wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez malinka 61 » 8 sty 2015, o 11:43

Na wzdęcie czy uczucia pełności w brzuchu mi pomaga picie zaparzony kawałek imbiru , również kupiłam sobie imbir kandyzowany to super przekąska po jedzeniu :)

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez anett » 30 cze 2015, o 15:16

Czasem towarzyszy mi takie nieprzyjemnie uczucie... miewam też problemy z zaparciami. Mi osobiście pomagają takie czopki eva/qu. Mają bardzo szybkie działanie. Przynoszą ulgę w 15minut.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez essaja » 20 lip 2015, o 08:34

naysha, z tymi gumami to uważaj, bo ponoć ich żucie powoduje wydzielanie soków trawiennych, a gdy w żołądku pusto, to mogą się od tego wrzody porobić. ;)
essaja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 lip 2015, o 12:59

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez bycjakbijons » 20 lip 2015, o 15:13

mogą mogą ;) dodatkowo w gumach jest pewien związek który w dużej ilości prowadzi do przeczyszczenia ;) gume raz na jakiś czas - nie ma problemu ale co za dużo to niezdrowo

bycjakbijons
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 14:50

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez aanka91 » 24 lip 2015, o 19:41

Na wzdęcia pomocny jest zwykły węgiel leczniczy - można też spróbować dostępne bez recepty leków z symetykonem. Oprócz leków, wzdęć można się pozbyć lub je ograniczyć np. jedząc powoli, biorąc małe kęsy i dobrze przeżuwając, a przy tym unikając ciągłego żucia (żeby powietrze nie wpadało do żołądka).

www.kuzniazdrowia.pl – apteka internetowa
aanka91
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 cze 2015, o 12:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez wladziadbr » 29 lip 2015, o 10:39

jeżeli tak jak mówisz espumisan na Ciebie nie działa to znaczy że jest to jakiś głębszy problem ... i lepiej skonsultować się ze specjalistą

wladziadbr
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 10:29

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Stella » 8 sie 2015, o 19:33

dobrym środkiem na wzdęcia a szczególnie u kobiet ciężarnych jest Laximama - nie jest w tabletkach lecz w formie kisielu o smaku granatu - więc można to potraktować jako przekąskę
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez bata » 9 sie 2015, o 11:41

Mam podobny problem, zakładam że winne temu są dość częste zaparcia, nie chcę stosować ani czopków ani lewatywy.
Staram się odżywiać racjonalnie, co mogę jeszcze zrobić?
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez e.kowadelko000 » 1 lip 2016, o 16:17

Ja przy moich zaparciach czułam się jakbym balon połknęła. Czułam sie strasznie ociężale. Moja koleżanka poleciła mi dicopeg 10g dla dorosłych. Zadziałało i w końcu mogę robić to na co mam ochotę. Mam więcej energii, a nie czuję się jak tocząca beczka.
e.kowadelko000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 kwi 2016, o 16:37

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez karina_89 » 2 lip 2016, o 13:19

Problem chyba najbardziej powszechny, wiele osób się skarży na wzdęcia i uczucie pełności. Te wszystkie środki z apteki może i dają ulgę, ale nie niwelując problemu. Przede wszystkim warto spojrzeć na swoją dietę, ograniczyć smażone potrawy i tłuszcze zwierzęce. I warto stosować probiotyki. Jogurty akurat nic nie pomogą, ilość probiotyków w nich zawarta jest tylko kwestią marketingową, a skuteczność jest słaba. Probiotyki wspomagają naturalną florę jelit, więc działają już u źródła problemu. I oczywiście do tego ziołowe herbatki, polecam mieszankę (nazywa się bodajże herbatka jelitowa).
karina_89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 cze 2016, o 15:25

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez kokoszanel » 3 lip 2016, o 08:56

dokładnie przy tym problemie trzeba spojrzeć na produktu które je wywołują... wygooglować produkty które wywołują wzdęcia i je starać się wyeliminować. przy okazji ja np piję herbatkę Verdin - nie nałogowo ale raz na jakiś czas i mam spokój

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Woli » 6 lip 2016, o 17:33

Na problemy z trawieniem polecam duże ilości błonnika, który można dostać w postaci kapsułek. Dużo jest go też w chlebie razowym, porzeczkach, malinach oraz awokado.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Jolanta » 26 lip 2016, o 11:22

Ja również polecam błonnik. Nie ma to działania natychmiastowego jak tabletki ale z czasem efekt jest bardzo dobry oraz stały bo działa to na przyczyny a nie na objawy.Sama miałam dość duze prolemy z jelitami. Wzdęcia, gazy, zaparcia. Jak się z kolei najadłam leków jakie mi polecili w aptece to miewałam biegunki :(

Obecnie staram się trzymać lekkostrawną dietę oraz przyjmuję codziennie błonnik ( konkretnie FIbra Vitale - jest to preparat łączony błonnika z ziołami takimi jak na przykłas siemiię lniane). Czuję sie o wiele lepiej, wszystko się wyregulowało. Wcześniej próbowałam dostarczać błonnik z pożywieniem ale nie jest to takie proste jak prowadzi się nieregularny tryb życia.
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez katarzynaW » 2 sie 2016, o 09:44

Dziewczyny, tak naprawdę jest wiele przyczyn wzdętego brzucha i uczucia pełności. Może to być zła dieta, zbyt powolny metabolizm lub problemy żołądkowe. Sama kiedyś borykałam się z tym problem. Lekarz wykluczył chorobę żołądka i kazał mi przyspieszyć metabolizm poprzez picie większej ilości wody mineralnej. Zalecił też, żebym spojrzała na jej skład, bo to bardzo ważne. Po przejrzeniu etykiet w sklepie wybrałam Piwniczankę. Jest bardzo dobra w smaku, zawiera dużo składników mineralnych, no i w końcu mój metabolizm ruszył do przodu!
katarzynaW
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 12:07

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez fulhalid » 2 sie 2016, o 11:01

Mocna kawa, herbata, alkohol czy sok pomarańczowy to napoje, które zawierają w sobie sporo kwasu mogącego podrażniać przewód pokarmowy. To z kolei powoduje obrzęk i wzdęcia. Jeśli więc towarzyszą ci codzienne, uporczywe gazy, zrezygnuj z tych napojów w swojej diecie. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy czy herbaty, zadbaj o to, aby były łagodniejsze. W ten sposób pozbędziesz się nie tylko wzdęć, ale także zgagi.

fulhalid
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 10:56

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez triss_mm » 2 sie 2016, o 11:50

Hej dziewczyny. Mam problem z brzuchem tego typu, że praktycznie po większości tego co zjem to mi "puchnie", jest twardy i kłuje. Wyglądam jakbym była w 5miesiącu ciąży. Co prawda mija to po 2 godzinach, ale zdarza się nawet po zjedzeniu jogurtu, nie mówiąc już o bigosie.. Jest to uciążliwe i dość bolesne prawdę powiedziawszy. Czy, któraś ma może podobne objawy? Może ma jakąś dietę, albo coś co pomogłoby zniwelować takie puchnięcie. Bo przyznam, że na gastroskopię boje się iść jak na razie.
triss_mm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 lip 2016, o 10:52

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez czarujaca.1988 » 8 wrz 2016, o 12:58

ja czasem też mam zaparcia, rzadko, ale jednak......
koleżanka brała w ciąży takie czopki eva/qu, i mega jej pomogły. Ostatnio spróbowałam i były na serio skuteczne, od razu po 15 minutach i skoro są do stosowania w ciąży tzn. że są ok.
czarujaca.1988
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3 sie 2016, o 14:16

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez piramida » 24 wrz 2016, o 16:47

bata może spróbuj pić dwa razy dziennie siemię lniane, mi czasem pomaga w zaparciach, a dlaczego nie chcesz sięgnąć po czopki? uważam, że warto się "przemóc" i je zaaplikować niż się bez sensu męczyć :/
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez dradziszewska » 26 wrz 2016, o 12:05

Wzdęcia potrafią być naprawdę dokuczliwe, espunisan jest dobry, jednak warto zwrócić uwagę co się je i po których produktach wzdęcia występują a następnie postarać się ograniczyć ich spożywanie. Problem wzdęć zniknie i z pewnością wyjdzie to na zdrowie.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez agnes89 » 4 paź 2016, o 14:40

polecam dietę bezglutenowa. mi problemy zniknęły dokąd przestałam jeść szystko co "Zakleja" mi jelita

agnes89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 paź 2016, o 12:07

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Żabka0921 » 7 paź 2016, o 23:14

A może warto zmienić sposób odżywiania się. Wzdęć się dostaje od żywności ciężkostrawnej więc przejdź na początku na lekkostrawną. Właściwa dieta, odpowiednio zbilansowana, dopasowana indywidualnie do Twojego organizmu i problem powinien zniknąć. Może warto w Twoim przypadku skorzystać z konsultacji dietetycznej? Mi bardzo pomogły. Teraz jem zdrowo, smacznie i nie mam już problemów żołądkowych. :) Ja korzystałam z konsultacji na LINK między innymi dlatego że są darmowe. Mimo to są bardzo pomocne, profesjonalne. Spróbuj a nie będziesz żałować.

A PO CO OD RAZU TEN LINK?
Żabka0921
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 23:06

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Daria4411 » 10 paź 2016, o 11:16

Dokładnie napewno problem tkwi w odżywianiu.
Może skontaktuj się z jakimś dietetykiem, napewno masz za ciężkie jedzenie.

Daria4411
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 4 paź 2016, o 15:32

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez piramida » 11 paź 2016, o 10:31

nie tylko złe jedzenie jest przycyzną zaparć, a również stres :/ w moim przypadku zaparcia pojawiają się gdy jadę na raport z pracy do klienta :( wtedy muszę sięgnąć po czopki eva/qu bo inaczej nie dałabym rady :(
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez lulumiranda » 11 paź 2016, o 14:04

Tylko,ze takie leczenie lekami zaparć jest jedynie objawowe. NIe usuwa przyczyn powstawania zaparć, tak więc nie wiem czy jest większy sens stosowania takich rzeczy. Jeśli chodzi o mnie to obecnie biore Fibra Vitale, o którym tutaj wspomniały dziewczyny. Żaden suplement w tak skutecznym czasie nie wyregulował mojego układu pokarmowego jak ten i nie zredukował problemw z zaparciami.
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez piramida » 16 paź 2016, o 11:02

lulumiranda, to prawda - jeśli zaparcia są naszą codziennością warto sie skonsultować z lekarzem, w moim przypadku na szczęście chodzi o zaparcia pryz okazji podróży dlatego bez wyrzutów sumienia biorę wtedy czopki, o których wyżej wspomniałam
Avatar użytkownika
piramida
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 11:46
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Watlandt