wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez michalina90 » 18 paź 2016, o 09:17

Wzdęcia powodowane są nieodpowiednią dietą. Są takie potrawy które mają takie działanie, np kapusta, groch, czereśnie. Jeśli nie jesteśmy w stanie z nich zrezygnować to warto neutralizować ich działanie np kminkiem. Pomaga też koperkowa herbatka, lub espumisan. Najlepiej jeść lekkostrawnie wtedy nie ma uczucia nadmiaru w brzuchu:)

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez cocochanel2000 » 20 paź 2016, o 20:53

ja też mam czasem zaparcia i zgadzam się 100%, że dieta i ruch to podstawa. ale jak mam wielki brzuch jak piłka i picie herbaty nie pomaga to nie mam zamiaru się męczyć i wtedy korzystam z doraźnej pomocy. Czopki są okej i pomagają, nie trzeba dużo czasu na efekt, więc nie zaburza normalnego rytmu dnia. ]:-)
cocochanel2000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 sie 2016, o 12:29

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez lulumiranda » 27 paź 2016, o 12:11

Oj wiem co czujesz.... Sama również się tak zapycham podczas podróży. Po prostu nie mogę. Nie wiem na czym polega ten mechanizm. Czy chodzi tuta o zmianę flory bakteryjnej czy może o emocje .Tak czy inaczej od kiedy regularnie jestem na Fibra vitale to jest to o wiele rzadsze.
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Lucy » 28 paź 2016, o 10:17

czy ten Fibra Vitale mogłabym przyjmowac równięż w ciazy? Jestem obecnie w ciązy i nie wiem juz co robić. Mam okropne zaparcia czuje się przez to źle. Nie chcę jednoczęsnie brac leków przeczyszczających bo po pierwsze nie wiem jakby to wpłynęło na maluszka, po drugie to raczej nie zmieni problemu. W przyszłym miesiacu mam wizytę ale tak doraźnie to co polecacie?

Nie szu­kają pot­raw wyszu­kanych czy egzo­tycznych, ale wolą da­nia kon­wen­cjo­nal­ne, jak em­briony ptaków nielotów, mielo­ne or­ga­ny w powłoce je­lit, plas­try ciała świń czy bul­wy by­lin przy­pala­ne w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze ok­reśla się je ja­ko jaj­ka, kiełbasę, be­kon i frytki.
Avatar użytkownika
Lucy
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 08:26

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Romka22 » 28 paź 2016, o 13:54

Z takim pytaniem musisz udać się do lekarza, bo tylko lekarz bedzie wiedział czy to zdrowe dla maluszka bedzie.
Romka22
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 23:25

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez xena » 3 lis 2016, o 14:01

Lucy jesli nie masz jeszcze odpowiedzi na swoje pytanie to tak. Fibra Vitale można przyjmować w ciązy Sama obecnie jestem w ciąży i potrzebowałam czegoś na zaparcia to mój ginekolog powiedział mi,.że nie powinnam brać leków a własnie te ziołowe środki bo tutaj masz przynajmniej pewnoość.ze nie będą działały na maluszka... Jest to srodek oparty na babce, siemieniu i błonniku tak więc luz blus.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez bata » 4 lis 2016, o 10:15

U mnie błonnik powoduje wzdęcia więc muszę z nim ostrożnie, nie wiem co jest tego powodem, nie stwierdzono u mnie nieprawidłowości czy nietolerancji, ratuje mnie czasem dicopeg w tej sytuacji i lekkostrawna dieta, to pozwala na wyeliminowanie wzdęć prawie zupełnie
Avatar użytkownika
bata
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:41

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez szpatułka » 8 lis 2016, o 20:06

ja piłam koper, smak nawet mi nie przeszkadzał, ale mam wrażenie że po tym...uchodzeniu wzdęć to nie tak, że to co się nazbierało to uchodzi tylko jakby ten koper sam je wytwarzał. nie wierzę, że tyle tego może siedzieć w człowieku :P
szpatułka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 lis 2015, o 06:48

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez cleo » 15 lis 2016, o 08:34

xena napisał(a):Lucy jesli nie masz jeszcze odpowiedzi na swoje pytanie to tak. Fibra Vitale można przyjmować w ciązy Sama obecnie jestem w ciąży i potrzebowałam czegoś na zaparcia to mój ginekolog powiedział mi,.że nie powinnam brać leków a własnie te ziołowe środki bo tutaj masz przynajmniej pewnoość.ze nie będą działały na maluszka... Jest to srodek oparty na babce, siemieniu i błonniku tak więc luz blus.


