Właśna dieta

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Właśna dieta

Postprzez marla_s » 23 cze 2015, o 09:02

Jakie macie techniki sposoby w tworzeniu idealnie dobranej diety. Która was najbardziej zaskoczyła jeśli chodzi o pozytywne efekty?
Avatar użytkownika
marla_s
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 18:00

Re: Właśna dieta

Postprzez ja_ja » 23 cze 2015, o 11:47

Decydując się na dietę najlepiej iść do dietetyka który dokona pomiarów i ustawi dietę pod nas. Kombinowanie na własną reke nie jest do końca dobre....

ja_ja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Właśna dieta

Postprzez kotek » 23 cze 2015, o 12:30

ja nigdy nie byłam na diecie i pewnie nie będę, tzn mam taką swoją ala dietę, jem wszystko ale w małej ilości za to częściej, pić dużo wody, jeśc owoce i warzywa w dużej ilości, jak najmniej smażonego, najlepiej wcale słodyczy ani fast foodów tzn raz na jakiś czas czemu nie :) trochę ruchu ( tutaj u mnie jest problem :)) i nie najadać się na noc

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: Właśna dieta

Postprzez marla_s » 25 cze 2015, o 09:28

kotek napisał(a):ja nigdy nie byłam na diecie i pewnie nie będę, tzn mam taką swoją ala dietę, jem wszystko ale w małej ilości za to częściej, pić dużo wody, jeśc owoce i warzywa w dużej ilości, jak najmniej smażonego, najlepiej wcale słodyczy ani fast foodów tzn raz na jakiś czas czemu nie :) trochę ruchu ( tutaj u mnie jest problem :)) i nie najadać się na noc


To ja też się tak odżywiam. Przynajmniej staram się :P

A gdyby chciała zapisać się na webinar Celiny Kinickiej na Tokeo, słyszeliście o czymś takim?

Zależy mi na połączeniu diety z uprawianymi sportami - no w końcu muszę odczuć te efekty ]:-)
Avatar użytkownika
marla_s
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 18:00

Re: Właśna dieta

Postprzez miodziolodzio » 25 cze 2015, o 15:48

nie znam pani Celiny, wiem tylko, że sa różne typy ludzi.
Jak ja sobie postanowię, że nie jem słodyczy i słonych przekąsek to nie jem. Dzieki temu moja waga potrafi oscylować w granicy +- 3 kg (między 59-62 przy 170 cm wzrostu). Jak się zawezmę to jem zdrowiej, poćwiczę nawet.
Moja mama z kolei musi mieć nad sobą jakiś bacik. Jakieś zasady odgórne, jakiś plan, więc ona jak to ja sobie żartuję, wybrała się do dietetyka internetowego i miała od niego dietę, chyba smacznie dopasowana się nazywała i schudła 10 kg w 3 miesiące. Chodziłyśmy też 3 razy w tygodniu na długie spacery, ona sobie w tym czasie podjadała nawet jakieś desery na tej diecie i była zadowolona. Trzyma nawet teraz tą wagę, już z pół roku.

A jak chcesz diętę ze sportem połączyć to nic lepszego nie ma. O ile nie jesteś kulturystką albo nie chcesz być to większej filozofii nie ma. Chyba po treningu musisz pamiętać o zjedzeniu jakiegoś białka, przed treningiem coś z węglowodanami, żeby mieć siłę do sportu i już, taka filozofia ;)
miodziolodzio
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 cze 2015, o 15:19

Re: Właśna dieta

Postprzez mijagi » 25 cze 2015, o 23:30

a ja polecam dobrego dieetyka, sama do niego chodze od 2.5 miesiaca, od 2 jestem na diecie i naprawde fajne rezultaty, nauczyl sie prawidlowo sie odzywiac, wprowadzil w moje zycie sporo ruchu a przede wszystkim motywacji, ktorej wczesniej mi brakowalo. wiec polecam, przychodnie lux med w poznaniu:) na wysokim poziomie
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: Właśna dieta

Postprzez Fionko » 29 cze 2015, o 12:37

A ja sama sobie ułożyłam dietę-obliczyłam zapotrzebowanie kaloryczne i rozbiłam jedzenie na 5 posiłków w równych odstępach czasu i waga mi ładnie spada tak jak sobie założyłam.
Fionko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 cze 2015, o 12:32

Re: Właśna dieta

Postprzez Tess » 15 lip 2015, o 12:14

Polecam śledzić fanpage na facebooku Ewy Chodakowskiej, gdyż udostępnia często darmowe przykładowe jadłospisy. Na tej podstawie możesz dopasować coś do siebie :)
Tess
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lip 2015, o 12:38

Re: Właśna dieta

Postprzez essaja » 20 lip 2015, o 08:32

Korci mnie wizyta u dietetyka, ale nie wiem, czy dałabym radę na bardzo rygorystycznej diecie. Mojej przyjaciółce zmieniła całkowicie jadłospis i biedna przez długi czas nie mogła się przyzwyczaić. Dlatego bardziej skłaniam się ku trenerowi personalnemu, bo on wraz z ćwiczeniami ustali, co mogę a czego nie powinnam jeść. Co myślicie? Próbowałyście schudnąć z trenerem personalnym?
essaja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 lip 2015, o 12:59

Re: Właśna dieta

Postprzez Mirka101 » 3 mar 2016, o 17:21

Własna dieta polega głownie na ograniczeniu spożycia niektórych produktów i włączenia do diety innych. Warto przemyśleć swoją dietę i zastanowić się nad tym czy znajdują sie w niej wszystkie niezbędne witaminy i składniki mineralne potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Jednak, jeśli chcemy schudnąć to musimy także zacząć ćwiczyć. Nawet, jeśli schudniemy wyłącznie za pomocą diety to nasza skóra na tym ucierpi. Stanie się obwisła i utraci jędrność. Warto wiec równocześnie z dietą wprowadzić do swojego życia aktywność fizyczną.
Mirka101
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 09:59

Re: Właśna dieta

Postprzez aniaM » 11 mar 2016, o 00:49

ja stosowałam różne diety jednak nigdy nie robiłam szczegółowych badań by dobrać dietę do indywidualnych potrzeb ale ostatnio pokusiłam się o test metaboliczny z medgenetix,wykazał on jakie produkty powinnam jeść a jakie nie by efekty diety wraz z ćwiczeniami były większe.
aniaM
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 mar 2016, o 22:32

Re: Właśna dieta

Postprzez Tacjanab » 18 mar 2016, o 11:51

Sama sobie rozpisałam dietę i poszczególne posiłki i efekty w połączeniu z bieganiem miałam zadawalające.

Tacjanab
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 mar 2016, o 11:45

Re: Właśna dieta

Postprzez dud » 31 mar 2016, o 16:47

Nie warto stosować żadnych szczególnych diet. Lepiej po prostu się zdrowo odżywiać.

dud
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 16:38

Re: Właśna dieta

Postprzez milenka-buziaczek » 1 kwi 2016, o 11:32

ruch i zdrowe odżywianie :) normalnie posiłki, a nie odżywianie się sokiem przez cały dzień
milenka-buziaczek
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 lip 2014, o 21:08

Re: Właśna dieta

Postprzez jeunesse » 1 kwi 2016, o 13:00

Trener personalny to dobre i chyba tańsze rozwiązanie, takie bardziej rozsądne i lepsze do zaakceptowania.
Chociaż u mnie to zarówno dieta i ćwiczenie to kwestia tylko i wyłącznie psychiki ;)
jeunesse
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 kwi 2016, o 12:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Właśna dieta

