założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 31 sty 2013, o 23:22

cześć dziewczyny, niedawno założyłam sklep internetowy, i nie wiem jak pozyskać klientki ( docelowo jedne z NAS ). Póki co graficy stawiają samodzielny sklep na nogi, więc pomyślałam że powystawiam kilka rzeczy na allegro, ale widzę że kiepsko mam z tą sprzedażą , ludzie chyba mi nie ufają bo jestem nowa :( co Wy o tym myślicie ?



Pomocy !!!
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez zbychb1 » 1 lut 2013, o 01:30

Spróbuj marketingu szeptanego. To jest teraz najlepsza chyba forma reklamy w necie

Nowoczesne Urządzenia szpiegowskie na każdą kieszeń - recenzje
zbychb1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 01:27

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 1 lut 2013, o 13:23

Racja to lepsza forma niż wielki baner na wp.pl.

A interesuje mnie wasza opinia na temat moich aukcji, napiszcie jakie macie wrażenia, czy zdjęcia są w porządku? Każda sugestia jest dla mnie ważna !!! ;)

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=27508356

Ostatnio edytowano 23 maja 2013, o 15:20 przez Basia1994, łącznie edytowano 1 raz
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 1 lut 2013, o 21:59

Spróbuje porozdawać ulotki :) mam nadzieję że dzięki temu zwiększę swoje szanse :)
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Leticia » 4 lut 2013, o 16:20

Ja proponuję również, żebyś założyła fanpejdż sklepu na Facebooku. Codziennie nowe wpisy, ciekawostki, jesli to dobrze poprowadzisz, zyskasz sporo fanów, którzy sami będą sobie przekazywać rekomendacje Twojego sklepu :)
Leticia
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 4 lut 2013, o 19:38

Myślałam o takiej formie promocji, dzisiejsze czasy skłaniają do takich rozwiązań :)
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez bettti86 » 5 lut 2013, o 10:29

jeśli nie ma się dobrej oferty to trudno zdobyć zaufanie nowych klientów, szczególnie teraz kiedy większość stawia na jakość, ale w niskiej cenie i dlatego z reguły decyduje się na takie markowe ubrania bo sama metka jest podświadomie gwarancją, że po dwóch praniach ciuch nie będzie nadawać się tylko do kosza
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Leticia » 5 lut 2013, o 11:56

Basiu, a powiedz, skąd taka nazwa sklepu i czy ta "natura" ma jakieś pokrycie w rzeczywistości? Czym oferta Twojego sklepu wyróżnia się wśród innych "bieliźnianych"?
Leticia
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 11 lut 2013, o 18:56

Leticia napisał(a):Basiu, a powiedz, skąd taka nazwa sklepu i czy ta "natura" ma jakieś pokrycie w rzeczywistości? Czym oferta Twojego sklepu wyróżnia się wśród innych "bieliźnianych"?


Nazwa Datura wzięła się praktycznie z przypadku i oznacza bardzo rzadki, wyjątkowy kwiat.
Osobiście stawiam tylko i wyłącznie na produkty polskich producentów, chce promować własnie nasz polski rynek. Byłam w kilku firmach produkujących bieliznę i jestem teraz pewna że można obejść się bez sprzedaży "chińszczyzny".
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Leticia » 13 lut 2013, o 14:52

O widzisz, to już jakiś trop. Idąc nim dalej możesz poszukać jakiś serwisów/stron czy stowarzyszeń, promujących produkty polskie lub produkty wysokiej jakości i znaleźć tam punkt zaczepienia- może jakaś wspólna lub wzajemna promocja?
Ładna i niedroga ta bielizna. Może wybierz kilka produktów i stwórz katalog - wystarczy 1-2 str. A4 zgięte w pół. Następnie wybierz się do jakiegoś lokalnego wydawcy prasy albo zorientuj się kto zajmuje się dystrybucją materiałów reklamowych w budynkach w Twoim mieście i po prostu dorzuć mu 50zł za dołączenie katalogu do gazetek "tesco". Wtedy będziesz mogła być prawie pewna, że nie zaginą w akcji.
Pamiętaj, że jak napędzisz tę promocję, na efekty będziesz musiała czekać co najmniej 3 miesiące. Nie możesz się w tym czasie zniechęcać tylko dalej działać, a energia, którą włożysz w promocję się zwróci :)
Powodzenia!
Leticia
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 24 lut 2013, o 12:12

