Zamówienia przez internet -sposób na szybki obiad ?

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez linka_91 » 4 maja 2013, o 21:35

Primrose36 napisał(a):Ja nie korzystam z półproduktów, gotowych sosów, etc, bez tego tez można zrobić szybko obiad. Np. makaron z łososiem - małe kawalki łososia na minutkę, dwie wrzucamy na osolony wrzatek, tak się szybko gotują i sa pyszne nie suche wtedy, potem doprawiam koperkiem, pieprzem, można trochę oleju, mieszam z makaronem, do tego jakies warzywko np brokuły i pyszny szybko obiad gotowy!
Albo zwykłe spaghetti, wystarczy karton z przetartymi pomidorami, cebulka, czosnek, mięso mielone, jakieś przyprawy.... naprawde duzo czasu to nie zajmuje a jest zdrowsze niż "gotowce".


no dobrze, ale czasami zdarza się, że np. nie masz wszystkiego pod ręką albo nie możesz stać nad garnkiem i co chwila pilnować i mieszać, i dokładać, itd. Wtedy przydaje się coś takiego co pozwala Ci na wrzucenie wszystkiego do garnka czy tam na patelnię, jak kto woli ;) Nie mam na myśli tego, żeby codziennie jeść gotowe potrawy z papierka, ale co jakiś czas nie zaszkodzi. Poza tym chyba już minęły czasy gdzie gotowce stanowiły samo zło i pełno chemii ;)
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez vpresto » 5 maja 2013, o 10:14

linka_91 napisał(a):
Właśnie o to samo miałam zapytać :D A jak się go przygotowuje?


dajesz zawartość saszetki (makaron i sos-proszek) na patelnię dodajesz wody i mieszasz.
W wersji szpinakowej potem dajesz szpinak i po 5 min łososia i pod koniec wlewasz śmietanę - gotowe ! :)

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez ence » 5 maja 2013, o 19:24

dzo napisał(a):Ja robię jeszcze szybciej obiad.

Kupuję pierogi w sklepie, wkładam do mikrofali na 2min i obiad gotowy :)

wolę z wody :)
ence
 

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez ence » 5 maja 2013, o 19:25

Primrose36 napisał(a):Ja nie korzystam z półproduktów, gotowych sosów, etc, bez tego tez można zrobić szybko obiad. Np. makaron z łososiem - małe kawalki łososia na minutkę, dwie wrzucamy na osolony wrzatek, tak się szybko gotują i sa pyszne nie suche wtedy, potem doprawiam koperkiem, pieprzem, można trochę oleju, mieszam z makaronem, do tego jakies warzywko np brokuły i pyszny szybko obiad gotowy!
Albo zwykłe spaghetti, wystarczy karton z przetartymi pomidorami, cebulka, czosnek, mięso mielone, jakieś przyprawy.... naprawde duzo czasu to nie zajmuje a jest zdrowsze niż "gotowce".

łosoś z wody jest okropny, bez smaku.
ence
 

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez ence » 5 maja 2013, o 19:27

linka_91 napisał(a):no dobrze, ale czasami zdarza się, że np. nie masz wszystkiego pod ręką albo nie możesz stać nad garnkiem i co chwila pilnować i mieszać, i dokładać, itd. Wtedy przydaje się coś takiego co pozwala Ci na wrzucenie wszystkiego do garnka czy tam na patelnię, jak kto woli ;) Nie mam na myśli tego, żeby codziennie jeść gotowe potrawy z papierka, ale co jakiś czas nie zaszkodzi. Poza tym chyba już minęły czasy gdzie gotowce stanowiły samo zło i pełno chemii ;)

pewnie, że tak. Czytamy etykiety i nikt byle czego do paczki nam nie włoży, żaden szanujący się producent.
ence
 

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez linka_91 » 6 maja 2013, o 00:56

vpresto napisał(a):dajesz zawartość saszetki (makaron i sos-proszek) na patelnię dodajesz wody i mieszasz.
W wersji szpinakowej potem dajesz szpinak i po 5 min łososia i pod koniec wlewasz śmietanę - gotowe ! :)


łatwizna :) trzeba w takim razie przetestować na domownikach :twisted:

ence napisał(a):
linka_91 napisał(a):no dobrze, ale czasami zdarza się, że np. nie masz wszystkiego pod ręką albo nie możesz stać nad garnkiem i co chwila pilnować i mieszać, i dokładać, itd. Wtedy przydaje się coś takiego co pozwala Ci na wrzucenie wszystkiego do garnka czy tam na patelnię, jak kto woli ;) Nie mam na myśli tego, żeby codziennie jeść gotowe potrawy z papierka, ale co jakiś czas nie zaszkodzi. Poza tym chyba już minęły czasy gdzie gotowce stanowiły samo zło i pełno chemii ;)

pewnie, że tak. Czytamy etykiety i nikt byle czego do paczki nam nie włoży, żaden szanujący się producent.


