Zgaga

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.
ODPOWIEDZ
paula

Zgaga

Post autor: paula »

od pewnego czasu męczył mnie ból żołądka. Momentami to było aż takie kłucie w żołądku. Co bym nie zjadła - to zaraz mnie bolało. Całą winę zrzuciłam na: surową paprykę w pizzy (zjedzoną na kolację) albo na zbyt kwaśny bigos albo na krokiety z kapustą i grzybami.
Teraz, od jakiegoś tygodnia, prawie dziennie mam zgagę. Pieczenie w przełyku które po prostu doprowadza do szału.
Oczywiście nie jestem w ciąży - zgaga w ciąży występuje głównie w 7-8 miesiącu, a ja nawet takiego brzuszka nie mam :P
Jeśli chodzi o moją dietę to w ostatnim miesiącu nic się nie zmieniło, jem cały czas to samo i tyle samo.
Jedyną rzeczą która może mi szkodzić jest herbata granulowana (multiwitamina lub cytryna) którą piję praktycznie cały czas. Ale czy to naprawdę może aż tak na mnie wpływać?
Proszę, pomóżcie..
Awatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
Posty: 4233
Rejestracja: czw paź 03, 2013 7:25 pm

Re: Zgaga

Post autor: malinka 61 »

Paula , ja się też od dłuższego czasu borykam z tym problemem , u mnie to mam po jogurtach , drożdżowym cieście , cytrynie , i wielu innych , jak mi się zaczyna to biorę sobie i piję siemię mielone , są tez w aptece tabletki na zgagę renigast , alugastrin oraz inne ,dostaniesz je w aptece bez recepty , oraz piję taki proszek zasadowy na odkwaszenie organizmu ,
Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
paula

Re: Zgaga

Post autor: paula »

ale ja tak naprawdę nigdy nie miałam zgagi, a jak już to mooooże raz w roku. Dlatego po prostu jestem zdziwiona.
I chyba mam wrażenie że to jest po czekoladzie. Bo co zjem czekoladę (a raczej te wszystkie wyroby czekoladopodobne) to mam zgagę..
Awatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
Posty: 4233
Rejestracja: czw paź 03, 2013 7:25 pm

Re: Zgaga

Post autor: malinka 61 »

No właśnie teraz mamy tyle chemii we wszystkim i to podrażnia nam ścianki żołądka , każdy inaczej na wszystko reaguje , więc jak podejrzewasz że to od czekolady to odstaw na jakiś czas i wtedy stwierdzisz czy faktycznie od niej , u mnie to nawet niekiedy jak wypije lampkę winka czerwonego i to też nie zawsze , trzeba zapobiegać bo zgaga może doprowadzić do wrzodów żołądka .
Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Awatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
Posty: 511
Rejestracja: ndz paź 06, 2013 3:13 am

Re: Zgaga

Post autor: aii »

Sprawdź czy to po czekoladzie. Jeżeli nie i zgaga będzie się powtarzać, to mogą być to objawy jakiś problemów z przewodem pokarmowym, a wtedy konieczna będzie diagnoza lekarska.
Awatar użytkownika
hurri
Kobietka Expert
Posty: 2290
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 10:24 am

Re: Zgaga

Post autor: hurri »

paula.x111 pisze: Oczywiście nie jestem w ciąży - zgaga w ciąży występuje głównie w 7-8 miesiącu, a ja nawet takiego brzuszka nie mam :P
A jesteś tego na 100 % pewna?
Jestem żywym przykładem na to, że zgaga może palić od początku ciąży.
To był pierwszy objaw, najpierw myślałam, że to wrzody ..... potem pokazały się 2 kreski na teście .....
Awatar użytkownika
Adix257
Samiec
Posty: 1665
Rejestracja: sob gru 22, 2012 11:42 pm

Re: Zgaga

Post autor: Adix257 »

A może się nadwyrężasz w pracy? Ja kiedy się dużo schylam w pracy to czasami też mnie zgaga pali.
Adrian
:P
a_gatka

Re: Zgaga

Post autor: a_gatka »

Mnie na zgagę pomaga cokolwiek miętowego. Nawet guma do żucia. W ciąży popijałam tymbark jabłkowo-miętowy i naprawdę mi tę zgagę łagodził.
jasama
Miła Kobietka
Posty: 41
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:26 pm

Re: Zgaga

Post autor: jasama »

Ja miałam ostatnio chyba przez 2 tygodnie, codziennie wieczorem zgagę. No szału można dostać. W ciąży też oczywiście miałam. O zgadze tutaj poczytaj, bo przyczyny są różne: SPAM . Mi pomagało mleko i migdały.
Ostatnio zmieniony ndz lis 24, 2013 10:52 pm przez Hadassa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: SPAM
paula

Re: Zgaga

Post autor: paula »

dzisiaj jest mi duuużo lepiej. Ani razu mnie "nie dopadło" pieczenie w przełyku i jest po prostu super.
A zadam takie pytanie..
czy zgaga i różne problemy żołądkowo - przełykowe mogą być związane z jakimikolwiek problemami jelit?
Awatar użytkownika
Adix257
Samiec
Posty: 1665
Rejestracja: sob gru 22, 2012 11:42 pm

Re: Zgaga

Post autor: Adix257 »

Mogę się mylć ale nie sądzę żeby to miało jakiś wpływ. w końcu jedzenie się nie cofnie spowrotem do żołądka
Adrian
:P
roksanka

Re: Zgaga

Post autor: roksanka »

A nie miałaś ostatnio jakiś stresów? Często wtedy odzywa się zgaga. Ja na zgagę zawsze pijam szklankę mleka, które ma działanie łagodzące. Do tego możesz pić napar z siemienia lnianego. Dwie łyżki stołowe zmielonego siemienia lnianego zalewasz wrzątkiem i czekaj, aż ostygnie. Potem wypij zawiesinę. Jeśli to nie pomorze to zgłoś się do gastrologa w celu diagnozy. Ja najczęściej rejestruje się przez Internet, nie wychodząc z domu z tej strony: SPAM. Szybko i bez kolejek, więc jeśli jednak będziesz potrzebować wizyty - to polecam:)
Ostatnio zmieniony śr gru 04, 2013 5:44 pm przez Hadassa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: SPAM
paula

Re: Zgaga

Post autor: paula »

miałam i to mnóstwo!!
niby nic takiego się nie działo ale zauważyłam że od pewnego czasu denerwuję się naprawdę błahostkami.