Dzięki za podpowiedź ;) mam nadzieję że właśnie dzięki takim krokom uda mi się "rozdmuchać" informację o moim sklepie ;)
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 26 lut 2013, o 21:27

Reklama, reklama , reklama ufff

Ostatnio edytowano 23 maja 2013, o 15:23 przez Basia1994, łącznie edytowano 1 raz
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez tuptek84 » 2 mar 2013, o 18:41

ja proponuję byś wyróżniła 1-2 swoje aukcje, zyskasz tym znaczniej większą oglądalność. A na stronie dorzuć linki przekierowujące na pozostałe Twoje aukcje.:)
Avatar użytkownika
tuptek84
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 12:07

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez bikini » 4 mar 2013, o 11:19

Myślę, że możesz poogłaszać się na różnych darmowych serwisach, wystawić swoje produkty na ogłoszeniach i aukcjach internetowych, zamieszczając tam link do sklepu tak, żeby następnym razem kupowano już poprzez Twoją stronę.
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez tuptek84 » 4 mar 2013, o 22:45

na aukcjach nikt nie pozwoli wkleić linku:) ewentualnie wysyłając zamówienie z Allegro dorzuć info o stronie internetowej.

A ulotki wg mnie temat nie trafiony biorąc pod uwage skalę działalności. lepiej tą kase przeznaczyć na pozycjonowanie.
Avatar użytkownika
tuptek84
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 mar 2013, o 12:07

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez 8enigma9 » 5 mar 2013, o 11:32

doradzałabym Ci skorzystanie z darmowego kursu e-mailowego prowadzonego przez Wzorowy Sklep. dotyczy on właśnie prowadzenia skutecznego sklepu internetowego, dowiesz się z niego wielu przydatnych informacji na temat branży e-commerce i jakich błędów nie popełniać. jak dla mnie są to bardzo pożyteczne wskazówki dla nieznających za bardzo tematu ;)

~ Przedstawienie musi trwać. Wszystko się może walić, serce Ci pęka, a Ty pudrujesz twarz, uśmiechasz się i grasz dalej.
Avatar użytkownika
8enigma9
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 mar 2013, o 11:27

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez krokusss » 6 mar 2013, o 18:47

załóż fanpejdź na FB, wpisy nawet kilka razy dziennie, zabawne, przyciągające uwagę, powodujące, że inni będą chcieli się dzielić Twoimi postami :)
Załóż blog tematyczny, angażuj się w blogosferę, nawiązuj kontakty z blogerami.
Masz bardzo mocną konkurencję, więc bez wsparcia trudno ci będzie odnieść sukces. ale trzymam kciuki i chętnie póxniej podpowiem kilka innych sposobów promocji :)
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 7 mar 2013, o 21:59

Wszystkie wasze uwagi są bardzo trafne :) tylko jak tu samej sobie z tym wszystkim poradzić :(?

Ostatnio edytowano 23 maja 2013, o 15:23 przez Basia1994, łącznie edytowano 1 raz
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez krokusss » 8 mar 2013, o 08:36

Moja droga,

na początek zrób sobie dobry plan. Wypisz wszystkie zadania, jakie musisz wykonać. Zastanów się, ile jesteś w stanie zrobić sama, a co ewentualnie możesz komuś zlecić.
Pamiętaj, że sklep nie stanie się mega popularny w miesiąc. To na prawdę wymaga dużo czasu.
Moim zdaniem powinnaś zacząć od takich kroków:
1. Opisanie, kto jest Twoją grupą docelową (szczegółowo, np. kobiety w wieku ..., pracujące, posiadające dzieci, samotne / mężatki z dziećmi itp.) To bardzo ważne, bo z doświaczenia wiem, zę oferta kierowana do WSZYSTKICH jest ofertą do niczego;/
2. Pomyśl, jak działają takie osoby w sieci. Jakie strony przeglądają, ile czasu mają dla siebie, jakie mają problemy itp.
3. Spisz sobie miejsca w sieci, gdzie powinnać zaistnieć ze swoją ofertą (np. fora internetowe dla kobiet, blogi - konkretnie wybierz te blogi).
4. Pomyśl, jak możesz poprawić swój sklep, aby Twoja grupa docelowa czuła się w nim dobrze, na pierwszy rzut oka znajdowała to, co chce.
5. Zacznij działać: FB, własny blog.
6. W Internecie jest też wiele katalogów sklepów internetowych, do których możesz dodać swoją stronę. Zrób to już dziś :)

