Wklejanie linków na forum

Uwagi, sugestie, ciekawe pomysły dla ulepszenia portalu. Oraz uwagi związane z nieprawidłowym działaniem forum.

Wklejanie linków na forum

Postprzez Hadassa » 6 lis 2014, o 16:48

Na forum istnieje ogólny zakaz wklejania linków.
Niestety jest masa osób wchodzących piszących kilka postów i wklejąca linki gdzie się da.
Moja propozycja jest taka, by można było wklejać linki na forum, ale po osiągnięciu odpowiedniej ilości postów.
I nie mowa tu o 10-20 postów, bo to można napisać w ciągu godzinki.
Co Wy na to?
Moja propozycja to 200 postów, czyli osoby już zakorzenione na forum, którym zależy na pomocy a nie spamie.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez malinka 61 » 6 lis 2014, o 17:47

Hada w całości ciebie popieram , dla mnie jest to denerwujące jak w każdym wątku co chwilę pojawiają się linki reklamujące jakieś usługi , a ostatnio jest tego bardzo dużo , myślę że więcej osób będzie za tym :) :)

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez hurri » 8 lis 2014, o 12:40

Popieram.

]:-)
Avatar użytkownika
hurri
Kobietka Expert
 
Posty: 2290
Dołączył(a): 25 sie 2013, o 10:24

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Sol » 8 lis 2014, o 15:49

200 postów to sporo, ja bym zaproponowała 100. Ale tak naprawdę mi to jest obojętne.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Hadassa » 9 lis 2014, o 23:25

Sol, już prawie sama masz 100 postów, przy mądrym i sensownym pisaniu jest to w prosty sposób do zrobienia
A ludzie się do Ciebie przyzwyczają ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Jamelia » 10 lis 2014, o 19:46

Ja dalej proponuję co najmniej 300 :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Sol » 10 lis 2014, o 20:14

Piszę o tym z innego względu. 200 postów to trochę czasu na forum. Nie każdy jest wstanie napisać 50 postów dziennie. Jeśli ktoś napisze te 100 postów, to moim zdaniem i tak "udowodni", że jest tu dla forum, a nie dla spamowania. Więc skoro jest dla forum, czemu by mu nie udostępnić możliwości dodawania linków wcześniej?

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Jamelia » 10 lis 2014, o 20:22

Bo się zrobi bałagan, a ludzie są zdolni do tego żeby na trzepać bezsensownych 50 postów.. 200 a tym bardziej 300 to już się jednak nie chce.
Natomiast jeśli chodzi o to że ktoś udziela się bo rzeczywiście jest zainteresowany uczestniczeniem w "rozmowach", to rzeczywiście widać. Ale jeśli ustala się liczbę postów to musi ona dotyczyć wszystkich, nie możemy nikogo wyróżniać bo zrobił by się bunt na forum..



Z ostatniej chwili...:)

Administrator wprowadził małe zmiany w regulaminie:
Osoby będące nie krócej niż 60 dni na forum i które będą miały na swym koncie 200 postów, będą mogły wklejać linki.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Sol » 10 lis 2014, o 21:12

Z tym bałaganem, to przesadzasz. jeśli ktoś chce zaspamować, to i tak to zrobi, nawet nie pisząc tych 200 postów. Teraz robią to samo. Nie można wrzucać linków, ale ich to nie obchodzi... więc i tak jest ten bałagan, którego się obawiasz. Dlatego jest to moim zdaniem bez sensu powód za tymi 200 postami.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Jamelia » 10 lis 2014, o 21:22

To Twoje zdanie, masz do niego prawo ;)
Ja uważam inaczej, według mnie zbyt mała liczba "musowych"postów zachęciła by tylko "reklamodawców" do legalnego wklejania linków.
a ktoś kto jest na forum bo lubi, jak już będzie wstawiał link to nie po to żeby reklamować swoja firmę, blog itp...
Ogólnie dla mnie pomysł z postami i linkami nie podobał się, ale Admin zatwierdził więc trzeba się dostosować :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Sol » 10 lis 2014, o 23:56

Ja uważam inaczej, według mnie zbyt mała liczba "musowych"postów zachęciła by tylko "reklamodawców" do legalnego wklejania linków.

Ale ich obecność także nikogo nie zniechęci. Spamerzy nawet nie czytają regulaminów.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Hadassa » 11 lis 2014, o 20:20

Ale przynajmniej dzięki temu jest teraz okazja by faktycznie osoby które są na forum dla forum, moga spokojnie wkleic link

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Czarna » 12 lis 2014, o 00:48

Cześć. To mój drugi post (pierwszy był powitalny-nienabijalny). Zaczęłam przeglądanie forum od góry, więc trafiłam tutaj. Fajnie, że stoicie na straży porządku, bo to, co się obecnie dzieje w polskim internecie woła o pomstę do nieba. Jestem aktywna na kilku forach i po prostu załamać się można nie tylko ilością, ale przede wszystkim jakością spamerów. Dla większości liczy się tylko zostawienie linka, a czy temat będzie adekwatny i napisany we właściwym dziale, to już sprawa drugorzędna. "Najlepsi" są ci, którzy odpisują samym sobie - przeważnie jest to 2-postowy temat, w którym wyczerpująca odpowiedź pada już po minucie (dosłownie). Że niby ktoś szybko pisze i akurat był wtedy na forum? Możliwe, ale o 5:24 rano? I tak w wielu tematach na różnych forach? To już chyba zbyt duży zbieg okoliczności...
OK, rozpisuję się (wiem, mam to we krwi), a konkretów żadnych. Na temat linkowania zdanie mam takie, że jeśli jest ono zrobione dobrze, to jestem za, gdyż sama niejednokrotnie skorzystałam z tej formy reklamy, dzięki czemu poznałam parę ciekawych miejsc w sieci. Pytanie, jak rozpoznać "dobre" linkowanie? Skoro i tak moderujecie wszystkie (?) posty, to powinna być to wyłącznie Wasza kwestia uznaniowa. Bo czy uznacie za spam - zgodnie z przyjętymi zasadami - podlinkowany post zamieszczony w adekwatnym miejscu, w aktywnej dyskusji, ale napisany przez osobę mającą licznik 190 i staż 50 dni? Ja bym nie uznała ;).
Cały ten wywód sprowadza się do tego, że nie ma chyba złotego środka. Tym bardziej, jeśli dopuszczacie linki w podpisach (nie wiem, nie sprawdzałam jeszcze) - wówczas nie unikniecie jednopostowców.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez a_gatka » 12 lis 2014, o 10:37

Hadassa napisał(a):Ale przynajmniej dzięki temu jest teraz okazja by faktycznie osoby które są na forum dla forum, moga spokojnie wkleic link


True.
a_gatka
 

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Hadassa » 12 lis 2014, o 10:38

Oczywiście że jednopostowców nie unikniemy, ale unikniemy większego syfu na forum ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Sol » 12 lis 2014, o 11:18

To iluzja, wiecie? Większego porządku nie będzie. Będzie tylko łatwiej powiedzieć komuś "nie możesz jeszcze umieszczać linków bo masz 120 postów".

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Hadassa » 12 lis 2014, o 11:59

No to nawet jeżeli tak będzie, to nam będzie łatwiej i skończą się dyskusje na temat tego czy to spam czy nie spam

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Czarna » 12 lis 2014, o 12:09

A jeśli ktoś, kto spełni kryteria, ewidentnie zaspamuje, to link będzie wymoderowany czy nie? ;)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Hadassa » 12 lis 2014, o 12:29

To będzie kasowany.
Ponieważ dalej istnieje zapis że na forum jest zakaz reklamowania i dublowania postów

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez BabskieSprawy.pl » 12 lis 2014, o 19:23

Sprawa została już rozwiązana, bez 200 postów na liczniku i stażu min. 60 dni nie da się już zamieścić aktywnego linka. Powinno to znacznie ograniczyć ilość spamu na forum :)
BabskieSprawy.pl
Administrator
 
Posty: 229
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 12:15

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Czarna » 20 lis 2014, o 20:05

Hadassa napisał(a):Oczywiście że jednopostowców nie unikniemy, ale unikniemy większego syfu na forum ;)

Wrócę do tej kwestii: czy podobnego kryterium (200 postów i 60 dni) nie dałoby rady zastosować odnośnie url w podpisach? Gdyby wyłączyć tę funkcję, to chyba jednak przyrost jednopostowców zostałby zmniejszony.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Hadassa » 21 lis 2014, o 10:19

Sugestia dobra ;) podrzucę adminowi ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez Czarna » 23 gru 2014, o 12:02

I co admin myśli o powyższym?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez kowalwa » 28 sie 2015, o 14:49

Chyba admin przysnął
kowalwa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 sie 2015, o 13:46

Re: Wklejanie linków na forum

Postprzez BlackWolf » 15 paź 2015, o 01:37

Czarna napisał(a):Wrócę do tej kwestii: czy podobnego kryterium (200 postów i 60 dni) nie dałoby rady zastosować odnośnie url w podpisach? Gdyby wyłączyć tę funkcję, to chyba jednak przyrost jednopostowców zostałby zmniejszony.

Myślę, że to nic nie zmieni, ponieważ w podpisie zamiast linków zaczną się pojawiać banery lub po prostu spam.pl
Dlatego jestem za takim ograniczeniem: po 200 postach i 60dniach (na przykład) dopiero można dodać podpis.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]