Wynajem mieszkania

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Wynajem mieszkania

Postprzez Ewi02 » 14 lut 2012, o 23:00

Dziewczyny mam prośbę, chciałabym zapytać czy któraś z Was ma doświadczenia związane z wynajmem mieszkania. Mieszkam obecnie jeszcze z rodzicami, ale w najbliższym czasie będe musiała się wyprowadzić i jedyną dla mnie w tej chwili opcją jest wynajęcie mieszkania. Szukam porady w kierunku o co pytać przy oglądaniu potencjalnego mieszkania na co zwracać uwagę itd. Będe ogromnie wdzięczna za pomoc ;)


Nie wiedziałam gdzie wrzucić swój temat, dlatego wybrałam dział DOM

Ewi02
Avatar użytkownika
Ewi02
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 21:19
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wynajem miszkania

Postprzez dzo » 15 lut 2012, o 09:16

na warunki finansowe i mieszkaniowe przede wszystkim ;)

Odradzam wynajem mieszkania z właścicielami ;/
dzo
 

Re: Wynajem miszkania

Postprzez Ewi02 » 17 lut 2012, o 12:40

Dziękuje za podpowiedź :kwiatek . Napewno z niej skorzystam :)

Ewi02
Avatar użytkownika
Ewi02
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 21:19
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wynajem miszkania

Postprzez Shawnee » 17 lut 2012, o 12:43

Ja wynajmuję mieszkanie od 3 lat- trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno tak tanie w mojej miejscowości.
Przede wszystkim zwróć uwagę na zasady - niektórzy właściciele nie pozwalają np. na wbijanie gwoździ, malowanie ścian, lub jakieś inne, większe zmiany. Oczywiście cena - czy jest w to wliczony czynsz, bo czasami oferty są świetne, np mieszkanie za 700 zł ale okazuje się, że jeszcze dodatkowo 300 zł czynszu i już nie jest tak kolorowo.
Zwróć uwagę na okna, czy są szczelne, na sposób ogrzewania. Ja oglądałam raz świetne mieszkanie, ale jak babka mi powiedziała ile płaci za ogrzewanie (gazowe) to mi się po prostu nie opłacało.
Stan łazienki, kuchni to ważne. Zwłaszcza instalacje elektryczne i gazowe. Najlepiej będzie, jeśli mieszkanie będziesz oglądać z kimś, kto na tym się zna - tata, brat, wujek czy chłopak.
No i pamiętaj, żeby podpisać jakąkolwiek umowę, nawet między wami ! Bo znam przypadki, gdzie właściciele potrafili wyrzucić lokatorów z dnia na dzień.
Mam nadzieję, że pomogłam :)

"Podobno ludzie z wiekiem się nie zmieniają, stają się tylko coraz bardziej sobą."
Avatar użytkownika
Shawnee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 12:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wynajem miszkania

Postprzez dzo » 17 lut 2012, o 17:12

Shawnee napisał(a):Ja wynajmuję mieszkanie od 3 lat- trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno tak tanie w mojej miejscowości.
Przede wszystkim zwróć uwagę na zasady - niektórzy właściciele nie pozwalają np. na wbijanie gwoździ, malowanie ścian, lub jakieś inne, większe zmiany. Oczywiście cena - czy jest w to wliczony czynsz, bo czasami oferty są świetne, np mieszkanie za 700 zł ale okazuje się, że jeszcze dodatkowo 300 zł czynszu i już nie jest tak kolorowo.
Zwróć uwagę na okna, czy są szczelne, na sposób ogrzewania. Ja oglądałam raz świetne mieszkanie, ale jak babka mi powiedziała ile płaci za ogrzewanie (gazowe) to mi się po prostu nie opłacało.
Stan łazienki, kuchni to ważne. Zwłaszcza instalacje elektryczne i gazowe. Najlepiej będzie, jeśli mieszkanie będziesz oglądać z kimś, kto na tym się zna - tata, brat, wujek czy chłopak.
No i pamiętaj, żeby podpisać jakąkolwiek umowę, nawet między wami ! Bo znam przypadki, gdzie właściciele potrafili wyrzucić lokatorów z dnia na dzień.
Mam nadzieję, że pomogłam :)


o widzę, że z Rzeszowa jesteś :mrgreen: :mrgreen:

a można wiedzieć ile płacisz za wynajem, jakie mieszkanie i jakie osiedle ?

