Zniszczone włosy! Pomocy!!

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez ladyD22 » 14 gru 2012, o 11:00

Witam kobietki:)
Mam duzy problem z wlosami;/ sa zniszczone sianowate z łamiącymi sie koncowkami:(
wlosy mam farbowane uzywam suszarki prostownicy ale nie az tak czesto. z kosmetykow do pielegnacji wlosow uzywam szamponu clear,calej seri loreal paris tych nowych co teraz reklamuja czyli szampon maske odrzywki to jest na wzmocnienie wlosow i zmniejszenie wypadnia, preferuje rowniez dove odzywke weela pantin i mam jeszcze w spreju do wlosow farbowanych. ale coz z tego jak nie widze poproawy jak sie lamaly tak sie lamia. dziewczyny pomozcie. Przepraszam za taka nie skladnosc ale nie wiedzialam jak wyszto ujac w calosc.
ladyD22
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 31 lip 2012, o 10:20

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez roksanka » 14 gru 2012, o 11:15

Polecam słynne odżywki wax. Poza tym dobry suplement i trochę cierpliwości - na włosy trzeba zadziałać od środka - będą odrastać już dużo mocniejsze i piękniejsze :)
roksanka
 

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez Katia » 14 gru 2012, o 13:14

Tyle rzeczy używasz i wciąż się łamią? jeżeli ci się łamią włosy to powinnaś podciąć końcówki i robić to co jakiś czas jak zobaczysz, że się rozdwajają. Natłuszczaj je by się nie rozdwajały jakimiś preparatami lub naturalnie olejami.

Katia
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez Qxxina » 14 gru 2012, o 16:38

Witaj:) Ja ci proponuję rozdwojone końcówki obciąć u fryzjera, poza tym proponuję abyś na jakiś czas przestała używać prostownicy, polecam ci zakup maski aptecznej firmy Pilomax regenerująca maska do intensywnej kuracji ja ją sama stosuję i jest świetna a poza tym mogę ci polecić może jakieś apteczne tabletki na poprawę włosów.
Qxxina
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 16:17

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez ladyD22 » 14 gru 2012, o 21:18

Dzieki za rady :D bardzo fajnie ze ktos odpisal :d tak uzywam bardzo duzo kosmetykow do pielegnacji wlosow , a co do podcinania robie to :D chciala bym poprostu zapuscic wlosy :)a przy moich zniszczonych nie jest tak latwo bo tak jak mowie mimo to koncowki sie lamiaa:( jaki suplement polecacie? kupilam sobie bellise?a te maski w jakiej cenie sa?
ladyD22
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 31 lip 2012, o 10:20

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez biszka » 19 gru 2012, o 16:48

Moim zdaniem to po prostu za dużo dobrego im aplikujesz ;) podałaś same drogeryjne marki, a one nie wszystkim służą, straszna kumulacja chemii jak się używa wszystkiego na raz... Może poszukaj jakichś bardziej naturalnych kosmetyków, obserwuj jak Twoje włosy reagują na poszczególne składniki, wtedy dowiesz się co im służy a co niekoniecznie :) Ja polecam nakładanie olejków i jakąś dobrą apteczną odżywkę na początek :) Jak chcesz, mogę polecić rzeczy, których sama używam.
biszka
 

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez mohito » 20 gru 2012, o 12:33

zgadzam się z biszką. za dużo chemii w chemii. za dużo im dajesz, a umiar sprawdza się w każdej sprawie. mi bardzo pomogło olejowanie włosów, robię 2 razy w tygodniu. podcinam końcówki raz na jakiś czas, jak są rozdwojone to wg mnie stoją w miejscu, a tez zapuszczam ;) przerzuciłam się też na szmpon na wypadające włosy aptecznej marki. no a poza tym, to pomyśl właśnie o czymś co będzie też działac od środka i nie mówię tu już o suplementach. ale słyszałam np że dobrze robi włosom picie herbaty z pokrzywy ;)
mohito
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 19 mar 2012, o 16:04

