Wypalone uczucia?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Wypalone uczucia?

Postprzez binczer » 5 lut 2017, o 14:56

Mam 21 lat, w czasach gimnazjum poznałam faceta 4 lata starszego od siebie. Bardzo mnie zauroczył, przez całe gimnazjum o nim marzyłam, niestety na próżno. Gdy szłam do 1 liceum wszystko się zmieniło, w tym również ja, dojrzałam (fizycznie, bo psychicznie uważam, że jeszcze byłam gówniarą) i mój obiekt westchnień w końcu się mną zainteresował, po 3 latach prób związania się z nim. Byłam zakochana po uszy, wszystkie pierwsze razy przeżyłam z nim, spędzaliśmy cudowne chwile, był mega romantyczny. Teraz mija nam 5 lat naszego wspólnego związku i jestem załamana. Nagle w mojej głowie pojawiły się wątpliwości...czy ja go jeszcze kocham? I wiem, że kocham go, bo cięzko być z kimś 5 lat bez miłości, ale czuję, że uczucie się wypaliło. Nie mam już ochoty z nim się widywać (mimo iż widujemy się tylko w weekendy, bo ja studiuję), rozmawiać, przytulać, czasami mam nawet wrażenie, że siebie zmuszam do seksu z nim, mimo iż jest mega seksowny i nasz seks jest również cudowny. On zauważył to, że zrobiłam się dla niego zimna, porozmawiałam z nim o tym, ale on chyba uważa, że to mój kolejny kaprys przed okresem i że mi przejdzie. A ja od 2 tygodni czuję, że nie chce z nim wiązać przyszłości, a z drugiej strony nie wyobrażam sobie życia bez niego... I już sama nie wiem co robić, czy to są wypalone uczucia? Czy to minie? Czy powinnam zakończyć ten związek czy ratować to jak się tylko da? Nie mam pojęcia co robić, mam wrażenie, że jestem z nim tylko z przyzwyczajenia... doradźcie kobietki :(
binczer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lut 2017, o 14:56

Re: Wypalone uczucia?

Postprzez Hadassa » 5 lut 2017, o 21:29

W sumie to ciezko cos doradzic. Bo niby nie chcesz z nim przyszlosci i bez niego tez nie..
Moze pora cos zmienic w zyciu. Jakies ozywienie do zwiazku wprowadzic?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wypalone uczucia?

Postprzez Damian Parcel » 8 lut 2017, o 22:55

Wiesz każdy związek przechodzi przez różne etapy: namiętność (seks) później intymność (bliskość, wzajemne rozumienie się) i zaangażowanie (czyli przywiązanie). Te etapy na siebie oczywiście nachodzą i z reguły występują w tej kolejności. Namiętność z czasem spada, każdy to przeżył. Ważne by w związku była więź, intymność, bliskość - bo na samym zaangażowaniu, to ciągną wypalone małżeństwa.
Ale ważne jest też to, czego Ty chcesz od związku. Jeśli dla Ciebie liczy się bardzo ta namiętność, to nie ma w tym nic złego. Głównie jednak kobiety szukają tej intymności, tego "porozumienia dusz" - jeśli to również zniknęło w związku, to nie ma tak naprawdę go z czego odbudowywać. Jeśli ani Cię nie pociąga, ani nie czujesz, że on jest Ci bliski, to zostaje tylko poczucie obowiązku...a to niszczy wszystkich ludzi, którzy pragną miłości.

https://www.youtube.com/watch?v=pquXW8SM29k Mam nadzieję, że komuś pomoże
Avatar użytkownika
Damian Parcel
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 1 lut 2017, o 00:11
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]