Chcę rzucić palenie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Chcę rzucić palenie

Postprzez karolka1 » 19 wrz 2012, o 09:14

Mam pytanie czy któraś stosowała jakieś środki na złagodzenie skutków głodu nikotynowego?
co polecacie i czy należy iść z tym do lekarza.
karolka1
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 19:23

Re: chcę rzucić palenie

Postprzez mycha25 » 19 wrz 2012, o 09:51

Są bardzo dobre tabletki na receptę(nie pamiętam jak się nazywają ale chyba jedne takie są).Wychodzą taniej niż te Nicoretty i inne a na pewno są skuteczne.No i oczywiście siła woli bo bez tego nic nie będzie ;)

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez myszencja » 19 wrz 2012, o 12:13

Mój znajomy palacz twierdzi, że najlepiej pójść do lekarza po leki na receptę, bo są o wiele skuteczniejsze.
myszencja
 

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez karmalina » 19 wrz 2012, o 13:48

Niquitin tabletki do ssania, smak mają paskudny, ale dzięki temu jak pomyślisz o papierosie to aż zbiera na wymioty. Cena nie jest mała, bo za opakowanie 36 tabletek, trzeba zapłacić 40 zł. W aptece dopytaj o moc, bo w zależności od potrzeby można kupić tabletki o różnej zawartości nikotyny.

Ko­bieta łat­wiej przyz­na, że nie ma rac­ji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.
Avatar użytkownika
karmalina
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 09:14
Lokalizacja: Gdynia

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez cola » 19 wrz 2012, o 13:57

silna wola o duzo jeść produktów pochodzenia roślinnego z duża zawartościa tłuszczy...słonecznik, orzechy itd

cola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17 wrz 2012, o 22:11

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez pikantna » 20 wrz 2012, o 11:43

Mi się udało z tabletkami champix, na receptę i cholernie drogie, ale nie miałam żadnych skutków ubocznych, blokują jakiś ośrodek w mózgu odpowiedzialny za chęć na papierosa

pikantna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 11:34

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez poganka » 21 wrz 2012, o 10:30

Wszyscy byli palacze, których znam ( a jest ich kilkunastu ) rzucili tylko i wyłącznie poprzez własną decyzję i wolę rzucenia. Osobiście uważam, że wszelkie takie środki "pomagające rzucic palenie" to "sr***e w banie". chcesz rzucić? to odłóż to i nigdy nie sięgaj po nic zawierającego nikotynę.
poganka
 

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez Magda877 » 21 wrz 2012, o 11:08

Zgadzam się z tym powyżej, uzależnienie od tytoniu to uzależnienie psychiczne nie fizyczne (minimalny stopień) musisz sama sobie uzmysłowić, że palnie to syf, strata pieniędzy, i rujnowanie własnego zdrowia które łatwo można stracić, a trudno odzyskać. Z odpowiednim nastawieniem, dasz radę bez żadnych tabletek, a po kilku miesiącach już nawet przez chwilę nie będzie Cię ciągnąć do tego szajsu :) - napisała była palaczka

Obrazek
Magda877
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 11:17

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez witch » 21 wrz 2012, o 12:59

:witch

Dokładnie tak, znam osoby które przestały palić ale tylko dzięki silnej woli. Tabletki powodowały nawrót chęci palenia po odstawieniu, to samo e-papierosy. Nie będzie łatwo ale warto. :D

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez jalola » 21 wrz 2012, o 13:38

Jeśli jesteś mocno uzależniona to tabletki raczej nie pomogą. Moja znajoma była na odtruwaniu organizmu z nikotyny. to było chyba 5 zabiegów i pomogły. Podłączyli ją jakimiś kabelkami i nie pali. Wręcz bym powiedziała, że ma wstręt do papierosów.
jalola
 

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez mamajulci » 21 wrz 2012, o 13:53

Popieram poprzedniczki, rzucanie z palenia z tabletkami dostarczajacymi nikotyne do organizmu to bezsens. Papieros uzależnia własnie przez nikotyne i należy sie jej z organizmu pozbywac a nie jej dostarczac.Mój maz palił 20 lat rzucił jednego dnia.
Avatar użytkownika
mamajulci
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:52

