Zdana matura studia czy technikum policealne?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Zdana matura studia czy technikum policealne?

Postprzez nati18 » 14 paź 2014, o 19:04

Nie wiem co zrobic interesuje mnie kierunek rachunkowosc oraz zywnosc , rachunkowosc moge policealna zrobic ale i tak studia beda mnie czekac czy to jest sens? natomiast zywnosciowka policalnej nie mam mozliwosci , zastanawiam sie nad studiami z zywnosci badz rachunkowosci...... ale nie moge sie zdecydowac dodam ze iteresuje mnie zaoczny tryb... dodam ze mam chlopaka i nie cchce go stracic a ze jestesmy prawie 4 lata to zalezy mi na efektywnym zawodzie zebym mogla zarabiac i nie meczyc sie na mgr 5 lat.. Wasze opinie bo ja juz zielona jestem, wiem ze to moja decyzja ale chcialabym wiedziec jakie macie opinie i wg czy to ma wszystko sens...

Kochać to nie trzymać za rękę, lecz puścić ją by druga osoba nauczyła się chodzić w miłości.
Avatar użytkownika
nati18
Fajna Kobietka
 
Posty: 159
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 19:29

Re: Zdana matura studia czy technikum policealne?

Postprzez Rachella » 15 paź 2014, o 14:24

To, że teraz znajdziesz fajną prace, która da Ci jakieś pieniądze, nie oznacza, że tak samo bedzie za 5-10 lat. Musisz myśleć perspektywicznie, nie patrz na swojego chłopaka, jak kocha, to i tak z Tobą będzie, a na studiach też można pracować - ja przez całe studia pracowałam i dałam sobie radę ;)

"Gdyby tak pani zabiła
Przewrotną w sobie kobietę,
Tę niebezpieczną panterkę,
Tę chytrą, wieczną heterkę,
To głupie, fałszywe zwierzę"

J. Tuwim
Avatar użytkownika
Rachella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 15 paź 2014, o 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdana matura studia czy technikum policealne?

Postprzez hanna_w » 8 gru 2014, o 11:56

Co ma chłopak do studiowania? Nie patrz na faceta, tylko na to czego Ty chcesz i potrzebujesz do samorealizacji.
hanna_w
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 gru 2014, o 11:40

Re: Zdana matura studia czy technikum policealne?

Postprzez sebajedrzejczak » 4 lis 2015, o 16:17

Wybierz ten kierunek, który cię najbardziej interesuje, ważne żeby pracować w zawodzie zgodnym ze swoimi zainteresowaniami. Jeśli masz możliwość pójść na studia to oczywiście warto się uczyć, by potem znaleźć lepiej płatną pracę.
sebajedrzejczak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 16:00

Re: Zdana matura studia czy technikum policealne?

Postprzez MaggieSi » 5 paź 2020, o 13:12

Jestem za szkołą policealną. Dwa lata szybko minął a zdobędziesz zawód i pójdziesz do pracy, wybierając taką szkołę jak Cosinus nie będziesz musiała płacić za swoją naukę choćby złotówki. Na studiach zawsze są jakieś opłaty chociażby za wpisowe czy indeks.
MaggieSi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 sie 2020, o 14:53

Re: Zdana matura studia czy technikum policealne?

Postprzez aaandrzej694 » 21 paź 2020, o 16:10

Moim zdaniem lepiej mieć wykształcenie wyższe i iść na studia. Szkoła policealna trwa dwa lata, a licencjat trzy. To tylko rok dłużej.

aaandrzej694
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 paź 2020, o 16:07

Re: Zdana matura studia czy technikum policealne?

Postprzez Legumina » 1 lis 2020, o 05:28

No tak, niby pracodawcy interesują się głównie tym co naprawdę umiesz, doświadczeniem, ale studia i dyplom dają dobry początek. Lepsze CV ma ktoś kto ma studia i doświadczenie niż ten co tylko ma doświadczenie. O kierownicze stanowisko raczej trudno. Skoro piszesz, że interesuje Cię rachunkowość, to startuj na ekonomiczne kierunki na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej. Dasz rade także studiować on line.
Legumina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14 sie 2015, o 03:10
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]