Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Pigułki Madinette

Postprzez tosia » 21 lis 2011, o 19:58

To samo jej tłumaczę, ale wiesz jak to jest szuka potwierdzenia z innych źródeł tak jakbym ja zupełnie na rzeczy się nie znała. Stąd ten wątek na forum.
tosia
 

Re: Pigułki Madinette

Postprzez apoloniuszka » 23 lis 2011, o 21:44

O ile ktoś chce porozumieć się z dziewczynami stosującymi tą samą formę antykoncepcji czy też te same pigułki wszystko jest ok. Gorzej jak ktoś stawia sobie taką auto diagnozę na forum, ewentualnie bierze serio wszystkie przeczytane informacje, które najczęściej są po prostu bzdurami.
Ale efekty stosowania pigułek zawsze można ze sobą skonsultować i wymieniać się spostrzeżeniami, niemniej każdy organizm jest inny i może inaczej reagować na dany lek.
apoloniuszka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez apoloniuszka » 30 lis 2011, o 11:42

O trójpakach sylvie przyznam, że nie słyszałam, niemniej jakby producent wymyślił takowe, to było by fajnie. Przecież ginekolog zazwyczaj wypisuje receptę na 3 opakowania pigułek :)
apoloniuszka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez zula6 » 7 gru 2011, o 20:33

Brałam różne: logest, cilest, yasmin, ale w końcu z nich zrezygnowałam bo strasznie po nich puchłam. Nie mogłam po prostu na siebie patrzeć. Po odstawieniu tabsów mój organizm długo wracał do normy, największe problemy miałam z zatrzymywaniem wody. Nadal od czasu do czasu stosuję sposób opisany w tym artykule: Usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Na mnie ta mikstura działa piorunująco :)
zula6
 

pierwsze tabletki anty- watpliwosci...

Postprzez LadyLena » 8 gru 2011, o 00:42

Witam,
jestem dopiero po 5 tabletkach lesinelle, wzietych od 1 dnia okresu...i oczywiscie dostrzegam juz u siebie jakies dzialania niepozadane... ale niestety jestem hipochondryczka i wiecznie mnie cos boli - nie jestem obiektywna, wiec mam pytanie :
czy lekkie dretwienie nog(glownie lydek), takie jakby 'zmeczenie' oraz czestsze wizyty w wc sa powodem do obaw?...
czy powinnam moze przeczekac ten okres(1-3 miesiecy?..), jesli sie nie pogorszy, a organizm powinien sie przyzwyczaic?..ponadto mam jakby objawy PMS(choc okres mi sie teoretycznie konczy)-powiekszone piersi, bol plecow, czasem skurcza brzucha(nie zoladka)...moze tez lekkie rozbicie.... naczytalam sie troche np. o zakrzepicy ale moj bol jest lekki i nie sa to skurcze, a raczej takie 'zmeczenie', a w rodzinie nie mam przypadkow zakrzepicy, nie pale...
zastanawiam sie czy to normalne na poczatku? nie chcialabym sie juz 'poddawac' ;/...
duzo pytan, mase watpliwosci- bede wdzieczna za jakas pomoc:) pozdrawiam
LadyLena
 

Dziewczyny..

Postprzez onaion » 13 gru 2011, o 17:56

Hej. Mam problem..
Tabletki antykoncepcyjne biorę dość regularnie. (w godz od 21 do 22). W ubiegłym opakowaniu w 3 tygodniu, wziełam następną bodajże koło 11. Zostały mi jeszcze 3 więć brałam o zwykłej porze i pożniej 7 dni przerwy, podczas ktorej poijawilo sie plamienie. No i w 8 dniu kolejna paczka..
Czy to, ze zapomnialam postępowac tak jak w 3 tyg (odstawić badz wziac i nie robic przerwy) moze miec jakis wplyw? Stosunek odbyl sie po 4 tabletnce kolejnego blistra..
:(
onaion
 

tabletki orgamentril

Postprzez malam25 » 13 gru 2011, o 20:03

Cześć dziewczyny. Mam pytanko czy któraś z was stosowała kiedyś orgamentril? Lekarz pezepisał mi je na brak okersu, miałam brac 2 tabletki przez 5 dni. Możę któraś z was wie po ilu dniach powinna pojawic się miesiączka bo czekam juz pare dni i dalej nic. :(
malam25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lis 2011, o 21:51

Re: Dziewczyny..

