Zaborcza i zazdrosna koleżanka w pracy

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Zaborcza i zazdrosna koleżanka w pracy

Postprzez czekol.ada27 » 1 mar 2014, o 17:23

Witajcie, mam problem z zazdrosną i zaborczą koleżanką z pracy. Gdy jesteśmy we dwie jest wszystko ok, zwierza mi się, mówi że będę jej starszą na weselu, że jestem dla niej kimś więcej niż kumpelą. Jednak , gdy jesteśmy w pracy widzę że konkuruje ze mną, chce być lepsza, jest zazdrosna kiedy z kimś rozmawiam, śmieję się, patrzy krzywo i od razu ma focha, zawsze musi później rzucić jakiś komentarz typu:"Gaduła, widziałam, słyszałam jak się śmialiście, rozmawialiście/ Czemu zaczepiasz żonatych?(mimo iż sama to robi)". Mówi to niby żartem ale wyczuwam w tym ironię. Gdy rozmawiamy w grupie, ona nigdy nie podejdzie, wtedy akurat zaczyna bardziej intensywnie pracować. Poza tym wszystkich krytykuje, obraża, jest miła kiedy jej to jest do czegoś potrzebne, a zwykle wydaje innym komendy, lubi rządzić. Inni w pracy też zauważyli jej zazdrość. Zwłaszcza gdy rozmawiam z jednym kolegą, ona właśnie w tej chwili go woła, że czegoś akurat od niego potrzebuje. Męczy mnie to już strasznie, nie wiem co zrobić. Nie mogę całkiem zerwać znajomości bo pracujemy razem i często się widzimy, do tej pory uchodziłyśmy za papużki nierozłączki. Ona ma faceta, ja jestem sama już od dłuższego czasu i mam wrażenie, że ta dziewczyna mnie blokuje, że przez to nie mogę się z nikim związać i ułożyć sobie życia, tkwię w jednym punkcie. Proszę o rady i dziękuję :)
czekol.ada27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 17:20

Re: Zaborcza i zazdrosna koleżanka w pracy

Postprzez Hadassa » 1 mar 2014, o 19:47

więc może pora ograniczyć całkiem kontakty i tylko się ograniczyć do kontaktów służbowych

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zaborcza i zazdrosna koleżanka w pracy

Postprzez tolapiekna » 13 mar 2014, o 10:16

Niestety nie ma tak łatwo - też kiedyś gdy pracowałam w Anglii w jednym z biur rachunkowych miałam taka koleżankę za biurka co wszystko mi przestawiała, ustawiała, decydowała co mogę a czego nie. Niestety rozmowa z przełożonym nic nie dała (były koleżankami od dzieciństwa) i musiałam się zwolnić. Nie było to do zniesienia.

tolapiekna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 10:10

Re: Zaborcza i zazdrosna koleżanka w pracy

Postprzez klimatycznie » 13 mar 2014, o 20:24

ja na Twoim miejscu ograniczyłabym stosunki do czysto służbowych, nie zwierzaj się jej, niech nic nie wie o Tobie, Twoim życiu itp.
klimatycznie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 20:18

Re: Zaborcza i zazdrosna koleżanka w pracy

Postprzez niezapominajka6 » 13 mar 2014, o 22:21

Na pewno nie jest przyjemnie pracować z taką osobą, rób swoje, a jej zachowanie postaraj się na tyle ile się da ignorować, musisz zdać sobie sprawę, że jedynie Ty kreujesz swoje życie, nikt inny nie jest w stanie przeszkodzić na drodze do Twojego szczęścia. Prawda jest taka, że w każdej pracy ZAWSZE jest ktoś taki, kto nam za bardzo nie odpowiada, więc jeśli nie masz na to wpływu, zaakceptuj to.
niezapominajka6
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 lip 2013, o 20:37

Re: Zaborcza i zazdrosna koleżanka w pracy

Postprzez Jamelia » 14 mar 2014, o 09:53

Miałam taką koleżankę kiedyś, na szczęście nie pracowałyśmy razem :) Ale jak jej coś nie pod pasowało to potrafiła mi niezłego obciachu narobić, tez była zazdrosna... Zakończyłam znajomość z miejsca po jej ostatnim i na prawdę chamskim zachowaniu.Tobie radze to samo, od razu po jakimś przykrym dla ciebie incydencie powiedz jej co o tym myślisz i że nie zyczysz sobie takiej ingerencji w Twoje życie. ewentualnie żeby trochę załagodzić możesz jej powiedzieć że dopóki nie przemyśli i nie zmieni swojego zachowania jesteście tylko koleżankami z pracy i wasze rozmowy ograniczają się od tej pory tylko do służbowych.
Dopóki z nia nie porozmawiasz nie sądzę żeby się coś zmieniło.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Zaborcza i zazdrosna koleżanka w pracy

Postprzez AiShA » 28 cze 2014, o 15:11

Powinnaś przestać się do niej odzywać chociaż na jakiś czas a jak zapyta dlaczego się nie odzywasz to jej powiedz jak jest

[i]Na ciele rozmaże z mych łez tatuaże, dwa metry ma strach nie wolno się bać.
A szyfry pułapki w słowach zostawię, pokonać chcesz nas nie zostanę.
Nie chce ciebie na zawsze, nie schowasz nas na dnie Tak mało mnie we mnie jest.
I nie zobaczysz że patrzę na Ciebie inaczej, nie chciałeś mnie takiej mieć.
Jutro znowu gonić, biec, latać ponad, ile sił mam krzyczę to Ja.
Kiedy miga świat w twoich oczach, naucz mnie od nowa.
Nie chciałeś mnie takiej więc naucz mnie sobą być...
[/i]
Avatar użytkownika
AiShA
Extra Kobietka
 
Posty: 434
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 21:09
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zaborcza i zazdrosna koleżanka w pracy

Postprzez Astra » 28 cze 2014, o 23:57

Mysle, ze Twoja kolezanka jest zakompleksiona osobka ktora tylko wyzywajac sie na innych dowartosciowuje sie.
Ale tez tym samym czuje sie w pewnym sensie zagrozona przez Ciebie , wiec wykonuje rozne niezbyt kulturalne ruchy.
Odnosze wrazenie, ze caly czas kontroluje i sledzi Twoje zachowania w roznych sytuacjach .
Taka sytuacja rzeczywiscie moze powodowac rozne napiecia miedzy wami i zaklocac wam, normalne funkcjonowanie w pracy.
Nie jest to atmosfera sprzyjajaca dobrej pracy.
By to ukrucic ,powinnas zareagowac w dosc jednoznaczny i stanowczy sposob, proszac ja o rozmowe na neutralnym gruncie w ktorej
powinnas wyartykulowac wszystko to, co doprowadzilo do ochlodzenia sie relacji miedzy wami.
Mysle, ze im szybciej to zrobisz tym predzej odzyskasz psychiczny komfort , ktorego z pewnoscia od jakiegos czasu Ci brak.
Nie probuj stosowac polsrodkow w stylu nie odzywania sie itd , bo to jest uciekanie od zalatwienia problemu .
To Twoje zachowanie mogloby byc niekorzystne dla samej Ciebie, pokazujac , ze nie masz charakteru.
A to w Twoim przypadku jest przeciez nieprawda.
Powodzenia w dzialaniu. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Zaborcza i zazdrosna koleżanka w pracy

Postprzez bere » 29 cze 2014, o 22:05

Koleżanek w pracy nie ma.Kończy się to potem rozczarowaniem i żalem do samej siebie.
bere
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 20:21

Re: Zaborcza i zazdrosna koleżanka w pracy

Postprzez papulinka » 30 cze 2014, o 20:40

Zgadzam się z Astrą. A jeśli Twoja przyjaciółka postanowi Cię unikać nie możesz się przejmować, bo albo będzie 'trawić' to co jej powiesz i zrozumie lub nie zrozumie i po przyjaźni, czyli nie była to do końca prawdziwa relacja z jej strony. Gorzej jeśli będzie utrudniało to Wasze stosunki i efekty pracy. Wtedy będziemy dalej kombinować co zrobić ;) ale rozmowa jest najważniejsza :)

Czy żaluzje poznań są trwałe?
papulinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 cze 2014, o 20:17
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]