Zgaga

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Zgaga

Postprzez paula » 22 lis 2013, o 23:12

od pewnego czasu męczył mnie ból żołądka. Momentami to było aż takie kłucie w żołądku. Co bym nie zjadła - to zaraz mnie bolało. Całą winę zrzuciłam na: surową paprykę w pizzy (zjedzoną na kolację) albo na zbyt kwaśny bigos albo na krokiety z kapustą i grzybami.
Teraz, od jakiegoś tygodnia, prawie dziennie mam zgagę. Pieczenie w przełyku które po prostu doprowadza do szału.
Oczywiście nie jestem w ciąży - zgaga w ciąży występuje głównie w 7-8 miesiącu, a ja nawet takiego brzuszka nie mam :P
Jeśli chodzi o moją dietę to w ostatnim miesiącu nic się nie zmieniło, jem cały czas to samo i tyle samo.
Jedyną rzeczą która może mi szkodzić jest herbata granulowana (multiwitamina lub cytryna) którą piję praktycznie cały czas. Ale czy to naprawdę może aż tak na mnie wpływać?
Proszę, pomóżcie..
paula
 

Re: Zgaga

Postprzez malinka 61 » 23 lis 2013, o 21:06

Paula , ja się też od dłuższego czasu borykam z tym problemem , u mnie to mam po jogurtach , drożdżowym cieście , cytrynie , i wielu innych , jak mi się zaczyna to biorę sobie i piję siemię mielone , są tez w aptece tabletki na zgagę renigast , alugastrin oraz inne ,dostaniesz je w aptece bez recepty , oraz piję taki proszek zasadowy na odkwaszenie organizmu ,

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Zgaga

Postprzez paula » 23 lis 2013, o 23:50

ale ja tak naprawdę nigdy nie miałam zgagi, a jak już to mooooże raz w roku. Dlatego po prostu jestem zdziwiona.
I chyba mam wrażenie że to jest po czekoladzie. Bo co zjem czekoladę (a raczej te wszystkie wyroby czekoladopodobne) to mam zgagę..
paula
 

Re: Zgaga

Postprzez malinka 61 » 24 lis 2013, o 11:54

No właśnie teraz mamy tyle chemii we wszystkim i to podrażnia nam ścianki żołądka , każdy inaczej na wszystko reaguje , więc jak podejrzewasz że to od czekolady to odstaw na jakiś czas i wtedy stwierdzisz czy faktycznie od niej , u mnie to nawet niekiedy jak wypije lampkę winka czerwonego i to też nie zawsze , trzeba zapobiegać bo zgaga może doprowadzić do wrzodów żołądka .

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Zgaga

Postprzez aii » 24 lis 2013, o 12:37

Sprawdź czy to po czekoladzie. Jeżeli nie i zgaga będzie się powtarzać, to mogą być to objawy jakiś problemów z przewodem pokarmowym, a wtedy konieczna będzie diagnoza lekarska.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Zgaga

Postprzez hurri » 24 lis 2013, o 13:36

paula.x111 napisał(a):Oczywiście nie jestem w ciąży - zgaga w ciąży występuje głównie w 7-8 miesiącu, a ja nawet takiego brzuszka nie mam :P


A jesteś tego na 100 % pewna?
Jestem żywym przykładem na to, że zgaga może palić od początku ciąży.
To był pierwszy objaw, najpierw myślałam, że to wrzody ..... potem pokazały się 2 kreski na teście .....
Avatar użytkownika
hurri
Kobietka Expert
 
Posty: 2290
Dołączył(a): 25 sie 2013, o 10:24

Re: Zgaga

Postprzez Adix257 » 24 lis 2013, o 14:26

A może się nadwyrężasz w pracy? Ja kiedy się dużo schylam w pracy to czasami też mnie zgaga pali.

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Zgaga

Postprzez a_gatka » 24 lis 2013, o 22:16

Mnie na zgagę pomaga cokolwiek miętowego. Nawet guma do żucia. W ciąży popijałam tymbark jabłkowo-miętowy i naprawdę mi tę zgagę łagodził.
a_gatka
 

Re: Zgaga

Postprzez jasama » 24 lis 2013, o 22:16

Ja miałam ostatnio chyba przez 2 tygodnie, codziennie wieczorem zgagę. No szału można dostać. W ciąży też oczywiście miałam. O zgadze tutaj poczytaj, bo przyczyny są różne: SPAM . Mi pomagało mleko i migdały.

Ostatnio edytowano 24 lis 2013, o 22:52 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
jasama
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 21:26

Re: Zgaga

Postprzez paula » 24 lis 2013, o 22:22

dzisiaj jest mi duuużo lepiej. Ani razu mnie "nie dopadło" pieczenie w przełyku i jest po prostu super.
A zadam takie pytanie..
czy zgaga i różne problemy żołądkowo - przełykowe mogą być związane z jakimikolwiek problemami jelit?
paula
 

Re: Zgaga

Postprzez Adix257 » 28 lis 2013, o 02:47

Mogę się mylć ale nie sądzę żeby to miało jakiś wpływ. w końcu jedzenie się nie cofnie spowrotem do żołądka