Postprzez Cukiereczek19 » 14 gru 2011, o 16:08

onaion napisał(a):Hej. Mam problem..
Tabletki antykoncepcyjne biorę dość regularnie. (w godz od 21 do 22). W ubiegłym opakowaniu w 3 tygodniu, wziełam następną bodajże koło 11. Zostały mi jeszcze 3 więć brałam o zwykłej porze i pożniej 7 dni przerwy, podczas ktorej poijawilo sie plamienie. No i w 8 dniu kolejna paczka..
Czy to, ze zapomnialam postępowac tak jak w 3 tyg (odstawić badz wziac i nie robic przerwy) moze miec jakis wplyw? Stosunek odbyl sie po 4 tabletnce kolejnego blistra..
:(


Kochana ;)
Wszystko wyczytasz w ulotce ;)
Kiedyś byłam w podobnej sytuacji i w ciążę nie zaszłam. Gorzej by było w 2 tyg ;)
Pozdrawiam
Cukiereczek19
 

Re: Rezygnacja z tabletek ant. któraś z Was to przechodziła?

Postprzez kies » 24 gru 2011, o 01:48

żmijka napisał(a):Witam Was dziewczyny! OD dwóch lat zażywałam tabletki antykoncepcyjne, jednak teraz postanowiłam z chłopakiem zrezygnować z tego sposobu antykoncepcji, ponieważ miałam przez nie problemy zdrowotne. Czy któraś z Was odstawiła także tabletki? Słyszałam, że po odstawieniu można mieć zawroty głowy i mdłości.

nie prawda, odstawiasz nic się nie dzieje tylko organizm musi się przestawić, ja zmieniłam na kalendarzyk, przez dwa lata działał a po dwóch latach mam córkę, ale i tak szczęśliwa jestem
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

czy moge zaczac tabletki z polowy opakowania? Yasmin

Postprzez evi1987 » 16 sty 2012, o 20:30

Hej dziewczyny.. Piszę bo dzisiaj nasunał mi sie taki dylemat dotyczacy tabletek...

Zaczne od tego ze jakis nei caly rok temu odstawilam tabletki w polowie opakowania tzn zjadlam 8 tabletek... a reszte zostawialm w polce... dzisiaj dostalam okresu i chcialabym zaczac znowu brac, jednak zapomnialam sie wybrac wczesniej do ginekologa. Myslicie ze mogę zaczac tabletki w dniu poniedzialek pierwszym wolnym z opakowania i leciec tak do konca ... za kilka dni isc do gina i kontynuowac nowe opakowanie do 21 dni potem odstawic? czy raczej lepiej nie?? Mam tabletki Yasmin....


Może któras z Was miała podobny problem:) ?
Będe wdzieczna za wszelkie podpowiedzi
Julka
evi1987
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez katasha7 » 23 sty 2012, o 23:21

Możesz a czemu nie???

Jak wiesz na pewno że chcesz je brać.

A czemu odstawiłaś wtedy problemy zdrowotne??
Ja brałam tabletki ok 8 lat i nie polecam mi trochę zrujnowały zdrowie
katasha7
 

Jeanine - tabletki antykoncepcyjne

Postprzez tusia25 » 25 sty 2012, o 13:10

Jeanine, czy któraś z Was bierze właśnie te tabletki?
tusia25
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez sensual » 26 sty 2012, o 20:20

Pytanie kierowane do katasha7: a powiedz mi jakie miałaś przez nie problemy, jeśli to nie tajemnica. Bo również się nad nimi zastanawiam.
sensual
 

Re: Jeanine - tabletki antykoncepcyjne

Postprzez nesca » 27 sty 2012, o 14:45

moja koleżanka brała - libido spadło do zera, za to waga - 5 kg w górę.
nesca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 sty 2012, o 14:34

Re: Jeanine - tabletki antykoncepcyjne

Postprzez tusia25 » 27 sty 2012, o 21:09

Też brałam!! podobne objawy...tylko jeszcze dodatkowo bóle głowy straszne...przerzuciłam się po nich (brałam 3 mies.) na plastry!!
tusia25
 

Escapelle - skutki uboczne ?!

Postprzez Etienette » 30 sty 2012, o 18:32

Mam małe pytanko, ponieważ gdy ostatnim razem przyjmowalm pastylke escapelle to bylo wszystko ok, nawet wtedy mialam dni nieplodne...
A teraz po tyg, mam jakies plamienia i boli mnie brzuch... Czy to skutki uboczne?
Moge sie obawiac ciazy skoro wzielam ja po 24h??? :| HELP
Etienette
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez dzo » 30 sty 2012, o 18:41

pytania na temat tabletek można zadawać tutaj

łączę wątki
dzo
 

Re: Jeanine - tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Lola » 14 lut 2012, o 15:21

Ja biorę je 9 miesięcy i dobrze na mnie dzialają lecz chudłam 5 kg
Lola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 14 lut 2012, o 15:17

Tabletki i staranie o dziecko...