ja w tamtym roku wynajmowałam kawalerkę na osiedlu 1000-lecia za 1000zł ale bez ŻADNYCH dodatkowych opłat :)
i właściciele byli super
dzo
 

Re: Wynajem miszkania

Postprzez Shawnee » 18 lut 2012, o 15:59

Mieszkam w centrum, naprzeciwko Galerii Graffiki, płacę 650 zł ale mam malutkie mieszkanie 27m. Myślę, że cena jest ok jak na lokalizację :)

"Podobno ludzie z wiekiem się nie zmieniają, stają się tylko coraz bardziej sobą."
Avatar użytkownika
Shawnee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 12:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wynajem miszkania

Postprzez dzo » 18 lut 2012, o 18:32

a to kawalerka jest nie ?

ale cena jak na lokalizację i tak zajebista
dzo
 

Re: Wynajem miszkania

Postprzez Ewi02 » 18 lut 2012, o 20:10

Shawnee napisał(a):Ja wynajmuję mieszkanie od 3 lat- trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno tak tanie w mojej miejscowości.
Przede wszystkim zwróć uwagę na zasady - niektórzy właściciele nie pozwalają np. na wbijanie gwoździ, malowanie ścian, lub jakieś inne, większe zmiany. Oczywiście cena - czy jest w to wliczony czynsz, bo czasami oferty są świetne, np mieszkanie za 700 zł ale okazuje się, że jeszcze dodatkowo 300 zł czynszu i już nie jest tak kolorowo.
Zwróć uwagę na okna, czy są szczelne, na sposób ogrzewania. Ja oglądałam raz świetne mieszkanie, ale jak babka mi powiedziała ile płaci za ogrzewanie (gazowe) to mi się po prostu nie opłacało.
Stan łazienki, kuchni to ważne. Zwłaszcza instalacje elektryczne i gazowe. Najlepiej będzie, jeśli mieszkanie będziesz oglądać z kimś, kto na tym się zna - tata, brat, wujek czy chłopak.
No i pamiętaj, żeby podpisać jakąkolwiek umowę, nawet między wami ! Bo znam przypadki, gdzie właściciele potrafili wyrzucić lokatorów z dnia na dzień.
Mam nadzieję, że pomogłam :)




Oj bardzo pomogłaś. Bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem. Ja znalazłam ciekawą ofertę wynajmu mieszkania, nie wiedziałam czy się zdecydować, na co zwracać uwagę. Na szczęście oglądałam je z pomocą osoby, która się na tym zna ;) Umowę napewno będe podpisywać, jeśli właściciel powiedziałby mi, że nie chce sporządzić umowy to od razu zrezygnowałabtym z tego mieszkania.

Ewi02
Avatar użytkownika
Ewi02
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 21:19
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wynajem miszkania

Postprzez lois » 22 lut 2012, o 16:56

Ja na twoim miejscu, oprócz tego co doradziły ci dziewsczyny, proponuję właśnie zwrócić uwagę na miejscówkę. Jeju jak jak nie lubię dostosowywać swoich planów do rozkładu jazdy... No ale jak się nie ma samochodu, to lepiej mieszkać w centrum :knitting

Ostatnio edytowano 23 lut 2012, o 11:07 przez lois, łącznie edytowano 1 raz
lois
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 16:43

Re: Wynajem miszkania

Postprzez Ewi02 » 22 lut 2012, o 18:50

Na szczęście mieszkanie, na które się zdecydowalam jest w ścisłym centrum mojego miasta :)

Ewi02
Avatar użytkownika
Ewi02
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 21:19
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wynajem miszkania

Postprzez dione » 4 kwi 2012, o 16:55

Zwróć uwagę na to, jak daleko masz do przystanku i czy masz dobre połączenia z miejscami, do których będziesz najczęściej jeździć, czyli np. uczelnia. Od razu zapytaj ile mniej więcej wynoszą rachunki za prąd, gaz itd., bo czasami można się ładnie naciąć.
dione
 

Re: Wynajem miszkania

Postprzez ola.nowik » 9 kwi 2013, o 21:00

Ja długi czas wynajmowałam mieszkanie, a obecnie zdecydowałam się na kupno własnego
ola.nowik
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]