Zmeczona

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Zmeczona

Postprzez MlecznaCzekolada » 24 mar 2013, o 23:36

Nie wiem, dlaczego, ale ostatnio czuje sie bardziej zestresowana chociaz nie mam ku temu powodow. Czesto trzesa mi sie dlonie, nie moge na niczym konkretnie sie skupic i spie przez wiekszosc wolnego czasu. Robilam badania i wszystko jest w normie, dlatego nie do konca wiem, co z tym zrobic. Najchetniej zamknelabym sie w pokoju i spala, kiedy zawsze nie moglam usiedziec od nadmiaru energii. ;/

Czarny chleb i czarna kawa, opętani samotnością,
Myślą swą szukają szczęścia, które zwie się wolnością.
Avatar użytkownika
MlecznaCzekolada
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:49

Re: Zmeczona

Postprzez fallinlove » 25 mar 2013, o 00:58

Wiesz, od jakiegoś czasu mam tak samo, mogłabym spać cały czas, myślę że w dużej mierze to zasługa pogody która już nas dobija, kilka ciepłych promieni słońca by się przydało żeby poprawić samopoczucie : )
fallinlove
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 10:27

Re: Zmeczona

Postprzez Hadassa » 25 mar 2013, o 10:04

A może poprostu brak słońca ;) jednak przedłużająca się zima, też ma swoje minusy....
Kazik śpiewał o tym w swojej piosence że w polsce mało słońca, lato nie gorące, co odbija się na ludziach..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zmeczona

Postprzez pisanka » 25 mar 2013, o 14:55

Przewlekłe zmęczenie może być też dolegliwością na tle nerwowym. Ja kiedyś wiele miesięcy męczyłam się z tym, a wysypiałam się, dobrze się odżywiałam, badania miałam w normie itd. ale potem okazało się, że jestem chora na nerwicę lękową z napadami paniki i stąd m.in. to przewlekłe zmęczenie.
Proponuję zastanowić się czy nie macie zbyt wiele stresów w życiu, jak trzyma się Wasza psychika i np. udać się do jakiegoś psychologa, albo znaleźć metody, które pozwolą Wam się rozluźnić jak np. medytacja, joga, sport, czy inne metody, które są skuteczne w Waszym przypadku. Warto rozważyć czy dieta jest bogata w witaminy i minerały, ponieważ nadmiar węglowodanów i cukrów też powoduje takie dolegliwości.

pisanka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmeczona

Postprzez bluszcz » 25 mar 2013, o 14:58

MlecznaCzekolada napisał(a):Nie wiem, dlaczego, ale ostatnio czuje sie bardziej zestresowana chociaz nie mam ku temu powodow. Czesto trzesa mi sie dlonie, nie moge na niczym konkretnie sie skupic i spie przez wiekszosc wolnego czasu. Robilam badania i wszystko jest w normie, dlatego nie do konca wiem, co z tym zrobic. Najchetniej zamknelabym sie w pokoju i spala, kiedy zawsze nie moglam usiedziec od nadmiaru energii. ;/

Ja jestem okrutnie zirytowana przez ostatnie kilka tygodni (niestety obrywa się wszystkim naokoło) i nie wychodziłabym spod koca... Myślę, że to kwestia zimy i brzydkiej pogody. Jak tylko śnieg zniknie i zrobi się odrobinę cieplej, zaczynam biegać - liczę na to, że to pomoże.
bluszcz
 

Re: Zmeczona

Postprzez MlecznaCzekolada » 25 mar 2013, o 21:59

Tylko, ze ja wlasnie cwicze, chociaz ostatnio mniej mi sie chce, to rano zawsze musze pobiegac, zeby jakos sie obudzic.

A powiem Wam, ze dzisiaj we Wroclawiu pogoda byla bardzo ladna i cos w tym jest, bo usmiech sam wskoczyl mi na twarz. :)

Czarny chleb i czarna kawa, opętani samotnością,
Myślą swą szukają szczęścia, które zwie się wolnością.
Avatar użytkownika
MlecznaCzekolada
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:49

Re: Zmeczona

Postprzez Ankara 25 » 26 mar 2013, o 15:25

hej hej ja tez czuje takie zmeczenie ciagle ostatnio.Budze sie bez sily i energi do zycia spala bym pol dnia nic mi sie nie chce.Fakt chorje tez na nerwice nie na lekowa ale na inna ale zime jakos przetrwalam mimo ze z nastrojem bywalo roznie a teraz gdy mamy juz prawie kwiecien to tu takie samopoczucie kiepskie i doly do tego straszne dochodza tez czasami.mysle z eto wina wlasnie tej przedluzajacej sie zimy i takiego zmeczenia ta zima...teraz organizm bedzie musial przystosowac sie na nowo do zycia wiosna.....
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: Zmeczona

Postprzez MlecznaCzekolada » 31 mar 2013, o 09:55

Ladna zima tej wiosny...

Czarny chleb i czarna kawa, opętani samotnością,
Myślą swą szukają szczęścia, które zwie się wolnością.
Avatar użytkownika
MlecznaCzekolada
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:49

Re: Zmeczona

Postprzez bajaderka » 31 mar 2013, o 18:56

Takie ciągłe zmęczenie w niektórych przypadkach może być też skutkiem braku magnezu. Jakieś małe dawki profilaktycznie na pewno nie zaszkodzą.
Chociaż myślę, że często może to mieć związek z pogodą. Trochę mnie to przygnębia, bo sama jestem bardzo wrażliwa zarówno na zmiany pogodowe jak i po prostu na ten przeciągające się śnieg i zimno. Jak było już trochę cieplej dostałam wielkiego przypływu energii, a teraz z dnia na dzień jest coraz gorzej :/ Nie mam pojęcia co z tym robić.
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Zmeczona

Postprzez MlecznaCzekolada » 31 mar 2013, o 20:20

Najlepiej poleciec na jakas goraca wyspe i polezec na plazy ;)

Czarny chleb i czarna kawa, opętani samotnością,
Myślą swą szukają szczęścia, które zwie się wolnością.
Avatar użytkownika
MlecznaCzekolada
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:49

Re: Zmeczona

Postprzez Malaga » 2 kwi 2013, o 12:04

Dziewczyny,

czy nie wydaje Wam się, że ta zima nigdy się nie skończy??
Ciągłe zmęczenie i ospałość już tak mnie dobija, że prawie z płaczem wstaję do pracy. Na szczęscie za 3 tygodnie urlop w dość ciepłym kraju, więc tylko to mnie trzyma :)

A na zmęczenie polecam domowe sposoby: szklanka ciepłej wody z cytryną, miodem, cynamonem, domowej roboty ciasteczka z płatków owsianych i miodu, spacerki, taniec, joga, 30 przysiadów, a na koniec... drink na rozgrzewkę :)

Malaga
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 mar 2013, o 16:27

Re: Zmeczona

Postprzez AnaStazJa » 2 kwi 2013, o 22:42

Malaga łooł spora ta lista ;) Ale swoją drogą sporo w niej masz racji. Sama tańczę i uprawiam jogę i też uważam, że to bardzo dobry pomysł na pozbycie się zmęczenia. Wiecznie spać i wylegiwać się w łóżku nie można, a to dobry sposób na aktywny odpoczynek :) Do tego ważny jest w miarę możliwości regularny sen i świeże powietrze. Co jakiś czas warto choć na chwilę otworzyć okno i wpuścić do domu chłodniejsze powietrze. Niższa temperatura momentalnie nas pobudza, a i oddycha się o wiele swobodniej.
AnaStazJa
 

Re: Zmeczona

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 3 kwi 2013, o 17:09

Ja też tak mam niestety. Podobno to od przesilenia wiosennego a może przez jego brak..