Postprzez Justyna4 » 21 mar 2012, o 22:18

Witam.
Mam pytanie a mianowicie dotyczy to tytułu tematu...Chciała bym się dowiedzieć kiedy po odstawieniu tabletek można starać się o dziecko? Czy długo trzeba czekać?i czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę po stosowaniu tabletek bo kiedyś słyszałam że można mieć problemy z tym właśnie..
Justyna4
 

Re: Tabletki i staranie o dziecko...

Postprzez mamajulci » 21 mar 2012, o 22:43

Ja stosoałam tabletki przez 3 lata. 30 maja wziełam ostatnia tabletke dwa tygodnie bylam juz w ciazy:) corcia jest zdrowiutka i rozwija sie prawidłowo. Ma juz 6 lat. Wydaje mi sie ze mozliwosc zajscia w ciaze po odstwiaeniu tabletek jest rozna u kobiet. Ja teraz mam problem z
po wyjeciu wkładki mirena bo od 6 tygodni czekam na miesiaczke. Powodzonka
Avatar użytkownika
mamajulci
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:52

Re: Tabletki i staranie o dziecko...

Postprzez Justyna4 » 22 mar 2012, o 20:36

Po dwóch tygodniach to bardzo szybko:) to gratuluje:) ciekawe jak u mnie będzie:(
Justyna4
 

Re: Tabletki i staranie o dziecko...

Postprzez mamajulci » 23 mar 2012, o 15:44

Wszystko zalezy od Twojego organizmu. Bierz kwas foliowy, prob wszelkie niezbedne badania. Jak bedziesz sie przygotowywac do ciazy jak nalezy czas szybciej zleci. Ani sie obejrzysz a zobaczysz dwie kreseczki. Jestes w bardzo młodym wieku wiec płeodnosc masz 100 % :)
Avatar użytkownika
mamajulci
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:52

Re: Tabletki i staranie o dziecko...

Postprzez Justyna4 » 26 mar 2012, o 01:25

Większość moich koleżanek jest w ciąży lub urodziły a ja strasznie im zazdroszczę tego bo też bym chciała mieć już maluszka...:)ale niestety nie tylko ja decyduję o tym:(
Justyna4
 

Cerazette sprzedam

Postprzez alexis » 11 kwi 2012, o 09:29

Sprzedam 3 op. Cerazette cena 50zl. za 3 op. z kosztem wysyłki
Kontakt : alexis1983@wp.pl
alexis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 kwi 2012, o 09:24

Nie robienie przerwy tabletki antykoncepcyjne

Postprzez monica1986 » 30 kwi 2012, o 09:15

Witam jakis czas temu pojechalam z rodzinkaa do swojej rodziny w górach .
Do cioci i zostawilam tam tabletki antykoncepcyjne stary blister z kilkoma tabletkami pamietam ze to byla niedziela ... 22 kwietnia wzielam ostatnia tabletke z tego starego blistra . Wrocilam do domu i zorientowalam sie ze niemam tabletek .... kiedy na nastepny dzien rano chcialam wziac zadzwonilam do cioci ... a ciocia "starej daty kobitka" wyrzucila te taletki i nawet nie wiem ile zostalo mi ich do konca . Dzwoniac do ginekolozki wyjasniajac kwesti co mam zrobic w takiej sytuacji powiedziala ze mam wziac ... nowy blister... tabletek caly do konca nie robiac przerwy po prostu .
Jestem w tej chwili juz po 8 tabletce ... i czuje bardzo zle i mam wrazenie ze powinnam zrobic te przerwe ... o eksploduje :/
Poza tym mam biegunke od wczoraj zawsze w przeciagu 7 dniowej rpzerwy w tych dniach kiedy powinnam dostac pseudo miesiaczke mam biegunke wczoraj dostalam biegunke mimo iz tabletki dalej bralam . Czy ja naprawde musze ten blister wziac do konca ? Bo nie za dobrze sie czuje ... madinette biore od pol roku ... i nigdy nie robilam czegos takiego ze nie robilam sobie przerwy tej 7 dniowej .
Sęk w tym ze nie wiem ile tabletek mi zostalo na tym starym listku tabletek i moze dlatego ginekolozka kazala mi te nowe brac do konca bez robienia przerwy . Czy mimo tego moge zrobic przerwe ? Czy cos sobie rozreguluje ... i nie powinnam ? Po prostu zle sie czuje i ... czuje ze powinnam zrobic te przerwe bo bardzo zle sie czuje :/ biegunka i obolale piersi :/ nie za dobrze :/
monica1986
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 6 kwi 2012, o 11:53
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron