W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Nie wiesz w co się ubrać? Zastanawiasz się jakie panują trendy w modzie? W tym dziale odpowiemy Ci na wszystkie pytania związane z modą.

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Scarlett » 21 lis 2014, o 00:31

Popieram - schludnie i elegancko. Ponad to, ponoć wg badań podświadomie pozytywnie reagujemy na kolor niebieski i nawet na jakiejś stronie dotyczącej poradnictwa HR czytałam, że założenie niebieskiej koszuli na rozmowę o pracę jest bardzo dobrym pomysłem ;)
Avatar użytkownika
Scarlett
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 20:45

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez hanna_w » 8 gru 2014, o 12:01

Trzeba się ubrać skromnie, ważne żeby ubranie było czyste, wyprasowane. Musisz wyglądać elegancko, ale nie nazbyt przesadnie.
hanna_w
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 11:40

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez wiking » 14 gru 2014, o 13:26

To, zależy o jaką pracę się starasz, nie koniecznie musi być skromnie, ważne, zeby było elegancko.

wiking
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 gru 2014, o 13:09

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez nataliapstryk » 8 sty 2015, o 14:33

Na pewno elegancko! Obojętnie gdzie idziesz na rozmowe rekrutacyjną musisz pokazać że Ci zależy na tej pracy, pokazuje Twoją postawę. Na SPAM znajdziesz mase pomysłów, a przede wszystkim z pewnością coś sobie wybierzesz.



PROSZE NIE SPAMOWAC FORUM
nataliapstryk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 sty 2015, o 13:33

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez chiaramanzoni » 23 sty 2015, o 12:46

nie musi byc koniecznie sukienka, byle bylo w miare 'elegenacko' cyzli raczej stonowane kolory - czarny/bialy/granatowy. zalezy tez oczywiscie gdzie ubiegasz sie o prace:)
chiaramanzoni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 11:09

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez sdm » 27 sty 2015, o 21:28

Coś eleganckiego, ale też żeby nie wyglądać sztywniacko, może jakaś czarna sukienka i sweterek :)

http://www.tonoughy.pl/ wszystko o filmie
sdm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sty 2015, o 21:27

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Pam_ela » 10 lut 2015, o 12:27

Ważne, aby było schludnie i nie jakieś mini ani cyce na wierzchu no i krzykliwe kolory tez odpadaja...

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Kuba hugo » 11 lut 2015, o 16:13

Ubranie ma podkreślać profesjonalizm i wartość pracownika. Pokazuje też twoje podejście jeśli jesteś schludnie ubrana, czysta, masz ładną fryzurę znaczy, że ci zależy a to przemawia jak najbardziej na plus.
Kuba hugo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 16:07

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez WszystkozAmeryki_com » 12 lut 2015, o 13:36

Poniekąd jest to racja i trudno się nie zgodzić z takim podejściem,z drugiej strony zawsze możesz założyć uniwersalny strój podczas rozmowy o pracę czy to jeansy plus ładna i reprezentatywna bluzka czy spódnica w zależności juz od tego jaki masz gust i styl.

WszystkozAmeryki_com
Extra Kobietka
 
Posty: 257
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 11:30

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Kuba hugo » 13 lut 2015, o 12:19

Jeansy to nie jest odpowiedni strój na rozmowę o pracę chyba, że mowa o agencji reklamowej czy sklepie odzieżowym.
Kuba hugo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 lut 2015, o 16:07

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez allison » 23 lut 2015, o 14:18

Uważam, że elegancja to podstawa podczas rozmowy o pracę. Nie mówię o białej bluzce i czarnej spódnicy jak na szkolne uroczystości, ale wygląd również świadczy o profesjonalnym podejściu. Fakt, że w niektórych miejscach nieco mniej formalny strój nie jest czymś nagannym, ale przychodzenie na rozmowę np. w krótkich spodenkach (tak, widziałam takie przypadki...) to jednak przesada.
allison
Fajna Kobietka
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 14:37

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez paniklawa » 24 lut 2015, o 12:47

Najlpeiej coś eleganckiego, lae żeby nie raziło za bardzo szkolnym ciuchem :D i tez niewyzywająco, raczej skromnie

paniklawa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 lut 2015, o 12:46

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez baniusia3 » 10 mar 2016, o 13:12

Moim zdaniem ważną rolę odgrywa wiek i o jaką pracę się ubiegamy.Wiadomo że elegancja i skromność to podstawa.
baniusia3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 mar 2016, o 11:41

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Anastazja099 » 6 kwi 2016, o 15:55

Spięte włosy, skromna sukienka i makijaż:)
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Obcasy.pl » 20 kwi 2016, o 10:53

Pamiętaj, że ważne jest miejsce, do którego idziesz oraz branża, której rozmowa o pracę dotyczy. W branży reklamowej na przykład, dopuszczony jest luźniejszy dress code, ponieważ w branży tej pracują ludzie kreatywni, których wygląd zewnętrzny często odbiega od przyjętych norm ;) Na takiej rozmowie może przywitać Cię osoba ubrana bardzo luźno, z niezobowiązującą fryzurą i np. widocznymi tatuażami (które są niedopuszczalne np. w sektorze publicznym). Idąc natomiast na rozmowę do instytucji finansowej (np. bank), musisz ubrać się według ściśle określonego dress codu. Na pewno garsonka i biała koszula. Na pewno upięte włosy i delikatny makijaż. Jeśli na rozmowę umówiłaś się w eleganckiej restauracji, twój strój powinien do niej pasować, abyś nieczuła się niezręcznie wśród innych gości. Jeśli idziesz do siedziby firmy, załóż coś eleganckiego, ale nie wytwornego. Pamiętaj, że jeśli chcesz założyć sukienkę, nie powinna ona mieć długości mini ani głębokiego dekoltu. Ubierz się tak, aby było Ci wygodnie, ponieważ jeśli coś Cię będzie uciskało, gniotło, piło, to osoba Cię rekrutująca to zauważy. Bardzo ważne są również buty. Powinny być czyste i stonowane. Nie nakładaj również przesadnej ilości biżuterii. Zegarek, kolczyki, pierścionek wystarczą. Powodzenia! :)
Obcasy.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 kwi 2016, o 13:40

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Adrianeczka89 » 21 kwi 2016, o 09:25

Ja ubrałabym się w spodnie. Elegancko i gustownie. Ale tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaka to ma być praca. Jeżeli nie jest to jakieś szczególne stanowisko, to lepiej nie ubierać się zbyt elegancko.
Adrianeczka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 08:23

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez klimar47 » 27 kwi 2016, o 12:59

Przede wszystkim musi to być strój w którym ty masz się dobrze czuć. Niestety coraz więcej pracodawców patrzy na nasz strój i muszę stwierdzić, że ubieranie się na galowo wcale nie jest skuteczne, ponieważ świadczy to o nas, że jesteśmy ludźmi nudnymi, mało kreatywnymi, szablonowymi etc.

Zdecydowanie frezowanie cnc jest doskonałym sposobem na wytłoczenie prawie dowolnych elementów. Dzięki temu, że użyjemy frezarki będziemy mogli pozwolić sobie na zmniejszenie kosztów.
klimar47
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 13:16
Lokalizacja: Halinów

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Kinga88 » 27 kwi 2016, o 14:38

mój sprawdzony strój na rozmowę : czarne spodnie i jasna koszula w delikatną krateczkę
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Adellka » 29 kwi 2016, o 11:11

czarne spodnie + biala koszula, ciemna sukienka lub olowkowa spodniczka + koszula
Avatar użytkownika
Adellka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 14:44

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Biografianiepozorna » 29 kwi 2016, o 18:09

Kiedyś poszłam w sukience i okazało się, że byłam jedyną taką osobą na rozmowie bo ponoć teraz trzeba się równać płciowo co zaczy że wszyscy mamy wyglądać jak faceci a biust ma być zakryty żeby przypadkiem nie pokazać nad imi przewagi xD
Biografianiepozorna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 15:28

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez karolina2667 » 30 kwi 2016, o 09:01

Na pewno odpowiednie będą stonowane kolory. Niekoniecznie strój galowy - koszula może być inna niż biała, byle tylko nie raziła po oczach ;) Sukienka według mnie też jest odpowiednia np. taka klasyczna mała czarna, bez wielkiego dekoltu

karolina2667
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 20:03

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Biografianiepozorna » 3 maja 2016, o 19:57

A właśnie mała czarna myślicie wchodzi w grę?
Biografianiepozorna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 15:28

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Deniss » 31 maja 2016, o 23:55

Zależy o jaką pracę się starasz. Ja jednak jestem zdania, że zawsze sprawdzają się w tej kwestii klasyki. Na rozmowę o pracę warto założyć jakaś czarną sukienkę lub spodnie, białą bluzeczkę i jak jest chłodniej to warto postawić na żakiet. Elegancka klasyka zawsze w modzie.
Deniss
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 23:38

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Gabulec » 24 cze 2016, o 11:59

A czy jesli zakładam spódnicę oczywiście za kolano - ewnetualnie delikaenie przed, to czy w taką pogodę jak teraz rajstopy obowiązkowo???
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: W co się ubrać na rozmowę o pracę?

Postprzez Mala_Mi » 3 lip 2016, o 17:19

Wszystko zależy od tego w jakiej firmie będzie się starać o pracę.
W końcu istnieje ogromna różnica pomiędzy rozmową w banku a rozmową w agencji reklamowej.
Avatar użytkownika
Mala_Mi
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21 lut 2016, o 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Ania743, Bing [Bot]