własna działalność -prywatna szkoła matematyki

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

własna działalność -prywatna szkoła matematyki

Postprzez paula » 13 cze 2013, o 22:17

Od pewnego czasu myślę o otwarciu prywatnej szkoły matematyki. Chciałabym otwarcie zrobić za mniej więcej rok - we wrześniu 2014. Jednak bardzo boję się porażki. Mój przyszły mąż ciągle powtarza że będzie dobrze, że on się wszystkim zajmie a ja tylko będę prowadziła w niej zajęcia. Tylko że to nie takie proste. Co prawda jest u nas w mieście inkubator przedsiębiorczości w którym można własną działalność otworzyć. Tylko że boję się porażki.
Czy są tu jakieś dziewczyny które otwierały coś swojego? jeśli tak to opowiedzcie o swoich początkach - było od razu tak kolorowo, czy raczej była beznadzieja?
paula
 

Re: własna działalność

Postprzez kobietka77 » 17 cze 2013, o 09:02

Możesz wziąć dofinansowanie z UP, to już chyba ostatni rok, kiedy przyznają. W najgorszym przypadku zostanie Ci do opłaty ZUS, który przez dwa lata jest mniejszy, po roku możesz zamknąć. Jak nie zaryzykujesz to nic nie zyskasz, a jak masz wsparcie męża to tym lepiej.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: własna działalność

Postprzez ewelina890 » 17 cze 2013, o 22:40

ja otworzyłam ze swoim chłopakiem własną działalnośc własnie z inkubatrów przedsiębiorczości. Jak narazie idzie pomału, choc juz teraz myślimy wyjśc z tego.
Myślę, że na początek możesz spróbowac przez AIP oni ci pomogą, wdrożą cię, poznają ze wszystkim. :)
ewelina890
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 17 maja 2013, o 20:36

Re: własna działalność

Postprzez Tania19 » 8 lip 2013, o 10:20

AIP nie są złe, nie trzeba się na początku martwić o ZUS i księgowość, faktury itp. i zakładasz to w jeden dzień tylko że jesteś ograniczona przez nich...
Avatar użytkownika
Tania19
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 22:46

Re: własna działalność

Postprzez karolcia23 » 11 lip 2013, o 19:15

Spróbuj i ciesz się, że Twój narzeczony wspiera Ciebie w dążeniu do realizacji marzeń...
Jeżeli jesteś, aż tak strachliwa to rozpocznij swój własny mały biznes od udzielania korków - w ten sposób stwierdzisz czy uda Ci się pozyskać potencjalnych klientów do Twojej przyszłej szkoły.

AIP - pozwoli Ci w znaczący sposób ograniczyć koszty prowadzenia firmy. Można tam również znaleźć doradców, którzy służą radą w niemal każdej kwestii

feromony - Coś co działa na każdego
karolcia23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lip 2012, o 19:28

Re: własna działalność

Postprzez karolinnka » 26 sie 2013, o 16:10

na początku napewno nie martw się o ZUS, księgowość itp bo koszty będą małe i przychody zapewne też nie aż tak wielkie żebyś odrazu potrzebowała księgowej.

karolinnka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 sie 2013, o 16:07

Re: własna działalność

Postprzez Jolka31 » 11 wrz 2013, o 12:56

Co do księgowej to się nie zgodzę z przedmówczynią. Jest ona potrzebna na każdym kroku. Kosz miesięczny to 100 zł (oczywiście księgową również odliczasz od podatku). Nie musisz myśleć o niczym -ona myśli za Ciebie-Ty tylko dostarczasz faktury. I nie obawiaj się otwarcia działalności bo w każdej chwili możesz ją przecież zawiesić albo całkiem zamknąć. Pierwsze dwa lata masz niski ZUS więc bez obaw. Na pewno własna działalność jest o niebo lepsza od jakiejkolwiek pracy etatowej, ponieważ masz nieograniczone w zasadzie możliwości finansowe. Pozdrawiam

FORUM DLA MAM wystawione na sprzedaż! Zostań nową właścicielką!

allegro.pl/forum-internetowe-forumdlamam-pl-phpbb3-i4387220130.html
Avatar użytkownika
Jolka31
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 00:08