Postprzez pyśka » 3 kwi 2016, o 21:31

jeunesse napisał(a):Trener personalny to dobre i chyba tańsze rozwiązanie, takie bardziej rozsądne i lepsze do zaakceptowania.
Chociaż u mnie to zarówno dieta i ćwiczenie to kwestia tylko i wyłącznie psychiki ;)


chodzi Ci o treningi z trenerem? Oj nie wiem czy to takie najtańsze rozwiązanie. u mnie 1h treningu to koszt 99zł. Ja kupiłam karnet na fitness i siłownię na 3 miesiące za 250zł :) dodatkowo zastanawiam się nad modną dietą paleo ale chciałam ją zamówić z caternigu diet4u, chociaż na początek, bo sama to wiem że nie będę trzymała się diety.
pyśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 21:17

Re: Właśna dieta

Postprzez aniaM » 15 kwi 2016, o 10:45

myślę że można wykupić 1-2 treningi z trenerem by nam pokazał jak powinno się wykonywać poszczególne ćwiczenia ale cały czas to jakie są koszty... pyśkaa, i jak zamówiłaś tą dietę z diet4u? teraz chyba modna jest ta dieta paleo.
aniaM
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 mar 2016, o 22:32

Re: Właśna dieta

Postprzez ssylwix » 15 kwi 2016, o 16:12

Ja pozytywnie byłam zaskoczona efektami diety śródziemnomorskiej i nawet polubiłam potrawy z rybami

Avatar użytkownika
ssylwix
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 14:13

Re: Właśna dieta

Postprzez apart » 18 kwi 2016, o 21:39

wchodze w diete sokową. jakie macie pomysły , podpowiedzi ,sprzęt,przepisy ?:D
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Właśna dieta

Postprzez Biografianiepozorna » 15 maja 2016, o 18:11

zastanawiam sie nad dieta z dostawa, ale wiem ze to dosc kosztowne, choc z drugiej strony nie chce mi sie samej gotowac
Biografianiepozorna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 15:28

Re: Właśna dieta

Postprzez Brzosenik » 18 maja 2016, o 13:27

Lepiej samemu coś dobrego ugotować niż zamawiać. Człowiek uczy się gotować i na dodatek jest o wiele zdrowiej tak bo wiadomo co takiego mamy na talerzu :)
Brzosenik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 maja 2016, o 13:21

Re: Właśna dieta

Postprzez Kawah » 20 maja 2016, o 09:49

ja kieruje się kilkoma zasadami po pierwsze staram się jeść 4-5 posiłków o podobnej kaloryczności
na sniadania zawsze jem jakieś węglowodany np płatki z jogurtem
na kolacje nie jadam w ogole węglowodanów (jem np serki albo jajka)
a w środku dnia staram się jeść posiłki zawsze z warzywami jakimiś chociaż papryka albo pomidor ;) póki co 10kg w dół w 2 miesiące około! idzie bardzo szybko ale też swoje waże bo 85kg na 174cm wzrostu... chce się odchudać do 60 i wiem że zajmie mi to jeszcze z rok...

Kawah
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 09:36

Re: Właśna dieta

Postprzez kokoszanel » 21 maja 2016, o 06:59

kawah, na poczatkuwaga leci szybko w dol potem niestety juz nie i przychodzi moment zwatpienia bo jesli idzie po100gco jakis czas to jest dobrze...i nie kazdy wytrzymuje wtedy ta presje ktora nastepuje przy braku efektow

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Właśna dieta

Postprzez annaen » 30 paź 2017, o 13:24

Musisz zobaczyć sama co Ci służyć, a co nie. ;) No i też warto zapytać swojego trenera.

annaen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2017, o 13:13

Re: Właśna dieta

Postprzez Brzychatka » 31 paź 2017, o 19:10

ja poszłam do dietetyka żeby mi ułożył dietę bo stosowanie tych z internetu skończyło się dla mnie zaparciami i problemami jelitowymi :( na szczęście miałam wtedy pod ręką dicopeg, który wyregulował mi pracę jelit
Brzychatka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 paź 2017, o 15:56
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron