znamie, co z nim?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

znamie, co z nim?

Postprzez mijagi » 30 lis 2015, o 23:44

Gdzie najlepiej usunąc znamiona?? mozecie cos polecic
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: znamie, co z nim?

Postprzez kartka » 1 gru 2015, o 12:03

Tak, lekarza polecam.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: znamie, co z nim?

Postprzez mijagi » 6 gru 2015, o 21:25

hehe dzieki:) no wiadomo ale cos wiecej, gdzie najbezpieczniej się z tym wybrac by pożniej nie było za dużej rany no i przede wszystkim by dobrze sie goiło...?
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Hadassa » 6 gru 2015, o 22:14

Dobra i polecana klinika laserowa, zapraszam do wrocławia...

p.s. poczekamy zaraz na jakies super polecane salony...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: znamie, co z nim?

Postprzez mijagi » 15 gru 2015, o 23:21

a we wroclawiu to gdzie dokladnie? cos sprawdzonego?
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Mirka101 » 17 gru 2015, o 12:14

Jesteś pewna, że znamię które masz trzeba usuwać? Jeśli lekarz, po badaniu uzna, że znamię może być zmianą złośliwa, zagraża zezłośliwieniem albo jest narażone na drażnienie trzeba je wtedy usunąć. Inną przyczyną pozbywania się znamion jest kwestia estetyczna. Jeśli znamię szpeci nie ma nic na przeszkodzie, aby się go pozbyć. Jednak, jestem zdania by usuwać tylko te które naprawdę szpecą. Wyłącznie te które faktycznie zwracają uwagę i wzrok innych, a nie te które po prostu nam się nie podobają.
Mirka101
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 09:59

Re: znamie, co z nim?

Postprzez mijagi » 18 sty 2016, o 01:52

wlasnie w tym rzecz ze niestety bardzo szpeci... i nawet sie juz nie zastanawiam czy zostawic czy nie, zdecydowanie chce wyciac, ostatni miesiac sie nad tym zastanawialam i podjelam decyzje ze nie chce kolejnych lat sie wstydzic ze cos mam na pol policzka... skoro medycyna idzie tak do przodu a mi to moze pomoc to wybieram te opcje. jednak naprawde pojde tylkow zaufane miejsce...
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Mirka101 » 18 sty 2016, o 14:53

Skoro jest to bardzo widoczne to rozumiem taką operację. Nie znam nikogo kto by przechodził taki zabieg. Domyślam się jedynie, że będzie to dla Ciebie później duża ulga. Jeśli tylko masz możliwość takiego zabiegu to będę trzymała za Ciebie kciuki. Lepiej zrobić coś jeśli jest możliwość i zapewnić sobie chociażby komforty psychiczny niż męczyć się kolejne lata. A u Ciebie w miejscowości nie masz znajomego lekarza, który słyszałby coś w swoich lekarskich kręgach na temat dobrego chirurga plastyka?
Mirka101
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 09:59

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Kainzow » 18 sty 2016, o 16:15

Hmm, we Wrocławiu akurat znam specjalistów od innych dziedzin medycyny. A musi być akurat tam?

Kainzow
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 sty 2016, o 16:11
Lokalizacja: Pabianice

Re: znamie, co z nim?

Postprzez mijagi » 19 sty 2016, o 00:36

poznan jest mi najblizej, nie chce wybierac sie do wroclawia bo pozniej po takim usunieciu pewnie beda jakies konsultacje itp wiec wole miec lekarza, klinike na miejscu.. naprawde jestem w stanie zaplacic za to byle by miec spokoj :) a wiem ze czasem po prostu lepiej zrobic cos prywatnie niz czekac rok jak nie dluzej w kolejce na sluzbe zdrowia...
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: znamie, co z nim?

Postprzez martawegan » 22 sty 2016, o 09:57

Masz rację, jeśli już decydujesz się na zabieg usuwania znamiona to lepiej znaleźć specjalistę w swojej okolicy. Głownie z powodu późniejszych konsultacji na które na pewno będziesz musiała uczęszczać. Tak samo po operacji dużym ułatwieniem dla rodziny będzie odwiedzenie Cię w pobliskiej miejscowości niż podroż przez pół Polski. Nawet gdyby działa się coś niespodziewanego lepiej jeśli lekarz będzie bliżej. Zawsze lepiej szybciej pojawić się osobiście niż konsultować w stresie telefonicznie powstałe dolegliwości.
martawegan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 15:05

Re: znamie, co z nim?

Postprzez mijagi » 28 sty 2016, o 00:42

no dokladnie pod tym kontem patrze i naszczescie udalo mi sie znalezc i to blisko mnie, tz no w poznaniu:D co prawda to 40 km ale przynajmniej wiem ze to dobre miejsce, w nowym profemedzie, o tyle wiem ze w miare to miejsce jest ok ze brat w warszawie korzysta z ich uslug. jade do nich na konsultacje za 3 tygodnie, wtedy udalo mi sie dostac wolne, fajnie bo nie bylo problemu z dostaniem sie :)
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: znamie, co z nim?

Postprzez jagodaJ » 28 sty 2016, o 11:46

Tez miałam usuwane znamię metodą laserową. Miało średnicę ok 3 cm, miałam je od urodzenia w dość widocznym miejscu - próbowano mi to wcześniej usuwać ciekłym azotem ale bezskutecznie. W prywatnym centrum dermatologii poczułam jednak że może się udać i faktycznie. Znamię było dość głębokie, więc potrzebowałam wiele takich zabiegów, ale od pierwszego minęło 2 lata i ani śladu znamienia :)
jagodaJ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lis 2015, o 12:38

Re: znamie, co z nim?

Postprzez martyśka36 » 29 sty 2016, o 15:48

Nie chcę straszyć, ale ja na Twoim miejscu poszłabym do chirurga z tym. Żadne tam laserowe bajki. Dlaczego? Tyle się mówi o czerniaku. Masz znamię (nie każde musi od razu oznaczać zło). Ale na to trzeba uważać. I teraz - jak laserowo to usuniesz - to fajnie, małe blizny albo w ogóle ich nie będzie. Ale nie będzie możliwości badania histopatologicznego takiej zmiany (pod katem co to jest). Natomiast chirurg wytnie Ci to z marginesem (a przynajmniej powinien) i wycięta tkanka zostanie przebadana. Inną opcją jest wizyta u dermatologa najpierw i ew. biopsja cienkoigłowa (o ile lekarz uzna jej konieczność). Jeśli będzie czysto - możesz usuwać nawet i laserowo.
Aha, jeśli nie zauważyłaś by z tym znamieniem coś się działo (zmiana koloru, rozmiary, faktury, etc.), to wszystko jest ok. I nawet lepiej je usunąć - nie tylko ze względów estetycznych. Najszybciej to zrobisz chyba w centrum onkologii. Pozdrawiam.

http://www.allemeble.com/ - jak wygram w totka to poszaleję:)
martyśka36
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 sty 2016, o 21:11

Re: znamie, co z nim?

Postprzez mijagi » 8 lut 2016, o 00:08

Jagoda a Ty gdzie robilas?
martyska, tak jak napisalas tak tez zrobilam, wszystko dokladnie wczesniej skonsultowalam i zdecydowalam sie na usuniecie za pomoca fali radiowej w lux medzie, juz jestem po, ladnie sie goi, nie bolalo ani nie bylo zadnych komplikacji, ani rowniez zadnych na szczescie zmian skornych!!! bo tego sie troche balam, faktycznie masz racje ze duzo sie slyszy o takich wlasnie sprawach;/ kazdy mysli ze jego to nie bedzie dotyczyc a pozniej niespodzianka;/ o tyle fajnie ze wybralam opcje z wycieciem zmiany skornej i od razu przebadaniem, przebadali wszystko i jest ok:) wiec dzieki za cenna rade bo tak to pewnie olala bym to przebadanie... :)
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: znamie, co z nim?

Postprzez przebo » 27 lut 2016, o 15:55

Ja mam delikatne znamię na ręku, ale tego bardzo nie widać. Dodatkowo na policzku mam przebarwienie skóry, ale podobno tylko ja go widzę.
przebo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lut 2016, o 15:51

Re: znamie, co z nim?

