Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Chilli » 30 gru 2015, o 22:43

Ja dziecka jeszcze nie mam :) ale kto wie kiedy moje się pojawi :D Na razie dbam o to, aby to odwlec. Natomiast moja koleżanka stosuje Limetic. Ktoś z Was stosuje? W sensie z mam :)
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez anett » 31 gru 2015, o 00:03

Ja ogólnie jestem za racjonalnym planowaniem rodziny. Wydaje mi się, że warto po urodzeniu dziecka rozważyć antykoncepcję. Często zdarza się, że kobiety dość nieświadomie zachodzą szybko w kolejną ciążę. Organizm nie zdąży się nawet zregenerować. A przez to trudniej można znosić kolejną ciążę.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Pam_ela » 31 gru 2015, o 18:28

anett napisał(a):Ja ogólnie jestem za racjonalnym planowaniem rodziny. Wydaje mi się, że warto po urodzeniu dziecka rozważyć antykoncepcję. Często zdarza się, że kobiety dość nieświadomie zachodzą szybko w kolejną ciążę. Organizm nie zdąży się nawet zregenerować. A przez to trudniej można znosić kolejną ciążę.


To prawda - moja koleżanka żyła w przekonaniu, że dopóki karmi, to nie zajdzie w ciąże i bach, po urodzeniu dziecka za 2 miesiące kolejna ciąża. A gdzie czas na to aby organizm sie przygotował na kolejne dziecko? Trzeba rozważyć dobrą metodę antykoncepcji, podczas karmienia nie można chyba brać tabletek ze względu na te dość duże ilości hormonów, ale po porodzie można założyć np. wkładkę hormonalną, która ma hormony działające miejscowo i można karmić.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Hadassa » 2 sty 2016, o 21:06

Ale i tu i tu masz hormony :)
ale prawda jest taka, że możesz stosować tabletki antykoncepcyjne, jednoskładnikowe

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Pam_ela » 2 sty 2016, o 21:21

Hadassa napisał(a):Ale i tu i tu masz hormony :)
ale prawda jest taka, że możesz stosować tabletki antykoncepcyjne, jednoskładnikowe


Tak, ale tutaj chodzi o estrogen, który zawierają tabletki. Wpływa on niekorzystnie na laktację, zmniejszając ją i może przenikać do pokarmu szkodząc dziecku. Hormony z tabletek przechodzą przez układ krwionośny, wątrobę. We wkładce jest tylko progesteron w niewielkiej dawce działający miejscowo.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Hadassa » 2 sty 2016, o 21:24

Np wspominane przez Chili limetic nie mają estrogenów ;)
dlatego mowa o jednoskładnikowych

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Antykoncepcja po urodzeniu dziecka

Postprzez Pam_ela » 3 sty 2016, o 17:38

Jeśli nie zawierają, to faktycznie w takim wypadku chyba nie powinny szkodzić matce karmiącej. Jednak nie zmienia to faktu, że tabletki i tak mają większą dawkę hormonów, ktore przechodzą przez nasz układ krwionosny oraz wątrobe - a to powoduje duże obiążenie zwłaszcza dla wątroby. Wiem coś o tym z własnego doświadczenia niestety. Gdybym miała sie decydować teraz na antykoncpecje po ciąży,to pewnie postawiłabym na wkładkę.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]