W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Ankara 25 » 7 sty 2013, o 00:26

hej kochane!! zalozylam ten watek bo mam synka ktory ma niespelna dwa latka(dokladnie w marcu skonczy dwa)i jakos nie za duzo mowi jak na swoj wiek... ja rozumiem ze chlopcy zaczynaja podobno mowic pozniej itd ale mimo wszystko...dodam ze maly wszystko rozumie, jest bardzo bystry(od 1 miesiaca czytam mu ksiazeczki)potrafi zapytany wskazac w nich poprawnie praktycznie wszystko, rozumie jak ma cos przyniesc itd w ogole wszystko rozumie... gdyby tak jeszcze zechcial to powiedziec hehe...jest zywym wesolym dzieckiem duzo sie bawimy potrafi tez nasladowac sporo gestow i tak jak robi sloneczko mruzy oczka robi papa klaszcze w raczki tanczy pupa glowa nogami raczkami zalezy czym sobie mama zazyczy pokazuje jak robi deszczyk , jaka robi ine jak je cytryne i wiele wiele innych.Co do mowy to mowi tylko mama , tata, lala, nie czaem tak mee na kotka hau na pieska i brumm na auto i czasem jak ma dobry nastroj cos tam po swojemu powie... jak myslicie jest sie czym martwic?? i kiedy maly zacznie mowic????a moz enie mowi nie mowi a jak zalapie buzia nie bedzie sie mu zamykala????? jak uwazacie??????????
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Armigor » 7 sty 2013, o 02:30

Nie masz czym się martwić masz bardzo mądrego chłopczyka. Jak chcesz żeby dziecko ładnie mówiło nie mów do niego zminiając wyrazy nie zmiękczaj to jest trudne ale do zrobienia :D
Mój najstarszy syn w wieku dwuch lat przeżył silny stres i przestał mówić nie mówił prawie nic za to jak skończył cztery latka to sie zaczęło teraz ma prawie dziesięć i biegle operuje dwoma językami i uczy siė trzeciego co nie jest jego hobby on jest sportowcem :rower
Drugi synek za dwa tygodnie skończy trzy w miarę ładnie rozmawia tylko sie pieści. :D W wieku dwuch lat byłam z nim na kontroli bo też myślałam że za mało mówi koleżanki córka młodsza a by go wtedy sprzedała lekarka powiedziała że to normalne ze chłopcy póżniej mówią i też ma wpływ że są oswajani z doma językami na raz.
Trzeci ma 20 miesięcy i nawija jak stary również jest dwu języczny pierwsze słówka mówił w wieku 8 miesięcy jak miał 10 składał proste zdania i do tej pory buźka mu sie nie zamyka uwielbia śpiewać :D
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez tusia25 » 7 sty 2013, o 19:49

Nie masz się czym martwić. Każde dziecko rozwija sie indywidualnie:) Mój brat zaczął mówić dopiero w wieku 4 lat, wcześniej praktycznie nic, jakieś pojedyncze dźwięki. A teraz (10lat) nawija tak, że nie da rady go przegadać i przemądrzały....Także spokojnie:)
tusia25
 

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Armigor » 9 sty 2013, o 09:58

Jak byś opisywała mojego synka hihi identyko
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Ernesta » 13 sty 2013, o 11:14

ja mam podobne zmartwienie,mój synek ma prawie 3 latka i nie mówi zupełnie nic,tylko wydaje dzwieki,wszystko rozumie,pokazuje,ale z mową jest zle.Ale na razie się nie martwię,poczekam jeszcze chwilkę,na pewno zacznie mówić już niebawem.

Ernesta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 10:54
Lokalizacja: warszawa

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez tusia25 » 15 sty 2013, o 09:46

tak sobie myślę, że spróbuj z nim bawić się tak żeby rozwijał się aparat mowy:) mów do niego dużo o wszystkim, niech powtarza dźwięki, głoski a potem dojdzie do tego że w końcu zacznie. Ale jak faktycznie nie będzie mówił, albo może nie będzie chciał mówić, zamknie się w sobie to do psychologa, tylko co ważne nie jakiegoś pierwszego, ale warto dobrze poszukać, popytać znajomych, bo lekarz lekarzowi nie równy, a tu to samo:D
tusia25
 

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Armigor » 18 sty 2013, o 23:59

Jeżeli wogóle nie mówi to bym poszła do logopedy i sprawdzi wiązadło i czy dziecko zna odpiwiednią ilość poprawnie wypowiadanych słów ja byłam z najstarszym synem jak miał ok 4 lat i ku mojemu ździwieniu było wszystko ok dziecko wcale w tym wieku nie musi dużo mówić dziecko jeszcze przyswaja wiedzę
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Ankara 25 » 19 sty 2013, o 15:38

czesc Ernesta nie martw sie chlopcy zazwyczaj pozniej zaczynaja mowic, ja gdzies czytalam ze jak wszystko rozumie to jest ok. czesc Armigor chcialam zapytac czy Twoje gg nadal aktualne jest??? bo ciagle jestes niedostepna pozdrawiam wszystkie forumowiczki
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Armigor » 19 sty 2013, o 23:28

Ankara moje gg jest ok, tylko czasu było mniej. Pozdrawiam
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez anabel » 21 sty 2013, o 11:21

Moja Zuzia zaczęła dość późno, bo dopiero w wieku 4 lat, ale teraz jest wszystko ok, więc nie potrzebnie się martwiłam :D
anabel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 11:19

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez elzbieta45 » 21 sty 2013, o 11:28

niezawsze sie dysponuje tyle wolnym czasem . Kazdy ma swoje zajecia . Moj syn szybko mowił i bardzo wyraznie , ale nigdy sie z nim nie piescilam zawsze mowiłam i zwracałam uwage jak ktos pieszczaco mowił mi do dzieci . Drugi syn mowil pozno a to było zwiazane ze miał krotkie wiezadło i jerzyczek był przyrosniety . Ale rozumial wszystko bardzo wczesnie i mimo wszystko dogadal sie zawsze , ale mama juz wołał
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Ankara 25 » 30 sty 2013, o 15:22

czesc Anabel to ciesze sie ze Zuzia juz mowi a ile ma latek??? tez tak pozno zaczela....nie wiem co te dzieciaczki takie niechetne do tego gadania sa.Moj mowi mamama tak wyraznie ze go chyba na drugiej stronie slychac jak pytam czy chce pic mowi np nie tez bardzo wyraznie... mniam am wyraznie ostatnio jak slyszy dzwonek d drzwi mowi tocia czy jakos tak co oznacza ciocia ale tych slow nadal jest malutko...miejmy nadzieje ze to potem szybko ruszy
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Armigor » 30 sty 2013, o 15:56

Moj najstarszy mówił bardzo długo zamiast p-t tociąg, a zamiast mówić tata mówił kaka, i teraz nie ma problemu z mową chociaż czasami jeszcze mu sie zdążą wpadki i coś poprzekręca ale mi to nie przeszkadza to normalne u dzieci .
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Mizumka69 » 10 lut 2013, o 21:02

Witam! Gdy mój syn w wieku 3 lat mówił pojedyncze słowa (mama, tata, baba, daj, ta itp), udałam się z nim do logopedy. Pani rozłożyła przed dzieckiem obrazki i poprosiła, by powiedział co na nich widzi :shock: Po godzinie stwierdziła, że rzeczywiście synek nie mówi, ale nie mam się czym przejmować. Zaprosiła na wizytę za pół roku. Pół roku później sytuacja się powtórzyła. Zmieniłam logopedę. I znów obrazki, nazywanie przez panią (bo synek wciąż nie mówił) i ta sama diagnoza: jest mały i ma czas - typowy opóźniony rozwój mowy.
Gdy mały miał 5 lat trafiłam do kolejnego specjalisty. Tym razem pani logopeda rozłożyła obrazki, ale nie kazała nazywać lecz pokazywać to, co ona mówi. Trzy spotkania i diagnoza: zaburzenie słuchu fonematycznego!!! Dziś syn ma prawie 7 lat. W poradni jesteśmy 2 - 3 razy w tygodniu... Gdyby diagnoza w wieku trzech lat była trafna, dziś Miłosz nie miałby problemów z nauką pisania, czytania, przyswajania sobie literek. Bo jak się okazało, zaburzenie słuchu fonematycznego ma ogromny wpływ na ogólny rozwój.
Moja rada: NIE BAGATELIZUJCIE PROBLEMU!
Mizumka69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:43

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Ankara 25 » 22 lut 2013, o 23:30

hej kochana!!!oj to mnie zaskoczylas zobacz badali inna droga a tu sie okazalo co innego.Z wielkim zaciekawieniem czytalam Twoja wypowiedz i powiem szczerze ze nie spodziewalam sie takiego jej zakonczenia.Tyle z emoj synek konczy 2 lata w marcu mowi mama tata baba lala bee na brudna pieluszke ciocia hau na psa miau na kota brum na auto... i bardzo wyraznie mowi nie i miej wyraznie tak.Maly mial robione badanie sluchu zaraz po porodzie wiec mysle ze u niego z uszami wszystko ok.Moze akurat w tej sytuacji rzeczywiscie ma jeszcze czas pozdrawiam
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez gosia26 » 2 mar 2013, o 21:41

nasza córka ma 2 lata i 2 miesiace i coraz więcej mówi...:)

gosia26
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 09:00

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez tatinka » 30 sie 2013, o 16:48

polecam dobrego i sprawdzonego logopedę z Wrocławia SPAM- jeżeli wasze dzieci mówią brzydko, warto skorzystać z rad specjalisty :)

Ostatnio edytowano 30 sie 2013, o 17:37 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: prosze nie SPAMować forum
tatinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 sie 2013, o 16:34

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Miniczka » 4 wrz 2013, o 22:27

często na forach jak przeglądam to widzę, że niektóre kobiety piszą, żę ich dzieci to mówią mama i tata już w 5-6miesiącu życia, co dla mnie jest niepojęte.. jakieś sylaby ma-ma-ma moooze i mowi jak to dziecko, ale nie przesadzajmy.. zanim dziecko powie ze zrozumieniem mamo czy tato to troche potrwa..
Miniczka
 

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez tirnenka5 » 26 wrz 2013, o 10:55

Ostatni oglądałam program o mowie dzieci i specjaliści dali wyraznie do zrozumienia, że nie należy tłumaczyć sobie że 3-letni chłopiec mało mówi ale to nic bo chłopcy mówią pozniej. Takie tłumaczenie prowadzi do tego że dziewczynki w wieku 4-5 lat mówią bardzo łądnie a chłopcy mają z tym problem. Należy zaprowadzic dziecko do logopedy to nic nie kosztuje a bedziemy spokojniejsze. Moja córcia zaczęła bardzo wcześnie mówić.
tirnenka5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 13:25

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez myszka28 » 29 wrz 2013, o 19:23

mój ma 8,5 i ledwo mówi
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez Kamilek » 9 paź 2013, o 12:34

Moja córka zaczęła mówić w wieku 2 lat ale potem przez rok nic i potem znowu zaczęła z powrotem.
Avatar użytkownika
Kamilek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 sie 2013, o 15:39

Re: W JAKIM WIEKU WASZE DZIECI ZACZELY MOWIC??

Postprzez myszka28 » 9 paź 2013, o 18:47

mój syn pierwsze słowo powiedział mając skończone 5 lat ,jak usłyszałam myślałam że śnię
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], otorusadwo