Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez sun979 » 28 lut 2013, o 00:53

Gakusen napisał(a):Nie powinnaś przejmować się rokiem przerwy... Jeżeli chodzi o same studia i opłaty, to rzeczywiście może być ciężko finansowo, jednakże moim zdaniem warto się przemęczyć, żeby potem mogło być lepiej... Pamiętaj o tym, że dużo firm, dając możliwość awansu wymaga od pracowników wyższego wykształcenia, a lepiej teraz na bieżąco dalej się kształcić, niż potem w wieku 40 lat.... Jeżeli chodzi o kierunek, to najlepiej wziąć to, co nas pasjonuje. Warto jednak przy okazji patrzeć na sytuację na rynku pracy, żeby nie studiować, po to tylko, aby studiować:).


Problem w tym, że ja nie mam pasji. Chciałabym po prostu kiedyś otworzyć swój sklep albo pracować w biurze? To jaki kierunek jest w takim wypadku najlepszy dla mnie?
Powyżej zostało napisane, że kierunki ekonomiczne nie mają przyszłości i już nie wiem jak myśleć. Chodziłam do technikum ekonomicznego i podstawy rachunkowości znam. Dlatego myślałam, że zarządzanie - rachunkowość i finanse może byłoby najlepsze dla mnie?
sun979
 

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez rzabba » 28 lut 2013, o 16:04

takie tam gadanie, ze jakiś kierunek nie ma przyszłości, tak naprawdę to tylko te techniczne, inżynieryjne mają pewną przyszłość, ale nie jest powiedziane, że jak pójdziesz nawet na humanistyczny to wszytsko stracone, ja jestem po dziennikarstwie - mam zarąbistą pracę i jestem mega szczęśliwa. wszytsko zależy nie tylko do kierunku, ile od Twojego podejścia, stażów czy kursów jakie zrobisz, itd. Więc jeśli dobrze się czujesz w rachunkowości, to śmiało na nią wal...
rzabba
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 13:11

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez brunecia » 28 lut 2013, o 22:56

spokojnie, studia,praca i życie prywatne do ogarnięcia ;) jak bedziesz miala jakis problem, pisz do mnie, 10h dziennie w pracy prawie co week uczelnia i chaupa na głowie uczą życia ;)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez paula » 1 mar 2013, o 15:02

brunecia napisał(a):spokojnie, studia,praca i życie prywatne do ogarnięcia ;) jak bedziesz miala jakis problem, pisz do mnie, 10h dziennie w pracy prawie co week uczelnia i chaupa na głowie uczą życia ;)


ja czasem tak myślę że człowiek jeszcze więcej z siebie daje gdy naprawdę na nic nie ma czasu. Są dni w których ja nie mam czasu żeby choćby komputer włączyć i maila sprawdzić ;) a jednocześnie mam wrażenie że dzięki temu moje życie jest ciekawsze bo nie siedzę i nie patrzę przed siebie tylko ciągle coś robię, do czegoś zmierzam.
paula
 

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez sun979 » 2 mar 2013, o 19:12

rzabba napisał(a):takie tam gadanie, ze jakiś kierunek nie ma przyszłości, tak naprawdę to tylko te techniczne, inżynieryjne mają pewną przyszłość, ale nie jest powiedziane, że jak pójdziesz nawet na humanistyczny to wszytsko stracone, ja jestem po dziennikarstwie - mam zarąbistą pracę i jestem mega szczęśliwa. wszytsko zależy nie tylko do kierunku, ile od Twojego podejścia, stażów czy kursów jakie zrobisz, itd. Więc jeśli dobrze się czujesz w rachunkowości, to śmiało na nią wal...



Tylko, że ja nie jestem tego pewna. Nie czuję się pewnie w czymkolwiek :(
sun979
 

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez Gakusen » 13 mar 2013, o 23:32

sun979 napisał(a):
Gakusen napisał(a):Problem w tym, że ja nie mam pasji. Chciałabym po prostu kiedyś otworzyć swój sklep albo pracować w biurze? To jaki kierunek jest w takim wypadku najlepszy dla mnie?
Powyżej zostało napisane, że kierunki ekonomiczne nie mają przyszłości i już nie wiem jak myśleć. Chodziłam do technikum ekonomicznego i podstawy rachunkowości znam. Dlatego myślałam, że zarządzanie - rachunkowość i finanse może byłoby najlepsze dla mnie?


Rzeczywiście studia techniczne, dają największą gwarancję pracy, natomiast ekonomiści także dobrze sobie radzą. Jeżeli miałaś styczność z rachunkowością, to może warto iść w tym kierunku. Przeglądałam ostatnio rankingi i czytałam, że studenci SGH nie mają problemu ze znalezieniem pracy, a pierwsze zarobki wahają się w granicach 3.5 tys. na rękę. To chyba nie jest źle... W mniejszych miastach pewnie nie jest tak różowo, ale ludzie znajdują zatrudnienie. Poza tym, zawsze możesz otworzyć własną działalność jako księgowa i zbierać zlecenia... Znając się na księgowości można także uzyskać dodatkowe finanse, a pracować gdzie indziej... Przemyśl to, bo moim zdaniem nie jest to złe rozwiązanie:).

Jeżeli przygotowujesz się do matury, nie wiesz jakie kierunek studiów wybrać oraz szukasz arkuszy egzaminacyjnych, zajrzyj na http://www.studiowac.pl
Gakusen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 18:50

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez grazynka12 » 14 mar 2013, o 15:52

Powiem Ci tak - pierwszy rok na studiach, to dopiero tak naprawdę wybieranie drogi studiów. Ja poszłam na Matematykę Stosowaną na AGH. Po roku wiedziałam, że to nie to. Zmieniłam kierunek na Zarządzanie. I wiesz co? Może i mówią, że jest przesycenie. Niech mówią.

Przynajmniej robię to co lubię, uczę się tego co lubię. Pracę mam już teraz, na studiach i to powiedzmy w zawodzie. Wszystko zależy od tego jakie masz podejście do siebie i pracy.

Mówi się, że pracy nie ma dla humanistów - bujda. Jeżeli ktoś chce pracować jako wielki kultoroznawca, jasna sprawa, że z pracą ciężką. Ale przecież dla humanistów praca w pR, promocji itd jest wymarzona. Trzeba znaleźć własną furtkę i ją otworzyć ;))
grazynka12
 

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez brunecia » 17 mar 2013, o 00:05

Człowiek im więcej ma zajęć tym lepiej potrafi zorganizować sobie czas, zeby wszystko ogarnąć :)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez ola.nowik » 11 kwi 2013, o 13:31

dokładnie. ja studiuje na 2-ch kierunkach i udało mi się znaleźć jeszcze czas na przyjemności :). Przy okazji polecam szkołę OMEGA i nowy kierunek technik farmacji. A wiesz, że Szkoły Omega mają doświadczenie od lat 90 - gwarancja stabilności w postaci stałego zaplecza dydaktycznego tresc zmieniona przez moderatora

Ostatnio edytowano 17 kwi 2013, o 13:17 przez ola.nowik, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ola.nowik
 

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez swyvewi » 14 kwi 2013, o 23:31

Wybierz sobie kierunek, jaki najbardziej cię pociąga, a przerwą się nie przejmuj, dasz radę jeśli tylko chcesz

tresc zmieniona przez moderatora

Ostatnio edytowano 17 kwi 2013, o 13:18 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
swyvewi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 23:12

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez Alabastrowa » 30 maja 2013, o 17:06

A dlaczego nie możesz studiować tego kierunku dziennie?
Avatar użytkownika
Alabastrowa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 14:58

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez sun979 » 1 lip 2013, o 19:23

Alabastrowa napisał(a):A dlaczego nie możesz studiować tego kierunku dziennie?


Pracuję w sklepie, który jest otwarty od pon-niedz :/ więc odpada i tak mam obawy, czy podczas studiów zaocznych dostałabym możliwość wolnego przez weekend. ;/
sun979
 

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez sun979 » 1 lip 2013, o 19:23

Czy studia zaoczne są w każdy weekend? Jak to jest?
sun979
 

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez Drixer » 1 lip 2013, o 19:32

Sprawa ze studiami zaocznymi wygląda tak, że zjazdy są od piątku do niedzieli i są zazwyczaj co dwa tygodnie, ale czasem zdarza się, że zjazdy wypadają i są rzadziej lub są częściej. To już w zależności jak przypadają święta i jak uczelnia ustawi. W zależności od kierunku niekiedy siedzi się od rana do wieczora, a niekiedy jest to kilka godzin i resztę dnia ma się wolnego, lub np. zajęcia odbywają się tylko w piątek i sobotę, a niedziela jest wolna.

Masz dosyć regularnej depilacji? http://www.esteti-med.pl/zabiegi/depilacja-laserowa-lightsheer/ Sprawdź to!
Drixer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 lip 2013, o 13:42

Re: Ach... Wielkie dylematy - Studia! Proszę o poradę! :(

Postprzez Hadassa » 2 lip 2013, o 08:46

Wszystko zależy od szkoły. Myśmy mieli zjazdy 3 razy w miesiącu i w sumie tylko jeden weekend wolny...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników