6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Postprzez myszka12313 » 11 paź 2013, o 15:16

Witam. Dowiedziałam się że jestem w ciąży w 6 tyg. Martwię się ponieważ wszystkie objawy które dotąd miałam ustąpiły (senność, wrażliwe sutki, zmiana nastroju). Byłam u gin i potwierdził moją ciążę na 99% ponieważ przyszłam za wcześnie i było widać na usg tylko mały pęcherzyk. Był to chyba 4tydz 5dzien. Proszę o porady wszystkie mamy lub przyszłe mamy :baby jak Wy przechodziłyście pierwsze tygodnie ciąży?
myszka12313
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 10:10

Re: 6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Postprzez gatita » 11 paź 2013, o 20:55

Tez jestem teraz w 6 tygodniu i nie mam wcale mdlosci, nie mam zadnych objawow i oby tak zostalo bo mam juz malego 7 miesiecznego bobasa i nie wiem czy bym podolala majac mdlosci, w pierwszej ciazy mialam ale teraz poki co nie:)
gatita
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 23:22

Re: 6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Postprzez Lena20 » 12 paź 2013, o 02:36

Hejo :)

Spokojnie nie stresuj się :) ja jestem w 37 tygodniu ciąży i za chwilkę chwileczkę będę mamą małej Mai <3 Ogólnie dowiedziałam się o ciąży gdy byłam w piątym tygodniu i nie miałam obiawów żadnych dopiero koło 15 tygodnia zaczęło się .. wymioty dzień w dzień po kilka razy z samego rana budziły mnie mdłości , pęcherz wysiadał sikałam milion razy , nie miałam boleści piersi nic w tym stylu tyłam powoli powoli i teraz 29kg do przodu jestem mimo to że mam malutki brzuszek spuchłam od wody będziesz bardzo dużo piła :)) jedź ile chcesz i co chcesz ja mieszam nawet leczo z mlekiem a potem cola twist no cóż zachciewajki :) piękny okres ale uwierz że nie o wszystkim się mówi na "głos" będą infekcje boleści kręgosłupa jedź przede wszystkim w pierwszym trymestrze dużo wątróbki i szpinaku w różnych postaciach ja jadłam szpinak z jajecznicą musisz mieć dużo żelaza w tych produktach jest najwięcej maluch będzie od Ciebie zabierał wszystko ja miałam problemy z zębami bo tam najwięcej białka .. płacz i ból wycie nie do opisania i tylko paracetamol (mieszkam w Uk - tu nic innego nie dają) szałwia nie pomagała ani rumianek też potem już poszłam do dentysty w drugim trymestrze także możesz iść na kontrolę ja miałam wszystko zdrowę po prsotu zapalenie dziąsła itd .. kup sobie płyn do higieny intymnej ziaji dla kobiet w ciąży i kup sobie też maść crotrimazolum to jest na "te" intymne dolegliwości zacznie się swędzenie pieczenie i inne . Dbaj o siebie :)) Nie bierz gorących kąpieli bo można poronić lub zapaści dostać , nie noś na początku ciężkich rzeczy nawet zakupów odpoczywaj na początku jest to zalecane :) Uhh wszystko przed Tobą ! W razie jakich kolwiek pytań pisz pisz pisz :))
Chętnie pomogę :)

Maaaaja <3 :baby

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: 6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Postprzez aii » 12 paź 2013, o 10:18

Poradziłabym poszukać i poczytać trochę informacji o szpinaku i tym jaki to on niby zdrowy i bogaty w żelazo...
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: 6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Postprzez myszka12313 » 12 paź 2013, o 11:51

Dziękuję Wam za odp;) we wtorek mam umówioną wizytę, więc dowiem się czy wszystko jest w porządku :)
myszka12313
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 10:10

Re: 6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Postprzez Lena20 » 12 paź 2013, o 18:46

aii napisał(a):Poradziłabym poszukać i poczytać trochę informacji o szpinaku i tym jaki to on niby zdrowy i bogaty w żelazo...


został mi polecony przez lekarza prowadzącego w Londynie dzwoniłam również do polskich szpitali i konsultowałam każdą decyzję z lekarzem w polsce również potwierdzono że jest najlepszy szpinak i wątróbka i od starszych pokoleń babcia itd. również powiedziały mi te osoby żebym jadła i co jakoś nie mam żadnych problemów :)

Lenkaaaa ;**
Lena20
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 02:36

Re: 6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Postprzez aii » 13 paź 2013, o 00:38

To, że lekarze, dietetycy, babcie i jeszcze inne osoby o tym mówią, to ja wiem. :D Jednak czasy się zmieniają, badania idą dużo do przodu, a nie każdy wie jakie są ich aktualne wyniki (chociażby najlepszy przykład z mlekiem - wszędzie doradzają, aby pić mleko, że niby zdrowe (; )Przede wszystkim żelazo ze szpinaku jest mało przyswajalne. Chyba, że działa na kogoś na zasadzie placebo.
Poza tym, nigdzie nie stwierdziłam, że każdemu od razu zaszkodzi, także nie ma co wysuwać tak daleko idących wniosków.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: 6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Postprzez tusia25 » 13 paź 2013, o 18:26

myszka!!! nie ma co sie przejmowac tylko wrecz przeciwnie, cieszyc ze juz nie masz tych objawow:))
tusia25
 

Re: 6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Postprzez myszka12313 » 15 paź 2013, o 16:48

Kochane byłam dziś na kolejnym usg dopochwowym. To był 6 tydz i 2 dni i widać pęcherzyk ciążowy( powiększył się od ostatniego razu) i pęcherzyk żółtkowy ale zarodka jeszcze nie widać :/ lekarz pokazał mi miejsce w którym prawdopodobnie będzie. Nie wiem teraz co mysleć, czytam że większość dziewczyn w tym czasie widziało serduszko bijące a tutaj ani zarodka nie ma..
myszka12313
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 10:10

Re: 6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Postprzez szpileczki.69 » 18 paź 2013, o 12:36

gdzieś ty to wyczytała dziewczyno? słuchaj się lekarza a nie Internetu, bijące serduszko mozesz zobaczyć w 8 tygodniu najwcześniej i dlatego też wtedy zaleca się pierwszą wizytę. Spokojnie!!!!!!!!! Ja nie miałam żadnych objawów i tez wszystko było dobrze. Odradzam czytanie tego co piszą w Internecie, bo się nerwicy niepotrzebnie nabawisz, jedynie lekarza masz słuchać i się uspokój
szpileczki.69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:56

Re: 6 tydz ciąży :) zaniepokojona...

Postprzez gatanegra » 29 lis 2013, o 07:30

Cześć wszystkim! Mam 18 lat i niedawno dowiedziałam się,że zostane mamą. Jestem teraz w 4-5 t.c Nie wiem dokładnie z uwagi na to,że kupiłam test elektroniczny i w momencie kiedy go robiłam wyświetliło mi się,że jest to 2gi bądź 3ci tydzień. Lena20-mam pytanie. Otóż od 3 miesięcy mieszkam w UK i nie wiem nic na temat prowadzenia ciąży tutaj i ogólnie jak to wszystko tu wygląda,a podejrzewam że Ty już wiesz nieco więcej.Mogłabyś'pochwalić się' dotychczasową wiedzą? Byłabym bardzo wdzięczna. Wiem tyle,że rzadko co widuje się lekarza,a w zamian za to widuje sie tylko z położną. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny spodziewające sie maluszków:) :)
gatanegra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 07:24
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]