Postprzez mijagi » 28 lut 2016, o 23:44

i co przebo nie chcesz tego usunac? ja polecam naprawde, kolejny tydzien jest po i juz zapomnialam ze w ogole mialam cokolwiek:)
mijagi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 23:02

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Krystysia » 4 kwi 2016, o 14:13

ja mam pieprzyk na plecach Myślice że można go usunąć??
Krystysia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 4 kwi 2016, o 14:07

Re: znamie, co z nim?

Postprzez ssylwix » 15 kwi 2016, o 16:15

ja miałam znamię na plecach, niewielki wystający pieprzyk, byłam u dermatologa i powiedział mi że do usunięcia laserowo

Avatar użytkownika
ssylwix
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 14:13

Re: znamie, co z nim?

Postprzez blackitty » 15 kwi 2016, o 19:30

Krystysia napisał(a):ja mam pieprzyk na plecach Myślice że można go usunąć??



Z pieprzykami jest różnie... jeżeli są faktycznie wystające to są do usunięcia, albo laserowo albo się je mrozi. Lepiej je usunąć, bo mogą być zahaczane przez ubrania i uszkadzane a to jest nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeżeli pieprzyk jest nierówny, chropowaty, nie ma jednorodnego koloru - to może to być zmiana, która może przerodzić się w coś groźniejszego - taki pieprzyk warto pokazać jak najszybciej dermatologowi. Jeżeli pieprzyk jest równy, ma jednorodny kolor i jest płaski to standardowe znamię i żaden dermatolog nie będzie doradzał jego likwidacji.

“A girl should be two things: classy and fabulous.” ― Coco Chanel

Anna Pikura - biokosmetyki, salony kosmetyczne!
Avatar użytkownika
blackitty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 15:40
Lokalizacja: Wocław

Re: znamie, co z nim?

Postprzez dradziszewska » 19 kwi 2016, o 14:02

Wybór chirurga, do którego się udasz jest bardzo ważny, bez względu, na to czy idziesz z małym znamieniem, czy powiększyć biust, powikłania a obu zabiegach mogą być podobne dlatego ważne aby chirurg potrafił sobie z nimi odpowiednio poradzić.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Carmen_ » 6 cze 2016, o 11:36

Kochana,

jeśli chodzi o usuwanie znamion, to musisz mieć świadomość, że to dość poważna sprawa. Oczywiście samo usunięcie znamiona nie jest bolesne. Metod usunięcia jest kilka i to lekarz wybierze tą metodę, która jego zdaniem będzie najlepsza. Ja osobiście polecam lekarza o specjalizacji: chirurg plastyczny onkolog. Wtedy blizna jest naprawdę niewidoczna, bo wszystko zaszyte jest bardzo subtelnie. Niestety - minus jest taki, że lekarzy z taką specjalizacją w Polsce jest niewiele, ale jeśli ktoś z Poznania potrzebowałby namiarów na takiego specjalistę, to proszę pisać!

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: znamie, co z nim?

Postprzez Katarynka » 6 cze 2016, o 12:54

Nie zawsze znamię trzeba usuwać, to zależy. Moje koleżanka kiedyś usuwała, ale w Poznaniu

chirurgia intymna - intymnie bez problemów :)
Avatar użytkownika
Katarynka
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 13 sty 2016, o 15:24

Re: znamie, co z nim?

Postprzez sejkzbrodos » 6 cze 2016, o 19:17

Lekarz przede wszystkim musi ocenić, czy znamię zagraża twojemu zdrowiu – jest tak w przypadku znamion, które narażone są na otarcia (czyli na przykład znajdujące się pod pachą) albo tzw. znamion dysplastycznych.
sejkzbrodos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 18:38

Re: znamie, co z nim?

Postprzez tiri » 9 cze 2016, o 16:38

Każdy chirurg Ci to usunie, bez problemu znajdziesz takiego który zrobi to na NFZ. Tylko nie zwlekaj, bo znamiona to poważna sprawa.

tiri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 cze 2016, o 15:41
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], sjaroux49