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez karolka1 » 24 wrz 2012, o 22:48

eksperymentuję ale nie palę gumy są do kitu tylko niesmak w ustach a chęć pozostaję na nikotynę ,teraz biorę tabex nawyk przy kawię i innych czynnosciach jest ale ....objawy jakby mniejsze , szybciej zapominam jeżeli zaczynam coś robić, nie złości mnie cały świat.Zobaczymy jak to będzie silną wolę na razie mam !!! za darmo !! i wsparcie od najbliższych ech żeby się udało
karolka1
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 19:23

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez małgosia1988 » 2 paź 2012, o 14:55

kurczę ja zamówiłam e-papierosy podzielę się informacjami jak do mnie dotrą ale kolega mówił że schodzi poziomami do coraz niższej zawartości nikotyny że po miesiącu polepszyła mu się kondycja przeszkadzają mu zwykli palacze polepszył się smak węch więc się skusiłam bo u niego to się sprawdziło,ja postanowiłam że skoro już dałam tyle kasy za te e papierosy to nie kupię ani jednej paczki już zwykłych fajek..
dam znać jak moje osobiste odczucia:)
małgosia1988
 

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez akszym23 » 3 paź 2012, o 10:57

Ja nie wierzę w żadne e-papierosy, ani tabletki (wiem, bo mam palacza w domu). Bez silnej woli ciężko będzie rzucić:( http://www.lifestyle.pieniadz.pl/Rzucan ... 141-1.html może to Ci pomoże, powoli, bez specyfików, ale jednak:)
akszym23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 10:37

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez anastazjaleszcz » 5 paź 2012, o 14:07

E papierosy mają jedną zaletę - po prostu nie dostarcza się więcej substancji smolistych, a to już połowa sukcesu.

Majątek psuje ludzi, a kto żyje z pieniądza, sam robi się zimny i twardy jak pieniądz. (Maria Dąbrowska) ziołolecznictwo.
Avatar użytkownika
anastazjaleszcz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 14:03

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez MagdaP5345 » 7 paź 2012, o 19:38

Tylko i wyłącznie silna wola. Pomyśl o tym ile wydajesz na fajki. Odłożysz 3 paczki i masz bluzkę :) Dobry motywator?

Twój fotograf ślubny warszawa - Zapraszam.
MagdaP5345
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 paź 2012, o 19:26

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez małgosia1988 » 8 paź 2012, o 07:47

anastazjaleszcz napisał(a):E papierosy mają jedną zaletę - po prostu nie dostarcza się więcej substancji smolistych, a to już połowa sukcesu.



Palę epapierosy już tydzień i wczoraj rozładowała mi się bateria-musiałam poczekać a palić się chciało miałam jeszcze jednego papierosa zwykłego jak ja to zapaliłam to masakra!mówię Wam nie dało się tego palić smród dziwny smak, wyrzuciłam tego papierosa-w moim przypadku e-papieros się sprawdza, dym tytoniowy zaczyna mi przeszkadzać,nie śmierdzę i mam dużo więcej energii,a i jeszcze jedno ostatnio w pracy jak koleżanka się do mnie odwróciła i zaczęła mówić jak poczułam ten smród z jej ust-makabra zaraz pomyślałam że dobrze zrobiłam z tymi epapierosami i że ja wcześniej tak samo śmierdziałam, zwykłych papierosów już nigdy nie ruszę,poza tym jeszcze jedna rzecz-w epapierosach można aplikować olejki z coraz to mniejszą zawartością nikotyny aż do zerowej(tutaj można palić owocowe a bez nikotyny czyli sama para wodna na odruch palenia)więc stopniowo się odzwyczajasz.Ja wiele razy próbowałam rzucić a teraz nie dość że wiem że dam rady dzięki temu substytutowi rzucić to czuję się już teraz znacznie lepiej.Mam mnóstwo energii:]

POLECAM! aha i ja paliłam paczkę dziennie 11PLN*7 dni=coś strasznego dla portfela,a teraz kupuję olejek za 20PLN i razem z moim palę go już tydzień:]szybciutko kaska na epapieroski mi się zwróci:]
małgosia1988
 

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez karolka1 » 8 paź 2012, o 22:37

Jestem na kuracji tabexem idzie dobrze jedno opakowanie ma wystarczyć na cała kurację.
Nie zapeszam idealnie nie jest ale własciwie pozbyłam sie pewnych odruchów nie myslę o papierosie juz tak często oczywiście sa ciężkie chwile ale nie tak bardzo uciążliwe.
Ciekawa jestem jak się rzuca z tymi e-papierosami ? ale na razie nie eksperymentuje.
Trzymam kciuki za wszystkich wytrwałych !
karolka1
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 19:23

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez saweczka25 » 9 paź 2012, o 15:37

narkotyki są zabronione, ale jakby nie patrzeć papierosy są jak narkotyki. Raz się zaciągniesz i tak jakoś zostaje.

Wszelkie plastry czy tabletki to bezsens i służy to tylko to wyciągania pieniędzy.
Najważniejsze jest to aby chcieć rzucić palenie i mieć do tego motywację.
znam ludzi którzy którzy palili po 20 lat i nagle z dnia na dzień rzucili.
Niektórzy potrzebują grupy wsparcia czy innych czynników motywujących.
I to chyba jest najlepszy sposób na rzucenie palenia.

Avatar użytkownika
saweczka25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 paź 2012, o 15:32

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez karolka1 » 15 paź 2012, o 14:05

Przyznam że przyszłam się trochę po żalić ciężkie dni jakieś mam od wczoraj nie wiem czy to nie jesienna depresja ale tęsknie za fajkami niemiłosiernie.Zastanawiam się czy może nie zapalić jednego;((
karolka1
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 19:23

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez melinda » 15 paź 2012, o 20:48

Na tym jednym się nie skończy więc nie warto. Ja rzucałam i wytrwałam 6 m-c no i od tego jednego się zaczęło i palę z powrotem do dziś.

Co do tabletek i innych środków to pomagają, ale silnej woli nie zastępują - ja stosowałam niquitin i głód był trochę mniejszy.

Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.
melinda
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:44
Lokalizacja: Sopot

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez Oczarovana_pl » 16 paź 2012, o 18:54

tabletki TABEX- są to dość silne tabletki, sprzedawane na receptę. Może je przepisać lekarz rodzinny. Są na prawdę skuteczne, znam 3 osoby, którym udało się rzucić palenie dzięki tym tabletkom.
Oczarovana_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 15:57

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez karolka1 » 5 lis 2012, o 19:12

tabex już można kupić bez recepty dowiedziałam sie i sama kupiłam , działa !!!
Jest to o tyle inna kuracja gdyż w tabexie nie ma nikotyny wiec ma sie większe szanse żeby całkowicie ją wyczyścić z organizmu, w większości innych wspomagaczy nikotyna jest w różnych ilościach więc biorąc gumę np. tylko oszukujemy organizm który dostaję to co chcemy rzucić to wiem od lekarza ;)) na temat e-papierosów nie pisze bo nie próbowałam ale poczytałam w necie i jakoś mnie nie zachęciło ...ale i tak uważam że najważniejsza jest motywacja.
karolka1
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 sie 2012, o 19:23

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez małgosia1988 » 7 lis 2012, o 13:28

palę e-papierosy już półtora miesiąca chyba koleżanka poszła w moje ślady, mój chłopak też je pali i żadna z tych osób nie zapaliła od tego czasu zwykłego papierosa:)zeszłam już z olejku o zawartości nikotyny 18mg od razu na 11mg i nie czułam potrzeby zapalenia zwykłego papierosa :)polecam fajna sprawa
małgosia1988
 

Re: Chcę rzucić palenie

Postprzez MonikaKosmyk » 14 lis 2012, o 03:27

Jak ktoś chce rzucić palenie, to można napisać do Artura Hirth na fb, pomógł mojej koleżance rzucić papierosy w tydzień, bez żadnych problemów. Może pomoże, jak napiszecie, że jesteście ode mnie.

Szydełkowe prace babci Asi http://tnij.org/5etm
Avatar użytkownika
MonikaKosmyk
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 13 lis 2012, o 19:20
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]