Trądzik

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Trądzik

Postprzez kkkaaa » 3 sty 2013, o 21:03

Mam 19 lat i dalej męczy mnie trądzik;<
Chdoziłam już po wielu dermatologach i nic. Antybiotyki doustne, żele itd.
Nie wiem co robić dalej. Pomóżcie
kkkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 20:58

Re: Trądzik

Postprzez Raziel » 4 sty 2013, o 12:10

Trudno jest doradzić Ci cokolwiek, jeżeli nie podasz nam więcej szczegółów na swój temat. Jak się odżywiasz, jakich kosmetyków stosujesz itp. Trądzik to bardzo indywidualna sprawa i generalnie do każdego człowieka trzeba z tym problemem podejść osobno. Powiedz, czy w twojej rodzinie ktoś jeszcze ma trądzik? Bo może to być nawet sprawa dziedziczna. Czytałaś może podstawowe zasady diagnozowania trądziku i obchodzenia się z nim na co dzień? Poczytaj w tym miejscu, sama korzystałam z tych rad, choć wielkiego problemu z trądzikiem nie mam. Generalnie najważniejsze to uświadomić sobie, co może być przyczyną tego stanu rzeczy, a dopiero później podejmować środki zapobiegające. Wielu dermatologów o tym zapomina...
Raziel
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 gru 2012, o 12:05

Re: Trądzik

Postprzez elzbieta45 » 4 sty 2013, o 12:19

na tradzik to trudny problem u młodziezy , sa płyny zapisane przez lekarza sa to robione podług receptury . ja synowi ostatnio kupiłam w aptece płyn do przemywania ,, afroditaadonis " sa male efekty . ale tez slyszalam ze bardzo dobrze tez robi mycie twarzy w szarym mydle , nie uzywac innych srodkow tylko same mydlo . sa dostepne juz w płynie
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Trądzik

Postprzez bettti86 » 4 sty 2013, o 16:28

najważniejsze to nie stosować peelingu do twarzy, bo to potenguje problem, mnie na trądzik pomógł taki Żel nawilżający z kwasem azelainowym firmy SeSDerma, Azelac Moisturizing Gel
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Trądzik

Postprzez Kammilia » 7 sty 2013, o 23:08

Ja też kiedyś miałam problem z trądzikiem. Używałam zwykle różnych kremów i maści z apteki.. Cresalile i inne specyfiki znane z reklam też nic nie pomagały. Dermatolog kilkukrotnie kazał mi odkażać skórę płynem Daverzin, ale jakoś nie widziałam żadnego efektu. Gdy w końcu mu to powiedziałam, że to nic nie daje, przypisał mi jakiś płyn robiony w aptece. Dopiero po tym trądzik zaczął mi znikać..
Kammilia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 22:54

Re: Trądzik

Postprzez medżiii » 8 sty 2013, o 00:44

Pamiętaj o diecie, spróbuj odstawić na dłuższy czas czekoladę, sól, ostre przyprawy, kawę. Cynk i witaminy z grupy B są przyjazne dla cery tłustej, jedz orzechy. Zobaczysz różnice :-)
medżiii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 sty 2013, o 16:09

Re: Trądzik

Postprzez Maj_ka » 8 sty 2013, o 15:16

Przede wszystkim idź do dobrego dermatologa i niech zleci Ci badania hormonalne. Często przyczyną trądziku są niestety zaburzenia hormonalne.
Maj_ka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 08:55

Re: Trądzik

Postprzez JJ_91 » 8 sty 2013, o 20:25

Mialem ten problem:
1. Aktywnosc fizyczna zdecydowanie pomaga

Jak ja sobie radze:
1. Specjalny gel czyszczacy do twarzy
2. Krem nawilzajacy (bez tluszczu ale zalezy od cery)
3. Tetralysal 300 (lymecycline) (1 tabletka na noc)
4. Na noc uzywalem Panoxyl Peroxide (jest to jeden z najlepszych kremow ktorey usunal pryszcze w dwa dni)

Aktualnie Panoxyl peroxide zostal wycofany z rynku poniewaz podobno powoduje raka skory. Przenioslem sie na Quinoderm 5% ale efekt nie jest tak zadowalajacy jak PanOxyl wiec poczekam z dwa tygodnie i zobacze jak to bedzie wygladac.
JJ_91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 20:11

Re: Trądzik

Postprzez Katia » 9 sty 2013, o 15:55

Może powinnaś ka konsultacje iść do kosmetyczki i zapytać o zabiegi, które mogłyby ci pomóc. Słyszałam, że mikro-dermabrazja pomaga na trądzik. Wiem też, że leczenie trądziku może trwać nawet kilka lat, więc może nie rezygnuj z dermatologa. Możesz też próbować kosmetyków aptecznych na trądzik.