Dokładnie tak, chyba, że producent chce szybko zniknąć z rynku :)
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez fiksi » 6 maja 2013, o 22:11

dzo napisał(a):ale to są pierogi domowej roboty więc w czym są gorsze od takich które sama bym lepiła ?


tak naprawdę nie wiesz co jest w środku jak sama tego nie robisz :)
fiksi
 

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez fiksi » 6 maja 2013, o 22:12

Primrose36 napisał(a):Ja nie korzystam z półproduktów, gotowych sosów, etc, bez tego tez można zrobić szybko obiad. Np. makaron z łososiem - małe kawalki łososia na minutkę, dwie wrzucamy na osolony wrzatek, tak się szybko gotują i sa pyszne nie suche wtedy, potem doprawiam koperkiem, pieprzem, można trochę oleju, mieszam z makaronem, do tego jakies warzywko np brokuły i pyszny szybko obiad gotowy!
Albo zwykłe spaghetti, wystarczy karton z przetartymi pomidorami, cebulka, czosnek, mięso mielone, jakieś przyprawy.... naprawde duzo czasu to nie zajmuje a jest zdrowsze niż "gotowce".


pomysł z łososie fajny, ale brakuje sosu :)
fiksi
 

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez fiksi » 6 maja 2013, o 22:12

linka_91 napisał(a):
Primrose36 napisał(a):Ja nie korzystam z półproduktów, gotowych sosów, etc, bez tego tez można zrobić szybko obiad. Np. makaron z łososiem - małe kawalki łososia na minutkę, dwie wrzucamy na osolony wrzatek, tak się szybko gotują i sa pyszne nie suche wtedy, potem doprawiam koperkiem, pieprzem, można trochę oleju, mieszam z makaronem, do tego jakies warzywko np brokuły i pyszny szybko obiad gotowy!
Albo zwykłe spaghetti, wystarczy karton z przetartymi pomidorami, cebulka, czosnek, mięso mielone, jakieś przyprawy.... naprawde duzo czasu to nie zajmuje a jest zdrowsze niż "gotowce".


no dobrze, ale czasami zdarza się, że np. nie masz wszystkiego pod ręką albo nie możesz stać nad garnkiem i co chwila pilnować i mieszać, i dokładać, itd. Wtedy przydaje się coś takiego co pozwala Ci na wrzucenie wszystkiego do garnka czy tam na patelnię, jak kto woli ;) Nie mam na myśli tego, żeby codziennie jeść gotowe potrawy z papierka, ale co jakiś czas nie zaszkodzi. Poza tym chyba już minęły czasy gdzie gotowce stanowiły samo zło i pełno chemii ;)

to prawda, teraz nawet gotowce maja inny skład, poza tym warto czytać etykiety i wszystko będzie jasne :)
fiksi
 

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez linka_91 » 6 maja 2013, o 22:20

ence napisał(a):pewnie, że tak. Czytamy etykiety i nikt byle czego do paczki nam nie włoży, żaden szanujący się producent.


Jesteśmy bardziej świadomi jako społeczeństwo :mrgreen: i nie chcemy "witaminek" w postaci szkodliwej chemii
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez vpresto » 7 maja 2013, o 02:43

linka_91 napisał(a):
łatwizna :) trzeba w takim razie przetestować na domownikach :twisted:


to daj znać jak poszło :)

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez EvilGirl^^ » 7 maja 2013, o 13:14

dawno mnie tu nie było sorki dziewczyny, ale i tak już ktoś mnie ubiegł z przepisikiem w 15 min dokładnie ja robiłam ten makaron z Lubeli, zobaczyłam na reklamie i zaraz chciałam wypróbować pyszności

Być kobietą, być kobietą......
Avatar użytkownika
EvilGirl^^
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 19:53

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez vpresto » 7 maja 2013, o 20:01

ence napisał(a):
linka_91 napisał(a):no dobrze, ale czasami zdarza się, że np. nie masz wszystkiego pod ręką albo nie możesz stać nad garnkiem i co chwila pilnować i mieszać, i dokładać, itd. Wtedy przydaje się coś takiego co pozwala Ci na wrzucenie wszystkiego do garnka czy tam na patelnię, jak kto woli ;) Nie mam na myśli tego, żeby codziennie jeść gotowe potrawy z papierka, ale co jakiś czas nie zaszkodzi. Poza tym chyba już minęły czasy gdzie gotowce stanowiły samo zło i pełno chemii ;)

pewnie, że tak. Czytamy etykiety i nikt byle czego do paczki nam nie włoży, żaden szanujący się producent.


dokładnie że tak powiem: CZYTAJMY co jemy. Ja mam małego bzika na tym punkcie, ale na moim "pół-gotowcu" jest napisane że nie ma konserwantów, glutaminianu sodu i sztucznych barwników <brawo>

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez EvilGirl^^ » 7 maja 2013, o 20:44

Ja przyznam się szczerze, ze w ogóle nie zwracam uwagi na takie rzeczy:/ o może powinnam...

Być kobietą, być kobietą......
Avatar użytkownika
EvilGirl^^
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 19:53

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez linka_91 » 7 maja 2013, o 23:02

vpresto napisał(a):
linka_91 napisał(a):
łatwizna :) trzeba w takim razie przetestować na domownikach :twisted:


to daj znać jak poszło :)


Wyszło super, wszystkim smakowało, także polecam serdecznie jak ktoś nie ma czasu :)
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez Hadassa » 8 maja 2013, o 08:50

EvilGirl^^ napisał(a):Ja przyznam się szczerze, ze w ogóle nie zwracam uwagi na takie rzeczy:/ o może powinnam...

ja ogólnie staram sie nie używać pół produktów, ale czasem cieżko...
jednak też nie czytam.. jak nei w tym, to w innym produkcie dadzą...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez linka_91 » 9 maja 2013, o 23:38

Kayira napisał(a):
EvilGirl^^ napisał(a):Ja przyznam się szczerze, ze w ogóle nie zwracam uwagi na takie rzeczy:/ o może powinnam...

ja ogólnie staram sie nie używać pół produktów, ale czasem cieżko...
jednak też nie czytam.. jak nei w tym, to w innym produkcie dadzą...


Niekoniecznie, coraz więcej producentów zdaje sobie sprawdę z tego, że nie chcemy chemii w produktach i że zaczynamy czytać etykiety :)
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez Hadassa » 10 maja 2013, o 09:52

Wiesz co.. niby tak.. ale widzę też, że zamiast pisać E-ileś tam piszą nazwę która nie zawsze może być dla nas zrozumiała ... ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez linka_91 » 10 maja 2013, o 22:37

Kayira napisał(a):Wiesz co.. niby tak.. ale widzę też, że zamiast pisać E-ileś tam piszą nazwę która nie zawsze może być dla nas zrozumiała ... ;)

No tak, ale to raczej nie jest zamiennikiem. W końcu polskie prawo nakazuje podawanie prawdziwych składów produktów :)
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez Hadassa » 11 maja 2013, o 10:07

dlatego ja wolę dodawać jak najmniej półproduktów ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez EvilGirl^^ » 11 maja 2013, o 13:41

masz racje, fajnie mieć jakiś gotowiec czy pół gotowiec, ale pododawać jeszcze coś od siebie, na pewno będzie to tez smaczniejsze

Być kobietą, być kobietą......
Avatar użytkownika
EvilGirl^^
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 19:53

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez vpresto » 11 maja 2013, o 16:19

EvilGirl^^ napisał(a):masz racje, fajnie mieć jakiś gotowiec czy pół gotowiec, ale pododawać jeszcze coś od siebie, na pewno będzie to tez smaczniejsze


dokładnie - trzeba sobie ułatwiać - oczywiście wszystko z głową. Jak będziemy czytać etykietki to będzie ok.

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez linka_91 » 11 maja 2013, o 20:54

vpresto napisał(a):
EvilGirl^^ napisał(a):masz racje, fajnie mieć jakiś gotowiec czy pół gotowiec, ale pododawać jeszcze coś od siebie, na pewno będzie to tez smaczniejsze


dokładnie - trzeba sobie ułatwiać - oczywiście wszystko z głową. Jak będziemy czytać etykietki to będzie ok.


Trzeba sobie ułatwiać i zawsze możesz przecież dodać to, czego chcesz :) Nikt Ci przecież nie każe dodawać wyłącznie tego, co nakazuje producent :)
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez wiewióra » 13 maja 2013, o 11:17

Macie dziewczyny absolutną rację, ja czasem też lubię gotować, bo nie powiem sprawia mi to satysfakcję, ale egzotyczne dania właśnie zamawiam przez Foodpandę. Nigdy nie zawiodła mnie jakość jedzenia i zawsze byłam zadowolona, także warto czasem dać sobie przyjemność, zamówić, a zamiast stać przy garach to poczytać książkę albo obejrzeć serial ;)
wiewióra
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 14:51

Re: Sposób na szybki obiad ?

Postprzez ence » 13 maja 2013, o 23:21

EvilGirl^^ napisał(a):Ja przyznam się szczerze, ze w ogóle nie zwracam uwagi na takie rzeczy:/ o może powinnam...

Zdecydowanie powinnaś, wiem co jem :)
ence
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]