Wypadanie włosów

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Wypadanie włosów

Postprzez sadystka321 » 11 mar 2016, o 15:55

Mnie tak strasznie wypadają włosy, że na skroniach mam już prześwity, nic nie pomaga, nie wiem, co robić :(

sadystka321
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 15:51

Re: Wypadanie włosów

Postprzez zwyczajna » 11 mar 2016, o 16:18

Też tak miałam po urodzeniu dzieci. Potem na szczęście wszystko wróciło do normy.

Avatar użytkownika
zwyczajna
Fajna Kobietka
 
Posty: 163
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 17:02

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Hadassa » 11 mar 2016, o 17:11

sadystka321 napisał(a):Mnie tak strasznie wypadają włosy, że na skroniach mam już prześwity, nic nie pomaga, nie wiem, co robić :(


Przede wszystkim udac się do lekarza i zrobić komplet badań.
Najlepiej zacząć od znalezienia przyczyny, a tego może być wiele

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wypadanie włosów

Postprzez jagoda144 » 14 mar 2016, o 21:40

ja muszę znaleźć coś na swoje włosy bo po tej zimie są strasznie osłabione i przesuszone suszarką. Trzeba bezie szukać metoda prób i błędów.
jagoda144
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 paź 2014, o 10:04

Re: Wypadanie włosów

Postprzez fixcombra » 15 mar 2016, o 20:15

Przy ustabilizowanej kondycji organizmu możemy w szybki sposób zadbać o fryzurę i zahamować negatywny proces. Należy stymulować wzrost nowych włókien, tzw. następowych oraz wyhamowywać proces wypadania włosów, które zostały osłabione. Dokonujemy tego poprzez systematyczne wmasowywanie w skórę głowy preparatów na bazie: aminokwasów, peptyd, keratyny, kolagenu, enzymów, fitohormonów, witamin, minerałów czy minoksydylu. Aby składniki te miały możliwość wchłonięcia i dotarcia do brodawki włosa, musimy we właściwy sposób przygotować do tego skórę, oczyszczając ją systematycznie peelingiem oraz odpowiednio dobranym szamponem. Wskazane są również masaż skóry oraz mezoterapia mikroigłowa, którą pacjenci wykonują samodzielnie w domu. Najważniejsze są systematyka i prawidłowa aplikacja, działania te z pewnością wpłyną na porost i jakość nowych włosów.
fixcombra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 mar 2016, o 19:40

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Silesiana » 18 mar 2016, o 09:40

Parę lat temu miałam problemy z wypadaniem włosów. Za każdym razem gdy je myłam, było ich tak wiele, że mnie przerażało. Najlepiej iść wtedy do lekarza dermatologa i się przebadać. Ja zaczęłam korzystać ze specjalnego szamponu i odżywki, które można kupić w aptece. Ważna jest również odpowiednia dieta i zniwelowanie stresu, bo to wszystko ma wpływ na kondycję włosów. Zimno i suszenie suszarką także je osłabia.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Bronita » 23 mar 2016, o 10:34

Mi strasznie ostatnio wypadają włosy, a druga sprawa jest taka, że zupełnie nie rosną, nie wiem dlaczego. Trochę sobie tłumaczę, że to może przesilenie wiosenne i przejdzie..
Bronita
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 10:27

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Hadassa » 23 mar 2016, o 10:48

Bronita, przesilenie wiosenne, stres, zmiana diety, przyczyn może być wiele...
Warto przeanalizować co się ostatnio działo w Twoim życiu, do 3 miesięcy wstecz.
A jak nie to może warto jednak pójść do lekarza

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wypadanie włosów

Postprzez dud » 31 mar 2016, o 16:44

Kup sobie z Vichy szampon Dercos, nie jest tani ale bardzo skuteczny. Jak nie pomoże to idź koniecznie do lekarza.

dud
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 16:38

Re: Wypadanie włosów

Postprzez cersei » 3 kwi 2016, o 15:29

Ja mam straszny problem z wypadającymi włosami. Są one wszędzie. Próbowałam już z drovitem, pokrzywą, skrzypem itd ale nic nie pomaga. Macie jakieś sposoby? Ze szczotki zdejmuję ich mnóstwo :(
Avatar użytkownika
cersei
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 kwi 2016, o 01:37

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Hadassa » 3 kwi 2016, o 20:01

No to kilka pytań...
Czy w ostatnim czasie schudłaś? Miałaś dużo stresów ?
Czy w ciągu ostatnich 2-3 miesięcych miałaś jakieś problemy zdrowotne ??
Masz problemy z hormonami ?
I jak się odżywiasz??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wypadanie włosów

Postprzez cersei » 3 kwi 2016, o 20:22

A więc po kolei: Nie schudłam (a nawet przytyłam), jestem w trakcie remontu mieszkania więc jedyny stres to ten związany z urządzaniem, wyborem kafelek itd, łykam tabletki antykoncepcyjne a od 2 lat leczę się u endokrynologa (nadczynność tarczycy) ale leków już nie biorę, bo tarczyca się unormowała. Odżywiam się raczej zdrowo, pizze i tego typu jedzenie jem 1-2 x w miesiącu. Problem z wypadającymi włosami męczy już mnie od kilku lat, a przy wizytach u lekarza doradzali tylko : drożdże/pokrzywa/skrzyp...
Avatar użytkownika
cersei
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 kwi 2016, o 01:37

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Hadassa » 4 kwi 2016, o 14:32

No to proponowała bym zdecydowanie jeszcze raz spróbowac u lekarza, może kwestia sprawdzenia hormonów.
Albo jakiś inny lekarz?

