Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez golden_eye » 3 kwi 2012, o 11:53

Dziewczyny, od rana mam biegunkę, wirus jakiś chyba, a po południu jestem umówiona na rozmowę w sprawie pracy i potrzebuję pilnie pomocy. Macie jakieś sposoby, by ją szybko unieszkodliwić? Potrzebuję naprawdę sprawdzonego środka, który zadziała od razu.
golden_eye
 

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez fifa66 » 3 kwi 2012, o 13:55

Pierwsze co mi przyszło na myśl to stoperan :D ale nigdy nie stosowałam, więc nie wiem czy jest skuteczny tak jak go reklamują. Możesz spróbować wziąć węgiel, ale on nie działa od razu... Może być ciężko :) Powodzenia !!
fifa66
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 16:36

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez telaviv » 3 kwi 2012, o 13:55

Jeżeli nie masz czasu, i nie chce tobie się gotować gotowanych potraw, to przygotuj sobie rozgazowaną colę, mnie zawsze stawia na nogi :), obawiam się że w innym przypadku będziesz musiała gnać do apteki po jakieś specyfiki.

telaviv
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lis 2011, o 13:29

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez glamour » 3 kwi 2012, o 19:39

Spróbuj Smectę. Mi też na jakimś forum polecono i jak się okazało to bardzo trafnie. Wsypujesz tylko proszek do wody robiąc w ten sposób zawiesinę i pijesz. Szybko i skutecznie.
glamour
 

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez anonim2 » 26 kwi 2012, o 16:48

to może być coś z jelitami, bądź pokładem pokarmowym.
anonim2
 

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez karetia » 20 paź 2017, o 11:55

Zgadzam się, Smecta działa najlepiej. Ewentualnie radzę jeszcze Smectę Go w przypadku gdy was złapie w drodze. Tutaj to już macie gotową zawiesinę w saszetce, niczego nie trzeba mieszać i również pomagać. Co istotne - tam od razu macie coś osłonowego na żołądek. Przynajmniej u nas smecta zawsze działała najlepiej.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez Adrianna27 » 20 paź 2017, o 16:51

Węgiel... zawsze działa. Oczywiście nie ten którym palimy w piecu :D

@up
teraz dopiero zauważyłam, że odświeżyłaś wątek sprzed 5 lat... Autorka już raczej nie zdąży pozbyć się problemu przed rozmową o pracę :happy

http://detoksykacja-organizmu.blogspot.com <-- Mocne oraz zdrowe paznokcie i włosy, jędrna skóra, lepsze samopoczucie. A to wszystko tylko dzięki usunięciu toksyn z organizmu! Sprawdź sama domowe sposoby
Avatar użytkownika
Adrianna27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 paź 2017, o 18:04
Lokalizacja: Katowice

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez fgendasx » 21 paź 2017, o 21:03

wykle celem biegunki jest pozbycie się z organzimu szkodliwych substancji tak żeby nie zagrażały zdrowiu. Dlatego też lepiej jest nie stosować leków powodujących zatrzymanie biegunki. Lepiej dać organizmowi się wypróżnić i jedyne co stosowąc to płyn z elektrolitami jak choćby orsalit i do tego można też węgiel leczniczy- absorbuje toksyny. Po biegunce można też przyjmować probiotyki żeby odbudować naturalne środowisko w jelitach.

fgendasx
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 paź 2017, o 12:59

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez ketma » 3 lip 2018, o 11:57

To fakt, jej nie pomoże, ale z tymi problemami nic się nie zmieniło.
Wtedy też pewnie Smecta działała ;-)
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez sareneczka » 20 lip 2018, o 15:35

Dokładnie, biegunka tak naprawdę nie jest złym zjawiskiem, bo pozbywamy się wtedy z nią niezdrowych substancji, tak by nasz organizm mógł się później zregenerować. Ja wcześniej piłam herbatki ziołowe żeby zmienić smak w ustach, ale ostatnio zamieniłam je na orsalit. Jest to dużo lepsze rozwiązanie, bo on uzupełniania płyny i składniki mineralne, głównie właśnie podczas biegunki lub wymiotów.
sareneczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 gru 2017, o 17:15

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez majkusia » 20 lip 2018, o 18:26

biegunka oznacza, ze Twoj uklad trawienny ma zaburzona flore i dostaly sie tam jakies bakterie, warto wyrownac perystaltyke i odbudowac blone sluzowa jelit. Mozesz sobie brac inteste - ona bardzo fajnie wplywa na metabolizm, u mnie nawet przy ibs sie sprawdza
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez dianuska » 19 wrz 2018, o 01:20

Najszybciej u nas dziala srodek tasectan - stosowalam go juz i u dzieci i ta forme w tabletkach dla doroslych i nie wyobrazam sobie, zeby teraz nie miec go w apteczce.
dianuska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 sie 2018, o 14:23

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez kicia1 » 12 paź 2018, o 18:32

Ja przy takim problemie skorzystałabym z wideo konsultacji z lekarzem przez LekarzObok. Nie trzeba wychodzić z domu, a możesz dostać receptę, jeśli jest taka potrzeba :)
kicia1
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 17 kwi 2018, o 16:54

Re: Biegunka - potrzebna szybka pomoc

Postprzez Martuśka » 3 kwi 2020, o 14:27

Na przyszłość warto pomyśleć o probiotyk, np. Estabiom, pomoże uniknąć takich sytuacji.
Martuśka
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 3 kwi 2020, o 14:20
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]