wybielanie zębów w domu

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

wybielanie zębów w domu

Postprzez Pani_F » 22 mar 2012, o 18:26

Nie wiem czy już gdzieś ten temat padł,ale chciałam się poradzic :)
nie potrafię sobie poradzic z przebarwieniami na zębach :/ próbowałam już różnych past,nawet tych wybielających dla palaczy-mimo że nie palę (już). herbat nie pijam,mocno ograniczyłam kawę (całkiem bez nie jestem w stanie funkcjonowac). na profesjonalne zabiegi w gabinecie niestety mnie nie stac :(
ostatnio oglądam na youtube videoblog pewnej miłej Pani która ma czarująco piękne białe ząbki i zdradziła że stosowała blend-a-med white stripes. czy któraś z was miała już z tym do czynienia? pomogło?może macie jakieś inne skuteczne sposoby?

Obrazek

wszystko co mnie interesuje i co tworzę w domowym zaciszu:
http://poradnik-pani-f.blog.onet.pl/
Avatar użytkownika
Pani_F
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 20 lut 2012, o 00:21

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez kamilakamiii » 28 mar 2012, o 16:44

Proponuje paski wybielające CREST 14 % nadtlenku wodoru, mi naprawdę wybieliły ząbki ( są naprawdę bialutkie, a były niezbyt ciekawego koloru) :-)
kamilakamiii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 mar 2012, o 13:35

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez poziomkaa » 18 kwi 2012, o 15:03

Ja wybielałam żelem iBright i też ładne mam zęby, nieskromnie mówiąc ;). Białe, bielsze o kilka odcieni, a cena dużo niższa niż w gabinetach, mnie też nie było stać na wybielanie zębów u dentysty, bo tam rzeczywiście dużo się płaci. Ale jak robi się to samemu, to wychodzi taniej.
poziomkaa
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez reffina » 20 kwi 2012, o 15:41

Dizewczyny, napiszcie mi, jak długo się wybiela się zęby tym Crestem i Ibrightem, ile to trwa i jak długo utrzymuje się efekt?
reffina
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez poziomkaa » 23 kwi 2012, o 16:57

Ja wybielam tydzień tym iBrightem, a wybielałam z pół roku temu, efekt taki sam jest, bez zmian, jak się dba o higienę jamy ustnej i ogólnie o zęby, to efekt się trzyma sporo czasu, wyczytałam gdzieś, że 3 lata.
poziomkaa
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez witaminka » 25 kwi 2012, o 10:28

poziomkaa napisał(a):Ja wybielałam żelem iBright i też ładne mam zęby, nieskromnie mówiąc ;). Białe, bielsze o kilka odcieni, a cena dużo niższa niż w gabinetach, mnie też nie było stać na wybielanie zębów u dentysty, bo tam rzeczywiście dużo się płaci. Ale jak robi się to samemu, to wychodzi taniej.


No tak, bo zabieg wybielania zębów nie jest refundowany przez NFZ, więc siłą rzeczy musi być drogi. No ale grunt, że można w aptece czy w necie zamówić sobie różne środki i na własną rękę sobie wybielić zęby, słyszałam, że efekty są takie same jak po zabiegu u stomatologa.
witaminka
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez reffina » 26 kwi 2012, o 15:14

Dziewczyny, jeszcze jedna z istotniejszych rzeczy - bo pisałyście, że jak się samemu wybiela zęby, to jest taniej, a ile dokładnie kosztuje takie wybielanie Ibrightem czy Crestem? No bo jednak nie wiem jak u Was, ale u mnie cena to jedna z ważniejszych spraw, jak się przymierzam do jakiegoś zakupu.
reffina
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez poziomkaa » 27 kwi 2012, o 10:10

Musiałabyś sobie wejść na stronki tych preparatów, bo np. cena iBrighta zależy od tego, czy chcesz jedno opakowanie czy dwa, są jakieś promocje, więc różnie to wygląda, ale drogo nie jest, inaczej bym się na takie wybielanie zębów nie skusiła ;).
poziomkaa
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez reffina » 8 maja 2012, o 12:27

Laski, czytałam w necie, że sporo metod wybielania zębów powoduje nadwrażliwość, dziewczyny pisały, że przez dwa dni nic nie jadły, właśnie po paskach wybielających. Wiecie, czemu te paski mogą tak wpływać na zęby? I też tak miałyście, że bolały zęby? Jak to z iBrightem jest? Występuje nadwrażliwość?
reffina
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez Aldonka09 » 9 maja 2012, o 10:32