W sumie to ma sens. Czy jest jakaś różnica pomiędzy poszczególnymi błonnikami?
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez kingamaj » 17 lis 2016, o 13:07

Co jakiś czas mam problemy z wzdęciami. N a wszelki wypadek w torebce mam kilka saszetek Espumisan Easy, wystarczy zawartość saszetki wysypać bezpośrednio na język i połknąć. Pomaga bardzo szybko. Dostępny jest pewnie w każdej aptece. ja go zamawiam w aptece internetowej SPAM 14 saszetek za niecałe 13,50 zł
kingamaj
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 15:41

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez xena » 18 lis 2016, o 08:18

cleo napisał(a):
xena napisał(a):Lucy jesli nie masz jeszcze odpowiedzi na swoje pytanie to tak. Fibra Vitale można przyjmować w ciązy Sama obecnie jestem w ciąży i potrzebowałam czegoś na zaparcia to mój ginekolog powiedział mi,.że nie powinnam brać leków a własnie te ziołowe środki bo tutaj masz przynajmniej pewnoość.ze nie będą działały na maluszka... Jest to srodek oparty na babce, siemieniu i błonniku tak więc luz blus.


W sumie to ma sens. Czy jest jakaś różnica pomiędzy poszczególnymi błonnikami?


No jasne,że tak Tak jak pomiędzy wszstkim. Sama na początku zawiodłam sie trochę na tanim błonniku jaki kupilam za kilka złotych w supermarkecie ( obecnie zastanawiam się co chciałam w nim widzieć>...) Po prostu nie był tak skuteczny jak chciałam aby był. Fibra vitale okazał sie najlepszy z tych jakie brałam Nie jest to czysty błonnik ale mieszanka z innymi ziołami.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez czarujaca.1988 » 14 sty 2017, o 10:58

jak dla mnie wciąż najlepszą doraźną pomocą są czopki eva qu ale to wiadomo, że wszystko zależy od osoby. Ja ostatnio mam zaparcia bardzo rzadko, może raz na miesiąc, poza tym nie mam już z tym problemu
czarujaca.1988
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 3 sie 2016, o 14:16

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez ninakijewska » 15 sty 2017, o 12:23

Mi bardzo pomaga picie herbaty miętowej. Od czasu do czasu sięgam także po gumę do żucia. Uczucie pełności szybko mija. Zaparć nie mam. Wypróżniam się regularnie. Nie oznacza to jednak, że nie mam wzdęć, mdłości, gazów. Dużo się ruszam. Codziennie co najmniej 4-5 spacerów z psem. Orbitrec i niestety bez zmian. Mięta cały czas musi być obecna w mojej diecie.
ninakijewska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 sty 2017, o 12:15

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez lanaa » 17 sty 2017, o 00:18

Może to kwestia diety? A myślałaś o przejściu na dietę bezglutenową?

lanaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 00:05

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Hepatica » 25 sty 2017, o 00:21

Polecam suplementy, które zawierają amylazę, proteazę, lipazę, laktazę i celulazę. Rozkładają one odpowiednio skrobię, białka, tłuszcze, błonnik i laktozę. Aby węglowodany, białka i tłuszcze zostały przyswojone, muszą zostać rozłożone, przy pomocy enzymów, na prostsze składniki. Warto, aby skład takiego preparatu uzupełniony był o probiotyki, które regulują pracę jelit.
Avatar użytkownika
Hepatica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 lis 2016, o 13:41
Lokalizacja: Nasutów 21-025

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Diabliczka1980 » 14 mar 2017, o 10:46

Miałam problemy z trawieniem bardzo długo..... Nudności, wzdęcia, gazy. Sama nie wiedziałam dlaczego. Badania wychodziły całkiem nieźle. Traciłam nadzieje że będzie lepiej, powoli zaczęłam się już do tego przyzwyczajać że tak musi być. Zaczełam nową pracę i tam jedna z koleżanek miała podobny problem, jej wtedy pomógł cholestil max. Nie miałam nic do stracenia, poszłam do apteki i kupiłam, tym bardziej że jest bez recepty. Okazało się że powinnam brać coś co przyspieszy mi trawienie tłuszczy w ogranizmie. No powiecie że nie powinno jeść się tłuszczyku, ale weź nie jedz np: mojego ulubionego schabiku pieczonego jak on taki dobry :D
Avatar użytkownika
Diabliczka1980
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 18 gru 2014, o 20:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Chilli » 19 mar 2017, o 10:19

Tez mam problemy z przejedzeniem szczególnie na imprezach czy spotkaniach rodzinnych. Bo jak mama zrobi obiad to trzeba zjeść! A fast foody tez na mieście robią swoje :) Często boli mnie brzuch jest wręcz aż niedobrze mi i mam też problemy z wypróżnianiem się Czy ten cholestil max mogę kupić normalnie w aptece? Nie słyszałam o tym leku. Ile trzeba brać?
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez duzalalaq » 20 mar 2017, o 21:16

Choć wzdęcia są bardzo pospolitym problemem, z którym każdy człowiek w pewnym wieku zmagał się niejednokrotnie to warto pamiętać, że mogą mieć wiele przyczyn. Przyczyny te zazwyczaj są niegroźne, jednakże wśród nich są nieraz istotne choroby, dlatego nie należy lekceważyć przewlekłych problemów związanych z nadmierną produkcją gazów.

duzalalaq
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 mar 2017, o 15:37

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Chilli » 22 mar 2017, o 10:41

Ale to proponujesz wybrać się do lekarza? Myślałam, że może jakieś leki pokonają objawy zanim tam pójdę po prostu. Dlatego zapytałam. Bo niestety na wizytę trochę poczekam, a jednak ten dyskomfort na co dzien mi pozostaje.
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez betina » 2 kwi 2017, o 12:59

Albo to delikatne zatrucie (tzw. "jeżdżenie w brzuchu), albo oznaka że czegoś nie tolerujesz, np. glutenu.

betina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 12:45

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez sabinkaduchess » 14 kwi 2017, o 20:25

Przyczyny są różne. Ostatnio dowiedziałam się od znajomego lekarza, że boli mnie brzuch po cięższym obiedzie, bo mogę mieć problemy z drogami żółciowymi. Powiedział, żebym brała wtedy cholestil max. No i rzeczywiście lek pomógł, więc muszę bardziej dbać o dietę i więcej się ruszać, żeby jednak to trawienie przebiegało normalnie.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez ninawieczorem » 14 kwi 2017, o 20:42

Dobra dieta to podstawa. Ważny jest też ruch, a najlepiej regularne uprawianie sportów. Wtedy organizm będzie funkcjonował prawidłowo. Jeśli jednak z jakiegoś powodu wzdęcia będą nadal występować to polecam cholestil max. Jeżeli po tym nie przejdzie to już pozostaje tylko wizyta u lekarza. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
ninawieczorem
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 lut 2017, o 15:02

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Hadassa » 14 kwi 2017, o 21:19

Jak już chcecie spamować cholestilem jakimś tam, to chociaż róbcie to z głową...

Czasem lepiej iść do lekarza niż kupować pseudo leki polecane na forach...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez sabinkaduchess » 20 kwi 2017, o 17:44

ninakijewska napisał(a):Mi bardzo pomaga picie herbaty miętowej. Od czasu do czasu sięgam także po gumę do żucia. Uczucie pełności szybko mija. Zaparć nie mam. Wypróżniam się regularnie. Nie oznacza to jednak, że nie mam wzdęć, mdłości, gazów. Dużo się ruszam. Codziennie co najmniej 4-5 spacerów z psem. Orbitrec i niestety bez zmian. Mięta cały czas musi być obecna w mojej diecie.


ninakijewska, ta herbata miętowa naprawdę czyni cuda? I czy tylko sama herbata pomoże? Bo nie wiem czy tutaj już nie potrzebne leki albo najlepiej wizyta u lekarza...
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Chilli » 28 kwi 2017, o 09:23

Byłam u lekarza, wiadomo problem z trawieniem tluszczy. Zbyt ciezkie jedzenie, wiec lekka dieta, wiecej ruchu. W swieta ciezko mi bylo z zaleceniami gdy pogoda za oknem tragiczna. Zreszta nadal nie jest lepiej :P A kilka wesel jeszcze mi sie zbliza.Na pewno postaram sie weeleminowac wiekoszc zakazanych rzeczy z diety :D ale wiecie jak to bywa
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]