Katia
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Trądzik

Postprzez Dziuniaa2 » 16 sty 2013, o 16:38

jestem kosmetologiem i na wyleczenie zaawansowanego trądziku polecam:

antybiotyk tetralysal 500 mg+ zincas forte+ witaminum pp
myć twarz pianką antybakteryjną pharmaceris T i mieć z tej samej serii tonik i krem na dzień matujący
a na noc krem z pharmaceris T drugi stopień złuszczania z kwasem migdałowym 10%

sukces bardzo szybko zobaczysz, skonsultuj jeszcze to z dermatologiem.

Polecam się na przyszłość.
Dziuniaa2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 sty 2013, o 16:14

Re: Trądzik

Postprzez Balwinka101 » 18 sty 2013, o 21:16

Bardzo dobry jest flosleku żel anti acne, może spróbuj? :woman:
Balwinka101
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 14:59

Re: Trądzik

Postprzez monaliza » 25 sty 2013, o 14:25

Witam. Ja za młodu stosowałam maseczkę : otręby z aloesem - rewelacja !!!! Łagodzi skórę i powoduje, że po wypryskach nie zostają blizny. Naturalny sposób ale działa.
monaliza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 14:14

Re: Trądzik

Postprzez MagdaLena30 » 29 sty 2013, o 12:40

ja też radziłabym Ci pilnować diety, to bardzo wpływa - świeży ananas fajnie pomaga, zrezygnuj z czekolady, sera żółtego i ogólnie z produktów mlecznych - moja koleżanka miała ten sam problem i ta strategia bardzo się sprawdziła - myślę, że nie zaszkodzi spróbować, bo to tylko kwestia konsekwencji i nie inwestujesz w to kasy ;-P
MagdaLena30
 

Re: Trądzik

Postprzez Emcia » 21 lut 2013, o 11:54

Też się zastanawiam jak sobie poradzić z trądzikiem (już kilka metod "walki" stosowałam). Zastanawiam się czy nie pójść do kosmetyczki. Myślicie, ze to dobry pomysł? Czy warto się poddać takiemu zabiegowi http://www.medycynaestetyczna.com/kosme ... tradzikowy?
Avatar użytkownika
Emcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 13:31

Re: Trądzik

Postprzez Simone » 22 lut 2013, o 14:30

Sama borykałam się z problemem skóry zanieczyszczającej się, nic miłego. Odkryłam jakiś czas temu kosmetyki HB linię Jeunesse. W moim przypadku preparaty typu żel do mycia, AHA maska owocowa, czy krem koloryzujący na dzień, tzw. balsam do skóry, zawierające wyciąg z mchu islandzkiego, mającego działanie bakteriostatyczne są absolutnym HIT-em!

http://hbkosmetik.pl/index.php/linie-pr ... skora.html
Simone
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 14:15

Re: Trądzik

Postprzez Dezyderi » 23 lut 2013, o 19:46

kkkaaa napisał(a):Mam 19 lat i dalej męczy mnie trądzik;<
Chdoziłam już po wielu dermatologach i nic. Antybiotyki doustne, żele itd.
Nie wiem co robić dalej. Pomóżcie


Generalnie trądzik powstaje na tle zaburzeń wydzielania sebum.W związku z tym aby skutecznie się go pozbyć musisz skorzystać z następujących rad:

powinnaś zakupić produkty dr baumann
1.Żel oczyszczający. Delikatny żel oczyszczający zawierający bardzo łagodnie działające składniki. Stosowany w zastępstwie tradycyjnego mleczka; doskonały do usuwania nadmiaru tłuszczu z twarzy. http://www.dr-baumann.pl/produkty,drbau ... warzy.html

2.Anti Comdeo Lotion PH 4 ,8

3.Active Care Liposom dla skóry trądzikowej


Preparat daje znakomite rezultaty w leczeniu trądziku i skóry podatnej na podobne problemy.Wyraźnie wymierne efekty dotyczą zarówno w niższych poziomów naskórka, jak i powierzchni skóry. Active Care zawiera cenne składniki aktywne w wysokich stężeniach, takie jak olejek z drzewa herbacianego, witamina E, lecytyna, tlenek cynku i witamina A. Obecność liposomów pozwola na lepszą penetrację aktywnych składników wgłąb naskórka. Active Care należy stosować na całej twarzy (i dekolcie w razie potrzeby), bezpośrednio na czystą skórę. Regularna pielęgnacja zapewnia znaczną poprawę.ICNI: Aqua, Caprylic/Capric/Stearic Triglycerides, Butylene Glycol, Alcohol, Urea, Melaleuca Alternifolia Oil, Stearyl Alcohol, Polyurethane-39, D-alpha-Tocopheryl Acetate, Ethyl Hexyl Cocoate, Hyaluronic Acid, Lecithin, Zinc Oxide, Panthenol, Sodium Lactate, Retinyl Palmitate, Allantoin, Sodium Ascorbyl Phosphate, D-mixed-Tocopherols, Citric Acid.

lub tańsze linii BeauCaire intensive Teatree i liposome teaatree.

Efekt bardzo zadowalający, gdyż produkty te zawierają olejek z drzewa herbacianego teatree i manuka , kóre zabijają bakterię de acne. Toni 4,8 obinża PH skóry ..w razie pytań pisz.
Avatar użytkownika
Dezyderi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 18:09

Re: Trądzik

Postprzez brunecia » 24 lut 2013, o 22:03

Raczej nigdy nie miałam problemów z wypryskami, ale dy się raz za kiedy zdarzyły, to traktowałam je kosmetykami vivhy normaderm. dzialają rewelacyjnie!
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Trądzik

Postprzez monikawo08 » 8 mar 2013, o 14:11

Chciałabym was zaprosić na Bezpłatne Internetowe Szkolenie pt. "Pielęgnacja Twarzy po Zimie."
12 Marca (wtorek) o godz 20:30-21:10
Jeżeli chcecie się nauczyć paru zasad jak dbać o cerę to POLECAM.
Dla uczestniczek przygotowane są PREZENTY od Oriflame!
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy, że macie dostęp do internetu.

Chętne osoby proszę o kontakt mailowy: monikawo08@wp.pl
bądź telefoniczny: 799035186
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które nie należą do klubu Oriflame.
Zapoznaj się też z zaproszeniem:
Obrazek
monikawo08
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 mar 2013, o 13:18

Re: Trądzik

Postprzez nati18 » 18 lip 2013, o 10:46

właśnie sie dowiedzialam ze peeling poteguje a ja duzo uzywalam kosmetykow z peelingiem i zauwazylam ze coraz wiecej ukazuje sie tradzik a mam 18 lat ;/ . A co sadzicie o kostemtykach zelach a NIVEA czytalam na internecie duzo o tych kosmetykach kolezanka mi mowilam o kosmetyku LUMENE z babki lancetowatej a co wy sadziecie na te temat?

:woman:

Kochać to nie trzymać za rękę, lecz puścić ją by druga osoba nauczyła się chodzić w miłości.
Avatar użytkownika
nati18
Fajna Kobietka
 
Posty: 159
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 19:29

Re: Trądzik

Postprzez Hadassa » 18 lip 2013, o 11:07

oo a to nie wiedziałam...
jak ja miałam problemy, to róznych rzeczy próbowałam...
a na dobrą sprawę ustąpiło mi jak zaczęłam brać pigułki...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Trądzik

Postprzez Szarotka.Redcart_pl » 18 lip 2013, o 15:18

Na trądzik polecam przede wszystkim dobrego dermatologa bo nie bardzo widzę sens maskować go kosmetykami w tym głównie podkładem,na dłuższą metę nic to nie da. Tylko lekarz.
Szarotka.Redcart_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 15:08

Re: Trądzik

Postprzez Gabrysia100 » 23 gru 2013, o 00:13

Seria Care&Control Sorayi to kosmetyki przeznaczone specjalnie do cery trądzikowej. Spróbuj.
U mnie sprawdziły się absolutnie. Zdecydowanie poprawiły stan mojej cery. Te kosmetyki działają antybakteryjnie, więc wyprysków na mojej twarzy pojawia się dużo mniej. :)
Gabrysia100
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 gru 2013, o 23:56

Re: Trądzik

Postprzez bajeczkah » 30 gru 2013, o 15:34

Witaj,
najlepsze efekty w leczeniu trądziku daje połączenie farmakologii z zabiegami kosmetycznymi.
Poczytaj więcej tutaj:
SPAM

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowano 30 gru 2013, o 15:42 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
bajeczkah
 

Re: Trądzik

Postprzez apollo » 2 sty 2014, o 14:51

Możliwe, że już o tym pisałam, chodzi o aplikator przeciw wypryskom. W moim przypadku był to jedyny kosmetyk, który faktycznie dał zmiany, a te zmiany były potężne. Skóra była w opłakanym stanie, teraz jest już inaczej - trądzik nigdy więcej nie powrócił.

Obrazek
apollo
 

Re: Trądzik

Postprzez jowitka.b » 3 sty 2014, o 17:58

a czy możecie polecić coś na łagodny trądzik (najgorszy etap mam już za sobą, jednak mimo wieku, nadal niespodziewanie mi coś wyskoczy...)? Zależy mi by było to coś co nie przesuszy mojej skóry, bo jest strasznie wrażliwa i bardzo sucha.
jowitka.b
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:23
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Pigue595