A jeśli chodzi o ciążę - cóż, dostałam właśnie dzisiaj okres (miesiączkuję regularnie) więc raczej ciąża odpada ale mnie znów dopadła zgaga i pieczenie w żołądku..
Awatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
Posty: 4233
Rejestracja: czw paź 03, 2013 7:25 pm

Re: Zgaga

Post autor: malinka 61 »

Zaczęłam pić proszek zasadowy na odkwaszenie organizmu , super mi pomaga . :)
Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Awatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
Posty: 1827
Rejestracja: sob mar 22, 2014 1:28 am

Re: Zgaga

Post autor: Astra »

Faktycznie , zgaga potrafi pastwic sie nad czlowiekiem okropnie.
Ale sa na nia skuteczne i naturalne sposoby.
Jednym z nich jest picie napoju z pokrojonego w talarki imbiru, lub nawet
jego zucie jak dopada nas zgaga.
Drugim jest kminek/1 lplaska lyzeczka/, ktory zalewamy wrzatkiem /1 szklanka/ i po 10 min.wypijamy.
Warto wyprobowac skutecznosc. :)
Awatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
Posty: 2942
Rejestracja: pt cze 14, 2013 9:19 am

Re: Zgaga

Post autor: Carina »

Dokladnie Astra.Ale najlepsza na zgage jest soda "kuchenna" :) choc w smaku nie jest najsmaczniejsza :_
"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Awatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
Posty: 1827
Rejestracja: sob mar 22, 2014 1:28 am

Re: Zgaga

Post autor: Astra »

Moze i tak .
Ale z tego co wiem , to ponoc wlasnie soda fatalnie oddzialywuje na sluzowke zoladka, podrazniajac go.
Czyli na zgage pomaga , ale warto miec swiadomosc ew konsekwencji na inne narzady.
Chociaz jak zre nas zgaga to sie nad tym nie zastanawiamy . :roll:
gosieńka73
Jestem tu nowa :)
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 01, 2014 6:28 pm

Re: Zgaga

Post autor: gosieńka73 »

Ja też nigdy nie miałam problemów ze zgagą:) Ale od pewnego czasu mam i postanowiłam zbadać jaki produkt ją wywołuje u mnie no i znalazłam skrzata... bo to białe pieczywo.
Tylko u nas sprzedaż hurtowa odzieży damskiej zapraszamy
akacja456
Jestem tu nowa :)
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 5:20 pm

Re: Zgaga

Post autor: akacja456 »

Każda kobieta zgagę może mieć po czym innym najlepiej unikać tego, a jak nie to ja biorę zawsze manti
acai berry 900
Awatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
Posty: 4233
Rejestracja: czw paź 03, 2013 7:25 pm

Re: Zgaga

Post autor: malinka 61 »

Niedawno wyczytałam że na zgagę pomaga wypicie pół szklanki wody z łyżką octu owocowego ,
Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
renata.zo
Jestem tu nowa :)
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 4:43 pm

Re: Zgaga

Post autor: renata.zo »

U mnie zgaga, z którą nic nie robiłam doprowadziła do dalszego podrażnienia błony śluzowej. Nieciekawa sprawa.
Moja poradnia - http://zomerska.pl.
Awatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
Posty: 1827
Rejestracja: sob mar 22, 2014 1:28 am

Re: Zgaga

Post autor: Astra »

A to akuratnie jest prawda .
Mimo tego zgaga jest wlasciwie bagatelizowana przez wiekszosc ludzi, a moze miec w koncu takie powazne
konsekwencje. :o
Minoru
Jestem tu nowa :)
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 04, 2014 3:07 pm

Re: Zgaga

Post autor: Minoru »

Na zgagę bardzo dobrze też działa soda oczyszczona - jeśli akurat nie masz pod ręką jakiegoś leku. Rozpuszczasz odrobinę w wodzie, wypijasz i zgaga znika :)
Medyczne materace podgumowane.
Awatar użytkownika
Merit Poland
Jestem tu nowa :)
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 05, 2014 11:14 pm

Re: Zgaga

Post autor: Merit Poland »

W przypadku zgagi polecam stosować rozpuszczalny błonnik, który w przewodzie pokarmowym zamienia się w żel, zwiększając 40-krotnie swoją objętość, co pobudza ściany jelit do perystaltyki i wydalania. Inaczej sytuacja wygląda z błonnikiem nierozpuszczalnym w wodzie (np. otręby), który spożywany, szczególnie w dużych ilościach, mechanicznie podrażnia śluzówkę i zalega w żołądku.
Jadzia88
Jestem tu nowa :)
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 12, 2014 4:33 pm

Re: Zgaga

Post autor: Jadzia88 »

Zgaga nie jest przyjemna, i szybko powinno się ją neutralizować, bo może prowadzić do bardziej nieprzyjemnych konsekwencji. Również słyszałam o zbawiennym działaniu sody oczyszczonej, także myślę że to fajna alternatywa jeśli ktoś akurat nie ma przy sobie leków.
Jaki wózek dla lalek polecacie?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość