wszystko o szafie

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

wszystko o szafie

Postprzez Marina » 19 sie 2009, o 11:50

Witam :)
Przymierzam się do zakupu nowej szafy. Starej już drzwiczki odpadają, skrzypi i całkiem straciła kolor:(
Chciałam, żebyście mi pomogły wybrać szafę idealną - kolory, wnętrze, firmę.
Jednak pierwszym i najważniejszym problemem jest czy wybrać szafę przesuwaną czy zwykłą? Stara stała we wnęce, więc w grę wchodzi albo tradycyjna albo pod zabudowę.
Pomóżcie :)
Marina
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez evka » 19 sie 2009, o 14:39

evka
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Maszka01 » 31 sie 2009, o 15:17

cześć :)

ja ostatnio nabyłam drogą kupna i szafę i garderobę - obie te piękne rzeczy robiłam na zamówienie w zakładzie stolarskim - ponieważ mam trochę niewymiarowy hall produkcja masowa mi nie odpowiadała (poza tym przy częstym korzystaniu, a z tego korzysta się non stop lepiej zainwestować w lepszej jakości rzeczy aby nic nie "wylatało" :) )
ciężko coś powiedzieć bo nie wiem o jakim wnętrzu mówisz, ale jeśli chcesz mogę Ci podać namiary na firmę albo coś podpowiedzieć bo jestem jeszcze na świeżo z tematem "Ty i Twoja szafa" :)
Maszka01
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Marina » 7 wrz 2009, o 12:10

o jak miło, że mi ktoś odpisał :D
Szafę chce zamówić do sypialni, na codzienną garderobę.
Tak myślałam o stolarzu, ale w moim regionie (małe miasteczko) żaden nie cieszy się dobrą opinią :(
Zresztą taki stolarz chyba nie da mi gwarancji na szafę?
A z czego masz zrobioną szafę? Bo mi się bardzo podobają te szklane, ale nie wiem jakie są plusy i minusy takowych.
Marina
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Maszka01 » 8 wrz 2009, o 10:36

ja musiałam zamówić szafę, ponieważ mam sypialnię ze skosem i niestety żaden "standard" za chiny ludowe by się nie zmieścił. Mam szafę tylko na wieszaki (wcześniej miałam tam tez szafeczki m.in. na bieliznę, ale ponieważ młody członek rodziny w drodze musiałam przeorganizować trochę składowanie ciuszków :) - oczywiście z pomocą mi przyszedł właściciel tego zakładu i za naprawdę niewielkie pieniądze jego pracownik wymienił szufladki na wieszaki (mój mąż ma chyba więcej koszul niż ja bluzek!! :)

moja szafa ma lustro (takie ciemniejsze niż standardowe - nadaje lepszy klimat wnętrzu) i jeśli zastanawiasz się nad szkłem - to nie widzę chyba przeciwwskazań (lustro - szkło - jeden diabeł) - moje lustro ma się dobrze, z utrzymaniem w czystości też nie ma wielkich ceregieli, a wg mnie takie meble są po prostu bardziej nowoczesne :)

a gdzie mieszkasz? może ten mój zakład mógłby Ci zrobić szafę?
Maszka01
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Marina » 8 wrz 2009, o 15:05

Moje miasteczko to Biała Podlaska :)
A ja słyszałam, że teraz wstawia się szuflady do szafy, tak, żeby zachować jeszcze większy porządek - ale nie widziałam tego rozwiązania na żywo wiec nie wiem jak sie sprawdza;]
Marina
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Maszka01 » 8 wrz 2009, o 15:18

oj to trochu daleko od Warszawy :) a co do szuflad, to mi się bardzo sprawdziły bo rzeczywiście panują nad bałaganem a raczej jego rozprzestrzenianiem. Poza tym, robi się nam taka mała "garderoba" ;)
Maszka01
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Marina » 9 wrz 2009, o 11:22

Myślałam, żeby zamówić tą szafę w Komandorze. Niedaleko mnie mają salon i powiem, że ich szafy bardzo mi się podobają. Ale nie wiem właśnie z czego zrobić fronty.. Co myślicie o macie rattanowej? :D
Marina
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Maszka01 » 10 wrz 2009, o 10:22

mogę się mylić, ale chyba - zbiera kurz.. :(
Maszka01
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Marina » 11 wrz 2009, o 09:03

To nie wiem.. wiem, że mają też mate bambusową :D ale to pewnie to samo choć pewnie łatwiej się czyści. Ale pewnie świetnie wyglądają takie maty.. muszę się nad tym zastanowić.
Ładnie też wygląda szkło lakierowane, a to już chyba sie tak nie kurzy :)
Marina
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Maszka01 » 12 wrz 2009, o 15:38

z drugiej strony - chyba nie można tylko patrzeć na użyteczność, jeżeli jesteś za ratanem - idź w to :) w końcu ma cieszyć oko ;)
Maszka01
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Marina » 17 wrz 2009, o 13:56

niby tak, tylko wszystkim będzie "cieszyć oko'' a ja będę sprzątać hehe
Byłam u nich w salonie i znalazłam idealną w ciepłych odcieniach brązu - to było zakochanie od pierwszego spojrzenia ;)
Już ją zamówiłam teraz Panowie z Komandora mają przyjechać wszystko wymierzyć :D już się doczekać szafy nie mogę.
Marina
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Maszka01 » 17 wrz 2009, o 14:01

tylko dopilnuj żeby wszystko było idealnie skręcone i dopasowane!! przetestuj czy się wszystko dobrze otwiera, czy nic nie zachodzi na siebie - potem mogą nie chcieć przyjeżdżać aby "dokręcić śrubkę" ;) gratuluję, masz fotkę?
Maszka01
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Marina » 17 wrz 2009, o 17:10

Postaram się dopilnować :) Fotki jeszcze nie mam bo szafy nie mam, ale znalazłam na stronie taką podobną, tylko kolory troszkę inne - układ taki sam, materiały też ;]
http://www.komandor.pl/grafika/baza/gal ... ndor19.jpg
Marina
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Maszka01 » 18 wrz 2009, o 10:37

śliczniusia :)
Maszka01
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Marina » 18 wrz 2009, o 11:48

Dziękuje :)
Nie bardzo wiem jaki układ środka zrobić. Myślę, że coś mi doradzą Panowie przy pomiarze.. Miałabyś może jakieś wskazówki, porady, pomysły? :) Te szuflady to na pewno zrobię, tak na samym dole szafy :D
Marina
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Maszka01 » 18 wrz 2009, o 14:01

jeżeli masz w pokoju komodę albo małe szafeczki z szufladami gdzie możesz umieścić np. bieliznę to prawie całą szafę przeznaczyłabym na wieszaki - na górze dwóch skrzydeł wieszaki na bluzki i koszule na dole jednego skrzydła - wieszaki na spodnie i na dole drugiego skrzydła wieszaki na spódnice. trzecie skrzydło zostawiłabym na długie sukienki, płaszcze tuniki. jak zostanie miejsce - ewentualnie na dole jedna / dwie półeczki - dzięki temu masz całkowity porządek w ciuchach, nic Ci się nie gniecie :) ja mam osobną komodę, więc szafa tylko na wieszaki (ile mniej prasowania ;)
Maszka01
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Marina » 21 wrz 2009, o 10:53

Komody nie mam ( w tym pokoju) ale planuje kupić. W zasadzie zależy czy mi się wszystko do szafy zmieści :)
myślisz o czymś takim?(pierwszy rys.) : http://www.budujemydom.pl/component/opt ... Itemid,50/
??
Marina
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Maszka01 » 21 wrz 2009, o 11:02

generalnie tak, ale zwróć uwagę aby półki były na dole a nie na górze - ciężko Ci będzie sięgać po rzeczy - a z wieszakami można sobie poradzić. i lepiej podzielić przestrzeń na buty (pierwsze zdjęcie z komandora z podesłanego linku) bo tak marnuje się kilkanaście centymetrów...
Maszka01
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Marina » 22 wrz 2009, o 14:35

hym.. ale jak podzielić? takie małe półeczki na każdą parę?
Marina
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez Maszka01 » 22 wrz 2009, o 15:01

nie, bo to zbytnio zabierze przestrzeń - lepiej po prostu półkę dzielącą przestrzeń na pół (zamiast jednej wysokiej - dwie niższe = dwa razy więcej bucików się zmieści ;)
Maszka01
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez kredka » 2 gru 2010, o 17:20

Ja wolę szafy przesuwane, wydają mi się wygodniejsze i lepiej funkcjonujące w pomieszczeniu. Bardzo mi się podoba taka zwyczajna, ale jednocześnie niezwyczajna szafa .... Właśnie taką bym chciała też dlatego, że jest w jasnym kolorze, a ja wolę meble w jasnych kolorach:)

treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
kredka
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez dzo » 30 paź 2011, o 14:52

Marina napisał(a):Postaram się dopilnować :) Fotki jeszcze nie mam bo szafy nie mam, ale znalazłam na stronie taką podobną, tylko kolory troszkę inne - układ taki sam, materiały też ;]
http://www.komandor.pl/grafika/baza/gal ... ndor19.jpg


przezajebista ta szafa ;) i co masz już ją ??
dzo
 

Re: wszystko o szafie

Postprzez aisoglam » 26 lut 2012, o 22:25

Fajne są w IKEA ale jak masz kogoś do montażu - można zamówić z montażem, ale trzeba samemu zaprojektować to jest trochę upierdliwe ale cena jest dobra i szafy są funkcjonalne
aisoglam
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lut 2012, o 14:30

Re: wszystko o szafie

Postprzez Yagoda » 1 kwi 2012, o 20:28

Moja Ikeowska sie rozpadla heheh ten system przesuwny na zasadzie rowka z plastikowa wkeljka:( zacina mi sie strasznie

Sama mysle wlasnie o Komandorze... ale Marianny chyba juz tu nie ma zeby opowiedziec jak jej sie sprawuje...
Yagoda
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]