Wcierki jakieś stosujesz?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wypadanie włosów

Postprzez aniaM » 15 kwi 2016, o 10:54

oj i ja na wiosnę mam wzmożone wypadanie włosów, jednak radzę sobie jakimiś babcinymi sposobami :)
aniaM
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 mar 2016, o 22:32

Re: Wypadanie włosów

Postprzez babazwozu » 16 kwi 2016, o 20:23

A próbowałeś zwykłego oleju kokosowego, nie tylko dla wzmocnienia, ale i doskonałego nawilżenia włosów. Taki olej możesz też wykorzystywać w kuchni, polecam Ci np. z takiej strony: SPAM myślę, że tam mogą Ci doradzić co na wypadanie jeszcze włosów! A ceny mają naprawdę super, w porównaniu z innymi takimi produktami.


A JA POLECAM NIE SPAMOWAC
babazwozu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 wrz 2015, o 12:32

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Carmen_ » 6 cze 2016, o 11:39

Kochana,

wypadanie włosów to poważny problem, z którym boryka się wiele osób. Być może problem tkwi w niewłaściwej pielęgnacji. Ale być może przyczyną wypadania włosów jest choroba bądź problemy hormonalne. Dlatego powinnaś udać się na specjalistyczne badania. Wypadanie włosów to problem wielu kobiet, które borykają się z różnymi schorzeniami ginekologicznymi.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Wypadanie włosów

Postprzez sejkzbrodos » 6 cze 2016, o 19:19

Przy ustabilizowanej kondycji organizmu możemy w szybki sposób zadbać o fryzurę i zahamować negatywny proces. Należy stymulować wzrost nowych włókien, tzw. następowych oraz wyhamowywać proces wypadania włosów, które zostały osłabione.
sejkzbrodos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 18:38

Re: Wypadanie włosów

Postprzez tiri » 9 cze 2016, o 16:38

U mnie przyczyna była właśnie hormonalna. DHEA było wszystkiemu winne. Ustabilizowałam i jest okej.

tiri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 cze 2016, o 15:41

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Miuoshka » 9 cze 2016, o 18:17

mam bardzo podobny problem włosów gubię mnóstwo:( a wcierki, odżywki, płukanki nie dają rady...a ani nie mam stresów większych niż zwykle, z wagą nic się nie dzieje, dieta zróżnicowana bogata w owoce...
Miuoshka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 cze 2016, o 16:52

Re: Wypadanie włosów

Postprzez ewelinaklucz » 10 cze 2016, o 19:48

Miałam ten sam problem i pomógł dopiero lekarz medycyny estetycznej. Próbowałam sumplementów, szamponów, no dosłownie wszystkiego i nic nie pomogło. W końcu w necie natrafiłam gdzieś na ofertę lekarza, sprawdziłam jego opinie i zaryzykowałam. Miałam zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy. Zabieg nie był bolesny, chociaż do przyjemnych również nie należał. Powtórzyłam kilka serii i jest ogromna różnica. Polecam :) Szukałam jakiegoś sensownego zdjęcia, ale znalazłam tylko faceta. SPAM No nic, i tak widać różnicę ;)

PROSZE PRAWIDLOWO WKLEJAC ZDJECIA
A NAJLEPIEJ POCHWALIC SIE SWOIMI EFEKTAMI
ewelinaklucz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 14:27

Re: Wypadanie włosów

Postprzez kokoszanel » 26 cze 2016, o 08:10

a mnie już ręce opadają. nie wiem co robić ... mam wrażenie że nic nie działa. :(

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Hadassa » 26 cze 2016, o 17:44

A co juz probowalas?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wypadanie włosów

Postprzez kokoszanel » 27 cze 2016, o 16:10

piję tabletki na wzmocnienie paznokci i włosów. i tak jak widzę że moje paznokcie wyglądają lepiej (mam tendencję do białych plamek - tak teraz ich już nie ma! i w końcu nie muszę zakrywać ich lakierem hura) tak niestety jakoś nie widze poprawy jesli chodzi o włosy, ale piję dalej!

od dłuższego czasu używam leczniczego szamponu do włosów z powodu łojotowego zapalenia skóry - szampon z dziegciem. niespecjalnie również widze jakąś różnice.

dziś postanowiłam spróbować szamponu z czarnej rzepy i może nie ma rewelacji to jednak faktycznie włos w dotyku wydaje się inny.

używam również jednej wcierki dermatologicznej na receptę do włosów.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Wypadanie włosów

Postprzez BlackWolf » 27 cze 2016, o 17:03

Mam znowu ten sam problem. Normalnie garścimi wyłażą... Wystarczy, że ręką przejadę po włosach.
I ze wszystkich rzeczy, które jako tako pomagały -nic na tą chwilę nie działa. Nawet Perfectil przestał działać.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Wypadanie włosów

Postprzez Hadassa » 27 cze 2016, o 18:20

Ma co pijesz ? Jaka wcierka?
Na wypadanie swietnie sobie radzi olejek lopiabowy np.
Ja poprawe widzialam po biotebalu...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: babeczkazpolski, Bing [Bot], Google [Bot]