Re: własna działalność

Postprzez Hadassa » 11 wrz 2013, o 12:59

Nie do końca..
po co mam wydawać nawet te dodatkowe 100 zł miesięcznie... jeżeli mogę sama zadbac o moje sprawy.
jest teraz dostępna masa darmowych programów, masa artykułach o najczęstszych problemach.....
spokojnie można na początek prowadzić samemu księgowość i nie narażać się na dodatkowe koszty...
czy to biura rachunkowego, ksiegowej, czy też nawet konieczność wożenia komuś dokumentów....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: własna działalność

Postprzez Jolka31 » 12 wrz 2013, o 12:06

A więc jak zawsze zdania są różne :) Wszystko zależy od wielkości prowadzonej działalności, być może dla autorki posta Twoje rozwiązanie będzie lepsze -przy niewielkich dochodach nawet 100 zł może być niepotrzebnym obciążeniem

FORUM DLA MAM wystawione na sprzedaż! Zostań nową właścicielką!

allegro.pl/forum-internetowe-forumdlamam-pl-phpbb3-i4387220130.html
Avatar użytkownika
Jolka31
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 00:08

Re: własna działalność

Postprzez VivienneWestwood » 10 paź 2013, o 12:06

Próbuj, szczególnie, że masz pełne wsparcie ze strony ukochanego
Avatar użytkownika
VivienneWestwood
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 14:40

Re: własna działalność

Postprzez kajametrowska » 13 gru 2013, o 18:14

Tak się wtrącę do tematu sama prowadzę swój mały biznes, większość wiedzy wyciągam z doświadczenia które cały czas zbieram:) nowo otwarty biznes to nie jest taka łatwa sprawa, trzeba mieć cierpliwość a nikt Tobie nie powie co masz robić, wszystko na własnych błędach. Ostatnio czytałam ciekawą książkę "Sprzedaż, zarządzanie i efektywność osobista w 101 praktycznych przykładach" autorstwa Andrzeja Niemczyka, Bartłomieja Sapały.
Wszystkie przykłady w niej przedstawione są prawdziwe co tylko utwierdza mnie w przekonaniu że ja też mogę odnieść taki sukces:) do książki wrócę na pewno nie raz!
Avatar użytkownika
kajametrowska
Miła Kobietka
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 19:48

Re: własna działalność

Postprzez Kalinka09 » 3 sty 2014, o 15:57

Spróbować nie zaszkodzi. Zawsze liczy się pomysł a jeśli już go macie
to połowa sukcesu w kieszeni:) Teraz tylko odpowiednia promocja
i zachęcenie klientów do skorzystania z lekcji matematyki:)

Zakupy przez internet zawsze były moją pasją. A co za tym idzie, musiały stać się nią również systemy płatności online dzięki którym w szybki sposób reguluję należności.
Kalinka09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 15:36

Re: własna działalność

Postprzez kajametrowska » 22 sty 2014, o 16:51

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach własna działalność jest jedną z nielicznych możliwości aby uchronić się przed bezrobociem.
Avatar użytkownika
kajametrowska
Miła Kobietka
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 19:48

Re: własna działalność

Postprzez Basia1994 » 24 sty 2014, o 17:49

Próbuj, ja sama spróbowałam i teraz nie żałuję :)
Basia1994
 

Re: własna działalność

Postprzez milano77 » 21 lut 2014, o 09:39

Hejka:):). Jakiś czas temu otworzyłem działalność gospodaczą i pomogły mi szybkie pożyczki pozabankowe.

SPAM

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano 21 lut 2014, o 09:54 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
milano77
 

Re: własna działalność

Postprzez Babeczkowa_ewa » 3 mar 2014, o 13:25

Kayira, wspomniałaś, że księgowość w małej działalności można prowadzić samodzielnie za pomocą specjalnych programów, ja się właśnie nad takim rozwiązaniem zastanawiam, dodatkowo chcę zainwestować w envinet do ogarnięcia obowiązków środowiskowych, chyba że znajdę coś tańszego, ale tak czy siak są to jakieś wydatki.
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: własna działalność

Postprzez Hadassa » 3 mar 2014, o 13:35

Większosć wydatków na programy i tak wrzucisz sobie w koszty.
a programów księgowych jest cała masa..
i takich normalnych do zainstalowania i takich działających w tzw chmurze...
tak samo jak wiem, że niektóre firmy oferują coś takiego że my wprowadzamy dokumenty, a potem oni sprawdzają ich poprawność.
a czasem, biuro rachunkowe weźmie od nas grosze za prowadzenie księgowości ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: własna działalność

Postprzez olivvia » 4 mar 2014, o 12:53

Ja założyłam swoją działalność gospodarczą około rok temu i może faktycznie na początku nie było zbyt kolorowo (ale kiedy jest?) i było ciężko, ale na szczęście wszystko ma swój początek i koniec więc i ta zła passa minęła. W sumie było to z mojej winy gdyż nie miałam strategii działania dopiero dzięki odpowiednim specjalistom dowiedziałam się jak to zrobić. Więcej na temat planowania strategicznego - można znaleźć tutaj. MI bardzo to pomogło. Nie ma co się bać trzeba tylko mieć dobry pomysł i współpracować z odpowiednimi ludźmi.

