Włosy i paznokcie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez franula » 18 paź 2012, o 10:15

polecam tran i wyciąg ze skrzypu w tabletkach lub codziennie 1-2 herbatki ze skrzypu, do tego odpowiednia dieta bogata w warzywa, a na włosy maseczkę raz w tyg: żółtko, łyżka olejku rycynowego i kilkanaście kropel cytryny, na to założyć foliowy czepek i trzymać min godzinę, pozdrawiam
franula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 sty 2012, o 16:58

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez netka_kamila » 25 paź 2012, o 10:33

Też tak macie, że jesienią strasznie wypadają Wam włosy? :( Mi wypadają garściami, staram się działać na dwóch frontach - wewnętrznie i zewnętrznie. Biorę tabletki (chociaż czasem o nich zapominam :P) i używam szamponu Wardi Shan wzmacniającego cebulki. Co tabletek, to najchętniej bym brała Merz Special, ale niestety ostatnio skusiłam się na Skrzypovitę, po czym dowiedziałam się, że osoby narażone na żylaki (patrz ja), raczej nie powinny jej spożywać... Przed myciem nakładam specjalny olejek Nigelle (z firmy L'Orient) i wcieram go w skórę głowy, ponoć pomaga. Stosuję go dopiero 2 tygodnie, więc na razie zauważyłam tylko tyle, że włosy po 2 tygodniach kuracji są jakby bardziej błyszczące i łatwo się rozczesują ;) Dam znać za miesiąc jak mi wychodzi ta moja kuracja :)
netka_kamila
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez athe » 25 paź 2012, o 16:09

A czy ktoś z was na wypadanie włosów stosował Mega krzem?

Ostatnio edytowano 26 lip 2013, o 11:24 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
athe
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 20:20

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez gwiazdak » 26 paź 2012, o 08:02

Ogólnie musisz brać jakiś suplement, ale pamiętaj żeby dał porządny efekt np skrzyp, potrzeba, nie miesiąca, a pół roku.
Po drugie nie męcz włosów farbowaniem (chyba że teraz coś masz z nimi robione, to zafarbuj na najbardziej podobny do naturalnego i już je zostaw.
Po trzecie nie narażaj ich na wysokie temperatury, zapomnij o suszeniu, prostownicy i lokówce.
Po czwarte rozczesuj nie delikatnie, nie wyrywaj i nie ciągnij, tylko wszystko delikatnie i na spokojnie.
Mam nadzieje że pomogłam ;)
gwiazdak
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez gracja_87 » 31 paź 2012, o 13:21

Jesli chodzi o wlosy to nigdy ich nie farbowalam i jak dlugo bede mogla nie chce ich farbowac. Dwa razy mialam natomiast trwałą-loki. Zniszczyły mi niestety włosy, wysuszyły i polamaly..nie wiem czy jeszcze kiedys sie na nią zdecyduje. A jesli chodzi o paznokcie to lakiery bardzo je niszczą. Lubie malowac pazokcie, ale mam swiadomosc ze to niszczy plytke, zawsze staram sie najpierw klasc odzywke, potem lakier.

Obrazek
gracja_87
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 16:29

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez apollo » 13 lis 2012, o 15:22

Kondycję włosów utrzymuję po prostu dzięki szamponowi. Do paznokci stosuję odżywkę New Nails - paznokcie są twarde, łatwo się je maluje, a efekt pozostaje na długo. Wcale nie zawsze paznokcie tak wyglądały - trochę o nie powalczyłam...
apollo
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez dobroslawa » 13 lis 2012, o 16:30

Na wzmocnienie polecam Celebrin, zestaw witamin lepszy od rozreklamowanej Belissy. Powstrzymał mi wypadanie włosów po tym, jak przestałam naturalnie karmić córkę.
dobroslawa
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez apollo » 28 lis 2012, o 15:42

Może i tak. Np. w odżywkach bardziej popularna jest ta Eveline, ale to ta od New Nails daje lepsze efekty. Przyznaje to dokładnie każdy kto próbował przez dłuższy okres czasu... Ja nie testowałam obydwu, ale za to wiem, jaki efekt dał mi produkt New Nails.
apollo
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Katia » 30 lis 2012, o 17:41

Na preparat ze skrzypem trzeba uważać. Bo ja jak odstawiłam, to paznokcie zaczęły się rozdwajać z podwójną siłą. Natomiast włosy nie lubią płukania zbyt ciepłą wodą i szorowania na głowie. Ja miałam bardzo łamliwe i przesuszone farbą spróbowałam polskich szamponów. Farmony taki: Farmona Herbal Care SZAMPON MILOAB-300-ml i zwykły z czarnej rzepy. Pomogło. Włosy są zdrowe i nie matowe.


Treść moderowana.

Katia
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez agniesika » 1 gru 2012, o 14:06

Na włosy Biotebal 5 ! A na paznokcie odżywka z eveline :)

Ja­kie szczęście, że dla mnie transport osób wrocław szczęście to Mo­je Szczęście.....
agniesika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 14:01

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez wqaz » 3 gru 2012, o 00:29

Belisa: Wzmacnia i regeneruje włosy skórę i paznokcie.
Postać: tabl.
Producent: AFLOFARM FABRYKA LEKÓW

wqaz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 00:26

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez eDom » 14 gru 2012, o 14:49

Z reguły nie stosujemy suplementów, ale słyszeliśmy pozytywne opinie o preparacie Revalid.
eDom
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez katimati89 » 17 gru 2012, o 13:46

Obrazek


to polecam, troche drogi balsam myjący, ale warto wydac troche wiecej a na dobre kosmetyki

Ostatnio edytowano 26 lip 2013, o 11:27 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę używać opcji img
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Barbara Karol » 18 gru 2012, o 16:21

telaviv napisał(a):Odżywki ?! ,

jak dla mnie odpowiednia dieta, dobry sen i odrobina wiedzy medycznej pozwolą ci zachować idealną kondycje włosów .

co do witamin pozwolę sobie zaczerpnąć informacji od specjalisty

Witamina B1 - pierś kurczaka, schab, ziarna słonecznika,
witamina B2 - brokuły, mleko, jogurt, wieprzowina,
witamina B6 - sardynki, banany, wątroba,
kwas pantotenowy - pieczarki, brokuły.

i powinno się poprawić :)



Zgadzam się. Do tego dobry kosmetyk do pielęgnacji włosów nie zaszkodzi. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, można zamówić przez internet w sklepie fryzjerskim.

Treść moderowana
Barbara Karol
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 14:35

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez solcowna » 18 gru 2012, o 16:22

Witamina A i E przede wszystkim !

solcowna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 16:19

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Klara » 20 gru 2012, o 05:55

no własnie kupiłam kapsułki do paznokci Gail, zdziwiona byłam ceną bo niska, jest ich sporo. jak tylko zdejme hybrydę bede chciała je przetestować na pazurkach:-)
Klara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 9 paź 2012, o 15:41

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Anamarii » 8 sty 2013, o 12:45

na paznokcie polecam odżywkę 8 w 1 z Eveline
Anamarii
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 sty 2013, o 15:21

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez krysia.kuit » 8 sty 2013, o 20:19

Anamarii napisał(a):na paznokcie polecam odżywkę 8 w 1 z Eveline

Ja również.
Odżywki do włosów, moga być z silikonami, wit. H i płukanie w zimnej wodzie.

Kreatywny fryzjer poznań dobierze odpowiednią fryzurę.
Avatar użytkownika
krysia.kuit
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 20:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Kejti » 12 sty 2013, o 00:06

Ostatnio włosy wypadają mi garściami. Nie zmianiałam diety, nie mam więcej stresów, a mimo to jest źle - skóra jesr przesuszona, paznokcie się łamią, a włosy wypadają. Czy to może mieć związek z jakimś schorzeniem?
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez apollo » 23 sty 2013, o 15:41

Dziewczyny - nie wiem czy czytacie inne fora, ale np. na szafiarence jest temat osób, które po dłuższym stosowaniu odżywki evelyn miały spore problemy. Ja stale korzystam z innego produktu - odżywki new nails, ale żadnych problemów nie mam - paznokcie twarde, ładne, takie jakie być powinny.
apollo
 

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Zwariowana92 » 8 lut 2013, o 12:53

przede wszystkim mniej chemii dziś w sklepach mamy pełno produktów które zamiast polepszać sprawę to tylko pogarszają... Po pierwsze trzeba zmienić nawyki żywieniowe więcej warzyw owoców a kosmetyki tylko ekologiczne polecam internetowy sklep Ecolivingstyle.pl a po 2 w szczególność przy wypadaniu włosów najlepiej przestać je liczyć bo to załamuję sprawę mniej stresu więcej radosci :kwiatek :kwiatek :kwiatek
Zwariowana92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 lut 2013, o 12:35

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Kira » 25 lut 2013, o 10:05

Oprócz diety radziłabym poprzyjmować magnez, osobiście polecam syrop magsolvit b6 - to jest lek ale bez recepty. Czasami to właśnie brak magnezu jest odpowiedzialny za to, że włosy i paznokcie zaczynają nam się "sypać"- wypadać, łamać itd..
Kira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 09:42

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Kira » 25 lut 2013, o 10:05

Oprócz diety radziłabym poprzyjmować magnez, osobiście polecam syrop magsolvit b6 - to jest lek ale bez recepty. Czasami to właśnie brak magnezu jest odpowiedzialny za to, że włosy i paznokcie zaczynają nam się "sypać"- wypadać, łamać itd..
Kira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 09:42

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez Madziula » 25 lut 2013, o 11:52

apollo napisał(a):Dziewczyny - nie wiem czy czytacie inne fora, ale np. na szafiarence jest temat osób, które po dłuższym stosowaniu odżywki evelyn miały spore problemy. Ja stale korzystam z innego produktu - odżywki new nails, ale żadnych problemów nie mam - paznokcie twarde, ładne, takie jakie być powinny.


Możesz podać przykład takich problemów? Odrobinę się wystraszyłam :(
Madziula
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 17:27

Re: Włosy i paznokcie

Postprzez malwina99 » 28 lut 2013, o 18:14

co do paznokci, to się nie wypowiem, bo zawsze miałam ładne, ale jesli chodzi o włosy to duże znaczenie ma dieta i pielęgnacja. Ja zniszczyłam sobie włosy farbami drogeryjnymi i prostownicą i troche trwało, zanim znów stały się zdrowe i gładkie. Mi bardzo pomogły produkty Biokap - szampon i odżywka, przerzuciłam się też na ich farbę i jestem zachwycona. Farna ma ponad 90 % naturalnych składników, dzięki czemu nie niszczy włosów, a je pielęgnuje :)

Farba do włosów? Tylko http://www.biokap.pl/
malwina99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 15:05
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google Adsense [Bot], Susiel99