Wychowanie do życia w rodzinie, prelekcja

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Wychowanie do życia w rodzinie, prelekcja

Postprzez joanna357 » 13 mar 2013, o 11:53

nie wiem czy tu moge pisać, nie znam sie na forach ale mam nadzieje że mi pomożecie :)
Cześć wszystkim paniom :)
Drogie panie nie wiem czy mnie zrozumiecie ale bede sie starać opisać swój problem jak tylko potrafie. Więc moze od tego ze mam nie całe 18 lat i bardzo jest mi smutno z pewnego powodu. Jestem zwykłą nieśmiałą dziewczyną, nie mam się do kogo odezwać, nie mam z kim porozmawiać. Chodzi mi to to co napisałam w temacie, a dokładniej o dorastanie, wiecie w szkole to było WDŻ. Ja nie chodziłam na takie lekcje, smuto mi jest teraz z tego powodu. Gdy chodziłam jeszcze do starej szkoły nie miałam zbyt wielu przyjaciółek, były to tylko głupie koleżanki. czemu glupie?
Zaczął się nowy rok szkolny, wyższa klasa i nowe przedmioty, między innymi WDŻ. Chciałam uczęszczać na te lekcje ale te moje koleżanki powiedziały mi że one chodzić na to nie bedą bo one już wiedzą wszystko, że to są nudne lekcje, a ja jak chce to chce to moge iść, nie trzymają mnie. No ale ja nie mialam koleżanek tylko z tymi dwiema mogłam czasem porozmawiać, więc zrobilam tak jak one. Nie chodziłam na te lekcje. i dziś tego żałuje:( bardzo. Wiem co prawda kilka najważniejszych rzeczy ale chciała bym być taka jak wszystkie dziewczyny, nie chce być gorsza. Zawsze byłam. Teraz chodze do nowej szkoly, nowe znajomości, nowi ludzie. Zakoleżankowałąm sie z kilkoma koleżankami w nowej szkole, fajne są i wydaje mi się że mnie lubią. Ale jakiś czas temu zaczełyśmy rozmawiać na coraz poważniejsze tematy. Wiecie dorosłość :D I nie dawno coś gadały własnie o wychowaniu do życia w rodzinie i o tej prelekcji. Ze przyszla raz pani i im mowiła o wszystkim. A ja nie wiem wszystkiego, znów to uczucie że jestem gorsza od moich rówieśniczek :( Wiec pisze tutaj drogie panie, zwracam się o waszą pomoc. Chciała bym wiedzieć czy jest cokolwiek w internecie o takich rzeczach? I Jak tak to gdzie takie coś moge znaleźć? Proszę o jaką kolwiek pomoc, o jakie kolwiek informacje na ten temat. Wiem że dziwna jestem ale chce być taka sama jak inne, chciałabym wiedzieć coś o sobie, o stosunkach plciowych. Może kiedyś bede mieć chlopaka i napewno taka wiedza przyda mi sie. Mam nadzieje ze mnie rozumiecie :) i z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi :)
A i na imie mam Joanna bo sie nie przedstawiłam ;p
joanna357
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 11:49

Re: Wychowanie do życia w rodzinie, prelekcja

Postprzez Babeczkowa_ewa » 13 mar 2013, o 12:53

Wydajesz się być bardzo fajną, dojrzałą dziewczyną :) Od razu Ci doradzę - nie szukaj takich informacji w internecie, owszem, jest tego pełno, ale to głównie głupoty nie poparte fachową wiedzą. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z biblioteki - w bibliotekach są książki o dojrzewaniu, wystarczy zapytać bibliotekarkę, na pewno pomoże Ci znaleźć coś odpowiedniego :) Możesz też przeszukać w internecie, jakie są książki na temat wychowania do życia w rodzinie, zrobić sobie spis i z tym gotowym spisem iść do biblioteki. Powodzenia :)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Wychowanie do życia w rodzinie, prelekcja

Postprzez kusicielka » 13 mar 2013, o 15:18

Takie informacje? Nie wiem co masz na myśli tak pisząc. - Kiedy zacząć współżycie, czym się kierować przy zakładaniu rodziny, czy jak zakładać prezerwatywę? To dość odległe pojęciowo zagadnienia, a wrzucane do jednego wora.
Moim zdaniem kwestie zwiazane z tym >jak< najlepiej omawiać z partnerem, szczerosć w zwiaku jest najważniejsza, a wspólne poszukiwanie odpowiedzi pasjonuje i zbliża.
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Wychowanie do życia w rodzinie, prelekcja

Postprzez Babeczkowa_ewa » 12 kwi 2013, o 08:18

kusicielka napisał(a):Takie informacje? Nie wiem co masz na myśli tak pisząc. - Kiedy zacząć współżycie, czym się kierować przy zakładaniu rodziny, czy jak zakładać prezerwatywę? To dość odległe pojęciowo zagadnienia, a wrzucane do jednego wora.
Moim zdaniem kwestie zwiazane z tym >jak< najlepiej omawiać z partnerem, szczerosć w zwiaku jest najważniejsza, a wspólne poszukiwanie odpowiedzi pasjonuje i zbliża.


Chodziło mi o to, że jeśli dziewczyna chce mieć sprawdzone, konkretne informacje na tematy związane z dojrzewaniem, to najlepiej poszukać fachowej literatury, a nie wypowiedzi na forum, gdzie każdy ma swoje zdanie, nie zawsze zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy. Problemy, które poruszasz (kiedy zacząć współżycie, czym się kierować przy zakładaniu rodziny, jak zakładać prezerwatywę) to nie są tematy poruszane na zajęciach z przygotowania do życia w rodzinie, a nawet jeśli są poruszane, to nie są to jedyne tematy. Myślę, że autorka wątku chciała dowiedzieć się czegoś na temat np. dni płodnych i niepłodnych, przebiegu cyklu, sposobie funkcjonowania męskiego organizmu, zmianach jakie zachodzą w kobiecym ciele w czasie ciąży itd.
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]