Zbyt obfite miesiączki

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Zbyt obfite miesiączki

Postprzez lusia123 » 31 maja 2018, o 15:07

Cześć. Mam pewien problem. Mam 16lat i moje miesiączki są strasznie obfite ze skrzepami. Jeszcze nie współżylam seksualnie i te najmniejsze tampony dla dziewic mi przeciekają, nie mogę ich nosić bez podpaski na sobie. Próbowałam założyć te większe tampony dla tych co współżyły już seksualnie i bez problemu go włożyłam ale ten także przemiekl mi po kilkunastu minutach. Moje miesiączki trwają około tygodnia a potrafią nawet do 10dni. Mam dużo skrzepów i chyba nie było sytuacji żebym nie pobrudziła spodni czy sukienki. Chciałabym czuć się komfortowo ale nawet jak założę dwie podpaski i najmniejszego tampona to i tak brudzę ubrania. Czesto miewam bóle brzucha ale nią są jakieś bardzo silne. Jakie powinnam majtki zakładać podczas okresu? Nie lubię nosić takiej bielizny która odbija się na tyłku. Gdy nie mam okresu zakładam koronkową lekką bielizne ale podczas miesiączki jest to niemozliwe. Co mam zrobić? Jakie podpaski najbardziej polecacie? Czy noszenie tamponów jest dla mnie wykluczone? Co robić żeby nie brudzić ubrań? Dodam że podpaski zmieniam co jakąś godzinę.
lusia123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 maja 2018, o 14:47

Re: Zbyt obfite miesiączki

Postprzez ellena » 2 cze 2018, o 13:03

Wydaje mi się że powinnaś iść do ginekologa.Napewno lekarz coś na to poradzi ,zbyt obfite miesiączki nie są zbyt dobre, z tego co wiem. Możliwe że przepisze ci jakieś pigułki antykoncepcyjne,Wiem że nie współżyłaś,ale takie tabletki niejednokrotnie pomagają właśnie na mocne,bolesne miesiączki.Wyregulują ci okres i nie będziesz musiała się tak męczyć. Ja przykładowo biorę belarę i własnie taki problem u mnie przestał istnieć.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: Zbyt obfite miesiączki

Postprzez Isia516 » 6 cze 2018, o 08:51

Koniecznie idź do gina, on na pewno zaproponuje antykoncepcję hormonalną, bo to taki najpewniejszy sposób na ograniczenie miesiączki, ale nie musisz się na nią zgadzać. Kupuj sobie takie na noc - największe są i najlepiej chłoną. I lepiej takie grubsze. Ja nie lubię tamponów i ich nie używam, więc nie każdy musi i chce ;)
Isia516
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 12:20

Re: Zbyt obfite miesiączki

Postprzez Jamelia » 28 cze 2018, o 19:42

Idź do ginekologa. Co prawda niektóre kobiety mają obfite miesiączki ale nie wiem jak sprawa się ma u młodych dziewczyn.. Idź do lekarza, lepiej to skontrolować

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników