć, Myślę już tylko o histerektomii.


Mam koleżankę która założyła po 3 dziecku. Masakra co się z nia działo. Okresy takie, że mogłaby wiadro między nogami nosic. Bole takie ze chodziła po ścianach
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez BlackWolf » 31 sty 2017, o 21:17

Nie lepiej podwiązać jajniki? Lub je usunąć.
Zmniejszy ryzyko powstania raka.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tamara » 1 lut 2017, o 09:20

Nie, absolutnie nie wolno usuwać jajników jeżeli są zdrowe. Nastąpiła by przyspieszona menopauza. natomiast macicę - jak najbardziej, same korzyści. Trafiłam wczoraj na coś takiego, że mnie zatkało; dziewczęta na Łotwie mogą się poddawać sterylizacji, histerektomii, nawet jako niepełnoletnie bez zgody dorosłych.
Tamara
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 10:08

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 2 lut 2017, o 16:16

Tylko chyba masz 18 lat jak dobrze gdzies czytalam.. i od razu tak radykalnie sie ograniczac...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tamara » 3 lut 2017, o 09:31

Nie wiem czy to zrobię, bo bardzo się boję, ale perspektywa pozbycia się miesiączki strasznie mnie pociąga. Być nareszcie czystą, żyć bez stresu-to musi być super.
Tamara
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 10:08

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 3 lut 2017, o 17:49

Wystarczy nie robic przerwy miedzi pigulkami i tez nie masz okresu

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Tamara » 3 lut 2017, o 20:56

Tabletki to hormony. Nie chcę żeby mi wyrosły wąsy, albo inne niespodzianki, A co z zagrożeniem nowotworowym? W starszym wieku dotyczy to już co piątej kobiety. No i ponoć po "wyczyszczeniu" znika trądzik. Trafiłam na adres kliniki na Słowacji gdzie robią wszystko bez pytania, aby tylko mieć kasę.
Tamara
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 10:08

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 5 lut 2017, o 21:42

Nooo a na przykład karmienie piersią po porodzie znacznie zmniejsza ryzyko raka piersi. No chyba że piersi też sobie utniesz

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]