Baterie termostatyczne

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Baterie termostatyczne

Postprzez miszelek » 13 cze 2013, o 16:29

Planuję odnowieniem łazienki u babci, chciałbym wymienić baterię do umywalki i wanny. Dom jest dość stary i stare technologie. Chciałbym aby było w miarę nowoczesne i przyzwoite wnętrze. W sieci znalazłem coś takiego jak baterie termostatyczne. Z tego co rozumiem to w tej baterii jest termostat który podgrzewa wodę, czyli może pobierać np. zimną wodę i potem ją za pomocą tego podgrzewać? Tak jak wspomniałem dom jest stary i ciepła woda jest z junkersa czy jakoś tak. Czy to rozwiązanie pozwoli na ominięcie potrzeby odpalania go do podgrzewania wody? Nie wiem czy dobrze kombinuje i dlatego pytam.
miszelek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 15:55

Re: Baterie termostatyczne

Postprzez Adix257 » 13 cze 2013, o 16:41

Witam cię serdecznie
miszelek napisał(a):Z tego co rozumiem to w tej baterii jest termostat który podgrzewa wodę,
Termostat nie podgrzewa wody, termostat ma za zadanie utrzymanie odpowiedniej temperatury :kiss2
Z tego co wyczytałem na szybko o tych bateriach to są to takie urządzenie które miesza sobie zimną wodę z ciepłą
czyli jak na kranie ustawisz sobie wodę na tej baterii o temperaturze 30 stC to taka woda poleci z kranu

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: Baterie termostatyczne

Postprzez czoker » 17 cze 2013, o 15:23

Baterie termostatyczne dają możliwość kontrolowania temperatury,tzn. że mieszają wodę zimną i ciepłą. A termostat dobiera odpowiednią ilość wody ciepłej i zimnej by uzyskać temperaturę zadaną. Proponuje przepływowy ogrzewacz wody.

Ostatnio edytowano 10 sie 2013, o 07:17 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
czoker
 

Re: Baterie termostatyczne

Postprzez apollo » 6 sie 2013, o 13:24

Proszę bardzo:
Obrazek
Porządne rozwiązania trochę kosztują, ale to rozwiązania na wiele lat. Kupujecie jeden raz, a korzystacie przez dziesięć kolejnych. Kiepskie baterie wcale aż takich możliwości nie dają...


Proszę używać opcji do wklejania zdjęć: [img]url[/img]
Wstawiane linki uznaję za spam.

Ostatnio edytowano 29 sie 2013, o 13:47 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Brak opcji img
apollo
 

Re: Baterie termostatyczne

Postprzez brukselka » 28 sie 2013, o 10:18

Jeżeli zastosujesz baterie termostatyczne to będziesz miał z tego realne korzyści, oszczędności wody nawet do 40% a tym samym mniejsze rachunki . Baterie termostatyczne polecane są szczególnie tym klientom, którzy narzekają na częste, niespodziewane zmiany temperatury czy ciśnienia wody. Największą popularnością cieszą się baterie termostatyczne prysznicowe, ponieważ utrzymanie stałej temperatury wody właśnie pod prysznicem jest najbardziej przydatne i pożądane.

Ostatnio edytowano 28 sie 2013, o 10:24 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie SPAMować
brukselka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 sie 2013, o 14:01
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron