W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez Fijałka87 » 2 cze 2021, o 15:34

W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą? Niestety przez noszenie maseczki pogłębiły się moje problemy dermatologiczne i szukam nowości, czegokolwiek. Do dermatologa w tym momencie się nie dopcham u siebie w mieście. Podobno popularny problem. Jak możecie pomóc to zapraszam do dyskusji.
Fijałka87
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 15 kwi 2021, o 13:59

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez Tamagotchi » 2 cze 2021, o 17:13

Oczyszczanie jakąś lekką pianką, stosować lekkie produkty nawilżające (np. żel z aloesu). Często skórę tłustą ludzie atakują kosmetykami, które wysuszają, co jest błędem, bo może to w efekcie prowadzić do dodatkowych problemów :(
Avatar użytkownika
Tamagotchi
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 10 maja 2021, o 15:52

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez Milosniczkazakupow » 3 cze 2021, o 12:04

Zgadzam się, to nie jest tak, że nie można tej cery nawliżać, ale warto by to było lekkie. Może też mgiełka do twarzy? Ja używam z Miya
Milosniczkazakupow
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 11 maja 2021, o 20:26

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez Natasza36 » 8 cze 2021, o 15:58

Właśnie jeden z lepszych kremów dla cery tłustej e-naturalne.pl/pl/p/Oily-Skin-Serum-dla-cery-tlustej%2C-tradzikowej-z-kwasem-szikimowym-/1284. Teraz się zmagam z problemem zaczerwienienia twarzy, bo jednak cały dzień spędzam w maseczce. Zawiera sporo kwasu hialuronowego i odświeża. Przez kilka godzin czuć działanie. Nie ma później tylu problemów z wypryskami. Według mnie cenowo ok, bo skład dość unikalny, jak sobie porównasz.
Natasza36
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 8 cze 2021, o 15:57

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez karootka19 » 8 lip 2021, o 08:21

Ja generalnie z moją tłustą cerą walczę już bardzo długo. Przekonałam się, że najlepiej służą mi kosmetyki z tołpy i z dermedic. Bardzo dużą poprawę też widzę po używaniu tego urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej - https://beautifly.eu/produkt/mikroderma ... derma-ice/, jednak takie dokładniejsze, mocniejsze oczyszczanie jest ważne :)
karootka19
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 lip 2021, o 08:18

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez igaaa2020 » 11 lip 2021, o 19:18

Fijałka87 napisał(a):W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą? Niestety przez noszenie maseczki pogłębiły się moje problemy dermatologiczne i szukam nowości, czegokolwiek. Do dermatologa w tym momencie się nie dopcham u siebie w mieście. Podobno popularny problem. Jak możecie pomóc to zapraszam do dyskusji.



Podstawa to dokładny demakijaż wieczorem i bardzo dobre nawilżenie. Nie musisz mieć niewiadomo jak drogich kosmetyków, najważniejsze jest jednak żeby stosować je systematycznie:))
igaaa2020
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 paź 2020, o 21:01

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez Madzixx89 » 22 lip 2021, o 11:03

mi zapanować nad sebum pomogło dobre nawilżenie i niacynamid ;)
Madzixx89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lip 2021, o 10:56

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez igaaa2020 » 22 lip 2021, o 19:03

Ja stosuje serie z Mixa. Wcześniej stosowałam la roche posay ale uważam, że mixa jest na tym samym poziomie, a dodatkowo znacznie tańsza:) A ztego co pamiętam to jest jeszcze teraz przeceniona 20% na notino.
igaaa2020
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 paź 2020, o 21:01

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez Madzixx89 » 29 lip 2021, o 14:43

używam żel do mycia buzi mixa, albo lekką piankę, na sebum pomagają mi peeling enzymatyczny, niacynamid, maseczka z glinki zielonej ;)
Madzixx89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lip 2021, o 10:56

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez TynkaSch » 31 sty 2023, o 10:04

Hejka, Co do pielęgnacji cery tłustej, to prawda jest taka, że należy oczywiście taką cerę odpowiednio oczyszczać, tonizować, nawilżać. To, że cera jest tłusta, nie znaczy, że nie należy jej nawilżać. Jak doprowadzimy do przesuszenia, to potem może dojść do takich rzeczy jak nadmierne wydzielanie sebum a w konsekwencji dojść do stanów zapalnych. Przy tym wszystkim jak się tez dziewczyny malujecie, pamiętajcie o odpowiednim demakijażu oczu https://glamstyle.pl/okiem-kosmetologa-demakijaz-dlaczego-jest-tak-wazny-i-w-jaki-sposob-poprawnie-go-wykonac/
TynkaSch
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 7 lis 2021, o 18:08

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez Witalka » 8 mar 2023, o 15:59

siostra ma tłusta skóre i z wszystkich kosmetykow najlepiej sie sprawdził avene cleanance żel oczyszczający regulujący sebum
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez bojowniczka » 12 mar 2023, o 19:39

a ile ten zel kosztuje i po jakim czasie sa jakies widoczne efekty?
bojowniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 7 lis 2017, o 21:02

Re: W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?

Postprzez Witalka » 17 mar 2023, o 00:36

na notino 50 zł :) efekty po kilku dniach juz sa widoczne, wazne by stosowac systematycznie
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]