Ostatnio edytowano 4 mar 2014, o 13:02 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
olivvia
 

Re: własna działalność

Postprzez lulumiranda » 4 mar 2014, o 15:12

Chciałabym - ale w kraju nie dzieje się dobrze. Trudno jest startować od 0 ;/
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: własna działalność

Postprzez wenus-lifestyle » 10 mar 2014, o 00:02

Zechcesz, to skorzystasz z tego, co powiem, nie zechcesz to nie skorzystasz :P
Kiedyś przeczytałam takie zdanie odnośnie biznesu w USA, że poważne interesy planuje się z człowiekiem, który 3-4 razy ogłosił bankrudztwo. Dlaczego? Bo tylko tacy ludzie mają doświadczenie i wiedzę specjalistyczą (know-how) - skoro tyle razy próbowali i się nie udało, to teraz już na pewno się uda. Brzmi znajomo? Nie? Pewnie, że nie, bo w Europie podchodzi się do takiej osoby raczej jak do nieudacznika, marzyciela, który nic nie osiągnie, a nie człowieka, z którym można planować np. start-up.
Oczywiście, życzę Ci, żeby za pierwszym razem się udało i będę trzymać kciuki. Poczytaj książki o budowaniu marki/marketingu. Skoro masz wsparcie męża, nie będziesz sama :)
Myślę, że jeśli lubisz uczyć na pewno sobie świetnie poradzisz.
Jeśli mogę spytać czy ktoś z innych bliskich osób nie wierzy w Ciebie? Czy chcesz im coś udowodnić? Udowodnij!

Avatar użytkownika
wenus-lifestyle
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 17:10

Re: własna działalność

Postprzez martaokk » 11 mar 2014, o 18:06

Dokładnie od wielkości firmy i tego jakie są tam możliwości odliczeń zależy czy warto zatrudniać księgowego, jednak w wielu sprawach to on szybciej ci doradzi jak i co rejestrować w firmie, aby wszystko przebiegało tak jak należy.

martaokk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 mar 2014, o 18:02

Re: własna działalność

Postprzez jankajanka » 12 mar 2014, o 12:33

Dokładnie trzeba próbować czegoś nowego, tylko czy jak piszesz prywatna szkoła matematyki ma jakieś szanse biznesowe, działają podobne w Polce. Nie wiem jak wygląda sprawa z jej założeniem, rejestracją i uzyskaniem pewnie jakiś zgód na tego typu działalność. Kwestia czy będziesz miała osoby chętne - uczniów i rodziców którzy za to zapłacą.

jankajanka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 12:22

Re: własna działalność

Postprzez tolapiekna » 13 mar 2014, o 10:21

martaokk napisał(a):Dokładnie od wielkości firmy i tego jakie są tam możliwości odliczeń zależy czy warto zatrudniać księgowego, jednak w wielu sprawach to on szybciej ci doradzi jak i co rejestrować w firmie, aby wszystko przebiegało tak jak należy.


Przy szkole jednak korzystałabym z księgowego lub biura rachunkowego jak podano ci w tym przykładzie. Niestety to nie jest cos co możemy założyć od tak, pewnie potrzebne zgody wielu instytucji aby było wszystko OK. w Końcu pracować będziesz z dziećmi.

tolapiekna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 10:10

Re: własna działalność

Postprzez rik87r » 17 mar 2014, o 11:45

popieram ten pomysł próbuj jak to mówią kto nie próbuje ten się nie przekona

rik87r
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 12:57

Re: własna działalność

Postprzez Karolina_R » 13 kwi 2014, o 13:19

Przez pierwsze dwa lata masz tzw. "mały zus" więc można próbować, koszty są niewielkie.
Karolina_R
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 13 kwi 2014, o 12:45
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]