Świetne działanie wybielające mają pasty do zębów "Blanx". Jest ich parę rodzajów, w zależności od potrzeb. Dodatkowo polecam mycie zębów wodą z solą, ale tylko raz w tygodniu, żeby nie uszkodzić szkliwa.
Aldonka09
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez poziomkaa » 9 maja 2012, o 15:11

reffina napisał(a):Laski, czytałam w necie, że sporo metod wybielania zębów powoduje nadwrażliwość, dziewczyny pisały, że przez dwa dni nic nie jadły, właśnie po paskach wybielających. Wiecie, czemu te paski mogą tak wpływać na zęby? I też tak miałyście, że bolały zęby? Jak to z iBrightem jest? Występuje nadwrażliwość?



Nie wiem jak to z paskami jest, może mają z reguły jakieś wielkie stężenie substancji wybielających? Nie wiem, nie mam pojęcia, czemu akurat po tym sposobie wybielania zębów się tak dzieje. Ja po iBright żadnej nadwrażliwości nie miałam, mogłam jeść wszystko tak jak do tej pory i dolegliwości mi nie dolegały ;).
poziomkaa
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez reffina » 14 maja 2012, o 12:37

poziomkaa napisał(a):Ja po iBright żadnej nadwrażliwości nie miałam, mogłam jeść wszystko tak jak do tej pory i dolegliwości mi nie dolegały ;).


Jeszcze odnośnie jedzenia - to stosowałaś "białą dietę"? Czytałam, że jak się wybiela zęby, to powinno się unikać kawy, zielonej herbaty, są potrawy, których nie powinno się jeść, bo barwią zęby. Też tak robiłaś?
reffina
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez poziomkaa » 17 maja 2012, o 15:40

Nie piłam kawy, czarnej i zielonej herbaty, napojów gazowanych, wiadomo, barszczyku, czerwonych buraczków, czekoladę też sobie odpuściłam, jadłam więcej np. jogurtów naturalnych, co tylko na zdrowie mi wyszło ;). W sumie nie ma chyba takich zaleceń co do iBrighta, że po jego stosowaniu trzeba na jakiś czas na tę białą dietę przejść, ale ja przeszłam i na pewno to nie zaszkodziło, a czy miało jakieś znaczenie, to nie wiem.
poziomkaa
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez Candeo » 22 cze 2012, o 09:15

Szanowni Państwo,

naturalną barwę zębów możemy odzyskać na kilka sposobów – za pomocą wybielających preparatów dostępnych w sklepach oraz dzięki zabiegom stomatologicznym – metodą nakładkową lub laserową. Niezależnie od metody przed wybielaniem należy skontrolować stan uzębienia u stomatologa, który usunie osad, kamień i wyleczy ewentualne ubytki.

Po wybielaniu przez dwa dni powinniśmy być na tzw. białej diecie. W tym czasie należy zrezygnować z picia kawy, herbaty, czerwonego wina, soków owocowych o ciemniejszej barwie i spożywania pokarmów o wyjątkowo intensywnych barwach. Należy też wystrzegać się palenia papierosów. W tym czasie może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów na zimne i gorące napoje i pokarmy. Objawy te zwykle ustępują po około 24 godzinach.

Efekt wybielania niestety nie jest stały – utrzymuje się od pół roku do około dwóch lat. Wszystko zależy od tego, czy prawidłowo dbamy o higienę jamy ustnej, a także od naszych przyzwyczajeń.

Centrum Stomatologii Candeo
Candeo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 cze 2012, o 09:14

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez Tinuviel » 22 lip 2012, o 01:10

Nie wiem jak w przypadku tych plastrów nazębnych, ale ja wybielałam ząbki u stomatologa laserowo. Sam koszt jest bardzo duży (moim zdaniem), ale ja robiłam to w promocji, która obecnie obowiązywała. Koniecznie trzeba nadmienić, że wtedy jest szansa tylko o wyjaśnienie zębów, które mają przebarwienia (po kawie, herbacie, papierosach, winie, itp...). Dodatkowo po zabiegu (który jednak dość bolał - tak jakby ktoś wbijał igły w dziąsła) trzeba być na "białej diecie" do 2 tyg (nie jeść potraw zawierających barwniki), ponieważ zęby wtedy najbardziej "chłoną" barwniki... Z tego względu, że ja raczej nie palę (tylko bardzo "okazjonalnie"), nie piję czerwonego wina, i w ogóle kawy czy coli, moje ząbki niewiele zmieniły odcień. Była naprawdę niewielka różnica. Dlatego jak dla mnie ta metoda wybielania jest kompletnie nieopłacalna i na pewno nie zapłaciłabym za nią normalnej kwoty 1400-1500zł. Dodatkowo laserowe wybielanie bardzo niszczy szkliwo. Moja dentystka w ogóle nie wykonuje zabiegów wybielania właśnie z tego względu, że nie chce niszczyć szkliwa. Dlatego też musiałam szukać gdzieś indziej...
Ale może plasterki działają inaczej. W tym względzie nie mam doświadczenia. Skoro można robić to samemu to szkodliwość dla szkliwa jest pewnie dużo mniejsza...

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez pomcia » 30 lip 2012, o 15:19

Nie jestem przekonana czy są tak bardzo bezpieczne dla szkliwa. Czasem wstarczy usunąć kamień i już masz jaśniejszą barwę.
pomcia
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez Tinuviel » 30 lip 2012, o 15:53

pomcia napisał(a):Nie jestem przekonana czy są tak bardzo bezpieczne dla szkliwa. Czasem wstarczy usunąć kamień i już masz jaśniejszą barwę.


Nie napisałam, że jest to "tak bardzo bezpieczne". Jak wspomniałam ja nigdy nie wybielałam w ten sposób zębów, ale domyślam się, że gdyby było to bardzo niebezpieczne to by nie było dostępne w sklepach (dlatego napisałam, że pewnie szkodliwość jest mniejsza)...

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez natka1234 » 27 wrz 2012, o 12:35

Ja wybielałam żelem iBright i były rewelacyjne efekty :)

Moda i Uroda- Odkrywaj swoje inspiracje z Stylowi.pl
natka1234
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 20:06

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez apollo » 11 lut 2013, o 09:06

Jeśli wydacie pieniądze na wybielanie to zwyczajnie wyrzucicie je w błoto - musicie zmienić przede wszystkim swoje przyzwyczajenia. Podstawa to dobra pasta do zębów - u mnie jest nią Ajona. Myjąc zęby trzy razy dziennie, mam je po prostu idealnie białe, ale dodam, że nie palę i unikam kawy.
apollo
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez dziewczyna23 » 11 lut 2013, o 12:14

Ja polecam BlanX Płyn do płukania ust wybielający, osad po herbacie bardzo dobrze schodzi...
dziewczyna23
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 12:15

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez apollo » 12 lut 2013, o 08:47

Tylko, że osad po herbacie to tylko kropla w morzu. A fajki, a kawa, a brak systematyczności? Żeby naturalnie mieć ładnie wyglądające zęby, należy zadbać odpowiednio o każdy z tych elementów - bez jakichkolwiek wyjątków. Zapewniam - jeśli zaczniecie zwracać na to uwagę, to efekty na pewno będą widoczne.
apollo
 

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez gina74 » 6 maja 2013, o 14:21

Domowych sposobów na wybielanie zębów bałam się niesamowicie... wychodzę z założenia że z zębami nie należy eksperymentować. O pięknym białym uśmiechu marzyłam, hmmm chyba od zawsze - to marzenie spełnił Pan Dr z gabinetu Stomapol z Wawy - efekt porażający, wszyscy zazdroszczą mi mego śnieżnobiałego uśmiechu :)A ja czuje się pewniejszą siebie kobietą :) Jeden zabieg, a jak bardzo może uszczęśliwić :)
gina74
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 mar 2013, o 13:01

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez Dana331 » 30 lip 2013, o 07:18

Środek do wybielania zębów - ibright ja to uzywałam no i mam teraz bielsze zęby. Moze nie takie jak po profesjonalnym wybielaniu ale dla mnie efekty sa wystarczające za tą cene

Ostatnio edytowano 30 lip 2013, o 11:18 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Środek do wybielania zębów - http://ibright.pl
Dana331
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 07:16

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez malmi000 » 5 sie 2013, o 22:31

Moim zdaniem najlepszym sposobem jest profesjonalne wybielanie. Ja jakiś czas temu wybielałam zęby w salonie white&beauty i bardzo się ciesze, że zdecydowałam, chociaż miałam różne obawy, że zniszczy mi to zęby itp. Niestety domowe sposoby nie dadzą takiego efektu jak profesjonalny zabieg.
malmi000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 18:25

Re: wybielanie zębów w domu

Postprzez michasia89 » 9 sie 2013, o 10:58

idz do apteki tam napewno cos ci podpowie farmaceuta


_________________
taxi bagażowe Warszawa
michasia89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 sie 2013, o 10:57
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]