Brak starania się faceta w związku

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Brak starania się faceta w związku

Postprzez hiphopowyduet » 14 paź 2013, o 12:09

Siema, jestem z chłopakiem prawie 3,5 roku, oboje mamy 20 lat. Wydaje mi się, że mój chłopak przestal się staraćNiezdecydowana Jestesmy juz troche i chyba uznał, że juz nie trzeba. Nie mówie o czymś wielkim, tylko o jakims drobiazgu, kwiatku od czasu do czasu bez okazji. Nie zabiega o mnie. To ja ostatnio aranżuję spotkania, piszę mu miłe SMS-y na dobranoc. Czuję się zaniedbana przez niego. Ale mam tego dosyć... Rozmawiałam z nim parę razy i zawsze mówił: "wydaje Ci się" albo "Przepraszam, zmieni się to." i dalej nic się nie zmieniło. Wczoraj nie odezwałam się do niego w ogóle(nigdy mi się to nie zdarzyło) a on zamiast dzwonić do mnie co słychać, czy coś się stało to wysłał dziś(00:30!!) sms " ;*"i tyle.... Co zrobić by zaczął się starać, zabiegać o mnie?
hiphopowyduet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 19:18

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez laitha » 14 paź 2013, o 12:36

Na pocieszenie dodam, że nie jesteś sama. Czuje sie identycznie, też pisze, aranżuje spotkania. Każda rozmowa z chlopakiem nie wnosi nic nowego, tylko moje nerwy i placz..Poczytaj sobie mój wątek "mam dość bycia olewana" dziewczyny duzo fajnych i mądrych rzeczy napisały. Moze Ci to pomoze :)
laitha
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 19:57

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez hiphopowyduet » 14 paź 2013, o 12:51

laitha: dziękuję Ci bardzo. Różnica jest taka, że mój nie zdradził mnie, nie szukaj innej. Myślę, że on uważa, iż jak jesteśmy razem prawie 4 lata to on już nie musi się starać, dbać o mnie bo już jestem od dawna jego. Chcę to zmienić. Może odrobina zazdrości?
hiphopowyduet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 19:18

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez laitha » 14 paź 2013, o 12:58

Mój facet też mnie nie zdradził fizycznie. Ale sam fakt, że zainteresowała go inna kobieta- bolał. Uważam, że jedynie odsunięcie się i odrobina zazdrości pozwoli facetowi dostrzec, że nie może być pewny, że należysz do niego. Ja nie potrafie się nie odywac, brakuje mi kontaktu, nie wiem jak sie przemoc zeby nie pisac :/ Ty widze, ze masz tą sile i potrafisz zamilknąć.. :) A powiedz, czy odpisywałaś coś mu na tego 'buziaka'? Odzywal sie dzis do Ciebie?:)
laitha
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 19:57

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez hiphopowyduet » 14 paź 2013, o 13:05

Nie bo już spałam. o 7:30 znów mi buziaka wysłał. ja nic. przed południem napisał: "halo?:)" a ja napisałam po godzinie z taką obojętnością że zajęta byłam. On milczy. Może odrobina zazdrości, obojętności, pokazania,że innym się podobam?
hiphopowyduet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 19:18

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez aii » 14 paź 2013, o 13:14

Hmm. Przetrzymałabym go jakiś czas.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez hiphopowyduet » 14 paź 2013, o 13:15

aii czyli mam dalej tak robić?
hiphopowyduet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 19:18

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez aii » 14 paź 2013, o 13:17

Tak, tylko od czasu do czasu odezwij się, aby nie myślał, że się obraziłaś.:)
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez hiphopowyduet » 14 paź 2013, o 13:20

Dzwonił przed chwilą. Nie odebrałam
hiphopowyduet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 19:18

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez aii » 14 paź 2013, o 13:29

Niedobrze, bo będzie się martwić... Może napisz mu tak ogólnie, że jesteś zajęta i odezwiesz się wieczorem. A wieczorem, napisz mu, że padasz ze zmęczenia i dobrej nocy mu życzysz o.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez hiphopowyduet » 14 paź 2013, o 13:32

No właśnie tak zrobię. Dzięki. A na dłuższą metę jakie rady? Co robić, jak się zachowywać?
hiphopowyduet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 19:18

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez aii » 14 paź 2013, o 13:45

Może przez jakiś czas umawiaj się z nim co drugie spotkanie? Widujcie się, ale i też trochę mów, że chcesz odpocząć, że masz coś do załatwienia, że chcesz pobyć z koleżankami. Musi poczuć, że poza nim są też inni. Że musi walczyć i dbać o swój skarb i go czasem rozpieszczać ^^
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez Kochajaca. » 14 paź 2013, o 13:48

Dla mnie przetrzymania czy inne zagrywki są dziecinne... A potem dziwimy się, że faceci mają takie o nas zdanie, a nie inne - że jesteśmy intrygantkami i nic nie potrafimy powiedzieć wprost, tylko naokoło... Autorko, nie idź w ślady postaci z telenowel brazylijskich, nie zachowuj się w ten sposób. Moja rada? Powiedz otwarcie chłopakowi, acz w miarę delikatnie mu zasugeruj, że lubisz być rozpieszczana, a tego nie otrzymujesz. Nie wyskakuj z tzw. "ryjem", że on nigdy się nie stara i ma Cię gdzieś, bo się zrazi. Porozmawiajcie. Wybacz, ale dla mnie starania to coś wiecej, niż wysłanie smsa czy posłanie buziaka, to jest drobnostka i nie powinna wpływać na związek. Gdyby każdy obrażał się o to, że połówka nie wysłała smsa na dobranoc, to wierz mi, nie byłoby na świecie ani jednego szczęśliwego związku.
Ja na przykład z moim rzadko pisuję smsy... dlaczego? Bo uznałam, że to gówniarskie.
Wolę zadzwonić, uslyszeć jego głos, zamiast posyłać wirtualne buziaki. zrezygnowaliśmy z częstego smsowania również dlatego, że często kłóciliśmy się przez smsy, a to nie służyło naszemu związkowi i... dorosłam.
Nic na siłę. Facet to facet. Jemu trzeba mówić wprost, ale tak, aby nie urazić jego ego, bo zarzuci Ci, że nie dostrzegasz jego starań i będzie po rozmowie.
Spytaj go, jak wyobraża sobie starania o ukochaną osobę i co z tego robi. To powinno pomóc. I jeszcze raz, nie baw się w zagrywki rodem z telenowel, to nikomu nie służy.
Trzymam kciuki:).
Avatar użytkownika
Kochajaca.
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 11:20

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez hiphopowyduet » 14 paź 2013, o 13:49

Ja z nim gadałam parę razy i mówiłam. A on nic sobie z tego nie zrobił
hiphopowyduet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 19:18

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez Kochajaca. » 14 paź 2013, o 13:51

A jakbyś mogła przybliżyć tę rozmowę? Jakimi słowami wyraziłaś to, że Cię to boli? Rozmawiacie o swoich uczuciach?
Avatar użytkownika
Kochajaca.
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 11:20

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez aii » 14 paź 2013, o 13:54

Dać sobie na wstrzymanie, to nie jest zagrywka rodem z telenoweli. To po prostu czas na przemyślenie, zastanowienie się. Tu nie chodzi o fochy czy całkowity dystans. (: Skoro rozmowa wcześniej nie zadziałała, to trzeba poczuć, że coś się oddala od nas.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez hiphopowyduet » 14 paź 2013, o 13:57

Niby napisał teraz, że mnie kocha. Ale tego nie widać w zachowaniu....
hiphopowyduet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 19:18

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez roxxy681 » 14 paź 2013, o 14:02

Skoro napisał, że kocha a tego nie widać w zachowaniu, to powiedz mu po prostu że potrzebujesz jakiegoś większego wyrażania tej miłości i to co jest teraz po prostu Ci nie wystarcza.
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez Kochajaca. » 14 paź 2013, o 14:15

Ok, dla mnie po prostu takie zachowania są dziwne... Dać na wstrzymanie? Odpocząć? Skoro jest się razem, to się jest, mimo złych chwil i kryzysów, bo uciec każdy może. A przemyśleć można sobie we dwójkę, w trakcie szczerej rozmowy. Tak się składa, że ja też kiedyś zostałam odstawiona na boczny tor przez eks i wiem, jak to boli, te przerwy, rozstania i powroty. Nie wiem, po co ludzie sobie utrudniają ;O. Ale fakt, może się nie znam i za tępa jestem na takie zagrywki... dla mnie to i tak telenowela.
A skoro mówi, że kocha, to widocznie kocha. Nie kłamałby raczej ;P. Nie wiem, może mu spisz w punktach, co konkretnie Ci przeszkadza?
Avatar użytkownika
Kochajaca.
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 11:20

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez aii » 14 paź 2013, o 15:01

Kobiety potrzebują gestów, które same wyjdą z partnera w pewnych momentach, a nie takich, które mu spisze w podpunktach na kartce.

Może mi się wydaję, ale tu chyba nie tak bardzo chodzi o zabieganie, jak o częstrze okazywanie czułości, zakropione niekoniecznie kosztowną niespodzianką, tak?
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez hiphopowyduet » 14 paź 2013, o 15:08

Można to tak ująć.
hiphopowyduet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 19:18

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez Carina » 14 paź 2013, o 20:49

Bez obrazy ale faktycznie wedlug problemow, ktore sa tu poruszane ten nie jest jakims szczegolnie ciezkim...
Faceci nie maja takiej potrzeby i nie zawsze potrafia okazywac to co czuja...ale czy fakt nie pisania sms na dobranoc, brak kwiatkow umniejsza jego uczucie do ciebie? nie sadze...po jakims czasie tak sie w zwiazkach dzieje i nie ma co lamentowac. Mozesz tylko tym stworzyc dystans, ktory bd o wiele gorszy niz to o czym piszesz.
Nie jedna by sie z tb zamienila...bo choc ma te oznaki okazywane na kazdym kroku to sa zdradzane, oszukiwane itd.Wiec naprawde zastanow sie czy to az taki problem...

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez aii » 14 paź 2013, o 20:58

Każda z nas oczekuje czego innego, dlatego dla jednych może to być błahe, dla drugich już nie. Co nie zmienia tego, że w związku trzeba się docierać i chodzić na kompromisy.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez Jamelia » 15 paź 2013, o 09:53

Dziewczynki tak właśnie jest że dla każdego z nas ważne jest co innego. Zgadzam się z autorką że taki zastój w związku nie oznacza nic dobrego. No bo jak to, facet nie kwapi się aby zaproponować spotkanie, nie chce mu się zadzwonić, napisać. Rozmowy nie przynoszą rezultatów, dziewczyna słyszy obietnice bez pokrycia, potem totalna olewka. 2 sms w ciągu dnia i to jest super kontakt pary która tworzy związek?? Zgadzam się że rozmowa jest potrzebna, że trzeba odpowiednio formułować wypowiedzi żeby facet zrozumiał a się nie obraził ale to czasem tez nie pomaga. Kryzys dotyka każdego związku i kiedy druga osoba ma nas serdecznie dość, un ika kontaktu to narzucanie się i zmuszanie do rozmów moim zdaniem jest jak kręcenie na siebie bata. Chłopak potrzebuje luzu to trzeba mu go dać, nie czepiać się, nie psioczyć. Zająć się sobą. Facet najszybciej wyjdzie ze swojego dołka jak dziewczyna przestanie zabiegać a zacznie zachowywać się jak w telenoweli haha :lol: Niech będzie i telenowela, ważne żeby poskutkowało :D

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Brak starania się faceta w związku

Postprzez Anna_N » 15 paź 2013, o 12:47

To problem wielu z nas :) On się nie stara bo jest ciebie pewny :) A ty daj mu troszkę wątpliwości :D Wybierz się np. z koleżankami na imprezę, napewno będzie zazdrosny :)
Avatar użytkownika
Anna_N
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:27
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]