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez witaminka » 21 gru 2012, o 12:38

Ja doradzam podcięcie maksymalne tego, co zniszczone. Plus odstawienie prostownicy, z suszarką ostrożnie i na minimalnej temp. Z masek polecam Waxa z L'Biotici albo tanią maskę Gloria czy Kallos Latte.
witaminka
 

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez KaroLina » 22 gru 2012, o 22:11

najlepiej udać sie do fryzjera i sobie zafundowac jakas maske odzywcza:)
Avatar użytkownika
KaroLina
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 14:58

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez mohito » 7 sty 2013, o 14:51

ja z przymrużeniem oka traktuję wszystkie takie suplementy, naładowane różnymi dziwnymi rzeczami, choć też do końca ich nie wykluczam. w tym przypadku postawiłabym na naturę np oleje kokosowe/arganowe dostępne choćby na allegro czy apteczne marki np biokap dostępny w sieci, no i aptekach. ale tak naprawdę najlepiej sprawdzić różne rzeczy na sobie bo każdy inaczej reaguje
mohito
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 19 mar 2012, o 16:04

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez Misiek » 8 sty 2013, o 15:07

Myślę, że regularne podcinanie końcówek pomoże Ci. Wtedy włosy będą dużo zdrowsze. Poza tym musisz kupić jakiś dobry szampon. Możesz wypróbować coś takiego: balsam - szampon aloesowy HB. Dobrze działa na zmęczone włosy. Oto on:

Obrazek
Misiek
 

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez maczynka » 15 sty 2013, o 16:41

Ja też polecam obcięcie zniszczonej części i zmianę w pielęgnacji! Sama mogę polecić przede wszystkim szampon Biokapu przeciw wypadaniu włosów - jest naprawdę dobry i używanie przynosi widoczne rezultaty. A co do zabiegu regenerującego u fryzjera - szkoda pieniędzy, podobny można zrobić w domu :)
maczynka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:59

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez zmora90 » 15 sty 2013, o 20:50

polecam odżywkę do włosów BIOWAX do kupienia w aptece.. super efekty i niska cena! :)
zmora90
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 sty 2013, o 00:41

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez tasiaka » 17 sty 2013, o 23:16

Biowax L'Biotica jest faktycznie bardzo dobry i wydajny. Warto go czymś ciepłym potraktować kiedy jest już na włosach - ciepły ręcznik/podgrzanie suszarką.
No i do tego oleje, kokosowy, sezamowy jaki tylko chcesz i jaki pasuje do porowatości włosów :)
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez sat107 » 21 sty 2013, o 21:32

Zgadzam się z wypowiedziami poprzedniczek, że znacznie przesadzasz z ilością kosmetyków. Na włosy podziała odpowiednia dieta bogata w składniki mineralne, fryzjer, no i oczywiście dobry szampon i odżywka. Duży wybór kosmetyków znajdziesz na www.mergeto.pl/auctions/13/kosmetyki-i-uroda Zatem do dzieła, a za 2-3 miesiące będziesz mogła się cieszyć lepiej wyglądającymi włosami. ;)
sat107
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 21:02

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez Bombel17 » 21 sty 2013, o 22:51

Olejek rycynowy! Godzinę przed myciem nakładasz na włosy, potem dobrze zmywasz. Moja znajoma tak ratowała rozjaśniane włosy z czarnych do platyny Joanną ;-)
Bombel17
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 22:28

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez Kikimora » 21 sty 2013, o 23:51

Oleje są super. Rycynowy, łopianowy, arganowy, migdałowy. Tylko trzeba systematycznie i ze 2 razy w tygodniu nakładać, na minimum 1 godzinę. Odrobina octu do płukania też ma sens.Zapach octu szybko wyparuje. Biowax maski tez świetne są i nie rujnują budżetu
Kikimora
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 14:44

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez aga.ta » 22 sty 2013, o 14:53

Nie mam doświadczenia z olejami, a coraz więcej się o nich pisze... chyba też wypróbuję ;) na razie moim wybawieniem jest Radical - ampułki, które się wciera w głowę, rewelacyjnie wzmacniają włosy (wypróbowałam po porodzie, na mega osłabione włosy) - http://www.farmona.pl/pielegnacja-wloso ... losow.html suplementów też nie mam w zwyczaju używać...
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez maggy2013 » 23 sty 2013, o 16:08

Dziewczyny sugerujące olejowanie mają rację. Ja przerobiłam już wiele sposobów i oleje sprawdziły się najlepiej, zwłaszcza na zniszczone końcówki. Taki olej (rycynowy, kokosowy czy sezamowy) najlepiej nałożyć na włosy godzinę przed myciem głowy. Wystarczy odrobina, żeby ich nie przeciążyć.

Olejek kokosowy do włosów
maggy2013
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 13:59

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez tasiaka » 23 sty 2013, o 18:46

Jako wcierki do skóry glowy zdecydowanie polecam Jantar. Rewelacyjny jest :)
Poza tym polecam spróbować kurację z siemieniem lnianym jest po nim istny wysyp baby hair :)
Ale! warto też spojrzeć jak je traktujemy czy związujemy je luźno frotką i upinamy krabami czy może męczymy spinkami i gumkami recepturkami?
U mnie sprawdziła się tez zmiana poduszki na satynową, nie wyrywa mi włosów, ale to już widać efekty w długofalowej "kuracji"
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez ladyD22 » 24 sty 2013, o 11:37

Hej dzieki za odpowiedzi:)
Ja mam bardzo wrazliwa skore glowy nie kazdego szamponu moge uzywac poniewaz dostaje lopeizu od niektorych. wlosy mam farbowane wiec tez sie nie dziwie ze sa zniszczone ale denerwuja mnie bo jak mi rosna to sie lamia i wogole nie widac aby byly coraz dluzsze, koncuwki podcinam oczywiscie. wlosy czesto nosze rozpuszone zadko je spinam klamerkami czy gumkami a jak juz to urzywam frotek:)
ladyD22
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 31 lip 2012, o 10:20

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez mohito » 24 sty 2013, o 16:13

co do olejowania to tylko radzilabym jeszcze poczytać o porowatosci wlosa. u mnie kokosowy sie swietnie sprawdzil, a kolezanka sie na niego uskarzala. wiec co czupryna, to inny sposob :P a jesli reagujesz alergicznie na niektore szampony (lub powoduja one lupiez)to tym bardziej nalegam na szampon wzmacniajacay farbowane wlosy Biokapu. ma delikatny sklad, ktory zostal dobrany z mysla o alergikach ;)
mohito
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 19 mar 2012, o 16:04

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez maczynka » 29 sty 2013, o 11:51

Mohito, wyjęłaś mi to z ust :) Jak radzi koleżanka - skoro masz wrażliwą skórę, to tym bardzie zrezygnuj z części kosmetyków, które jej fundujesz i postaraj się ograniczyć chemię, jaką nakładasz na głowę! Zgadzam się, że bardzo dobrze sprawdzają się apteczne szampony i Biokap jak najbardziej mogę polecić, stosowałam szampon i odżywkę z linii regenerującej i u mnie sprawdziły się świetnie!
maczynka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 09:59

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez kasia_kow » 30 sty 2013, o 16:15

Najlepszym sposobem jest regularne podcinanie końcówek :) Mam ten sam problem...

Szukasz dla swojego maluszka sklep z zabawkami - zobacz ten!
kasia_kow
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 15:46

Re: Zniszczone włosy! Pomocy!!

Postprzez mohito » 8 lut 2013, o 11:35

jasne, że regularne podcinanie koncówek jest ważne, ale odpowiednia pielęgnacja też robi swoje. myślę, że warto inwestować w naturalne kosmetyki do włosów. no i ja zawsze będę hołdować zasadzie, że lepiej używać mniej niż przesadzic :P
mohito
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 19 mar 2012, o 16:04
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]