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Zgaga

Postprzez roksanka » 4 gru 2013, o 16:54

A nie miałaś ostatnio jakiś stresów? Często wtedy odzywa się zgaga. Ja na zgagę zawsze pijam szklankę mleka, które ma działanie łagodzące. Do tego możesz pić napar z siemienia lnianego. Dwie łyżki stołowe zmielonego siemienia lnianego zalewasz wrzątkiem i czekaj, aż ostygnie. Potem wypij zawiesinę. Jeśli to nie pomorze to zgłoś się do gastrologa w celu diagnozy. Ja najczęściej rejestruje się przez Internet, nie wychodząc z domu z tej strony: SPAM. Szybko i bez kolejek, więc jeśli jednak będziesz potrzebować wizyty - to polecam:)

Ostatnio edytowano 4 gru 2013, o 17:44 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
roksanka
 

Re: Zgaga

Postprzez paula » 4 gru 2013, o 22:55

miałam i to mnóstwo!!
niby nic takiego się nie działo ale zauważyłam że od pewnego czasu denerwuję się naprawdę błahostkami.

A jeśli chodzi o ciążę - cóż, dostałam właśnie dzisiaj okres (miesiączkuję regularnie) więc raczej ciąża odpada ale mnie znów dopadła zgaga i pieczenie w żołądku..
paula
 

Re: Zgaga

Postprzez malinka 61 » 29 mar 2014, o 17:56

Zaczęłam pić proszek zasadowy na odkwaszenie organizmu , super mi pomaga . :)

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Zgaga

Postprzez Astra » 29 mar 2014, o 21:48

Faktycznie , zgaga potrafi pastwic sie nad czlowiekiem okropnie.
Ale sa na nia skuteczne i naturalne sposoby.
Jednym z nich jest picie napoju z pokrojonego w talarki imbiru, lub nawet
jego zucie jak dopada nas zgaga.
Drugim jest kminek/1 lplaska lyzeczka/, ktory zalewamy wrzatkiem /1 szklanka/ i po 10 min.wypijamy.
Warto wyprobowac skutecznosc. :)
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Zgaga

Postprzez Carina » 30 mar 2014, o 20:26

Dokladnie Astra.Ale najlepsza na zgage jest soda "kuchenna" :) choc w smaku nie jest najsmaczniejsza :_

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Zgaga

Postprzez Astra » 31 mar 2014, o 01:01

Moze i tak .
Ale z tego co wiem , to ponoc wlasnie soda fatalnie oddzialywuje na sluzowke zoladka, podrazniajac go.
Czyli na zgage pomaga , ale warto miec swiadomosc ew konsekwencji na inne narzady.
Chociaz jak zre nas zgaga to sie nad tym nie zastanawiamy . :roll:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Zgaga

Postprzez gosieńka73 » 1 kwi 2014, o 18:33

Ja też nigdy nie miałam problemów ze zgagą:) Ale od pewnego czasu mam i postanowiłam zbadać jaki produkt ją wywołuje u mnie no i znalazłam skrzata... bo to białe pieczywo.

gosieńka73
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 18:28

Re: Zgaga

Postprzez akacja456 » 6 kwi 2014, o 17:23

Każda kobieta zgagę może mieć po czym innym najlepiej unikać tego, a jak nie to ja biorę zawsze manti

akacja456
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 kwi 2014, o 17:20

Re: Zgaga

Postprzez malinka 61 » 18 lis 2014, o 12:38

Niedawno wyczytałam że na zgagę pomaga wypicie pół szklanki wody z łyżką octu owocowego ,

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Zgaga

Postprzez renata.zo » 18 lis 2014, o 21:49

U mnie zgaga, z którą nic nie robiłam doprowadziła do dalszego podrażnienia błony śluzowej. Nieciekawa sprawa.

Moja poradnia - http://zomerska.pl.
renata.zo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 16:43

Re: Zgaga

Postprzez Astra » 26 lis 2014, o 19:59

A to akuratnie jest prawda .
Mimo tego zgaga jest wlasciwie bagatelizowana przez wiekszosc ludzi, a moze miec w koncu takie powazne
konsekwencje. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Zgaga

Postprzez Minoru » 4 gru 2014, o 15:16

Na zgagę bardzo dobrze też działa soda oczyszczona - jeśli akurat nie masz pod ręką jakiegoś leku. Rozpuszczasz odrobinę w wodzie, wypijasz i zgaga znika :)

Minoru
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:07

Re: Zgaga

Postprzez Merit Poland » 4 gru 2014, o 15:25

W przypadku zgagi polecam stosować rozpuszczalny błonnik, który w przewodzie pokarmowym zamienia się w żel, zwiększając 40-krotnie swoją objętość, co pobudza ściany jelit do perystaltyki i wydalania. Inaczej sytuacja wygląda z błonnikiem nierozpuszczalnym w wodzie (np. otręby), który spożywany, szczególnie w dużych ilościach, mechanicznie podrażnia śluzówkę i zalega w żołądku.
Avatar użytkownika
Merit Poland
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 23:14
Lokalizacja: Kowary

Re: Zgaga

Postprzez Jadzia88 » 12 gru 2014, o 16:42

Zgaga nie jest przyjemna, i szybko powinno się ją neutralizować, bo może prowadzić do bardziej nieprzyjemnych konsekwencji. Również słyszałam o zbawiennym działaniu sody oczyszczonej, także myślę że to fajna alternatywa jeśli ktoś akurat nie ma przy sobie leków.

Jaki wózek dla lalek polecacie?
Jadzia88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 gru 2014, o 16:33
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]