Zakażenia grzybicze w miejscach intymnych

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Zakażenia grzybicze w miejscach intymnych

Postprzez Carmina » 24 sty 2014, o 22:48

Bardzo często łapię jakieś grzybice w pochwie. Ostatnio w ciągu miesiąca złapałam je 2 razy. Utrudniają mi i mężowi współżycie, powodują mój dyskomfort. Czy to może być od pigułek? Co zrobić? Zmienić pigułki, metodę antykoncepcji? Może znacie jakieś domowe metody na te dolegliwości?
Carmina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 22:37

Re: Zakażenia grzybicze w miejscach intymnych

Postprzez Hadassa » 25 sty 2014, o 11:32

a co na to ginekolog ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zakażenia grzybicze w miejscach intymnych

Postprzez Carmina » 25 sty 2014, o 11:46

Teraz czekam na wizytę, bo nie udało mi się wcześniej, a ostatnio stwierdziła, że to pewnie po basenie, bo byłam jakiś czas wcześniej...
Carmina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 22:37

Re: Zakażenia grzybicze w miejscach intymnych

Postprzez lobelia85 » 25 sty 2014, o 23:29

Z domowych sposobów to podmywanie się w naparze z rumianku albo w kalii (takie czarne pigułki w aptece popytaj), ale to raczej mało skuteczne. Lepiej już jakieś globulki bez recepty kupić albo maść Clotrimazolum. No ale najważniejsze to ustalić przyczynę. Mnie tez to bardzo często łapało w ciąży, to wtedy migiem do gina, żeby co się dziecku nie stało. Od byle czego się to dostaje- od mycia mydłem, od ręcznika, od siadania na kibelku w toalecie publicznej, od basenu właśnie itp :ok:

Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki...

Obrazek
Avatar użytkownika
lobelia85
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 4 sty 2014, o 17:16

Re: Zakażenia grzybicze w miejscach intymnych

Postprzez Jamelia » 26 sty 2014, o 17:36

Powinnaś sie powstrzymywać od współżycia dopóki nie zaleczysz tego. A póki nie jesteś u lekarza może zapytaj w aptece, na pewno maja jakieś globulki dopochwowe. tylko pamiętaj że Twój mąż tez powinien się zbadać bo u niego może to przebiegać bezobjawowo i cię zaraża co i rusz :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Zakażenia grzybicze w miejscach intymnych

Postprzez dobroslawa » 28 sty 2014, o 01:21

Mam podobny problem,już się leczę.Moja gin.zapytana,czy męża też wysłać na leczenie stwierdziła,że nie ma potrzeby :| :|
Do tego czeka mnie po leczeniu usuwanie nadżerki, dość dużej. Proszę o radę, jaką metodę wybrać, jakiej unikać, zwłaszcza,że planuję drugą ciążę najpóźniej w przyszłym roku.Czy po zabiegu od razu idzie się do domu czy trzeba zostać w szpitalu i jak długo?Proszę o aktualne informacje, tj. z roku 3013 i 14.
dobroslawa
 

Re: Zakażenia grzybicze w miejscach intymnych

Postprzez Karolina93 » 11 lut 2014, o 23:48

Witam ! Jestem Tutaj nowa ,wiec nie bardzo wiem co i jak tutaj :) Mam pewien problem .. Od trzech dni mam plamienie z okolic intymnych ,jest to krew ,ale troszeczke .Przez ostatnie dwa miesiace spora schudlam ,ale widze ,ze znowu zaczynam tyc ..tzn jestem taka opuchnieta w okolicy brzucha na samym dole .. Moje piersi sa tez opuchniete ..Nie wiem czy to przez to ,ze zbliza mi sie miesiaczka czy tez jestem w ciazy ,ale z tego co wiem nie widac obiawow ciazy odrazu .. Nie moge nawet okreslic jaki by byl tydzien ciazy poniewaz kocham sie z partnerem co najmniej co dwa dni .. Jestem tez zmeczona i mam zawroty glowy..Ale najbardziej niepokoja mnie plamienia .. Pomozcie!!!
Karolina93
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 23:36

Re: Zakażenia grzybicze w miejscach intymnych

Postprzez Hadassa » 12 lut 2014, o 10:08

Wg mnie powinnaś iśc do lekarza i się przebadać... wtedy będziesz wiedzieć

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zakażenia grzybicze w miejscach intymnych

Postprzez Karolina93 » 12 lut 2014, o 16:05

Tak ,Zrobilam termin do gin.. ale musze czekac tydzien czasu !!! Dzisiaj z rana znowu mialam plamienie ,tylko teraz jak miesiaczka ..a w tej chwili nie mam juz nic ..
Karolina93
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 23:36
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]