Oj, jest tego naprawdę dużo, ale wierzę w Ciebie :D
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Kalinka09 » 8 mar 2013, o 13:52

Jeśli posiadasz pewną sumę pieniędzy przeznaczoną na reklamę swojego sklepu, możesz do pewnych działań marketingowych skorzystać z usług firmy która się tym zajmuje. Jest wiele takich firm i nie ma problemu z ich znalezieniem w Sieci.

Zakupy przez internet zawsze były moją pasją. A co za tym idzie, musiały stać się nią również systemy płatności online dzięki którym w szybki sposób reguluję należności.
Kalinka09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 sie 2012, o 15:36

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 9 mar 2013, o 11:25

krokusss napisał(a):Moja droga,

na początek zrób sobie dobry plan. Wypisz wszystkie zadania, jakie musisz wykonać. Zastanów się, ile jesteś w stanie zrobić sama, a co ewentualnie możesz komuś zlecić.
Pamiętaj, że sklep nie stanie się mega popularny w miesiąc. To na prawdę wymaga dużo czasu.
Moim zdaniem powinnaś zacząć od takich kroków:
1. Opisanie, kto jest Twoją grupą docelową (szczegółowo, np. kobiety w wieku ..., pracujące, posiadające dzieci, samotne / mężatki z dziećmi itp.) To bardzo ważne, bo z doświaczenia wiem, zę oferta kierowana do WSZYSTKICH jest ofertą do niczego;/
2. Pomyśl, jak działają takie osoby w sieci. Jakie strony przeglądają, ile czasu mają dla siebie, jakie mają problemy itp.
3. Spisz sobie miejsca w sieci, gdzie powinnać zaistnieć ze swoją ofertą (np. fora internetowe dla kobiet, blogi - konkretnie wybierz te blogi).
4. Pomyśl, jak możesz poprawić swój sklep, aby Twoja grupa docelowa czuła się w nim dobrze, na pierwszy rzut oka znajdowała to, co chce.
5. Zacznij działać: FB, własny blog.
6. W Internecie jest też wiele katalogów sklepów internetowych, do których możesz dodać swoją stronę. Zrób to już dziś :)

Oj, jest tego naprawdę dużo, ale wierzę w Ciebie :D



Dziękuje za tak obszerny wpis ;) , a myślicie że płatności on-line to dobry pomysł czy może klasyczny przelew lepszy będzie ?

Obrazek
Basia1994
 

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez teresa35 » 9 mar 2013, o 14:31

Do tego należy zadbać o pozycjonowanie. Warto też zrobić wpisy na wielu forach tematycznych związanych pośrednio z asortymentem, oraz wszelkie portale społecznościowe.

praca dodatkowa, zawsze nowości - www.sukceszloupre.pl/Janusz
teresa35
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 09:49

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Malaga » 9 mar 2013, o 17:59

Na pewno przelewy on line to dobra sprawa. A nie myślałaś o tym, aby np. uruchonić jakiś komunikator (chociażby gg)? wówczas każdy, kto miałby do ciebie jakieś pytania,mógłby się od razu z Toba skontaktować i poradzić.

Malaga
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 mar 2013, o 16:27

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez karski1 » 9 mar 2013, o 20:54

Jeśli będziesz miała ciekawe produkty, obsługa będzie na wysokim poziomie, warto zadbać na facebooku na jakąś reklamę.
Warto byłoby także rozpocząć najpierw sprzedaż na allegro ;)

Pozdrawiam
karski1
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 00:05

Re: założyłam sklep internetowy, jak pozyskać klientów ?

Postprzez Basia1994 » 11 mar 2013, o 22:34

Dzięki za wszelką pomoc, komunikator mam uruchomiony GG ;) i konto na Allegro też już mam, będę walczyć z reklamą na portalach tematycznych ;)
Basia1994
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]