Chcę rzucić palenie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez adawu1 » 14 lis 2012, o 10:05

ponoc sa juz jakies zabiegi ktore maja pomoc w rzuceniu. poszperaj po necie a bankowo cos znajdziesz. ja rzucilam sama z siebie miesiac temu i do dzis spokoj ;p

gdyby nie nasiona kwiatów świat byłby smutniejszy...
Avatar użytkownika
adawu1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lis 2012, o 10:01

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez karolka1 » 14 lis 2012, o 10:17

Środków na rynku jest naprawdę dużo ja kończę kurację tabexem i naprawdę ochota się zmniejszyła. Ale najważniejsza jest motywacja i pomoc najbliższych. Czy wy macie wsparcie w domu? bo mój partner sam kupuje mi np kwiaty żeby poprawić chumor.
karolka1
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 19:23

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez MonikaKosmyk » 14 lis 2012, o 13:03

Kumpela napisała, że została ebooka Allen Carr - "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie." która podobno jest tak napisana, że po przeczytaniu, nie chce się już palić. Podobno bardzo skuteczne.
A to kilka ciekawostek na ten temat
[videoyoutube=http://www.youtube.com/watch?v=Ad7_K1k3XVo][/videoyoutube]
[videoyoutube=http://www.youtube.com/watch?v=pil1Nb_I1mg][/videoyoutube]
[videoyoutube=http://www.youtube.com/watch?v=k3qAu3qaKpI][/videoyoutube]
http://www.youtube.com/watch?v=CqXlEQNDSGs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=w9VIc0TPe-A&feature=plcp

Tutaj jest księgarnia, jak ktoś chce kupić
Allen Carr - "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie


:) Powodzenia dziewczyny :)

Szydełkowe prace babci Asi http://tnij.org/5etm
Avatar użytkownika
MonikaKosmyk
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 13 lis 2012, o 19:20

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez Muffy » 23 lis 2013, o 12:22

Najpierw warto poznać, jaki ma sięstyl zdrowia (za pomocą testu), potem łatwiej i efektywniej można się zmagać z nałogiem, jak i ogólnie z problemami zdrowotnymi. Bo zacząć zawsze można, inna sprawa, że, jak donosi raport Style Zdrowia, mało kto tę walkę wygrywa. Bo źle się do tego zabiera.

Ostatnio edytowano 24 lis 2013, o 01:25 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

To kobieta wybiera mężczyznę, który ją wybierze.
Avatar użytkownika
Muffy
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 15:11
Lokalizacja: Otwock

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez Theila » 25 lis 2013, o 12:23

E-papierosy są obecnie bardzo polecane. Osobiście nigdy nie paliłam i nie będę paliła. Ale z mojego otoczenia ze znajomych i rodziny. Myślę, że to świetny sposób zastępczy. Ostatnio też czytałam gdzieś, że dobrze się sprawdzają "skręty" w które się wsypuje zamiast tytoniu inne rzeczy jak melisa czy majeranek. Oczywiście na początek mieszając z tytoniem i dodając go coraz mnie. Nie jestem tylko pewna jak to musi smakować :)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez Visterra » 27 lis 2013, o 06:49

Rzucenie palenia to przede wszystkim silna wola. Ja się wspomagałam różnymi substytutami papierosa. W końcu zaczęłam brać to SPAM i odstawiłam papierosy zupełnie. Trzeba je czymś zastąpić fizycznie więc przegryzałam marchewkę. Dobrze jest też wypocić toksyny więc rower i siłownia. Nie palę już prawie rok ale najfajniejsze efekty były po dwóch tygodniach jak zaczęłam czuć inaczej smaki i zapachy. Teraz czasami mam ochotę zapalić ale nie jest to takie męczące jak na początku rzucania.

Ostatnio edytowano 27 lis 2013, o 07:42 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Visterra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 12:24

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez granat » 28 lis 2013, o 15:05

Najważniejsze, żeby znowu nie zacząć. Najtrudniej jest chyba po kilka miesiącach niepalenia, kiedy wydaje nam się, że jeden papieros na imprezie nic nie zmieni. Pozwalamy sobie na małą przyjemność, a później niestety nałóg wraca i cały wysiłek rzucania trzeba zaczynać od nowa.

Nawet po największej burzy wychodzi Słońce!
Avatar użytkownika
granat
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lis 2013, o 14:53

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez Elizabe » 30 lis 2013, o 15:24

Silna wola to podstawa!Znajomy jak rzucał palenie zrobił to z dnia na dzień-bez żadnych pastylek,e-papierosów itp. po prostu rzucił i już!Nie pali od ponad roku do tego zajął się sportem i z tego co wiem nawet go nie ciągnie do dymka.
Powodzenia.

http://obliczanie-bmi.pl/ -zobacz jakie to proste!
Elizabe
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 lis 2013, o 15:11

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez miaamy » 30 lis 2013, o 15:43

znam kilka osób które żuciły poprzez e-papierosa :) ale nie obejdzie się bez silnej woli bo nawet najdroższe tabletki bez tego to nie pomogą ...

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
J. Carroll
Avatar użytkownika
miaamy
Super Gaduła
 
Posty: 1298
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez Hadassa » 30 lis 2013, o 21:25

mój się przepalił... i rzucił fajnki... z dnia na dzień,...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez malwinka » 6 gru 2013, o 12:31

Ja parę razy zabierałam się za rzucanie palenia poprzez gumy z nikotyną i takie tam bajery, ale nic nie pomagało :( W końcu po prostu się wkurzyłam i z dnia na dzień przestałam. Teraz nie pale już 2 lata ]:-)
malwinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 15:04

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez Alisja » 7 gru 2013, o 17:11

rozum zakazuje mi palić, ale silna wola zwycięża :D . wrzuciłabym link, gdzie moja koleżanka była i rzuciła palenie ( 8 miesięcy nie pali) ale tu nie wolno (dziwne).
Ja jak Czubaszkowa - muszę się wypalić.... ale każdego dnia rano mam ochotę rzucić.
Alisja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 lis 2013, o 16:50

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez wiewióra » 13 gru 2013, o 14:07

pal e-papierosa lub naklej sobie plasterek z nikotyną
wiewióra
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 14:51

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez MałyTygrysek » 13 gru 2013, o 16:56

Również polecam e-papierosa, wiele osób zraża się do nich ponieważ nieodpowiednio dobiorą sobie zawartość nikotyny w liquidzie, bądź wybiorą nieodpowiedni smak. Ważną kwestia jest również moc baterii - jeśli kupimy za słabą powstanie problem częstego ładowania, najlepiej jest zainwestować w baterię o mocy co najmniej 650 mAh, a dla palących np 2 paczki analogów dziennie odpowiednia 1000 mAh. Taka bateria spokojnie wytrzyma 1 dzień palenia a na noc można ją podłączyc do ładowania dzięki czemu nie pojawi się problem chęci na dymka w czasie kiedy bateria sie ładuje. "Siedzę" w temacie już od dwóch lat :) Znam wieeeeeele osob które z e-papierosem rzuciły palenie, ale zgadzam sie również z opiniami, że bez silnej woli nie zdziałamy nic :)

You never know how strong you are, until being strong is the only choice you have.
Avatar użytkownika
MałyTygrysek
Fajna Kobietka
 
Posty: 229
Dołączył(a): 5 gru 2013, o 13:32
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]