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Zmeczona

Postprzez Ala23 » 4 kwi 2013, o 09:56

Ta zima mnie wykończy! Też jestem ciągle zmęczona i bez życia. Wystarczyłaby odrobina słoneczka...ale chyba nie ma, co na to liczyć w najbliższym czasie:(
Ala23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 11:00

Re: Zmeczona

Postprzez Hadassa » 4 kwi 2013, o 10:06

Kazik "4 pokoje"
"Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca
nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato nie jest gorące
tylko zimno i pada zimno i pada na to miejsce w środku Europy"

coś w tym jest.... ja na pewno na sobie czuję zmęczenie i większe przepracowanie.... ;/

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zmeczona

Postprzez AnaStazJa » 4 kwi 2013, o 10:40

Pogoda jest dołująca. Jak wyglądasz przez okno i widzisz tą (jak to moje kochanie mówi) plazmę, to wszystkiego się odechciewa. Każdy chodzi znerwicowany, wkurza się o byle co, głowa boli, z łóżka wstawać się nie chce, a najprostsze nawet czynności są jak katorga.
Nic tylko zapaść w sen zimowy i wstać dopiero jak wyjdzie słonko ;)
AnaStazJa
 

Re: Zmeczona

Postprzez MlecznaCzekolada » 4 kwi 2013, o 22:23

Kupilam sobie plusssza i ladny kubek w kolorach slonca. Pije w nim multiwitamine od kilku dni i czuje sie lepiej. Brak witamin robi swoje;)

Czarny chleb i czarna kawa, opętani samotnością,
Myślą swą szukają szczęścia, które zwie się wolnością.
Avatar użytkownika
MlecznaCzekolada
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:49

Re: Zmeczona

Postprzez Hadassa » 5 kwi 2013, o 09:53

Ja zaczęłam jeść więcej owoców i świezych warzyw ;) zobaczymy co to da :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zmeczona

Postprzez MlecznaCzekolada » 6 kwi 2013, o 08:28

To polecam Ci jeszcze do tego dobra herbate ;) wczoraj kupilam czarna z owocami wisni, jest genialna i pachnie cudownie :)

Czarny chleb i czarna kawa, opętani samotnością,
Myślą swą szukają szczęścia, które zwie się wolnością.
Avatar użytkownika
MlecznaCzekolada
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:49

Re: Zmeczona

Postprzez bazylianna » 15 kwi 2013, o 13:43

Czy wpływ na zmęczenie i osłabienie organizmu może mieć anemia? Jak sobie z tym poradzić? Znacie jakieś skuteczne/ naturalne sposoby?

bazylianna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 kwi 2013, o 13:34

Re: Zmeczona

Postprzez Hadassa » 15 kwi 2013, o 19:23

Wiosna, i trochu lepiej się czuję :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zmeczona

Postprzez bluszcz » 18 kwi 2013, o 08:24

Mi od razu się humor poprawił, jak tylko słońce zobaczyłam! :D
bluszcz
 

Re: Zmeczona

Postprzez jadwinia » 25 kwi 2013, o 21:52

No słonce pozwoliło trochę naładować akumulatorki, ale ja nadal czuję się zmęczona :( niestety mój dzień jest dość długi, bo same dojazdy do pracy to prawie 4godziny w ciągu dnia :( czasem czuję się tak zmęczona, że nic tylko kłaść się spać. Dlatego od jakiegoś czasu postanowiłam kupić coś na wzmocnienie. Trafiłam na fajny suplement diety - Actibion - który jest na bazie naturalnych składników: ekstrakt z żeń- szenia i guarany, ekstrakt z zielonej herbaty oraz witaminy, m.in. C, B6, B2, B1, a poza tym cynk, żelazo, magnez i wiele innych.
jadwinia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 18:57

Re: Zmeczona

Postprzez Hadassa » 26 kwi 2013, o 08:40

Może zamiast w suplementy zainwestować w świeże owoce i warzywa ;) Sezon sie zacyna ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron